Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 19:45)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="mariuzs" data-cid="72281562" data-time="1543599316"> Pala pala 20 tik laiko name, būtų 23-24, kai pas mane, tai padidėtų sąnaudos žymiai vartotojo įkelta nuotrauka Mano paskutinių 5 parų geografijos šs vidurkis 11.5kwh su dhw</blockquote> Oras-vanduo pas pati? Tai Rimvis dar ir negyvena, nera rekuperacijos,  todel ir palaiko tik apie 20C. Prades gyventi ir pasimatys tikros sanaudos, tegul dziaugiasi dar kol zmona neliepia atsukti iki 23C smile.gif
<p> </p>
<p>Papildyta,  pas tave geoterma gi smile.gif </p>

Pas mane toks pat geo beveik 6kw inverterinis kinietis kai pas korida.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 19:58)
Na jei eurai kisene drasko kodel gi ne smile.gif  Apie garantijos laikotarpi nesiplesiu.  Apie darbo rezima ir taktavima irgi nutylesiu,  tam yra kita tema.

Gal pasilikim kiekvienas prie savo nuomonių, vistiek jau turim siurblius tokius, kokius turim tai kaip ir nebėra prasmės čia kažką įrodinėt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 20:09)
<p></p><p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Rimvis" data-cid="72281586" data-time="1543600883"> mano bute dabar 20-21.5 tai seip man asmeniskai konforto zona 21-22 , 23 jau nelabai , o moterom tai aisku kuo silciau , bet ji ten katilinej nieko nesupranta tai bus pagal mane 21-21.5 :0, a beje paskutines 9 dienas pakeliau paduodama 1 laipsniu automatiskai ir jungesi kai atvesta ne prie 21 o prie 22 , tai jau termometrai rodo 21 ir virs:) jau ir zmona sako jau silta:)</blockquote>
<p>Kai bus normalus vedinimas zmonai sedinti ant sofkutes jau gali buti ir salta,  cia is savo patirties sakau smile.gif  Todel ir laikau tarp 22 - 22.5C  kad nebartu smile.gif Aisku pas mane yra ir kitas trukumas, dregme paskutiniu metu tik 25 proc, todel gal labiau ir jauciasi. Pirk entalpini sau, zmona padekos ;) </p>

ogo 25 dregme , tai juk sausą ore maziau energijos reikia isildyti:) pas mane 65 dregme , kol bunu name pravedinu pakrenta kazkiek dregme :0
Atsakyti
Pasidalinsiu ir aš rezultatatais, deja bet šildymas neatskirtas nuo karšto vandens.
Siurblys švediškas kinietis 11kW su integruota talpa.
Šildomas plotas 160kv.m., temperatura pagal istraukiamą orą 22 iki 22,5.
Siurblys dirba pagal grįžtamo temperatūrą, nustatyta 24, histerizė 1C
Rekūpas pastoviai 180 kub.m., prieš šalčius paleidau glikolinį konturą.
Bendros sąnaudos šildymui, vandeniui ir vėdinimui - 473kWh, iš kurių rekūpas apie 25kWh (kažkiek įtakos turi priešfiltris)
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 21:09)
Kai bus normalus vedinimas zmonai sedinti ant sofkutes jau gali buti ir salta,  cia is savo patirties sakau smile.gif  Todel ir laikau tarp 22 - 22.5C  kad nebartu smile.gif Aisku pas mane yra ir kitas trukumas, dregme paskutiniu metu tik 25 proc, todel gal labiau ir jauciasi. Pirk entalpini sau, zmona padekos ;)

Mano Zehnderis rodo, kad dabar ištraukia 42 proc. drėgnumo orą. Svetainėje stovintis termometras rodo 32-33 proc. drėgmę. Namas negyvenamas. 25 proc. mažoka.
Atsakyti
QUOTE(Rimvis @ 2018 11 30, 20:33)
ogo 25 dregme , tai juk sausą ore maziau  energijos reikia isildyti:) pas mane 65 dregme , kol bunu name pravedinu pakrenta kazkiek dregme :0

o jutimine savijauta prie kokio dregnumo bus geresne ?
Atsakyti
QUOTE(Rimvis @ 2018 11 30, 21:01)
mano bute dabar 20-21.5 tai seip man asmeniskai konforto zona 21-22 , 23 jau nelabai , o moterom tai aisku kuo silciau , bet ji ten katilinej nieko nesupranta tai bus pagal mane 21-21.5 :0, a beje paskutines 9 dienas pakeliau paduodama 1 laipsniu automatiskai ir jungesi kai atvesta ne prie 21 o prie 22 , tai jau termometrai rodo 21 ir virs:) jau ir zmona sako jau silta:)

Visiškai sutinku. 21-22 yra optimali temperatūra. Dabar sėdžiu mamos name. Taip užkaitino su malkomis, kad tik su triusikais ir maike. Gal kokie 28. Geriau jau 20. Be to sandariame name 20 nėra šalta. Šalta būna, jei miegi po difuzoriumi ir jis pučia mažiau nei 19. Todėl su prastais rekūpais laiko name 23, kad bet 19 grąžintų. Ir dar oro srautus mažina.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 11 30, 20:40)
Mano Zehnderis rodo, kad dabar ištraukia 42 proc. drėgnumo orą. Svetainėje stovintis termometras rodo 32-33 proc. drėgmę. Namas negyvenamas. 25 proc. mažoka.

Nes negyvenama, todel ir bandau visus itikinti jog reikia pirkti entalpinius rekuperatorius ir nemetyti pinigu paprastiems. Kolegos pavyzdys, nusipirko paprasta Brink plokstelini, po metu pirko prieda Brink Evap jog galetu sukelti dregme name. Investicija papildomai kainavo 900 eur....

Dzukiska pirkia ar skaitai ka zmones raso ? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 30 lapkričio 2018 - 20:49
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 20:43)
o jutimine savijauta prie kokio dregnumo bus geresne ?

net nezinau , niekad neturejau patalpoj 25 dregnumo pas mane visada dregna buvo:) nors pvz lauke kai oras atsala tamsa sausesnis tai maloniau nesijaucia tas saltis toks , kaip tik pradzia salciu kai daug gregmes lauke..
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 21:46)
Nes negyvenama, todel ir bandau visus itikinti jog reikia pirkti entalpinius rekuperatorius ir nemetyti pinigu paprastiems. Kolegos pavyzdys, nusipirko paprasta Brink plokstelini, po metu pirko prieda Brink Evap jog galetu sukelti dregme name. Investicija papildomai kainavo 900 eur....

Dzukiska pirkia ar skaitai ka zmones raso ? smile.gif

Būtų gyvenama, būtų daugiau. Aš sakau, kad entalpinis net negyvenamam name palaiko geresnę drėgmę nei paprastas gyvenam.
Atsakyti
QUOTE(Rimvis @ 2018 11 30, 20:49)
net nezinau , niekad neturejau patalpoj 25 dregnumo pas mane visada dregna buvo:) nors pvz lauke kai oras atsala tamsa sausesnis tai maloniau nesijaucia tas saltis toks , kaip tik pradzia salciu kai daug gregmes lauke..


pucia rekupas 20,5C dabar, viduje 23,1C ir dregme tik 25% - o gal net mazesne nes buitiniai daznai zemiau 25% blogai rodo smile.gif Ir galiu sakyti jog man vesoka smile.gif
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2018 11 30, 20:53)
Būtų gyvenama, būtų daugiau. Aš sakau, kad entalpinis net negyvenamam name palaiko geresnę drėgmę nei paprastas gyvenam.

butent !
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2018 11 30, 21:54)
pucia rekupas 20,5C dabar, viduje 23,1C ir dregme tik 25% - o gal net mazesne nes buitiniai daznai zemiau 25% blogai rodo smile.gif  Ir galiu sakyti jog man vesoka smile.gif

Mūsų ruoniams ir 16 nešalta, kai pučia. Jie taip patys sako. Gerklės geležinės.
Atsakyti