QUOTE(mementoo @ 2016 11 05, 16:26)
Kadangi imatės tokių pareiškimų kaip buhalteriniai veiksmai kalbėdama apie krizės suvaldymą, aš teigiu, jog nelabai gaudotės situacijoje kas buvo iš tiesų ir kas buvo teigiama.
Kirkilo vyriausybė " bando apsimesti, kad nebuvo ūkio kaitimo, milžiniško kredito prieaugio ir NT burbulo, dviženklio einamosios sąskaitos deficito ir dviženklės infliacijos (kovoti su kuria jų pačių buvo kuriami vis nauji antiinfliaciniai planai), darbo užmokesčio augimo keliagubai lenkiančio našumo augimą, prociklinės fiskalinės politikos, chroniško nominalaus biudžeto deficito ir dar didesnio struktūrinio, net dviženklio augimo laikotarpiu augusios skolos ir jos aptarnavimo išlaidų, neadekvačių ir nepakeliamų sprendimų dėl išmokų, įskaitant pensijas, didinimo. Tarsi ne socialdemokratų vadovauta Vyriausybė baigė kadenciją jau smunkant ūkiui, palikusi didėjantį deficitą, į kosmosą šovusius rizikos priedus, tarsi ne buvęs būsimas finansų ministras visus 2008 m. negalėjo nosies kyštelėti į tarptautines finansų rinkas, tarsi 2008 m. biudžeto pajamos nebuvo suplanuotos neadekvačiai, todėl nebuvo surinktos, o per vėlai, iš esmės tik po Seimo rinkimų pradėjus stabdyti išlaidų finansavimą tarsi nebuvo palikta krūvos neapmokėtų sąskaitų. Tarsi ne dėl tos politikos 2007-2008 m. Lietuvai visos reitingų agentūros mažino skolinimosi reitingus, o ES institucijos už gerus 2008 m. rezultatus Lietuvai galiausiai pradėjo perviršinio deficito procedūrą.
http://simonyte.popo...2/09/labadiena/
Papildyta:
http://123.emn.lt/lt...0-metu-apzvalga
2009-2010 metai, emigracija šauna į padanges. Konservatoriai tik pradėję valdyti, palikimas vien tik, vien, iš socialdemokratų, visiškas absoliutus nepasiruošimas krizei, nuogi į dilgėles sukritom. Kadencijai įpusėjus, taigi pasijautus krizės suvaldymo padariniams, emigracijos kreivė krenta žemyn, vos ne tiesia linija žemyn, o imigracijos kreivė pradeda augti. Konservatoriai su liberalais ateinančiam Seimui palieka stabilumą. Ką matome lentelės gale, ogi socdemų +Tt+DP palikimą, kreivės vėl linksta ne Lietuvai palankia linkme.
Ar jūs man siūlot padiskutuot su šimonyte, kad pateikiat jos argumentus, kuriuos ji bloge surašė, ir garantuoju, tą įrašą parengė ne per dieną ar valandą..?

( Beje, aplink argumentus, kad kirkilas nematė ūkio perkaitimo ir pan - finmin ataskaitose apie tai nemažai rašoma.)
O va dėl jūsų pačios pateikiamų argumentų - apie tą emigraciją - įmetet grafiką. Kažin, ar galima taip drąsiai teigt, kad šokusi viršun konservatorių valdymo vidury yra socdemų nepasirengimo krizei padarinys. Gal būt tas šuolis - kaip tik, konservatorių krizės suvaldymo padarinys? Šalia visų priežasčių, dar ir to, kad su PSD įmokomis buvo pradėta baugint, ko pasekmė - masinis išvykimo deklaravimas. Ir-turbūt neišeina nepastebėt, kad tas emigracijos lygis taip ir nenukrito iki buvusio prieš 2008..
Šiaip - sutinku, kad krizės metu taupymas buvo būtinas. Ir kad kalbėt apie suvaldymo būdus - geri jie, ar ne - lengviau, negu juos panaudot. Tiesiog - nepritariu, kad Kubiliaus būdas buvo geriausias ir efektyviausias, nes yra pvz geresnių. Ir - subjektyviai - kai krizė, gyventojų ir valstybės pajamos mažėja-kelt pvm mokestį - ar logiška? Buhalteriškai - taip. Be tekonomiškai - mano vertinimu, visiškai nelogiška.
Dėl Šimonytės - jos poste, kur nuorodą įmetėt, pasigedau jos argumentų pagrindimo skaičiukais. Iš tuščio į pilną pilstyt galim mamytėse, o iš jos pusės tas nelabai rimtai rodosi.