Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(skasparas @ 2018 11 04, 01:52)
Norėjau tik pasidalinti esama situacija, gal kam kas bus įdomu, patart, pasidalint, bet gaunasi, kad tik teisintis turiu dėl neaišku ko.

Jūs dalinkitės, nekreipkit dėmesio, kad kažkas gali jautriau sureaguoti į naujai išdygusį dar šiltesnį namą ir nieko teisintis nereikia. Gausite įvairių klausimų įvairia forma, nes rezultatai tikrai įspūdingi. Šaunuoliai! Beja man irgi Bangas pamatus darė ir padėjo su kitais sprendimais, tik dar nepasileidom savo SIP namo.
Kokį sandarumą gavote?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 04 lapkričio 2018 - 08:38

Jūs dalinkitės, nekreipkit dėmesio, kad kažkas gali jautriau sureaguoti į naujai išdygusį dar šiltesnį namą ir nieko teisintis nereikia. Gausite įvairių klausimų įvairia forma, nes rezultatai tikrai įspūdingi. Šaunuoliai! Beja man irgi Bangas pamatus darė ir padėjo su kitais sprendimais, tik dar nepasileidom savo SIP namo.
Kokį sandarumą gavote?

Nieks jautriau nereguoja, fizika viskam galioja :) 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 04, 09:43)
fizika viskam galioja smile.gif </p>


Manau, jei dabar žmogaus neišgasdinsim, neįžeisim tai ateitį sužinosim daugiau detalių apie skasparo namą, kurios leis geriau paaiškinti tokius rezultatus.
Atsakyti

Su kamera ant galvos vaikščiot nežadu, kas netiki, tegul netiki, čia juk ne mano problemos dėl to.

Šiandien namas dar labiau atvėso, nuo 0,1 iki 0,3 laipsnių kaip kuriam kambarį, bendrą išmetamą orą rodo 24,7 (vakar vėlai vakare buvo 24,8).

Čia sandarumo bandymo protokolas, nes parašytu žodžiu čia bus kas netikės greičiausiai:

https://ibb.co/eidKxf

Po testo dar kelios smulkios skylutės buvo užsandarintos.

Atsakyti
QUOTE(skasparas @ 2018 11 04, 01:52)
Cibulis, tikrai paties klausiau, tada ir buvo skirtumas nepilni du laipsniai, bet prie vėsesnio oro ir prie 260 kubų. Po konsultacijos su pačiu sumažinau iki 160-190 kubu, tada ir pakito skirtumas, kas tikrai yra normalu, kame čia melavimai niekaip nesuprantu?

Tuo metu, kai paklausei, ką pučia mano rekuperatorius, pateikei tokius skaičius: ištraukia 26, grąžina 24,3, lauke 4,8 laipsnio. Sakei, kad pūtė 260 kubų. Tada sumažinai iki 150 kubų. Ištraukė 26, grąžino 24,8 laipsnio, lauke pakilo iki 5,5 laipsni.

Dideli oro kiekiai ir grąžina 1,2-1,7 laipsnio vėsesnį orą nei ištraukia. Be jokio papildomo šilumos šaltinio namas tikrai smarkiai vėstų. Tikėtina, kad šilumą gerai sulaiko 4 stiklai, bet jie tikrai prastai praleidžia saulę, todėl saulė negali išlaikyti norimos temperatūros. Juo labiau jos jau seniai nėra. Lieka vidiniai pritekėjimai, bet sakai, kad jų nėra daug. Tada turi būti vidinis šilumos šaltinis. Priešingu atveju stebuklu galima vadinti 4 stiklus. Kito paaiškinimo neturiu.

O labiausiai keista, kad išlaikoma aukšta 24-26 laipsnių temperatūra. Dabar lyg ir name ne 26, o 24 laipsniai. Jis vėsta, bet įtartinai mažai. Jei bandytum name palaikyti 20-21 laipsnį, būtų dar suprantama, bet palaikyti 24-26 be jokio papildomo šilumos šaltinio vėstant orams, turint vėdinimo nuostuolius man atrodo neįmanoma. Arba aš nieko nesuprantu.

Beje, tavo Zehnderis Q450 orą pučia per ŽŠ? Jei taip, jokio stebuklo iš ŽŠ. Q350 yra efektyvesnis ir aukštesnę temperatūrą grąžina be ŽŠ.
Papildyta:
QUOTE(skasparas @ 2018 11 04, 12:30)
Su kamera ant galvos vaikščiot nežadu, kas netiki, tegul netiki, čia juk ne mano problemos dėl to.

Mes bandom surasti loginį paaiškinimą. Vienintelis galimas yra 4 stiklai. Bet vis tiek nesitiki. Galbūt tai yra tiesa, tuomet geru pavyzdžiu reikia dalintis ir turėsime itin gerus namus. Beje, 26 name yra per šilta. 24 laipsniai jau daug. Prieš atvėsimą mano name buvo 25, man per karšta.
Papildyta:
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2018 11 04, 09:37)
Jūs dalinkitės, nekreipkit dėmesio, kad kažkas gali jautriau sureaguoti į naujai išdygusį dar šiltesnį namą ir nieko teisintis nereikia. Gausite įvairių klausimų įvairia forma, nes rezultatai tikrai įspūdingi. Šaunuoliai! Beja man irgi Bangas pamatus darė ir padėjo su kitais sprendimais, tik dar nepasileidom savo SIP namo.
Kokį sandarumą gavote?

Niekas jautrai nereaguoja, kad namas dar šiltesnis. Mums įdomu kaip tai įmanoma, kai krūva dalykų rodo priešingai. Kur tas loginis paaiškinimas. Plokščias pamatas tikrai nėra stebuklas ir vien dėl jo name be šildymo su vėdinimo nuostoliais nebus 24-26 laipsniai. Arba mes kažko nesuprantam. Ne teisintis reikia, o pateikti daugiau duomenų apie namą.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 11 04, 13:12)
Arba aš nieko nesuprantu.

Tai ir nereikia iš karto apšaukti žmogų melagiu, jei visos situacijos nežinai. Pas mane yra bendradarbis, kuris mėgsta meluoti - jam irgi visi aplinkui melagiai atrodo.
Atsakyti

Su kamera ant galvos vaikščiot nežadu, kas netiki, tegul netiki, čia juk ne mano problemos dėl to.

Šiandien namas dar labiau atvėso, nuo 0,1 iki 0,3 laipsnių kaip kuriam kambarį, bendrą išmetamą orą rodo 24,7 (vakar vėlai vakare buvo 24,8).

Čia sandarumo bandymo protokolas, nes parašytu žodžiu čia bus kas netikės greičiausiai:

https://ibb.co/eidKxf

Po testo dar kelios smulkios skylutės buvo užsandarintos.

Sandarumas tikrai pagirtinas, bet ar turite atskira el. skaitikli silumos siurbliui. Nes daznu atveju jeigu ir sugeba silumos siurblys rodyti sanaudas, jos "kvepia dyzelgeitu". Nes mano Panasonicas meluoja neblogai. 

Atsakyti

Tai ir nereikia iš karto apšaukti žmogų melagiu, jei visos situacijos nežinai. Pas mane yra bendradarbis, kuris mėgsta meluoti - jam irgi visi aplinkui melagiai atrodo.

Nieks nieko neapsaukia, paprasciausai logikos truksta arba tamsta nesuprantat fizikos visai ir net nesuvokiat labai silto namo subtilybiu. 

Atsakyti
QUOTE(Giords @ 2018 11 04, 13:29)
Tai ir nereikia iš karto apšaukti žmogų melagiu, jei visos situacijos nežinai. Pas mane yra bendradarbis, kuris mėgsta meluoti - jam irgi visi aplinkui melagiai atrodo.

Kelias puslapiais atgal rašė, kad ištraukia 25, o grąžina 24,5 laipsinio. Man asmeniškai kitokius skaičius buvo nurodęs (rašiau aukščiau). Taip pat man siųstuose Zehnderio foto rodė, kad name tik 32 pric. drėgmė. Dabar rodo, kad iš namų ištraukia 41 proc. drėgmę, o grąžina 32 proc. Zhenderis taip nesielgia. Mano rodo, kad ištraukia 50 ir grąžina 50 proc. drėgmę. Gal jis per ŽŠ varinėja, bet galai nesueina.
Atsakyti

Kelias puslapiais atgal rašė, kad ištraukia 25, o grąžina 24,5 laipsinio. Man asmeniškai kitokius skaičius buvo nurodęs (rašiau aukščiau). Taip pat man siųstuose Zehnderio foto rodė, kad name tik 32 pric. drėgmė. Dabar rodo, kad iš namų ištraukia 41 proc. drėgmę, o grąžina 32 proc. Zhenderis taip nesielgia. Mano rodo, kad ištraukia 50 ir grąžina 50 proc. drėgmę. Gal jis per ŽŠ varinėja, bet galai nesueina.
Pas ji gi didesni oro kiekiai varinejami, tai gal normalu, bet velgi namas yra gyvenamas ir turi papildomu dregmes saltiniu, tai negi Q450 entalpinis tiek mazai grazina?

Idomu kiek fasadines zaliuzes uzdarytos nakti galetu prisideti prie silumos islaikymo, hmmm... 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 04 lapkričio 2018 - 13:07

Cibulis, Zehnderis per ŽŠ pradeda traukti kai lauke apie nulį, norėčiau, kad jis tai darytų jau ir prie 5-6 laipsnių, nes tuo metu žemę rodo 11-12 laipsnių ir didesnę drėgmę, kas padidintų efektyvumą ir komfortą, bet kiek man aiškina atstovai, tai padaryti sudėtinga, nes viskas vyksta pagal kažkokį sudėtinga aplinkybių vertinimo algoritmą ir neeina jam suprast kaip tinkamai išnaudot ŽŠ, dabar užklausė gamintojo, gal kažką eis pakeist.

Šiandien efektyvumas prastesnis, kieme 5,9, ateina 23,2, išeina 24,7, nesuprantu kodėl taip keičias efektyvumas prie tokio mažo temp. pokyčio kieme, sukasi 150 kub.

Neturiu atskiro skaitiklio šilumos siurbliui, nes neturiu šilumos siurblio, pas mane stovi dujos, katilas rodys sanaudas šilumai, dabar jis įjungtas vasariniu režimu (tik boilerio šildymas). Dujos pasirinktos tikintis, kad bus reikalingos tikrai nedidelės sąnaudos šildymui, taip pat dėl to, kad dujomis galiu be problemų prileist kubą su viršum šilto vandens ir nepergyvent dėl pasibaigusio karšto vandens.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 11 04, 13:12)
man atrodo neįmanoma. Arba aš nieko nesuprantu.


Absoliučiai ta pati situacija, kaip ir su tavo Cibuli rekuperatorium. Remiantis mano turimomis fizikos žiniomis, tokių rezultatų, kaip kad rodo tavo rekuperatorius, neįmanoma gauti. Patikrinam viskas teisinga, bet vis tiek nesitiki.

Gal su skasparo namu lygiai tas pats?

Jei rimtai, turiu labai didelį įtarimą, kad atsakymas slypi būtent languose.

Taip saulės nėra, bet per langus patenka ir ne tiesioginiai saulės spinduliai, bet ir išsklaidyta, atsispindėjusi energija. Taip, tai ženkliai mažiau, nei tiesioginiai saulės spinduliai, bet vis tiek pliusas.

Antras dalykas, taip, 4 stiklai mažau praleidžia saulės energijos, bet ir vėl - vis tiek praleidžia, be to, pietinėje pusėje labai didelis įstiklinimo plotas.

trečias dalykas, 1°C mažesnė paduodama oro temperatūra, realiai neša labai nedidelius energijos nuostolius. Jei namo termomasė milžiniškai didelė (Pav. Bango betoninio namo atveju būtent ta situacija ir būtų, nes armuotas betonas šilumą akumuliuoja kartais greičiau ir atitinkamai geriau nei pavyzdžiui keraminių plytų mūras), tai labai tikėtina, kad ji lengvai padengia šilumos nuostolius patiriamus dėl ventiliacijos.

Namo sandarumas 0,12 yra tikrai labai geras.

Bet kokiu atveju, reikėtų daugiau info apie namą. Daug daugiau.
Papildyta:
QUOTE(skasparas @ 2018 11 04, 14:07)
pas mane stovi dujos, katilas rodys sanaudas šilumai, dabar jis įjungtas vasariniu režimu (tik boilerio šildymas). Dujos pasirinktos tikintis, kad bus reikalingos tikrai nedidelės sąnaudos šildymui, taip pat dėl to, kad dujomis galiu be problemų prileist kubą su viršum šilto vandens ir nepergyvent dėl pasibaigusio karšto vandens.</p>


Vat ir daugiau info apie namą.

Dujos gyvenamose patalpose, ar sandėliuke?
Atsakyti