Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(silainiai @ 2020 01 16, 19:29)
Ne į temą, bet noriu Dzūkiškos pirkios paklausti kokią susidėjot savo namo šildomų grindų dangą?

PVC danga. Pats ir klijavau:)
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2020 01 16, 22:20)
O man pasirodė, kad bloge tik 2 aukšto grindys aprašytos...

Jo, dar nepaleidau straipsniuko, bet visur pas mane PVC - tik vieno sanmazgo dušo kabina pkyteles turi.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 01 17, 19:56)
Pastoviai gyvenant A+ name karštas vanduo per metus kainuos gerokai daugiau nei šildymas.

Kažkaip kiti sako atvirkščiai, kad karštas vanduo kainuoja pigiau nei šildymas. Bet pažiūrėsim.
Atsakyti

Kažkaip kiti sako atvirkščiai, kad karštas vanduo kainuoja pigiau nei šildymas. Bet pažiūrėsim.

Nera sablono kuris tiktu visiems, kiekvienos seimos poreikiai skirtingi. Mes sunaudojam mazai karsto vandens, nes pagrinde dusas. Tas pats ir su buities elektros sanaudom, vieni daug kepa, skalbia ir dziovykle daznai sukasi. 

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 01 17, 18:08)
3. Visai atjungiu recirkuliacija, nes paleisti 1-2 minutes iš gręžinio imamo šalto vandens kainuoja centus palyginti, kiek gali prisukti recirkuliacija.


Tai ir iš miesto tinklų niekas neskaičiuoja. Knisa kitas, ateini plauti rankų, atsuki kraną ir vietoje to, kad nusiplautum rankas kokią minutę lauki kol galėsi. Pas mane gal 7 sekundes laukti reikia, ir tai būna nervina, pas draugą vienam taške net kelias minutes reikia laukti, kol šiltas vanduo pradės bėgti.

Ne, jei recirkuliacija yra, kvaila būtų ja nesinaudoti, bet aš joje matau pagrinde dvi problemas:
1. cirkuliacinio elektra
2. Pastato šildymas, net ir vasarą, kai tos šilumos visai nereikia.

su 1 problema galima kovoti statant ekonomišką variklį, su antra apšiltinant vamzdyną, o su abiem iš karto, atjunginėjant cirkuliacinį. Aš rinkčiausi cirkuliacinio atjunginėjimą. Aišku galima su taimeriu, kad ir sumontuotu ŠS, arba protingesne automatika. Su protingesne automatika būtų kelis šimtus kartų tiksliau dozuojamas cirkuliacinio įsijungimas, bet iš esmės galima apsiriboti ir taimeriu sumontuotu ŠS.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2020 01 17, 21:11)
Kažkaip kiti sako atvirkščiai, kad karštas vanduo kainuoja pigiau nei šildymas. Bet pažiūrėsim.


Tai tu ne C energinės klasės namų savininkų klausyk, kai apie energijos sąnaudas kalbi. A+ name, metų bėgyje vandens šildymas prisuka arba panašiai arba daugiau elektros nei namo šildymas. Jei daugiau karšto vandens sunaudosi, tai karšto vandens ruošimas gali kainuoti ir kartais daugiau, todėl tiems, kas iš kart sako, jog sunaudoja labai daug karšto vandens, aš mieliau dujinį šildymą rekomenduočiau, nei ŠS.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 18 sausio 2020 - 00:25
QUOTE(arkava @ 2020 01 16, 09:42)
kaip porina šiluminininkai - pliusiniam namam skaiciuoja apie 35w/m2.


Sunku šiais laikais pardavėjams normalių vadybininkų rasti...
Šiandien bandžiau įrodyti vienam "konsultantui" kad nesvarbu, ar 18w/m, ar 10w/m galingumo kabelį naudosi, jei bendras kabelio galingumas yra 900w (na neskaitant, kad silpnesnis kabelis gal minimaliai tolygiau šildys grindis).
Tai pats primečiau kokius kabelius reikės pirkti, o skaičiavimams priėmiau 80w/m2 (čia su riebiu rezervu). Total sąmata su 4 programuojamais termostatais gaunasi 780 eurų.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 01 20, 18:42)
Sunku šiais laikais pardavėjams normalių vadybininkų rasti...Total sąmata su 4 programuojamais termostatais gaunasi 780 eurų.


Nu ir kiek tu davei tam vadybininkui uždirbti su tokiomis sumelėmis ;), vat jei būtum pirkęs, kaip kad jis pasiūlė ;).

Šeip tai dėl kabelio galingumo, tai kaip ir taip, teisingai pasakei, bet niuansas dėl mažesnio galingumo kabelio, prie tos pačios bendros galios, paviršiaus plotas didesnis, greičiau atiduos šilumą. Nors, kai kalbama ne apie žematemperatūres šildymo sistemas, o apie elektrinį kabelį, realiai nematau absoliučiai jokio skirtumo.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 01 20, 19:25)
Nu ir kiek tu davei tam vadybininkui uždirbti su tokiomis sumelėmis ;), vat jei būtum pirkęs, kaip kad jis pasiūlė ;).
...

Už šios dienos konsultaciją aš jam nemokėčiau nei vieno euro. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 01 20, 19:36)
Už šios dienos konsultaciją aš jam nemokėčiau nei vieno euro. lotuliukas.gif


Per daug pasikaustęs papuolei smile.gif. Iš tokių uždirbt neįmanoma smile.gif.
Papildyta:
QUOTE(silainiai @ 2020 01 20, 18:42)
o skaičiavimams priėmiau 80w/m2 (čia su riebiu rezervu). Total sąmata su 4 programuojamais termostatais gaunasi 780 eurų.



Pala, o į kokią energinę klasę taikai, į „C“ jei apie ribų rezervą kalbi? A klasei čia labai, labai, labai riebus rezervas ;).

Beje, dėl termostatų, lygtais pigesnių ieškojai, čia be Wi-Fi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 sausio 2020 - 19:42
QUOTE(mintas @ 2020 01 20, 19:41)
Per daug pasikaustęs papuolei smile.gif. Iš tokių uždirbt neįmanoma smile.gif.
Papildyta:
Pala, o į kokią energinę klasę taikai, į „C“ jei apie ribų rezervą kalbi? A klasei čia labai, labai, labai riebus rezervas ;).

Beje, dėl termostatų, lygtais pigesnių ieškojai, čia be Wi-Fi?

Pirma skaičiavau 50w/m2, dabar perskaičiavau su 80w/m2. Kainos atitinkamai 680 ir 780 eurų. Dėl 100 eurų galima turėti kažkokį "rezervą".
O termostatas būtų be wi-fi.
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2020 01 20, 21:14)
Pirma skaičiavau 50w/m2, dabar perskaičiavau su 80w/m2. Kainos atitinkamai 680 ir 780 eurų. Dėl 100 eurų galima turėti kažkokį "rezervą".
termostatas būtų be wi-fi.

Susimažink iki 50w/m2 ir tuos 100 eur investuok bent į pagrindinio šildymo WiFi termostatus - sakykime miegamuosiuose laikysi žemesnę temp - ten gali palikt ne WiFi termostatus, bet sakykime svetainėje, kur grįžus iš atostogų ar išlėkus į atostogas ir pamiršus susimažinti šilumą - kalk WiFi. Jie tikrai neblogi - patogu, veikia patikimai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dzūkiška pirkia: 20 sausio 2020 - 21:35

Del nuotuolinio reguliavimo pritarciau, tikrai blogiau nebus. 

Atsakyti
Aš ir jei jau pirkčiau, tai rinkčiausi su WiFi smile.gif
Atsakyti