Ten ant etiketės bus bile kas užrašyta. Tokio echinocereuso aš net nerandu. O jei tai būtų polyacanthus, jis yra sinonimas triglochidiatus.
Ten ant etiketės bus bile kas užrašyta. Tokio echinocereuso aš net nerandu. O jei tai būtų polyacanthus, jis yra sinonimas triglochidiatus.
Kairėje kokį gavau, dešinėje -triglochidiatus, koks turėjo būti. Manau visiems su regėjimu gerai ir aiškiai mato, kad čia skirtingi augalai. Kiek Triglochidiatus siunčiausi, tiek tokį ir gaudavau. Dabar neturėjo-įmetė bet ką.

Kadangi taip nesielgdavo, tai ir pamaniau, kad pas kitus tas pražuvėlis nukeliavo.
Papildyta:
Surašiau jiems dėl abiejų kaktusų.
Evora, skaičiau astrolietuva Jūsų skaudžius išgyvenimus dėl astrophytum'ų . Užjaučiu ir suprantu, krenta tada nuotaika ir noras įsigyti kažko naujo.
Aš irgi nesu specialistė , tačiau jie pas mane kaip ir auga tfu tfu tfu . Pasidalinsiu savo patirtimi, o Jūs išsirinkite, kas Jūsų manymu atrodys geriausiai.
Anksčiau buvau skaičiusiu, kad jie auga kalkingoje dirvoje. Sodindama jiems dėdavau kreidos, tai šiemet persodinant buvo labai gražios šaknys. Anksčiau esu rašiusi, kad šiemet vietoje kreidos nusipirkau dolomitmilčių (jie tvarko dirvožemio pH (Dolomitmilčiai - dirvožemio gerinimo medžiaga. Dolomitmilčiai naudojami dirvos rūgštingumui mažinti, gerinti fizikines ir chemines jos savybes. Dolomitmilčių naudojimas skatina efektyvesnį organinių ir mineralinių trąšų įsisavinimą bei augalams naudingų mikroorganizmų dauginimąsi. Jis papildo dirvą kalciu bei magniu)), taigi apie rezultatus galėsiu parašyti vėliau, kol kas atrodo neblogai jaučiasi. Žemės dedu visai mažai, pagrindas perlitas, ceolitas, molio granulytės, žvyriukas.
Prisiskaičiau šiandien apie dirvos rūgštingumą, kalkes, dolomitmilčius tiek, kad jau galva sutino. Na, nededu astrophytumams kreidos, kalkių, bet visa kita kaip pas jus. Astrophytumų žemė daugiau į akmenynę panaši, nei į kažkokią žemę. Beliko tik kaip pas Kreichą mišinį daryti.
Bet viskas augdavo ir klestėdavo visada, o tik šį žiemos sezoną tokios netektys. Iš astrophytumų pirmiausia nunyko pirmojo Duben pirkimo asterias, kurie ir buvo surauktom šiknom. Tas matėsi nuo pat pradžių ir tą jau anksčiau rašiau. O toliau pradėjo trauktis, mažėti, kempėti Giromagii asterias, onzukos, reti ir brangūs. Apie 40 vien astrophytumų AMEN.
Tas įsimetė ir į Giromagi, Kreicho keletą echinocereusų, turbinicarpusų, echinofossulų, neoporterijų, kelios mamkės, melocactusas, didžiulis ariocarpusas.
Viskas dar nesibaigė. Dar yra keletas besitraukiančių astrophytumų, rausvų echinocereusų. Tad nuotaikos depresinės. O kai paskaičiuoju pinigine išraiška nuostolius-visai į durną galvą galima nusišauti.
Kaip gaila . Tačiau jeigu būtų kaltas dirvožemio pH, manau, kad taip būtų nunykę tik tam tikros rūšies kaktusai, pvz.: astrophytum'ai, bet jeigu tas pats darosi ir su kitų rūšių kaktusais, tai čia kažkas bus kitko. Gal kažkokia grybelinė liga užsinešė su žemėmis ar akmenėliais? Pažiūrėkite ar nykstantys kaktusai auga šalia vieni kitų, ar iš skirtingų vietų. Gal visi jie buvo sodinti būtent pernai, į kažkokią pirktą žemę ar gruntą. Reikėtų atlikti stebėjimus ir tada maždaug spręsti apie priežastis kas galėtų būti, nes kaip rašiau, jeigu būtų kaltas tik dirvožemio pH, tai kenktų tik vienai kaktusų rūšiai, kuri mėgsta išskirtinį rūgštingumą.
Man buvo toks įtarimas, kad kažkokios sporos iš Giromagi parkeliavo. Bet ir Kreicho augalų sunykusių yra. Tai gal tų sporų ir žemėse galėjo atsirasti. Nu, velnias čia dabar supaisys. Bet niekur nerandu aprašyta tokios ligos, nykimo. O procesas vyksta ne tik pas mane, bet pasirodo pasitaikė ir kitiems. Ir net dideliu mastu.

Dėl tų visokių kalkių, tai manau kaktusas gali blogiau augti, bet tikrai nenusibaigs staigiai.
Labai užjaučiu ,evora, tai baisiausia kas gali būti, išplintantys kenkėjai ir ligos

Tie masiniai visų pirkimai iš Maximų prasidėjo pavasariop, užvežus naujos firmos augalus. Iš jų pirkau tik kelias rebutias, hawortias ir viskas, nes pilna visko pas mane. Visi tokie sudžiūvimai jau buvo prasidėję.
Papildyta:
Dėl šaknų nepastebėjau nieko keisto.