Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(skasparas @ 2018 11 03, 18:56)


Žiūriu tolimesnės variacijos Uolos tematika. Uola buvo turbūt vienas pirmųjų žinomesnių EE namo projektų sukurtas Lietuvos architektų. Pirmiausiai kliūna stogo į plokščią pakeitimas smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 03 lapkričio 2018 - 20:45
QUOTE(mintas @ 2018 11 03, 21:35)
Kai yra atviro tipo ŽŠ, toks kaip pas Bangą, nereikalingas drėgmės gražinimas, rotorinis rekupas tuo labiau, nes jo pakankamai prastas NVK, kuris minusuoją visą ŽŠ naudą.

Tai kiek suprantu jei yra žš tai entalpinis , o jeigi nera žš tada rotacinis, nes vis neapsisprendžiu ar imti rotacini ar renovent excellent o ten berods kryzminio priešpriešinio srauto naudingumas 95 proc bet kai minusas naudoja el tenus tai naudimgumas krenta, o entalpinis silumokaitis tai nezinau, nebijo šalčio, gal kas apšvies?
Atsakyti
QUOTE(skasparas @ 2018 11 01, 22:02)
Vėsiausia 2a miegamuosiuose. Langai 4 stiklų, mažai varstomų, tad gal gerai sulaiko šilumą.

Vis tiek neįsikertu, kas padeda name palaikyti +24 laipsnius. Atsieit 4 stiklai? Netikiu, nors tu ką. Rekūpai mūsų beveik vienodi, bet man per FB asmeniškai rašei, kad grąžina 2 laipsniais vėsesnį orą nei ištraukia. Gal net 2,5 laipsnio. Čia rašai, kad per ŽŠ ateina beveik toks pats oras. Kam meluoji? Kodėl antrame aukšte vėsu? Mano atveju šilčiau. Visų antrame aukšte šilčiau. Tavo atveju priešingai.

Mano name vis nesijungia šildymas, aš esu ne Vilniuje ir matau, kad name ištraukiamas oras nuo 19,8 atvėso iki 19,2. Rekūpas pučia beveik tą patį, ką ištraukia. Saulės šilumos tikrai nepakanka. Nemanau, kad vidiniai pritekėjimai sugebėtų išlaikyti +24 ir daugiau. Kam meluoji?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 03 lapkričio 2018 - 21:43

Tai kiek suprantu jei yra žš tai entalpinis , o jeigi nera žš tada rotacinis, nes vis neapsisprendžiu ar imti rotacini ar renovent excellent o ten berods kryzminio priešpriešinio srauto naudingumas 95 proc bet kai minusas naudoja el tenus tai naudimgumas krenta, o entalpinis silumokaitis tai nezinau, nebijo šalčio, gal kas apšvies?

Entalpinis grazina dregme ir maziau bijo salcio, t.y. tenas jungsis nuo kokio -6C, netikek tas marketinginiais sukiais su 95 proc naudingumu. Nera tokiu skaiciu :) Bet kokiu atveju reikia rinktis rekuperatoriu su dregmes grazinimu. 

Atsakyti

Vis tiek neįsikertu, kas padeda name palaikyti +24 laipsnius. Atsieit 4 stiklai? Netikiu, nors tu ką. Rekūpai mūsų beveik vienodi, bet man per FB asmeniškai rašei, kad grąžina 2 laipsniais vėsesnį orą nei ištraukia. Gal net 2,5 laipsnio. Čia rašai, kad per ŽŠ ateina beveik toks pats oras. Kam meluoji? Kodėl antrame aukšte vėsu? Mano atveju šilčiau. Visų antrame aukšte šilčiau. Tavo atveju priešingai. Mano name vis nesijungia šildymas, aš esu ne Vilniuje ir matau, kad name ištraukiamas oras nuo 19,8 atvėso iki 19,2. Rekūpas pučia beveik tą patį, ką ištraukia. Saulės šilumos tikrai nepakanka. Nemanau, kad vidiniai pritekėjimai sugebėtų išlaikyti +24 ir daugiau. Kam meluoji?

Man asmeniskai irgi paradoksas del 24C, nes as palaikau apie 22,5C vidurki ir matau kaip krenta temperatura nesildant arba kaip viskas vesta po saules prikaitinimo.  Juolab pietinis istiklinimas yra didesnio ploto ir tikrai daugiau saules "prigaudoma". Nebent kaip sakiau pyragai kepami kai saules nera :) Va zmona pirolize ijunge orkaiteje, svetaineje +1C temperatura ir uzkilo. Neturiu ko slepti, nes viskas matosi monitoringe http://www.vorupe.eu.

Del Q450 rekupo keista jeigu 2C vesesni ora grazina net su zemes silumokaiciu, nebent vir 200 kubu puciama. Antrame aukste yra fasadines zaliuzes,  gal jos aklinai uzdarytos visa diena,  bet ar tai padetu islaikyti vesesni antra aukta? Taciau tada saules pritekejimu antrame aukste 0 ir vel gryztame i pradzia "is kur tie 24C" :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 03 lapkričio 2018 - 22:13
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 03, 23:04)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="cibulis" data-cid="72252815" data-time="1541273902"> Vis tiek neįsikertu, kas padeda name palaikyti +24 laipsnius. Atsieit 4 stiklai? Netikiu, nors tu ką. Rekūpai mūsų beveik vienodi, bet man per FB asmeniškai rašei, kad grąžina 2 laipsniais vėsesnį orą nei ištraukia. Gal net 2,5 laipsnio. Čia rašai, kad per ŽŠ ateina beveik toks pats oras. Kam meluoji? Kodėl antrame aukšte vėsu? Mano atveju šilčiau. Visų antrame aukšte šilčiau. Tavo atveju priešingai. Mano name vis nesijungia šildymas, aš esu ne Vilniuje ir matau, kad name ištraukiamas oras nuo 19,8 atvėso iki 19,2. Rekūpas pučia beveik tą patį, ką ištraukia. Saulės šilumos tikrai nepakanka. Nemanau, kad vidiniai pritekėjimai sugebėtų išlaikyti +24 ir daugiau. Kam meluoji?</blockquote>
<p>Man asmeniskai irgi paradoksas del 24C, nes as palaikau apie 22,5C vidurki ir matau kaip krenta temperatura nesildant arba kaip viskas vesta po saules prikaitinimo.  Juolab pietinis istiklinimas yra didesnio ploto ir tikrai daugiau saules "prigaudoma". Nebent kaip sakiau pyragai kepami kai saules nera smile.gif Va zmona pirolize ijunge orkaiteje, svetaineje +1C temperatura ir uzkilo. Neturiu ko slepti, nes viskas matosi monitoringe <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.vorupe.eu'>http://www.vorupe.eu</a>. </p>
<p>Del Q450 rekupo keista jeigu 2C vesesni ora grazina net su zemes silumokaiciu, nebent vir 200 kubu puciama. Antrame aukste yra fasadines zaliuzes,  gal jos aklinai uzdarytos visa diena,  bet ar tai padetu islaikyti vesesni antra aukta? Taciau tada saules pritekejimu antrame aukste 0 ir vel gryztame i pradzia "is kur tie 24C" smile.gif</p>

Ne kartą mačiau kaip saulė mano name užkelia temperatūrą 1,5-2 laipsniais per dieną. Bet tik saulė dingsta ir temperatūra krenta bent 1 laipsniu. Namas mūrinis, bet visos saulės šilumos nepaima. Tai neįmanoma. Todėl kai kas akivaizdžiai meluoja. Bangas namą jam statė, gal kaip pavyzdinį. Kai kas reklamą atgroja. Pats bangas daug nuomonės pakeitė. Paskaitykit jo blogą. Pats atvirai sakė, kad tiki, jog nuo saulės perkaitymo apsaugos vien žaliuzės. Pats išbandęs teigia kitaip. Kasparai, meluoji. Vienareikšmiškai. Kodėl?
Atsakyti
QUOTE(Rimvis @ 2018 11 03, 22:27)
Tai kiek suprantu jei yra žš tai entalpinis , o jeigi nera žš tada rotacinis, nes vis neapsisprendžiu ar imti rotacini ar renovent excellent o ten berods kryzminio priešpriešinio srauto naudingumas 95 proc bet kai minusas naudoja el tenus tai naudimgumas krenta, o entalpinis silumokaitis tai nezinau, nebijo šalčio, gal kas apšvies?


Jei nežadi daryti ŽŠ tai tik rotorinis, arba entalpinis rekuperatorius.

Jei darysi ŽŠ glikolinį arba uždaro tipo, tada tik entalpinis, nes jo aukštesnis NVK, o su rotorinio žemu NVK beveik nepasijaus pliuso iš ŽŠ. Su rotoriumi, ar yra ŽŠ ar jo nėra, tiekiamo į patalpas oro temperatūros skirtumas bus niekingai mažas, kas neleis pagrįsti investicijos į ŽŠ naudos. Vis tik reikalingas drėgmės gražinimas, todėl rekomenduočiau entalpinį, nors ir vėl, entalpinių NVK žemesnis, kas muš per investicijos į ŽŠ prasmingumą.

Jei darysi ŽŠ atviro tipo, tokį kaip pas Vilienę iš skaldos, ar pas Bangą iš kiaurų plytų, tuomet drėgmės į orą pateks iš grunto per ŽŠ ir aš tokiu atveju statyčiau ne entalpinį, o paprastą priešpriešinių srautų rekuperatorių, kurio pats geriausias NVK ir kuris galės duoti didžiausią naudą iš ŽŠ. Variantas su renovent, šiuo atveju labai tiktų. Vilienė net specialiai šlangą, oro drėkinimui į ŽŠ buvo prasivedęs, bet pagal jo atsiliepimus, jos naudoti, taip niekad ir neprireikė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 03 lapkričio 2018 - 22:55

Jei nežadi daryti ŽŠ tai tik rotorinis, arba entalpinis rekuperatorius.

Jei darysi ŽŠ glikolinį arba uždaro tipo, tada tik entalpinis, nes jo aukštesnis NVK, o su rotorinio žemu NVK beveik nepasijaus pliuso iš ŽŠ. Su rotoriumi, ar yra ŽŠ ar jo nėra, tiekiamo į patalpas oro skirtumas bus niekingai mažas, kas neleis pagrysti investicijos į ŽŠ naudos. Vis tik reikalingas drėgmės gražinimas, todėl rekomenduočiau entalpinį, nors ir vėl, entalpinių NVK žemesnis, kas muš per investicijos į ŽŠ prasmingumą.

Jei darysi ŽŠ atviro tipo, tokį kaip pas Vilienę iš skaldos, ar pas Bangą iš kiaurų plytų, tuomet drėgmės į orą pateks iš grunto per ŽŠ ir aš tokiu atveju statyčiau ne entalpinį, o paprastą priešpriešinių srautų rekuperatorių, kurio pats geriausias NVK ir kuris galės duoti didžiausią naudą iš ŽŠ. Variantas su renovent, šiuo atveju labai tiktų. Vilienė net specialiai šlangą, oro drėkinimui į ŽŠ buvo prasivedęs, bet pagal jo atsiliepimus, jos naudoti, taip niekad ir neprireikė.

Idomu butu pamatyti dregmes parodymus name su ŽŠ ir paprastu priespresiniu srautu rekuperatoriumi, ar tikrai pavyks isspausti bent 40 proc. prie -10C lauke? Turiu daug abejoniu. 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 03, 23:57)
Idomu butu pamatyti dregmes parodymus name su <span style="background-color:rgb(247,247,247);">ŽŠ ir </span>paprastu priespresiniu srautu rekuperatoriumi, ar tikrai pavyks isspausti bent 40 proc. prie -10C lauke? Turiu daug abejoniu. </p>


Pabandyk su Viliene sukontaktuoti, jis jau kokie 5 metai ar dar daugiau tokį ŽŠ eksploatuoja. Bet kokiu atveju, jei pasinaudoti ten numesta šlanga, tai drėgmės lygį tiekiamam orui galima būtų labai stipriai užkelti, gerokai stipriau, nei našiausias entalpinis galėtų.

Vis tik noriu atkreipti dėmesį į uždaro ir atviro tipo ŽŠ skirtumus. Nematau, kad akcentuotum šį skirtumą. Uždaro tipo, ar glikolinis žinoma, kad neprisideda prie oro drėkinimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 03 lapkričio 2018 - 23:20
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 03, 23:57)
Idomu butu pamatyti dregmes parodymus name su <span style="background-color:rgb(247,247,247);">ŽŠ ir </span>paprastu priespresiniu srautu rekuperatoriumi, ar tikrai pavyks isspausti bent 40 proc. prie -10C lauke? Turiu daug abejoniu. </p>

Man irgi įdomu, bet duomenis galėsiu pateikti tik kitą sezoną (atviras ŽŠ + paprastas priešpriešinių srautų = 💚)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 03 lapkričio 2018 - 23:44
Cibulis, tikrai paties klausiau, tada ir buvo skirtumas nepilni du laipsniai, bet prie vėsesnio oro ir prie 260 kubų. Po konsultacijos su pačiu sumažinau iki 160-190 kubu, tada ir pakito skirtumas, kas tikrai yra normalu, kame čia melavimai niekaip nesuprantu?
Norėjau tik pasidalinti esama situacija, gal kam kas bus įdomu, patart, pasidalint, bet gaunasi, kad tik teisintis turiu dėl neaišku ko..
Namo projektas mano paties nupieštas, jokiais pvz nesirėmiau, kad yra panašių net neabejoju, nes gan paprasta konstrukcija, tuo pačiu ir unikali, nes gaunamas beveik idealus kubas su lygiu, sandariu stogu (teriva), plokštuminiu pamatu, kas leidžia maksimaliai paprastai gauti šiltą ir sandarų namą. Apšiltinta iš apačios 40cm, šonų 40/35cm (vietomis net iki 55cm, bet čia jau ne dėl šilumos, o dėl vizualinės pusės), viršaus 60-65cm. Stoginė su sandėliuku ir katiline yra atskiras pastatas ant polių, kuris tik išoriškai atrodo kaip vientisas statinys.
BangaS tikrai prisidėjo prie statybos, didžiąja dalimi savo konsultacijom, pastabom, patarimais, viską nuo pradžių iki galo dar papildomai kontroliavo griežta tech. priežiūra (Cibulis pats su juo keliuose savo namo statybos procesuose susidūręs), ko pasekoje dabar ir džiaugiuosi esamais rezultatais.

Atsakyti

Jog be papildomo silumos saltinio  tokios temperaturos  galite pasakoti kitur,  bet ne cia. Per didelis termperaturos skirtumas tarp istraukiamo ir paduodamo jog galetu namo visai nesildyti. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 04 lapkričio 2018 - 08:02