Įkraunama...
Įkraunama...

Lelijos VIII tema

QUOTE(silvija72 @ 2016 10 21, 13:27)
kas auginate ot lelijas?kaip auga,ziemoja ir dauginas?gal pasidalinsit patirtim?pirma meta ju pirkau,pasodinau unsure.gif

Auginu. Man jos pačios pačiausios iš lelijų. Kvepia kaip rytinės, bet ne tokios lepios. Tiesa, buvo blogų žiemų ir sumažino net jų kiekį. Gal tik ne visur pritaikomos, nes auga kaip medžiai. Bet nuo vieno medžio kvapo net kaimynams užtenka.
Dauginasi sunkiai, tik po kelių metų skyla svogūnas į keletą naujų, todėl ir kaina jų visada didelė.
Nebent specialiai dauginti, atsisakant žiedų.
Neišskyriau OT į atskirą albumą, čia visokios turėtos ir turimos, išskyrus azijines:
https://get.google.c...tg0DPnJ0dUSISvJ
Atsakyti

Neišskyriau OT į atskirą albumą, čia visokios turėtos ir turimos, išskyrus azijines:
https://get.google.c...tg0DPnJ0dUSISvJ
[/quote]
O jau grožiai...likau "apšalus"....kiek rūšių auginat ar auginot...o aš vis nesiryžau pradėt ,vis galvojau -sudėtingas reikalas tos lelijos rolleyes.gif
Atsakyti
Dar noriu atkreipti dėmesį į virusuotas lelijas. Panašiai, kaip tulpių margligės virusas, taip ir lelijų virusinės ligos nepagydomos, tenka sunaikinti visą augalą. Čia dešinėje virusuota:
https://get.google.c...90FwYVkLW8EOIHW
Atsakyti
pas mane tokia rudeni,su vienu ziedu zydejo,nepamenu ne kur ja gavau,galvojau kokie rastai keisti,paskiau supratau,kad cia liga,iskasiau,ismeciau lauk,si rudeni uzsipirkau visokiu leliju is Latvijos,mes pirkom trise,gavom labai grazius svogunelius,likau nustebinta,net 5 veisles dovanu idejo,is ju dvi ot lelijos,koks substratas joms geriausias,as tai darzo zeme ispurenau,i duobutes durpiu primaisiau,nezinau kaip elgtis,auginau anksciau tik azijines. unsure.gif
Atsakyti
Daisoja kokios nuotraukos wub.gif , o jau kokybė ax.gif

Ačiu kad dalinates ligotomis, nes ten mano galva atrodytu super žiedas mirksiukas.gif doh.gif

Čia klausimas kilęs rožių temoj, bet aktualus lelijoms:
jeigu tarp rožių susodinta lelijos ir dengsiu visą lysvę ištisai, kažin kaip lelijoms tas atsilieps ir kitoms svogūninems, pvz tulpems unsure.gif ? Neiššus jos? Dengsiu agro danga keliais sluoksniais
Atsakyti
OT lelijos puikiai auga ir žiemoja nedengiamos, kaip ir rožės smile.gif

user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2016 10 24, 13:17)
OT lelijos puikiai auga ir žiemoja nedengiamos, kaip ir rožės smile.gif



Na Jediara, pas jus ir akmuo pražistų jeigu užsimanytute, tai mums čia nelabai ką yra lygintis su tokiomis grožybėmis ir talentu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2016 10 23, 12:31)
Daisoja kokios nuotraukos  wub.gif , o jau kokybė  ax.gif

Ačiu kad dalinates ligotomis, nes ten mano galva atrodytu super žiedas  mirksiukas.gif  doh.gif

Čia klausimas kilęs rožių temoj, bet aktualus lelijoms:
jeigu tarp rožių susodinta lelijos ir dengsiu visą lysvę ištisai, kažin kaip lelijoms tas atsilieps ir kitoms svogūninems, pvz tulpems unsure.gif ? Neiššus jos? Dengsiu agro danga keliais sluoksniais

ax.gif aš tai galvoju nieko joms uždengtoms blogo nenutiks...na nebent gali anksčiau , nei paprastai sudygti , o paskui gal pašalti gali. Čia dėl lelijų...o jau , kad tulpėms kas nutiktų , tai tikrai nemanau...anos gajos , nieko nebijo pavasarį.
Be to daugelį lelijų , išskyrus , azijines , rekomenduojama dengti...bent jau mulčiuoti.

Tiesa savo juozapinę atkapsčiau , skrotelė buvo žalia ...nieks dar nesusigadino. Apvožiau vazonėliu ir vėl uždengiau gėlių lapais ir kotais...ka\in , dabar ar jai gerai bus unsure.gif
Atsakyti
Jurbarko rajone OT lelijos gerai žiemoja, bet ne visoje Lietuvoje.
Orienpet tinka derlinga, geriau šiek tiek rūgšti, nei kalkinga žemė. Svarbiausia visoms lelijoms, kad būtų laidi.
Būna net azijinių lelijų jautrokų šalčiui permainingomis žiemomis. Pvz. Loreto ar kai kurios iš LA grupės.
Tarp sausai dengiamų rožių lelijoms visai gerai. Tulpėms nelabai - šiltą žiemą sužels ir žydės po dangomis, nebent bus įmanoma įlįsti pasigrožėti ar pasiskinti.
Diuni, geriau atidenkite baltąją leliją, tegu žaliuoja laisvai. Užvožkite vazonu tada, kai dengsite AH rožes ar mulčiuosite rododendrus.
Atsakyti
4u.gif Didelis ačiū
Atsakyti
kaip kazin pajurio puseje man ot ziemos pirma meta unsure.gif
Atsakyti
Laba diena,turiu klausimuka smile.gif
Siandien norejau pirkti parduotuvej leliju svogunelius,bet kiek apziurejau-jie visi sudyge.Daigai apie 2-3 cm.Ar galima tokias rudeni sodint?

Daisoja,jusu lelijos ir ju gausa-super 4u.gif

O ka reiskai OT ? unsure.gif
Atsakyti