QUOTE(wgs @ 2016 10 04, 13:21)
Bravo, nors vienas žmogus tai parašė.
Niekada nerašau temoje, bet skaitau nuolat, ir man nuoširdžiai gaila
saulėsvaikas10 , kurios virtuvė tapo užgauliojimų ir pajuokos objektu.
Gerbiami komentatoriai, dizainerio darbas nėra pridėti vieną spalvytę prie kitos, patiesti LED apšvietimą, blizgų kraniuką ir dvi fancy vazas. Jeigu jums Jagelavičiūtės interjeras - tai dizainas, tuomet toliau galite neskaityti. Interjero dizainas, pirmiausia, yra techninio ir funkcinio planavimo derinys, plius brėžiniai ir techninės užduoties suformavimas vykdytojams. Ne kiekvienas žmogus turi pakankamai žinių, gebėjimų ir kompetencijos, o taip pat laiko savarankiškai gilintis ir realizuoti tokius dalykus. Aš nekalbu apie tai, kokio lygio yra lietuviški interjero dizaineriai, nekalbu ir apie konkretų saulėsvaikas10 interjerą, aš kalbu apie tai, kad dizainerio darbas gali būti nematomas plika akimi ir neatspindėtas galutinėse nuotraukose.
Man asmeniškai teko susidurti su ne pačiu geriausiu dizaineriu, bet jo pagalba derinant planą su įvairiais reikalavimais, taip pat techninės užduoties paruošimas man sutaupė krūvą laiko ir nervų.
Būtų smagu, jei į dizainerius būtų žiūrima kiek plačiau nei į tai, ką prifotkina interjeras.lt
Normali, simpatiška ir tvarkinga pas ją ta virtuvė, duok dieve pas visas tokia būtų. Ir niekas neužgaulioja jos virtuvės ar tuo labiau juokiasi. Nereikia perlenkti lazdos. O jeigu pati šeimininkė nelabai susigaudo kas ir kur pas ją, tai jau sorry, jeigu kažkas ir pertraukė aštriau kokią nors jos žinovišku tonu išsakytą mintį. Esmė buvo tame, jog lūkesčiai visų buvo užaukštinti, nes dirbo dizainerė. O rezultatas, sakykim vidutinio baldininko lygio. Todėl čia ir užsisuko viskas kaip charakteringas pavizdys.
beje,
techninio ir funkcinio planavimo derinys tai yra ne dizainerio, o architekto darbas. Dizaineris kuria nuotaika, pačią mintį, idėją ir jau iš to išplaukia visi funkcinio plano koregavimai, spalvos ir t.t., jeigu to reikia. Tai va jūs ir susidūrėt gal būt su geru architektu, o ne su dizaineriu. Kol bus pro pirštus žiūrima į architekto darbą ir jie bus pasirenkami tik "dėl leidimo gavimo" arba žmonės jau pirks taip suprojektuotus ir pastatytus namus, tol pas mus bus gaji ši niša, kur beveik kiekvienas užsimanęs gali vadintis dizaineriu, tuo labai teršdamas bendrą jų rinką. O kad jie reikalingi, tai faktas net nediskutuotinas, tik kaip juos atsirinkti? Klausimas retorinis.
O jeigu specialisto rankos galutiniame rezultate nesimato ir nesijaučia tai va apie tai mes čia ir diskutavome. Nafig tada toks "specialistas". Jeigu einate į kirpyklą ir iš jos išėjote tokia pati, kaip ir pati vonioje susitvarkyti galite, tai ko ten eiti?
Iš mano pusės tema baigta.