Įkraunama...
Įkraunama...

Kaktusai ir kiti sukulentai

dota, musu nuomones sioje vietoje sutampa drinks_cheers.gif man visai nerupi konkurencija ir pasirodymas. Kolekcija man kelia vidini pasitenkinima ir dziaugsma.

Pacituosiu vienos LOD nares zodzius, kurie man be galo patiko ir istrigo atmintin. Jie nusako ka as jauciu:

"Neslėpsiu - tikrai ne kartą, įsimylėjusiu žvilgsniu keliaudama žaliuojančiomis savo namų palangėmis, esu susimąsčiusi. Apie gražius dalykus. Apie emocijas. Apie jausmus. Apie aistrą. Apie tai, kiek jos atiduodu dalykams, kurie man patinka. Apie tai, kiek širdies įdedama į siekius ir svajones. Apie tai, kaip gera turėti svajonių. Apie tai, kokie visgi aistringi yra žmonės, turintys mylimą darbą, veiklą, pomėgius..." Jurga Motiejūnienė

O mano litopsiukai irgi zydi. Taip pat prazydo rudeni parsisiusta lapidaria margaretae. wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tina*: 06 lapkričio 2016 - 00:28
QUOTE(Tina* @ 2016 11 06, 00:28)
O mano litopsiukai irgi zydi. Taip pat prazydo rudeni parsisiusta lapidaria margaretae.  :wub

O galima nuotrauką žiedelių? Man taip gražu pažiūrėti į kitų pluoštagėlinius ax.gif
Atsakyti
O mano nežydi, nei litopsai, nei conofitumai verysad.gif viena svantesija sukrovė žiedus bigsmile.gif laikau po lempą rolleyes.gif gal pradžiugins bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(dota @ 2016 11 06, 00:09)
Fenestraria ir Pleiospilos nelii smile.gif



Labai ačiū.
O tai čia Pleiospilos nelii 3 skirtingi augalai susodinti ar tai vienas krūmas? Nes internete tai matau po vieną daugiausiai auga...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurkinas: 06 lapkričio 2016 - 09:57
Evora, nustebinote. Nežinau, kodėl susidarėte tokią nuomonę apie parodų dalyvius. Kiek pažįstu nuo Rojaus sodų laikų, niekas nesivaržo dėl ,,kvarbatkų", seniau tokių net nebuvo. Susirenka bendraminčiai pabūti kartu, apsikeisti augalais. Gal aš tik su tokiais susiduriu.
Ką vežti rodyti, aišku, kad atsirenka. Jei visi viską vežtų, tai gal dviejų žmonių augalai tilptų salėje išeksponuoti. O dėl turėjimo ar neturėjimo, tai ne visi lengvai dauginami arba nesinori dauginti, kai nėra kur dėti. Gerai, kurie moka parduoti ir turi vietos padaugintiems laikyti. Kiti apdalina draugus ir kaimynus, o toliau lieka parodų loterijoms ar natūraliai atrankai. Gal vėl sprendžiu pagal save ir savo pažįstamų ratą.
Atsakyti
Dėl kolekcionavimo pasirodymui-
visų pradžia būna- auginu kas labiausiai patinka. Savo augintinių ratą smarkiai pleti, prasideda vietos trūkumai, atranka. Ateina brandumo stadija, kai žinai, kad visko neturėsi ir reikia pradėti protingai atsirinkti naujus kolekcijos augalus. Jei turi kokį retą augalą, jo nedraskysi ir nedalinsi į visas puses, kol neturėsi gražaus egzemplioriaus ir dar variantą atsargoje. Gali dalyvauti parodose ar tyliai tūnoti savo namuose, bet šis eiliškumas veikia.
Lyg ir tinka mums visoms, ar ne?
Toliau, jau rašiau, kad Lietuvoje dalyvaujam mėgėjiškais pagrindais-svarbu dalyvauti. Man asmeniškai dar ir bendrauti. Ar kas Blogai?

Vežant į parodą visi daro atrankas-tas gražus, tas kreivas, tas bais mylimas, to dar nerodžiau, tas keistas...., to nevešiu, nes praeitais metais rodžiau ir oi, kiek tokių buvo...
BLOGAI?

Kalbu apie ne tokio lygio mėgėjas kaip mes, o apie kolekcionierius turinčius pripažinimą, vardą, ne vieną apdovanojimą. Ten būna net ir labai didelių konkurencijų ir apskaičiavimų.

Kažkaip parašiau ir net nepamąsčiau, kad taip jus užkabinsiu, lyg būčiau apkaltinusi garbės siekimu ir dalyvavimu dėl apdovanojimų.
Atsakyti
QUOTE(Jurkinas @ 2016 11 06, 10:54)
Labai ačiū.
O tai čia Pleiospilos nelii 3 skirtingi augalai susodinti ar tai vienas krūmas? Nes internete tai matau po vieną daugiausiai auga...


Auga po vieną, kaip ir litopsiukai. Tik nenuneškit toliau nuo lango, nes labai greit ištįs ir bus nebegražūs. Kaimynė nusipirko ir pasidėjo ant sieninės lentynėlės-dabar turi augaliuką - gandrą.
Atsakyti
evora 4u.gif viskas gerai, nieks nieko nekaltinam. Virtualioj erdvej nuskambejes zodis turi daugybe atspalviu. Kiekviena supratom savaip. Bet kartu ir issakem savo nuomones kas mums yra kolekcija. Buvo idomu isgirsti.

O rimta kolekcioniere pas kuria 'viskas suskaiciuota, viskas suplanuota' visai nenoriu tapt. Labai artimas pvz. sunininkai. Ten tai iki isprotejimo. Tik uzkabink. Visiskai pamete sveika prota. Ziuriu as i juos jau kaip i tikrus ligonius. Kiek visokiu intrigu per parodas, pas veisejus. Aisku ir pinigai ten is pripazinimo pareina. Bet visumoj baisu. Gaila ir tu gyviu ir ju seimininku.
Papildyta:
dota, saules nera, tai nezinau ar bus parsiskleides. Kai buvo atsiveres nenufotkinau. Reiks eit apziuret smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2016 11 06, 14:12)
evora  4u.gif viskas gerai, nieks nieko nekaltinam. Virtualioj erdvej nuskambejes zodis turi daugybe atspalviu. Kiekviena supratom savaip. Bet kartu ir issakem savo nuomones kas mums yra kolekcija. Buvo idomu isgirsti.

O rimta kolekcioniere pas kuria 'viskas suskaiciuota, viskas suplanuota' visai nenoriu tapt. Labai artimas pvz. sunininkai. Ten tai iki isprotejimo. Tik uzkabink. Visiskai pamete sveika prota. Ziuriu as i juos jau kaip i tikrus ligonius. Kiek visokiu intrigu per parodas, pas veisejus. Aisku ir pinigai ten is pripazinimo pareina. Bet visumoj baisu. Gaila ir tu gyviu ir ju seimininku.
Papildyta:
dota, saules nera, tai nezinau ar bus parsiskleides. Kai buvo atsiveres nenufotkinau. Reiks eit apziuret smile.gif


Viskas gerai, gal tik nemaloniai rytas prasidėjo...
Kadangi ir man tenka bendrauti su žmonėmis-hobistais, kurie dalyvauja šunų parodose, užsiima akvariumais (aš prie jų), važiuoja su savo žirgais į tarptautinius konkūrus, tai apie hobio pasaulį tenka išgirsti įdomių dalykų ir pamatyti įdomių asmenybių, kurios kartais net antipatiškos viena kitai, nors super profai savo srityje.
O į mūsų parodas žmonės renkasi būtent dėl geros jos auros, bendravimo-bendrumo atmosferos.
Nežinau ir negaliu kalbėti, kas dalyvauja dėl apdovanojimų. Bet gauti juos smagu. Prisimenu Dotą kaip šiais metais nustebo ir džiaugėsi. Savo būseną, kai pamačiau pirmą apdovanojimą, o dar pavaikščiojusi ir antrą-buvo kažkas nerealaus, kai net pagalvot nedrįsau.
Atsakyti


O rimta kolekcioniere pas kuria 'viskas suskaiciuota, viskas suplanuota' visai nenoriu tapt. Labai artimas pvz. sunininkai. Ten tai iki isprotejimo. Tik uzkabink. Visiskai pamete sveika prota. Ziuriu as i juos jau kaip i tikrus ligonius. Kiek visokiu intrigu per parodas, pas veisejus. Aisku ir pinigai ten is pripazinimo pareina. Bet visumoj baisu. Gaila ir tu gyviu ir ju seimininku.

Čia Tina palietė įdomią temą ir gana tiksliai įvardijo situaciją tarp šunininkų. Tą ir aš pastebėjusi. Ir beje šiaip sau malonumas būti tarp tokių žmonių. O sukulentininkai bene patys ramiausi, kaip ir jų augintiniai. Kai už lango žiema, labai malonu kontempliuoti prie kaktusų...angel2: 4u.gif
Atsakyti
Stai mano saules issiilgusioji. Kokia temperatura jiems dabar reikalinga? Mano dabar jau pabuna ir prie +13 kada ne kada.

[attachmentid=236760]
Atsakyti
Kiek esu domėjusis, tai auga pavasary ir rudeny. Vasara ir žiema poilsio metas. Žydi rudens pabaigoje-žiemos pradžioje, laistyti kas dvi savaitės, trumpai pakelia ir -4 laipsnius.
Tad +13 visai jai ne tragedija.
Atsakyti