Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir kiti sukulentai

Ne, nuo trąšų dozavimo nepasikeitė.
Atsakyti
Žvalgiausi po Haworthijų archyvą. Radau savo pirmąją proprosenelę-nuo jos prasidėjo jų kompanijos rinkimas.
Haworthia attenuata 2009 m. Pirkau anksčiau kelis metus, nes visa buvo raudona, nematyta. Taip gerai dažais apipurkšta, kad net nepagalvojau apie dažus. Maniau, kad tokia ir turi būti. Paskui pradėjo augti ir štai koks krūmas privešėjo, tik pirmoji dar raudonuoja.

vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

O pirmą rimtą rūšinę parsivežiau 2014 m. iš parodos. Štai kaip atrodo dabar senelė RETUSA:

vartotojo įkelta nuotrauka

... ir tuoj po jos atsiradusi senelė ...

vartotojo įkelta nuotrauka

PRICKLY, kaip tau sekasi su Haworthia koelmaniorum var. koelmaniorum ?
Man ji visai nedidėja. Kaip sulindo prieš praeitą žiemą giliau į gruntą, taip ir neišlenda, tupi lyg užkonservuota. Aišku, jos lėtai augančios, bet labai jau bando mano kantrybę. Gal tau šiltnamyje kokį didesnį judesį parodė?
Atsakyti
Tina, Spring Blush nuostabus, tokios gražios pastelinės spalvos wub.gif

QUOTE(evora @ 2019 10 14, 13:59)
PRICKLY, kaip tau sekasi su  Haworthia koelmaniorum var. koelmaniorum ?
Man ji visai nedidėja. Kaip sulindo prieš praeitą žiemą giliau į gruntą, taip ir neišlenda, tupi lyg užkonservuota. Aišku, jos lėtai augančios, bet labai jau bando mano kantrybę. Gal tau šiltnamyje kokį didesnį judesį parodė?

Manoji irgi nedidėja, ir kitos nelabai augo arba visai neaugo, rodos šiltnamyje joms šiemet nepatiko, buvo per karšta, ir po stalu pakišdavau smile.gif . Kitąmet parinksiu kitą vietą
Mano ariokarpusai šiandien džiaugiasi sugrįžusia šiluma:
vartotojo įkelta nuotrauka vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
Maniškė buvo štai tokia prieš praeitą žiemą:

vartotojo įkelta nuotrauka

Šiandien atrodo taip:

vartotojo įkelta nuotrauka

Praradusi apimties, nudžiovinusi vieną lapą, įlindusi gilyn į gruntą. Vazonėlis pakeistas į mažesnį,
net nuėmiau akmenėlių, kad laistant neužliečiau visos vandeniu. Padėjus į dėžutę su kitomis mažylėmis-aiškiai matau augimą to paties pirkimo augalų, jos priešingai.

vartotojo įkelta nuotrauka

Prickly, aš jau anksčiau nusistebėjau, kad pas tave haworthijos kepa saulėje lygiai su kaktusais. Už tai ir paklausiau kaip ji laikosi. Gaila Daivikė neapsilanko pas mus temoje, pasidalintų patirtimi kaip ją augino.
Papildyta:
Ai, pamiršau pagirti ariocarpusus. Kaip visada nuostabu.
Atsakyti
Man hawortijos sitnamy atsigavo. Isisaknijo geriau, sustiprejo. Matyt vistik patinka joms naktine siltnamio dregme. Tik va kai nenormalus karsciai buvo, tada jau mazai kam siltnamy patiko. O siaip, bent jau pas mane, kai hawortija taip susisuka nuo krastu, susitraukia, nelabai kas jai. Keleta tokiu esu praradus. Taciau as nesu ju spece.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 15 spalio 2019 - 10:56
Aš irgi ne spece, mokausi dar jas perprasti. O per didžiausius karščius padėdavau jas šiltnamyje po stalais visiškam šešėlyje, tada atsigaudavo. Turiu panašių susisukusių nuo kraštų, tiesinasi nuo pat pavasario. Nesuprantama - pilu pilu vandenį, o taip iš lėto tiesinasi.
O dėl svarainio-astrophytumo, manau jam artėja galas, šiaip sau tokios spalvos neatsiranda. Buvo ir pas mane pora tokių atvejų: nusibaigė tokie pageltę
Atsakyti
QUOTE(Prickly @ 2019 10 15, 20:56)
Aš irgi ne spece, mokausi dar jas perprasti. O per didžiausius karščius padėdavau jas šiltnamyje po stalais visiškam šešėlyje, tada atsigaudavo. Turiu panašių susisukusių nuo kraštų, tiesinasi nuo pat pavasario. Nesuprantama - pilu pilu vandenį, o taip iš lėto tiesinasi.
O dėl svarainio-astrophytumo, manau jam artėja galas, šiaip sau tokios spalvos neatsiranda. Buvo ir pas mane pora tokių atvejų: nusibaigė tokie pageltę


Specu tampama einant metams ir įgyjant patirties. O kai jau pradedi galvoti, kad esi visiškas specas-augalai pateikia naują tobulėjimo staigmeną. biggrin.gif

Tai va iš to savo dar nespeciško pastebėjimo ir teorijos paieškų internete bei visur kur tik papuola- haworthijos nemėgsta kepti saulėje, reikalingas pusšešėlis, išsklaidyta šviesa. Mažiausiai šviesos reikia venosa/tesselata.

Astrophytumas-svarainis prarado sugebėjimą gaminti chlorofilą ir manau tikrai laukia liūdnas galas, kaip ir mamkei anksčiau atsitiko.

H. Coelmaniorum gali atsigauti, bet šiuo metu tikrai užsimarinavo lyg mumija. Esu į didžiulį rudą bliūdą prisodinusi ,,N" skaičių tos pačios mamkės H. limifolia. Visos prigijo, puikiausiai išvešėjo į riebumą, o viena buvo tokia susiraičiusi suskelė. Beveik du metus gyvaliojo, nesvarbu ar laistai, ar nelaistai, ar tręši, ar stimuliatoriaus arklinę dozę tik ant jos supili. Jokių gyvybės pokyčių. Būčiau išmetusi, bet visame susodinime skylė būtų likusi. Ir štai šį rugsėjį-bac ir išsipūtė. Kas pasikeitė priežiūroje? Nieko. Tikra užsispyrusi ožka.
Tas pats buvo ir bliūde su H. cymbiformis. Viena tuos pačius kaprizus rodė, pora metu sudžiūvusi gyvaliojo, po kelių metų atsigavo, vejasi aplinkines drauges.

Po pirmos žiemos apšiltintam balkone, pastebėjau, kad kai kurios haworthijos lyg prarado dalį šaknų. Galvojau, kad nupuvo, bet juk nelaisčiau nuo spalio mėn. iki kovo pradžios. Tada pagalvojau, kad dėl vandens trūkumo ir temperatūros +10-14, galėjo atsikratyti šaknų, kaip nereikalingo balasto, papildomo maisto medžiagomis aprūpinamo veltėdžio. Taip elgėsi labai storais lapais ir dčkės haworthijos, bei pūkės.
Daviausi po kompą, knygas-jokios informacijos apie tai. Beveik metus sugaišau, kol radau nuojautos patvirtinimą. Ir tik vienas patyręs augintojas apie tai užsiminė. Dabar jau nebekaltinu savęs permylėjimu vandeniu ar nemokėjimu auginti. Bet šiek tiek vandens užpilu ir žemai temperatūrai esant. O mažyles geriau kambaryje laikau ir tik rečiau laistau, nes joms buvimas žiemą šaltai yra tikrai ne visoms sėkmingai pasibaigiantis. Ypač neseniai pasodintoms.

Aš šiandien susierzinau pamačiusi tįstėlėjusias copiapojų viršūnes. Reiktų papildomo apšvietimo, bet ir taip už du akvariumus elektros daugiau euriukų moku. Pavasariop bus visai formą praradusios. Matyt teks atsisakyti šios grupės, kaip padidinto jautrumo apšvietimui. Su Akatamos dykuma tikrai konkuruoti neįstengsiu.

PRICKLY, kažkada buvo tau klausimas, kaip laikai žiemą kaktusus garaže-AR YRA APŠVIETIMAS, ar tupi tamsoje su atsitiktiniais prašviesėjimais naudojantis jums garažu?
Atsakyti
Sveikutės.
Patarkite prašom, ar reiktų susirūpinti tuo, kad kaktusas labai pakrypo į vieną pusę, nes vienoje pusėje auga atžalėlės, mini kaktusiukai, o kitoje - ne. Tai jis dabar toks pavirtęs visas. Reiktų persodinti? Taip ar taip jis persodintas rudenį buvo, pernai, kad atsigautų iš numirėlių. Ir per metus, buvęs tiesus, pasidarė iškrypėliu smile.gif Rudeninis persodinimas nepakenkė, labai atsigavo jis.
Atsakyti
Man labai įdomu paliko kur buvo užstrigęs Monteverte tekstas. Eidama miegučio peržvelgiau ar nieks nieko neparašė-ne nieko, išjungiau. Šiandien rodo teksto laiką 19.47. Nu, įdomu paliko, nes taip jau ne pirmą kartą atrandu.

Monteverte, stovintys ant palangės kaktusai visada krypsta į šviesą-natūralu. Vaikiukai irgi formuojasi į šviesos pusę-natūralu. Net žiedai pirmiau atsiranda nuo lango pusės ir žydėt nuo ten pradeda. Nieko persodinti nereikia ir dar keletą metų tai pamiršk. Paprasčiausiai apsukinėk kaktusą ir jis pradės vis keisti pasvirimą į šviesos pusę. Prasidėjus šviesos sezonui, laikyk bevaikia puse į saulę ir ten atsiras vaikiukai taip pat. Bus graži išlaikyta viso krūmo pusiausvyra. Jei sukraus žiedus-nesukinėk, duok ramiai peržydėti, nes gali ir nepražysti nuo padėties pakeitimo.

Šiaip nerekomenduojama kaktusų sukinėti, bet ne visi išlaiko stabilų paminklinį sustingimą. Bepigu šiltnamyje auginant laikytis šios nuostatos. Ant palangės viskas sudėtingiau.
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2019 10 19, 10:53)

PRICKLY, kažkada buvo tau klausimas, kaip laikai žiemą kaktusus garaže-AR YRA APŠVIETIMAS, ar tupi tamsoje su atsitiktiniais prašviesėjimais naudojantis jums garažu?

Nėra ten apšvietimo, koks turėtų būti kaktusams, garaže prieblanda. Toks siauras langas yra su maža palange, ten sudedu sulcorebutijas, bet kai temperatūra apie 10 laips tai jie neištįsta ir ant lentynų, jei laipsnių daugiau - atidarau tą langą. O havortijos ne garaže žiemoja: name ant vėsiausios vakarinės palangės. Man blogai, kad garaže labai sausa, kaktusai perdaug susitraukia. Šiemet galvoju, gal kokias lempas havorijoms pakabinsiu rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Prickly: 20 spalio 2019 - 12:14
Ačiū , Prickly, už atsakymą.
Dar užmačiau šiltnamyje labai gražių didelių adromischus krūmų. Jei turėsi laiko nufotografuok po vieną ar kelis maloniai apžiūrėti. Kiek suprantu jiems kokie 3-5 metai? Ar jiems trumpinai išplonėjusias viršūnes, kad šakotūsi?
Maniškiai tokio amžiaus jau yra pasiekę šią stadiją pagal savo subrendimą ir ruošiuosi pavasario sulaukusi prignybti. Tai labai įdomu, kaip kiti tokius senelius turėdami elgiasi.
Pastebėjau, kad pritrumpinus viršūnę, susmulkėja lapeliai ir labiau auginasi stiebą. Mano akimis, žymiai nukenčia grožis ir krūmelis smulkėja.
Žiūriu, kad adromischusai labai, po praeitos savaitės paskutinio gausesnio laistymo, atsigavo. Pasižiūrėjau info- taigi pas juos ruduo pats tas augimo sezonas. Bet jau reiks prisukti vandens kraniuką.

O čia pažiopsojimui. Pažiūrėjus į kamieną supranti koks senolis čia. Bet tokią kainą gali suprasti tik užkietėjęs jų fanatas. Ir tikrai ne iš LT. Nežiūrint lietuviško suvokimo-25 pirkėjai pageidaujantys įsigyti, jei gerai supratau.

vartotojo įkelta nuotrauka
Atsakyti
QUOTE(evora @ 2019 10 19, 10:53)
Kas pasikeitė priežiūroje?

Tiesiog palikote ja ramybeje. As irgi moku augalus "uzmylet negyvai". Kartais pastebiu kaip kai kurie augalai vesi pas tuos zmones, kurie tiesiog nieko su jais nedaro ir leidzia ramiai augti kaip Dievulis duos.

Rima, Reda, pasigirkit Uhlig'iukais. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 20 spalio 2019 - 13:04