Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 01, 21:20)
<p>Vien sildomo ploto skirtumas 30 kv.m, temperaturu skirtumas viduje taip pat yra. Aisku norint viska labai tiklsliai suskaiciuoti reiketu analogisku visom prasmem namu su skirtingais silumos saltiniais. Net skaiciuojant dabar su kokiu PHPP vistiek nebus "pilno vaizdo". As COP skaiciuoju dabar tik momentini, kas 5 sekundes. Dar nesugalvojau kaip reiketu teisingai skaiciuoti koki akumuliuota per 1h., visgi srautas nera pastovus kadangi siurblys ji atitinkamai reguliuoja pagal savo algoritma. O kur dar atitirpinimo ciklai smile.gif Cirkuliacinis dabar itraukiamas, gi as viso silumos siurblio elektrines sanaudas nuskaitau. </p>


Na va, dėl ploto 30m², klausimas aišku, kiek tai būtų procentaliai, bet akivaizdu, kad iki 2X dar stipriai trūksta. Pritariu, kad kintamūjų yra gerokai daugiau nei čia privardinta, dėl to ir sakau, kad kol nėra idealai tokių pat namų, tol to nepavyks išsiaiškinti.

Realiai, tai mano namas galėtų kaip ir būti variantas, sakykim pasistatau ŠS elektros matuoklius, bet ir vėl, temperatūros skirsis, tiek lauke, tiek viduje, kitos elektros sąnaudos skiriasi, tad net ir mano atveju tai būtų būrimas iš kavos tirščių, todėl ir galiu kalbėti tik apie tai, kas man rodosi ;).
Atsakyti
Turiu porą mėnesių priimti galutinį sprendimą dėl šildymo būdo. Buvau jau apsisprendęs naujai statomą namą šildyti ŠS oras-vanduo. Paskutiniu metu pasiskaičius dzukiska pirkia blogą kažkaip pradėjo kirbėti pagunda pasikloti elektros kabelį ir kelti ant stogo 5kW saulės elektrinę. Pinigais gautųsi daugmaž panašiai. Ar priduodant namą nebus problemų dėl šildymo grynai elektra A+ namą? Kokios būtų pastabos ir mintys?
Atsakyti

Turiu porą mėnesių priimti galutinį sprendimą dėl šildymo būdo. Buvau jau apsisprendęs naujai statomą namą šildyti ŠS oras-vanduo. Paskutiniu metu pasiskaičius dzukiska pirkia blogą kažkaip pradėjo kirbėti pagunda pasikloti elektros kabelį ir kelti ant stogo 5kW saulės elektrinę. Pinigais gautųsi daugmaž panašiai. Ar priduodant namą nebus problemų dėl šildymo grynai elektra A+ namą? Kokios būtų pastabos ir mintys?
Imk veliau parama (manau turetu buti ir kitiems metams) ir statyk 10Kw, mano paskaiciavimais su visom nuolaidom be paramos tokia galia su gerais moduliais 8K eur. Po paramos buru 4800 eu. Tikiuosi priims pataisa jog po balandzio 1d. nenunulins jeigu lieka nepanaudotos.... 
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 11 sausio 2020 - 15:33
QUOTE(silainiai @ 2020 01 11, 14:52)
Turiu porą mėnesių priimti galutinį sprendimą dėl šildymo būdo. Buvau jau apsisprendęs naujai statomą namą šildyti ŠS oras-vanduo. Paskutiniu metu pasiskaičius dzukiska pirkia blogą kažkaip pradėjo kirbėti pagunda pasikloti elektros kabelį ir kelti ant stogo 5kW saulės elektrinę. Pinigais gautųsi daugmaž panašiai. Ar priduodant namą nebus problemų dėl šildymo grynai elektra A+ namą? Kokios būtų pastabos ir mintys?


Vaikis teisus. Dabar imsi, negausi paramos, o tai stipriai keičia apsimokėjimo skalę, bet iš principo mano nuomone idėja teisinga. Vis tik ir Dzūkiškai pirkiai siūliau ir tavo atveju manyčiau kad teisingiau elektrinio kilimėlio variantą papildyti paprastu kondicionieriumi, bent jau vienu visam namui. Su tokiu komplektu iškart turėtum ir vėsinimą vasarą ir mažesnes elektros sąnaudas šildntis, kas leistų išsiversti, gal net su 5kW galios saulės elektrine (nors jei planuose elektromobilis, tai galia ženkliai per maža).

Dar vienas orinuko bonusas, kad pridavinėjant namą, jau būtų vertinamas ne elektrinis šildymas, bet ŠS oras-oras, tad didesnė tikimybė atitikti energinės klasės reikalavimus net be saulės elektrinės ant stogo, o ją išsikelti jau su lengvatomis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 sausio 2020 - 16:29
QUOTE(mintas @ 2020 01 11, 16:26)
Vaikis teisus. Dabar imsi, negausi paramos, o tai stipriai keičia apsimokėjimo skalę, bet iš principo mano nuomone idėja teisinga. Vis tik ir Dzūkiškai pirkiai siūliau ir tavo atveju manyčiau kad teisingiau elektrinio kilimėlio variantą papildyti paprastu kondicionieriumi, bent jau vienu visam namui. Su tokiu komplektu iškart turėtum ir vėsinimą vasarą ir mažesnes elektros sąnaudas šildntis, kas leistų išsiversti, gal net su 5kW galios saulės elektrine (nors jei planuose elektromobilis, tai galia ženkliai per maža).

Dar vienas orinuko bonusas, kad pridavinėjant namą, jau būtų vertinamas ne elektrinis šildymas, bet ŠS oras-oras, tad didesnė tikimybė atitikti energinės klasės reikalavimus net be saulės elektrinės ant stogo, o ją išsikelti jau su lengvatomis.


Dėl oras-oras net nebuvo abejonių, tikrai reikalingas bus. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 01 11, 14:52)
Buvau jau apsisprendęs naujai statomą namą šildyti ŠS oras-vanduo.


Realiai, kol dar neapsisprendei, noriu patikslinti, kad kai lyginsi vandeninio šildymo variantą, būtinai į kainą įtrauktum ir grindinio ar kito vandeninio šildymo sistemą. Aš savajai netaupiau, todėl maniškė be problemų susidoroja ir su 5x didesnio galingumo ŠS, nei reikia mano namui, tad vienareikšmiškai už ją galima sakyti, kad permokėjau, nors ir manau jog nepagailėjęs pinigų įsirengiau maksimaliai gerą, su kurios pagalba ŠS galės pasiekti aukščiausio lygio COP. Na ne esmė. Esmė, kad aš už grindinio šildymo medžiagas, be jokios reguliavimo galimybės (be jokių reguliavimo termogalvučių) sumokėjau apie 1500€. Na numesk truputį, bet nemanau, kad pavyks įsirengti grindinio šildymo sistemą pigiau nei už kokį 1000€.

Elektrinio šildymo atveju, grindyse vandeninių vamzdelių nereikia.

Dzūkiška pirkia teigia, kad jam grindinio šildymo medžiagos (mano vandeninio grindinio vertinime irgi tik medžiagų kaina) su dviem protingais termostatais kainavo 629 €. Taigi, elektrinio šildymo sistema kainavo maždaug dvigubai pigiau, nei vien tik vandeninio grindinio šildymo sistemos išvedžiojimas net nevertinant šildymo sistemos kainos.

Dar siūlyčiau lyginimui imti tam tikrą terminą. Logiškiausia tos šildymo sistemos resursą, su kuria lyginsi. Geoterminio atveju, aš imčiau ~15 metų, orinuko atveju, nemanau, kad vertėtų vertinti terminą ilgesnį už 10 metų. Tad investicijos į įrangą atsiperkamumo vertinimą reikėtų vertinti būtent taip parinktiems terminams.

Beje, kadangi DEVI 20 m. garantija suteikiama ne tik kabeliui, bet ir grindų griovimo ir atstatymo išlaidoms padengti, akivaizdu, kad šios įrangos resursas bus ne mažesnis, nei kokie 30 metų. Atitinkamai skaičiuojant būtent šios įrangos įrengimo kaštus pav. 15m terminui, teisingiau būtų vertinti tiktai pusę elektrinio šildymo įrengimo kainos, o jei skaičiuojama 10m terminui, tik trečdalį elektrinio grindinio įrengimo kainos.

Elektrinių boilerių resursas tiesa būna gerokai mažesnis, jei imi pigesnius variantus. Man gal 100 Lt, vertės 80l boileris pratarnavo tik maždaug 5 metus. Jei imsi brangesnį elektrinį boilerį, tikėtina kad resursas bus ilgesnis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 sausio 2020 - 19:33
Beje, dėl protingų termostatų. Kai sau dabar diegiu protingo namo sistemą, norėčiau kad mano grindinis šildymas būtų toje pat sistemoje, tad nesigilinęs į DEVI darbo niuansus, manyčiau, kad sau protingų termostatų nepirkčiau. Grindinio šildymo valdymą bandyčiau patikėti protingo namo sistemai.

Aišku, pasigilinus, gali būti, kad mano nuomonė šiuo klausimu pasikeistų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 11 sausio 2020 - 19:28
QUOTE(mintas @ 2020 01 11, 19:02)
Realiai, kol dar neapsisprendei, noriu patikslinti,
...
nemanau, kad pavyks įsirengti grindinio šildymo sistemą pigiau nei už kokį 1000€.

Kažkaip ir man skaičiuojant gavosi netoli 1000 pinigų.

QUOTE(mintas @ 2020 01 11, 19:02)
Dzūkiška pirkia teigia, kad jam grindinio šildymo medžiagos (mano vandeninio grindinio vertinime irgi tik medžiagų kaina) su dviem protingais termostatais kainavo 629 €.

Sumečiau savo projekto šiluminius galingumus, tai su 4 skaitmeniniais, bet ne pačiais gudriausiais termostatais sąmata iš interneto gavosi 680 eurų.

Tiesa, prie tos sumos dar reikia pridėti 1000 eurų už 2 vnt oras-oras.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 11 sausio 2020 - 19:52

Mintai paasikink man resurso skirtumus tarp geotermos ir oras-vanduo. Kodel vienam 15 metu, o kitam 10 metu? Is kur tokie skaiciai imti?

 

Kas blogiausia jog Devi nesiinterguoja i jokia namu automatika, reikia nulauzineti :) Buvo zadeja jog bus API, bet vis dar pazadai. 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 11 sausio 2020 - 20:27
QUOTE(silainiai @ 2020 01 11, 15:52)
Turiu porą mėnesių priimti galutinį sprendimą dėl šildymo būdo. Buvau jau apsisprendęs naujai statomą namą šildyti ŠS oras-vanduo. Paskutiniu metu pasiskaičius dzukiska pirkia blogą kažkaip pradėjo kirbėti pagunda pasikloti elektros kabelį ir kelti ant stogo 5kW saulės elektrinę. Pinigais gautųsi daugmaž panašiai. Ar priduodant namą nebus problemų dėl šildymo grynai elektra A+ namą? Kokios būtų pastabos ir mintys?

Be šilumos siurblio namo jau nebepriduosi - gali bet kiek statyt FV panelių - neduoda vien jos pliuso. Tai manau oras-oras reikalingas.

Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2020 01 11, 17:26)
Vis tik ir Dzūkiškai pirkiai siūliau ir tavo atveju manyčiau kad teisingiau elektrinio kilimėlio variantą papildyti paprastu kondicionieriumi, bent jau vienu visam namui.

Mintai, o kokie tavo argumentai - kam reikia iš viso el. kabelio, jei stataisi oras-oras? Ką tai duoda? Šiltesnes grindis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 11 sausio 2020 - 20:41
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2020 01 11, 20:42)

Mintai, o kokie tavo argumentai - kam reikia iš viso el. kabelio, jei stataisi oras-oras? Ką tai duoda? Šiltesnes grindis?

Aš ne Mintas, bet...
Manau, kad vien oras-oras tiesiog viso namo komfortiškai neprišildys.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 01 11, 22:10)
Aš ne Mintas, bet...
Manau, kad vien oras-oras tiesiog viso namo komfortiškai neprišildys.


Galima rizikuoti tik su oras-oras, jai nepasiteisins galima kambariuose pastatyti el.radiatorius. Taciau is el. Radiatoriu norint islausti komforta reiktu kiekviename kambaryje statyti termostatus o tada jau kaina susilygina su el. Kabelio kaina. Tai gal geriau del sventos ramybes ileist i betona kabeli ( kurio gali niekad ir nepanaudot).
Kazkur teko skaityti forumuose, kad kvartaluose statytuose is sip gyventojai taip ir nepanaudoja el. Grindinio sildymo, pilnai uztenka oras- oras.

Atsakyti