Įkraunama...
Įkraunama...

Krūties onkologija

Sveikos,

ieškau patarimų... Mano mamai virš 80. Turi daug gretutinių ligų: diabetas, infartai (ne vienas ir net ne 3...) :( Šiaip guvi moterytė, nežiūrint visko. Dabar ji krūties vėžio nustatymo stadijoje. Paimta biopsija. Tikisi antros stadijos, nežinau, kurią patvirtins... Gydymo plano dar nėra.

Gyvenu nežinioje, nežinau, ko tikėtis. Esu jos next of kin, t.y., visos jos bėdos yra tiesiogiai mano bėdos, kuriom nelabai turiu su kuo pasidalinti. Amžius ir kitos ligos situaciją daro dar sudėtingesnę... Su daug ligų esu susidūrus, su vėžiu - ne... 

Būčiau labai dėkinga, jei pasidalintumėt, kokia slauga, pagalba ir kada labiausiai reikalinga gydymo kelyje. Ko tikėtis po chemoterapijų. Ačiū.

sulaukit rezultatu, nepanikuokit anksciau laiko. pagal amziu jei ir paskirs chemoterapija tai vistiek svelnesne. gydytojai ivertina ir paciento amziu ir gretutines ligas. ir dar be to vyresniame amziuje paprastai si liga buna letesne, ne tokia agresyvi.

o gal jau dabar turit rezultatus? gal jau pasiule gydymo plana daktarai?

Atsakyti
QUOTE(RaViltis @ 2019 04 11, 18:37)
Sužinojau pavėluotai, bet gal kam pravers - yra toks tyrimas, kuris, kaip man sakė, anksti parodo žnypliuotojo invaziją į kaulus:  P1NP (ankstyvų prostatos ir krūtų vėžio metastazių žymuo kauluose).
Man darė skaną, viskas buvo ok, tada visus metus toliau maudė kelio sąnarius, kojas, ypač naktį. Galvojom, kad čia įprastiniai skausmai po chemijos ir pan. CEA markerio nedarė daugiau kaip metai, kai netyčia padarė, paaiškėjo, kad jis padidėjęs ir toliau didėja nevaldomai, padarė KT ir atrado metastazes kauluose. Jeigu būčiau prašius  bent kas pusmetį padaryti CEA arba man nežinomą P1NP - gal būtume anksčiau pagavę... Kad gi žinotum, ko galima prašyt gydytojų.

Iš tiesų tai gydytojai turėtų žinoti ką skirti, bet kažkodėl taip nėra. Ar pinigus taupo be galo. Mano markeris - 5,7. Kiek informatyvu - klausimas, bet nekyla ir džiaugiuosi. Prieš diagnozę markeris irgi buvo norma - apie 9. Kiek klausinėju gydytojos, - jis informatyvus tik metastazavusiems dalykams nustatyti ir ligos eigos kontrolei gydymo metu. Ir tai ne 100 proc. Tiesiog kaip vienas iš daugelio kriterijų apsispręsti dėl vieno ar kito rimtesnio tyrimo skyrimo. Gali būti užkilęs visai sveikam žmogui ir norma - jau sergančiam. Bet tas 5,7 TAIP GUODŽIA smile.gifsmile.gifsmile.gif. Sąnarių skausmus jaučiu dažniausia rytais, kol neišsijudinu, ir dar kada šalta.O šiaip į dieną sugebu nueiti 17 km ir - nieko neskauda. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(jolita102 @ 2019 04 10, 15:07)
<p>Džiaukitės gyvenimu ir vykit blogas mintis! 😊 O man pirmas pasitikrinimas gegužės vid laukia.. Va čia tai baisu 😁 bet viliuosi. Kad viskas bus OK.. Gi nebegalim.stresuoti 😘</p>

Kaip praėjo? Ką paskyrė? Tikiuosi,kad viskas gerai. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Audry @ 2019 04 29, 10:22)
<p>SauliusB, aciu kad pasidalinat! As kiek skaiciau, pagal sio zymens pasikeitimus gydytojai sprendzia ar taikytas gydymas efektyvus -rodmuo turi mazeti. Todel ir kyla blogu minciu del jo didejimo mano atveju. Chemija baigiau sausio pradzioj, svitinima pries dvi savaites. O rodmuo padidejo lyginant su buvusiu pries gydyma (pernai liepa). Nebent biologines terapijos itakoj jis gali dideti. To niekur nebuvau isskaicius, reiks pasiieskot info.</p><p>Dar karta aciu!</p>

Markeris net ir nuo virusų ir uždegimų visokių gali kisti ir būti didesnis sveikam žmogui. Mano prieš pat ligos diagnozę buvo -9. O nustatė 2B stadija. Dabar darausi kas pusę metų. 2017 metais buvo 8,82; 2018 metais pavasari - 9,49, rudenį - 7,56, na o prieš savaitę - 5,7. Tai gerai nuteikia ir padeda būti sveikai smile.gif. Birželio pradžioje laukiu exoskopo. Jaučiuosi gerai, tik sąnarius paskauda, kartais galvą - bet jau metai:užeina ir praeina. Pablogėjimo nėra, bet jau menopauzė- tai vargas, aina sau, jau 3 metus vargstu: karštis, šaltis, blogas miegas, nuotaikos, labai turiu žiūrėt ką ir kiek valgau, nes tuoj rūbai susitraukia ax.gif ax.gif ax.gif O valgyt norisi iki išprotėjimo doh.gif frusty.gif essen.gif essen.gif essen.gif
Papildyta:
QUOTE(Viksva x @ 2019 05 03, 16:35)
<p>Sveikos,</p>
<p> </p>
<p>ieškau patarimų... Mano mamai virš 80. Turi daug gretutinių ligų: diabetas, infartai (ne vienas ir net ne 3...) verysad.gif Šiaip guvi moterytė, nežiūrint visko. Dabar ji krūties vėžio nustatymo stadijoje. Paimta biopsija. Tikisi antros stadijos, nežinau, kurią patvirtins... Gydymo plano dar nėra.</p>
<p> </p>
<p>Gyvenu nežinioje, nežinau, ko tikėtis. Esu jos next of kin, t.y., visos jos bėdos yra tiesiogiai mano bėdos, kuriom nelabai turiu su kuo pasidalinti. Amžius ir kitos ligos situaciją daro dar sudėtingesnę... Su daug ligų esu susidūrus, su vėžiu - ne... </p>
<p> </p>
<p>Būčiau labai dėkinga, jei pasidalintumėt, kokia slauga, pagalba ir kada labiausiai reikalinga gydymo kelyje. Ko tikėtis po chemoterapijų. Ačiū.</p>

Gydymo kelyje reikia klausyti medikų ir patiems domėtis sveiko proto ribose, mokslo tiriamais dalykais. Delfio visokių straipsnių neskaityt!!! Pirmiausia - sulaukti tikslių ligos įvertinimų (stadija, agresyvumas, citologija ir pan.). Labai gali būti, kad gydymas bus parinktas pats švelniausias. Kiekvienas organizmas labai individualus ir skirtingai reaguoja į gydymą. Svarbu palaikyti, tačiau nelaikyti sergančiojo baisiu ligoniu. Sveikatos, tikėjimo ir stiprybės Jūsų mamai ir Jums.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ViTiMe: 22 gegužės 2019 - 13:07
Vitime ,
O jus vartojat harmoninius vaistus ? Aš harmoniniu nevartoju , bet atrodo, kad kiekvienas kąsnis ant šonu prilimpa. Aišku, apetitas irgi žvėriškas, jei nesivaldyciau tai net baisu pagalvot . Kažin tas reikalas susireguliuoja kadanors ? Juk ir po menopauzės moterų yra kudu smile.gif
Atsakyti
Vitime ,
O jus vartojat harmoninius vaistus ? Aš harmoniniu nevartoju , bet atrodo, kad kiekvienas kąsnis ant šonu prilimpa. Aišku, apetitas irgi žvėriškas, jei nesivaldyciau tai net baisu pagalvot . Kažin tas reikalas susireguliuoja kadanors ? Juk ir po menopauzės moterų yra kudu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Magno @ 2019 05 22, 17:56)
Vitime ,
O jus vartojat harmoninius vaistus ? Aš harmoniniu nevartoju , bet atrodo, kad kiekvienas kąsnis ant šonu prilimpa. Aišku, apetitas irgi žvėriškas, jei nesivaldyciau tai net baisu pagalvot . Kažin tas reikalas susireguliuoja kadanors ?  Juk ir  po menopauzės moterų yra kudu smile.gif

Nevartoju, mano trejopai neigiamas. Hormoninis gydymas neskiriamas. Man taip pat prilimpa ir labai žiauriai, nes apetitas geras ir nuolat norisi valgyti (net ne valgyt, o ėst blush2.gif blush2.gif, kaip priklausomybė kažkokia). Stengiuosi valgyti daug vaisių, daržovių. Valgau kiaušinius, žuvį, mėsą - porą kartų į savaitę, bet gerą: kiaulieną,jautieną,veršieną, avieną. Vištienos vengiu, nes ji hormoninė labiausia, bet kartais taip pat valgau. Riebalų juk irgi reikia. Cukraus esu visiškai atsisakiusi, pakanka to ką gaunu iš vaisiu (bananų ir vynuogių vengiu), o dar ir užslėpto visur labai daug dabar. Jei jau visai akyse tamsu,- šokolado paskanauju. Kartą į 2 mėnesius - kokį pyrago naminio gabalėlį. Bet tikrai labai jau reikia žiūrėt, konstitucija tokia. Aš ir sveika būdama jauna su svoriu kariavau duel.gif . Iki susirgdama buvau pririnkusi 90 kg nuo 65kg prieš 5 metus, dabar daugiau kaip 65 stengiuosi nesvert. Ūgis 166. Stengiuosi pajudėt. Iš darbo-į darbą kojytėmis. Liftu nesinaudoju smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ViTiMe: 23 gegužės 2019 - 08:02

Vitime, ir jums 3 neigiamas😲 kiek jau laiko su dgn?

Dėl maisto, tai oi oi oi😁nevalgau, o edu😜sunkus apsukus noriu ir noriu

Atsakyti
QUOTE(pupy @ 2019 05 24, 11:35)
<p>Vitime, ir jums 3 neigiamas😲 kiek jau laiko su dgn?</p><p>Dėl maisto, tai oi oi oi😁nevalgau, o edu😜sunkus apsukus noriu ir noriu</p>

Diagnozuota ir operuota 2016 sausi.
Atsakyti

Sveikos. Buvom išvykę paatostogauti ir taip atsiribojau biski nuo rūpesčių ir šios ligelės 😁 bet pirma patikra praeita. Tik. Markerio atsakymų dar nežinau ir važiuosiu šią sav dar kaulų tyrimą darytis, nes jau prieš metus darytas. Bet tikiuosi bus OK ir ten. 😘 Mano irgi trigubai neigiamas tai kai tolimesnio gydymo nebėr tai viskas kaip sapnuot atrodo 😊 sėkmės visoms! 

Atsakyti

Sveikos, daug metų turiu visokių darinukų krūtyse, man 36m. Prieš 4 mėn.tyriausi ir mamografu, ir echoskopu. Turiu fibroadenomą, cistą, dar atsakyme rašo gerybiniai kalcinatai, ir fibrocistinis darinys  gerybinis. Atsakyme BI rads 2 ( gerybiniai 100proc.) biopsijos nedarė, bet liepė atvažiuoti pakartotinai po 4 mėn. Galvoju ar nerimauti jau man čia :( kodėl liepė atvažiuoti po 4 mėn jei visi gerybiniai

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Giedrė Mašalaitienė: 09 birželio 2019 - 14:59

Sveikos merginos, labai patinka šis forumas, labai daug asmeninių patirčių ir išgyvenimų. Norėčiau paklausti ir aš : po chemijos labai parudavo rankos, atrodo kaip murzinos, ar kam taip buvo.

Atsakyti
Sveiki, jei navikas hormoninis, atlikus dvigubą mastektomiją, hormoniniai vaistai vis tiek skiriami (Tamoxifen ir Zoladex) ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Giedrė Mašalaitienė @ 2019 06 09, 13:57)
<p>Sveikos, daug metų turiu visokių darinukų krūtyse, man 36m. Prieš 4 mėn.tyriausi ir mamografu, ir echoskopu. Turiu fibroadenomą, cistą, dar atsakyme rašo gerybiniai kalcinatai, ir fibrocistinis darinys  gerybinis. Atsakyme BI rads 2 ( gerybiniai 100proc.) biopsijos nedarė, bet liepė atvažiuoti pakartotinai po 4 mėn. Galvoju ar nerimauti jau man čia verysad.gif kodėl liepė atvažiuoti po 4 mėn jei visi gerybiniai</p>

Labai gerai, kad liepe atvaziuoti: stebejimas visada naudingas!

QUOTE(Nińa_del_viento @ 2019 06 11, 12:54)
Sveiki, jei navikas hormoninis, atlikus dvigubą mastektomiją, hormoniniai vaistai vis tiek skiriami (Tamoxifen ir Zoladex) ar ne?

Tikriausiai skiriami, kad sumazinti hormonu gamyba organizme tam, kad nerecedyvuotu liga
Atsakyti