Įkraunama...
Įkraunama...

+-45 Mamos ir močiutės

Mes šiandien buvom kapuose, dvejuose miesteliuose, ir visur pilna žmonių, pilnos gatvės mašinų.Nors ir darbo diena.Pasidžiaugiau, Viekšnių senosiose kapinėse ir šiandien dirbo darbuotojai su putekliu, ir lapus nupūtė ne tik nuo takelių, tuščių zalių plotų(kapinės labai senos, ten laidoti žmonės jau baigiantis aštuonioliktam amžiui, tad joms virš 200 metų, tad tuščių plotų nėra, bet nebeprižiūrimi kapeliai tiesiog tapo žalia veja), bet ir nuo kapaviečių, nuo akmenukų.Atvažiavome ir niekur aplink nė vieno lapo, nors kapinėse daug liepų.Matyt jie irgi nori gražiai savo darbą atlikti .Juk , jei nupūs viską, išskyrus kapavietes, tai, jei neatvažiuos artimieji ir sukils vėjas, jų darbas bus bergzdžias, nes lapų vėl prineš ant sutvarkytų plotų.Uždegėme žvakes kurios degs 120 val, tad rytoj žadam nevažiuoti.Jei visi taip kaip mes galvotų, tai rytoj kapinės būtų tuščios.Nebent vietiniai, kuriems važiuoti nereikia , ir gali ateiti kasdien. Mano vidurėlė su draugu ekskursauja,mašina išvažiavo į Gdanską kelioms dienoms.Iš Kauno, bet vistiek toli.
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Oi Bnagele,Viekšniai,mano senelio apylinkių gimtinė. wub.gif Gal tose kainėse ir mano giminė guli? ax.gif Savaitgalį namuke buvo svečiai,sakau vyrikškiui bet jūs kalbate žemaitiškai?Sako mes iš Telšių.Sakau Jūs ir kalbėkite žemaitiškai man širdį pamaloninsite. wub.gif
Aš vakar pabaigiau senelių kapus aplankėme,taip jau prietemoje,skubėjau sakau mb mes ten vieni jau būsime.O dieve pilna žmonių,kd ir ne vėlynės.Kapai skendi jau šviesose žvakių. wub.gif
Lauksiu šiandien dukrytės,pusžentis senelius vežios po kapus,tai ji pasibus pas mus. ax.gif
MamaEgle,čia gal iš užsienio tie tvarkytojų samdymai?Žiūriu Ignė negali gyventi be to?Du kartus į mėnesį atvažiuoja moteris iššveičia butą.Langų negali pati išsivalyti?Mūsų jau turbūt neperauklės,kad kažką samdyti? ax.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Šiandien atgal kaiman. ax.gif
Jau nuo ryto galvoje planai sudėlioti. mirksiukas.gif
Atsakyti
Ingrida, kokia pavarde ieškoti? Naujosios kapinės buvo pradėtos eksploatuoti tik 1965 metais, nes miestelio vos ne centre, prie pat Ventos esančias senąsias kapines buvo galvojama iš vis uždaryti ir paversti parku.Jos jau ganėtinai apleistos buvo,daug kapų buvo be jokių antkapių, bet tada žmonės pradėjo paminklus, antkapius statyti .Laidoti vėl buvo leista tik atgimimui prasidėjus.Mano baba, tėtės mama, labai pergyveno, kad abu jos vyrai palaidoti senosiose kapinėse, o jai vargšei teks vienai šalti naujosiose.Bet ji sulaukė permainų, mirė 1991 metais sulaukusi beveik 89 metų amžiaus ir atgulė šalia savo vyrų.Tų senelių aš iš vis nepažinojau, ne su vienu ji neišgyveno dešimties metų,vienas mirė karui baigiantis, vaikai maži paliko,o antras dar iki man , vyriausiai anūkei, gimstantKadangi buvo daug tuščios ,nebeprižiūrimos vietos aplink, tad mano tėvai palaidoti šalia, kaip mes sakom babai virš galvos.Turim dvi kapavietes greta.Oi, koookią istoriją turi tos senosios kapinės, cia palaidotas aviacijos pradininkas Griškevičius Aleksantras, signatarų Biržičkų tėvai, galybė mokytojų, kunigų,dvarininkų, rašytojų ir tt
Žiūriu Ingrida be pastovios gyvenamosios vietos:D ,kaip bomžė blaškosi tarp savo namų mirksiukas.gif Kažin ar gerai ar blogai daug nuosavybės turėti? smile.gif
Atsakyti
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Oi Bangele ar rastum,senelio pavardė buvo Bulkšas,reta pavardė,nors fb radau tokia pavarde ir Žemaitijoje.Kaip ir mano mergautina pavardė reta,o radau irgi Telšių rajone,net tokiu pat vardu. bigsmile.gif Na visi keliai veda Žemaitijon. ax.gif
Teisingai parašei Bomžai be vietos.Vakar užkūrau sename name pečių,nėra traukos prirūko,išvėdinome ir persikraustėme į namuką,ten trauka gera.Sename name Kriaušės didelės aplink namą sulaiko trauką. bigsmile.gif Ir porą dienų nekūrenta. ax.gif Taip ir blaškomės be vietos.
Tai baigsime butą,reiks imtis servizo,juk antri metai užrakinta,ten reikės kažką daryti?Nuomuoti nenoriu,žinau su ta nuoma kas gaunasi.Tai kabo ore viskas.Reiks išvežti visokio turto prikaupto,į didelių gabaritų aikštelę išvežti.Nebus ramybės mūms niekaip. biggrin.gif
Atsakyti
Laba diena,

jau po visų išeiginių, nors šiaip toks jausmas, kad šiandien pirmadienis, o rytoj jau penktadienis hihihi.gif
QUOTE(bangelee @ 2022 10 31, 20:05)
Mes šiandien buvom kapuose, dvejuose miesteliuose, ir visur pilna žmonių, pilnos gatvės mašinų.Nors ir darbo diena.Pasidžiaugiau, Viekšnių senosiose kapinėse ir šiandien dirbo darbuotojai su putekliu, ir lapus nupūtė ne tik nuo takelių, tuščių zalių plotų(kapinės labai senos, ten laidoti žmonės jau baigiantis aštuonioliktam amžiui, tad joms virš 200 metų, tad tuščių plotų nėra, bet nebeprižiūrimi kapeliai tiesiog tapo žalia veja), bet ir nuo kapaviečių, nuo akmenukų.Atvažiavome ir niekur aplink nė vieno lapo, nors kapinėse daug liepų.Matyt jie irgi nori gražiai savo darbą atlikti .Juk , jei nupūs viską, išskyrus kapavietes, tai, jei neatvažiuos artimieji ir sukils vėjas, jų darbas bus bergzdžias, nes lapų vėl prineš ant sutvarkytų plotų.Uždegėme žvakes kurios degs 120 val, tad rytoj žadam nevažiuoti.Jei visi taip kaip mes galvotų, tai rytoj kapinės būtų tuščios.Nebent vietiniai, kuriems važiuoti nereikia , ir gali ateiti kasdien. Mano vidurėlė su draugu ekskursauja,mašina išvažiavo į Gdanską kelioms dienoms.Iš Kauno, bet vistiek toli.

Mes pirmadienį apvažiavome Vilniuje MB pusės kapus. Žmonių nebuvo per daugiausiai, bet žvakelės jau ant daugelio kapų buvo uždegtos. Matyt kad savaitgalį buvo, kad dienos metus. Šiais laikais kai žvakės dega paromis ir jų neužpučia, tai tas pabuvimas toks paturbintas gaunasi: atlėkei, sutvarkei jei reikia, uždegei žvakutę ir atgal. Prisiminėm kaip seniau būdavo: susirenka prie kapų, uždega žvakutes, tada saugoja, kad neužpūstų, nueina prie kitų artimųjų kapų, vėl grįžta prie savų... ir taip kelis ratus. Kapinėse minios žmonių būdavo. Be to darbo dienos būdavo, tai vakarais greitai greitai po darbų namo ir į kapines. Antradienį į Alytų, dar pas MB pusbrolį užsukome į svečius, vakar galutinai butą sutvarkėm.

Daug keliaujančių šias išeigines. O kas dar po kelias atostogų dienas paėmė, tai iš viso mini atostogas turi.

QUOTE(IngridaB @ 2022 11 01, 07:22)
Labas rytas.
MamaEgle,čia gal iš užsienio tie tvarkytojų samdymai?Žiūriu Ignė negali gyventi be to?Du kartus į mėnesį atvažiuoja moteris iššveičia butą.Langų negali pati išsivalyti?Mūsų jau turbūt neperauklės,kad kažką samdyti? ax.gif

Gal kiek iš iš užsienio, bet jau prieš kokius 30 metų vienas vyriškis sakydavo, kad jis pats mažai ką daro namuose, geriau pasamdys žmogų kuris profesionaliai padarys, o jis pats per tą laiką uždirbs daugiau nei kitam sumokės. Tai dar ir į + išeina, nes jam tą darbą padaryti užimtų daugiau laiko. Šį kartą sesė padėjo, tai vakar pabaigėm butą ir jau vakare nuomininkas įsikėlė, o prieš tai kitam butui buvau sutarus su tvarkytojomis. Atėjo ir sutvarkė. Nors vis tiek, pačios kitaip pasidarom topsecret.gif
Atsakyti
Tikrai, Ingrida, kad reta pavardė, niekur neteko net netyčia perskaityti tokios pavardės.Būna,kartais kad ieskom kokio žmogaus palaidoto,žinom, kad jis kažkur toj pusėj turi būti, tai daug užrašų ant paminklų perskaitom.Kelintais metais mirė,jei po 1965 tai naujosiose kapinėse būtų. Į jas niekada neinu, neturim ten nieko palaidoto.Tiesa, per klasės susitikimą buvom visi nuėję,klasiokai palaidoti,pirmoji mokytoja,buvusių kaimynų daug.Bet, kai jau seniai nebegyvenu Viekšniuose, tai jau man viskas svetima.Dabar, kai jau parduoti tėvų namai,jie ir nugriauti, perstatytas naujas namas, tai mane su Viekšniais besieja tik senieji kapai.Deja verysad.gif
Mama Egle, mano žentas toks.Pradžioje mums net keista buvo,kai zentas , tada Vilniuje gyveno ir niekada ,net pas mus atvažiavęs, neplaudavo mašinos.Sakydavo,aš duosiu žmogui uždirbti, o tuo metu dirbsiu savo darbą.Galvojom pasipūtęs, užsienietis.Bet paskui pripratom, fainas žmogus, bet daro tai ką moka, o kitems užmoka užjų padaromus darbus.Dabar jie turi namą,patys neremontuoja,nuo iki viską samdo.Bet namų šeimininkės nesamdo,dukra susitvarko. biggrin.gif Beje,nežinau ar pas mus yra taip.Jie darėsi virtuvėj remontą,pirkosi naujus baldus virtuvėj ir pateikė paraišką dėl būsto pagerinimo.Reikėjo pateikti visus darbų čekius,viską ir jiems valsybė gražino pusę isleistų pinigų,mūsų pinigais gražino 7,5 tūkst eurų.Čia taip Vengrija kovoja su šešėliu, bet kad gražintų negali būti jokių susitarimų,užmokescių į rankas, viskas turi būti legaliai su cėkiais,su pervedimais per bankus ir tt:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bangelee: 03 lapkričio 2022 - 20:00
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Oi Bangele,senelis palaidotas tai jau Paevėžyje,bet jo giminė iš ten. ax.gif Kažkaip po jo laiduotuvių nutrūko visi saitai giminės iš tos pusės.Senelis šiaip kilęs iš Šiaudinės kaimo(jei toks bėra?)Čia jei ne tarybiniai laikai,kažin ar būtų atsibastę į Aukštaitiją(bėgo nuo išvežimo). ax.gif Toks likimas,už tai man širdė virpina žemaitiška kalba. ax.gif Čia matyt kraujyje,mano babytė iki pat mirties žemaičiavo šiek tiek. ax.gif
Šiandien vieni svečiai atvažiuoja ,rytoj kiti,tai darbelio turėsime. mirksiukas.gif
Vakar dar rudmėsių radau vakarienei. ax.gif
Atsakyti
Labas rytas
QUOTE(bangelee @ 2022 11 03, 19:46)
Tikrai, Ingrida, kad reta pavardė, niekur neteko net netyčia  perskaityti tokios pavardės.Būna,kartais kad ieskom kokio žmogaus palaidoto,žinom, kad jis kažkur toj pusėj turi būti, tai daug užrašų ant paminklų perskaitom.Kelintais metais mirė,jei po 1965 tai naujosiose kapinėse būtų. Į jas niekada neinu, neturim ten nieko palaidoto.Tiesa, per klasės susitikimą buvom visi nuėję,klasiokai palaidoti,pirmoji mokytoja,buvusių kaimynų daug.Bet, kai jau seniai nebegyvenu  Viekšniuose, tai jau man viskas svetima.Dabar, kai jau parduoti tėvų namai,jie ir nugriauti, perstatytas naujas namas, tai mane su Viekšniais besieja tik senieji kapai.Deja  verysad.gif
Mama Egle, mano žentas toks.Pradžioje mums net keista buvo,kai zentas , tada Vilniuje gyveno ir niekada ,net pas mus atvažiavęs, neplaudavo mašinos.Sakydavo,aš duosiu žmogui uždirbti, o tuo metu dirbsiu savo darbą.Galvojom pasipūtęs, užsienietis.Bet paskui pripratom, fainas žmogus, bet daro tai ką moka, o kitems užmoka užjų padaromus darbus.Dabar jie turi namą,patys neremontuoja,nuo iki viską samdo.Bet namų šeimininkės nesamdo,dukra susitvarko. biggrin.gif Beje,nežinau ar pas mus yra taip.Jie darėsi virtuvėj remontą,pirkosi naujus baldus virtuvėj ir pateikė paraišką dėl būsto pagerinimo.Reikėjo pateikti visus darbų čekius,viską ir jiems valsybė gražino pusę isleistų pinigų,mūsų pinigais gražino 7,5 tūkst eurų.Čia taip Vengrija kovoja su šešėliu, bet kad gražintų negali būti jokių susitarimų,užmokescių į rankas, viskas turi būti legaliai  su cėkiais,su pervedimais per bankus ir tt:)

Mes kai vienuose kapinėse buvome, ieškojome žmogaus kapo, taip ir neradom. Net ir giminėm skambinau kur, sako sunku paaiškinti (o ten tikrai sunkoka paaiškinti, kapinės senos, tokios kaip ir be tvarkos), tai gal tris bendrapavardžių kapavietes radau, sakau "valio, radau!", sako, kad ne tas, reikiamo taip ir neradau....

Pas mus kažkaip buvo vienu metu grąžindavo už mašinų remontus jeigu deklaruoji metų gale. Net nebežinau ar dar yra taip ar jau ne mastau.gif
Atsakyti
Ingrida, yra toks kaimas, bet jis arčiau Papilės, jau ten Akmenės rajonas. Ir bažnyčia veikianti dar ir dabar tebėra, pirmiau ją aptarnavo Pievėnų parapijos kunigas, dabar gal Viekšnių net nežinau.O pirma tai sekmadieniais tas pats kunigas ryte 10 val laikydavo mišias Rubikų bažnyčioj, dvyliktą jau Šiaudinės Bažnyčioje, o pusę dviejų grįždavo į Pievėnus laikyti mišių.Sakydavom, kad net pavalgyti neturėdavo laiko sekmadieniais.Gyveno Pievėnuose.Dabartinis Pievėnus aptarnaujantis kunigas Viekšniuse gyvena, mišios sekmadieniais būna dvyliktą valandą, tai jau nežinau jo kitų išvykimų. Jetus, nuo karantino pradžios nebesu buvusi bažnyčioj blink.gif , kažko tas kitas kunigas nebetraukia...O seniau dažniau nuvažiuodavom,vaikams pirmos komunijos,dirmavonės,reikėdavo vežioti, tai ir mes dalyvaudavom. Ir kunigas toks malonus buvo.Mūsų gyvenvietė priskirta Pievėnų parapijai,mes patys žadame laidotis Tirkšliuose, ten vieta yra, tai jau mums tie Pievėnai kaip ir nė prie ko palieka.
Ar tikrai Šiaudinės parapijos žmonės Viekšniuose laidodavosi? Papilė arčiau g.gif Net žemėlapį pažiūrėjau, kapinių Šiaudinėje nėra, ir aplink bažnyčią laidojimų nėra.Nors kažkada jos čia buvo g.gif ir labai senos.
O šiąnakt pas mus buvo rimta šalna ir nušaldė jurginus.Tad šiandienos popiečio darbas aiškus.Bet dabar tik du šilumos,saulė neprasimuša pro tirštą rūką,taip nesinori eiti darbuotis į lauką.Paskutiniai darbai belikę,dar kepios obelys nebaigia numesti lapų.Jau reiktų kokį mezginį susiplanuoti vakarams, kad mažiau prie kompo sėdėti smile.gif
Atsakyti
Oho koks temperatūrų skirtumas blink.gif blink.gif blink.gif pas mus gal +9 šiąnakt buvo, ryte toks švelnus drėgnas oras, rūkas irgi tirštas.

Kursuoja dabar kunigai per bažnyčias. Tikriausiai jų trūksta, tai jie per aplinkines ir važinėja vis.

Aš apie knygas daugiau galvoju, kad nuo ekrano trauktis daugiau, o tai visai akis sugadinsiu doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamaEgle: 04 lapkričio 2022 - 11:31
vartotojo įkelta nuotrauka
Labas rytas.
Bangele,Viekšniuose gal daugiau giminė gyvena?Prieš kelis metus sūnus užsimanė savo protėvių kelius pamatyti.Važiavome suradome senelio sesers dukrą Viekšniuose,po insulto.Jaučiu jau nebėra,nes mama bandė jai skambinti dar niekas neatsakė. ax.gif Tai va tokia istorija.
Pas mus sodyboje jau kunigas kalėdojo. bigsmile.gif Kaimynė paskambino,siūlė gal norite?Mes kaip tik tą dieną važivome į miestą,gerai,kad būtų pašventinės namus.Gal dar bus progų? ax.gif
Šiandien į miestą,susirašiau ilgą sąrašą ką supirkti,nes jau galva neneša. ax.gif
Vakar pusženčio gimtadienis,žiūriu instagramą,visi į krūvą buvo susibėgę.Kaip mama sako,džiaukis,kad visi viename mieste,ramiau kažkaip,nei po pasaulį išsimėtę. ax.gif
Atsakyti