Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

Apie karšto vandens recirkuliaciją užklausiau savo geoterminio siurblio pardavėjų (Tenko). Štai jų atsakymas. Galvoju naudoti recirkuliaciją, bet dar nesumąstau dėl laiko. Turite kokių minčių?

Taip turi. Nustatymai Buitinis karštas vanduo -> Priežiūros programos -> BKV recirkuliacija. Ten nustatote perjungimo laikus – kuomet norite turėti recirkuliaciją, bei taktavimo intervalus – kiek laiko cirkuliacinis siurbliukas veikia ir kiek stovi nustatytame laiko intervale(pvz. Veikia 5min, neveikia 10min).

Pati funkcija elektros naudoja minimaliai(siurbliukas), tačiau karštas vanduo recirkuliacijos metu yra šaldomas(grąžinamas į boilerį atvėsęs vanduo), dėl ko reikia papildomai ruošti karštą vandenį, nors tarkime jo nenaudojote. Sąnaudos gan nemažos, dėl ko aš rekomenduoju šią funkciją naudoti kada jos tikrai reikia, pvz. ryte įjungti keletą minučių prieš naudojant vandenį tarkime 07:00-07:40, kai tuo metu būtent ir bus didžiausias karšto vandens naudojimas. Dienos metu nustatyti jeigu yra poreikis ir jaučiamas diskomfortas, kai reikia laukti ilgai atbėgančio karšto vandens.
Atsakyti

Apie karšto vandens recirkuliaciją užklausiau savo geoterminio siurblio pardavėjų (Tenko). Štai jų atsakymas. Galvoju naudoti recirkuliaciją, bet dar nesumąstau dėl laiko. Turite kokių minčių? Taip turi. Nustatymai Buitinis karštas vanduo -> Priežiūros programos -> BKV recirkuliacija. Ten nustatote perjungimo laikus – kuomet norite turėti recirkuliaciją, bei taktavimo intervalus – kiek laiko cirkuliacinis siurbliukas veikia ir kiek stovi nustatytame laiko intervale(pvz. Veikia 5min, neveikia 10min). Pati funkcija elektros naudoja minimaliai(siurbliukas), tačiau karštas vanduo recirkuliacijos metu yra šaldomas(grąžinamas į boilerį atvėsęs vanduo), dėl ko reikia papildomai ruošti karštą vandenį, nors tarkime jo nenaudojote. Sąnaudos gan nemažos, dėl ko aš rekomenduoju šią funkciją naudoti kada jos tikrai reikia, pvz. ryte įjungti keletą minučių prieš naudojant vandenį tarkime 07:00-07:40, kai tuo metu būtent ir bus didžiausias karšto vandens naudojimas. Dienos metu nustatyti jeigu yra poreikis ir jaučiamas diskomfortas, kai reikia laukti ilgai atbėgančio karšto vandens.
Esminis klausimas,  ar pati recirkuliacija padaryta? Kiek paciu skirtingu grafiku pats siurblys palaiko?  Pvz. savaitgali gal "rytas" bus jau kitom valandom. Ar siurblys turi kokia kontaktu grupe kuri aktyvuotu cirkuliacini? Primink ar visada reikia tau sviesa jungti antrame aukste einant i vonios kambari? Jeigu taip galeciau veikianti sprendima tureti :)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaikis_: 20 sausio 2020 - 23:33
QUOTE(Dzūkiška pirkia @ 2020 01 20, 21:13)
Susimažink iki 50w/m2 ir tuos 100 eur investuok bent į pagrindinio šildymo WiFi termostatus - sakykime miegamuosiuose laikysi žemesnę temp - ten gali palikt ne WiFi termostatus, bet sakykime svetainėje, kur grįžus iš atostogų ar išlėkus į atostogas ir pamiršus susimažinti šilumą - kalk WiFi. Jie tikrai neblogi - patogu, veikia patikimai.


Gal aš kažkoks senamadiškas, bet namų įrangos valdymas internetu man atrodo nepatikimas piktavalių hakerių atžvilgiu. biggrin.gif
Nulaužti apsaugą ir perimti valdymą tikrai įmanoma.
Matyt dar vis jaučiasi "Terminatoriaus" įtaka biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ir kas yra tai: "PWM (Pulso pločio moduliacija)"?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silainiai: 21 sausio 2020 - 06:29
QUOTE(cibulis @ 2020 01 20, 23:57)
Apie karšto vandens recirkuliaciją užklausiau savo geoterminio siurblio pardavėjų (Tenko). Štai jų atsakymas. Galvoju naudoti recirkuliaciją, bet dar nesumąstau dėl laiko. Turite kokių minčių?

Nereikia čia jokių kosminių technologijų, jungimų nuo apyrankių, šviesos jungiklių ir pan. Recirkuliacijos siurbliuką jungi per paprasčiausią programuojamą taimerį už kelis eurus ir tiek. Aš darbo dienomis pasidaręs ryte prieš atsikeliant ir vakare kad jungtųsi 3min. Savaitgaliais atitinkamai kitas grafikas. Aišku laikus ir trukmę reikia atsirinkti bandymų keliu. Buvau daręs eksperimentą ir palikau recirkuliaciją veikti pastoviai - tai jei be cirkuliacijos parai užtenka vieno boilerio šildymo, tai su pastoviai veikiančia cirkuliacija išėjo 3 kartai. Plius šaltas vanduo iš pradžių irgi bėgdavo šiltas, tikriausiai kažkur vamzdžiai nėra pakankamai gerai izoliuoti ir atskirti vienas nuo kito.
Atsakyti

Nereikia čia jokių kosminių technologijų, jungimų nuo apyrankių, šviesos jungiklių ir pan. Recirkuliacijos siurbliuką jungi per paprasčiausią programuojamą taimerį už kelis eurus ir tiek. Aš darbo dienomis pasidaręs ryte prieš atsikeliant ir vakare kad jungtųsi 3min. Savaitgaliais atitinkamai kitas grafikas. Aišku laikus ir trukmę reikia atsirinkti bandymų keliu. Buvau daręs eksperimentą ir palikau recirkuliaciją veikti pastoviai - tai jei be cirkuliacijos parai užtenka vieno boilerio šildymo, tai su pastoviai veikiančia cirkuliacija išėjo 3 kartai. Plius šaltas vanduo iš pradžių irgi bėgdavo šiltas, tikriausiai kažkur vamzdžiai nėra pakankamai gerai izoliuoti ir atskirti vienas nuo kito.

Tai kad viskas uz tuos kelius eur zymiai geriau pasidaro :) 

Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 21, 09:37)
Tai kad viskas uz tuos kelius eur zymiai geriau pasidaro smile.gif 

Kur tas gerumas, pvz. nuo šviesos? Kaip jau rašiau cirkuliacijai reikia 3min. - uždegei šviesą ir ką lauksi tas 3min. kol pradės karštas bėgt? Arba nuo judesio, vistiek kažkokius apribojimus turėsi dėt, nes taip ir junginėsis pastoviai. Be to su taimeriu bet kas pasidarys, o pagal tavo siūlymus jau reikia žinių turėti ;)
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2020 01 21, 00:24)
Esminis klausimas,  ar pati recirkuliacija padaryta? Kiek paciu skirtingu grafiku pats siurblys palaiko?  Pvz. savaitgali gal "rytas" bus jau kitom valandom. Ar siurblys turi kokia kontaktu grupe kuri aktyvuotu cirkuliacini? Primink ar visada reikia tau sviesa jungti antrame aukste einant i vonios kambari? Jeigu taip galeciau veikianti sprendima tureti smile.gif

Taip, recirkuliacija padaryta. Dienos metu šviesos jungti nereikia, nes yra langas. O kas nors iš jūsų recirkuliacija naudojasi? Kiek elektros prisuka? Geriau su ar be? Iš komforto pusės tikriausiai su, iš ekonominės pusės be.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 01 21, 10:36)
O kas nors iš jūsų recirkuliacija naudojasi? Kiek elektros prisuka? Geriau su ar be? Iš komforto pusės tikriausiai su, iš ekonominės pusės be.

Taigi rašiau aukščiau, kad naudojuosi. Siurbliukas 4,5W tai kiek jis ten prisuks? Ir išvis tu čia per anksti suki galvą - pradėsi gyventi ir pamatysi. Pabandysi su, pabandysi be ir matysi kas labiau atitinka tavo poreikius.
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2020 01 21, 09:03)
Nereikia čia jokių kosminių technologijų, jungimų nuo apyrankių, šviesos jungiklių ir pan. Recirkuliacijos siurbliuką jungi per paprasčiausią programuojamą taimerį už kelis eurus ir tiek. Aš darbo dienomis pasidaręs ryte prieš atsikeliant ir vakare kad jungtųsi 3min. Savaitgaliais atitinkamai kitas grafikas. Aišku laikus ir trukmę reikia atsirinkti bandymų keliu. Buvau daręs eksperimentą ir palikau recirkuliaciją veikti pastoviai - tai jei be cirkuliacijos parai užtenka vieno boilerio šildymo, tai su pastoviai veikiančia cirkuliacija išėjo 3 kartai. Plius šaltas vanduo iš pradžių irgi bėgdavo šiltas, tikriausiai kažkur vamzdžiai nėra pakankamai gerai izoliuoti  ir atskirti vienas nuo kito.

Mano geoterminis viską valdo. Nereikia jokių taimerių. Aš irgi prieš visas nesąmones, nes tai daugiau žaidimas. Nuolatos veikianti tikriausiai irgi ne išeitis. Laikas nustatomas asmeniškai. Kokiam laikui nustatai rytą ir kokiam vakarui?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 01 21, 10:44)
Mano geoterminis viską valdo. Nereikia jokių taimerių. Aš irgi prieš visas nesąmones, nes tai daugiau žaidimas. Nuolatos veikianti tikriausiai irgi ne išeitis. Laikas nustatomas asmeniškai. Kokiam laikui nustatai rytą ir kokiam vakarui?

Pasijungsi pats prie geoterminio? Susiprogramuosi?
Dėl laiko, jau rašiau:
QUOTE
Aš darbo dienomis pasidaręs ryte prieš atsikeliant ir vakare kad jungtųsi 3min. Savaitgaliais atitinkamai kitas grafikas.
Atsakyti
QUOTE(balamūtas @ 2020 01 21, 10:40)
Taigi rašiau aukščiau, kad naudojuosi. Siurbliukas 4,5W tai kiek jis ten prisuks? Ir išvis tu čia per anksti suki galvą - pradėsi gyventi ir pamatysi. Pabandysi su, pabandysi be ir matysi kas labiau atitinka tavo poreikius.

Tai už mėnesio pradėsiu. Santechnikas vasarį ateina visos santechnikos pajungti. Pamaniau gal geriau visai atjungti recirkuliaciją. Pigiau kibirais šaltą vandenį iš gręžinio leisti nei recirkuliaciją naudoti. Bet dabar supratau, kad nejungiu šios funkcijos geoterminyje ir niekas neveikia. Jei atsibos šaltą vandenį varinėti, teks optimalių laikų ieškoti. Buvo įdomu, kas pigiau: recirkuliacija tam tikru laiku ar šaltas vanduo kibirais iš gręžinio. Dėl komforto irgi viskas aišku, bet reikia savo kailiu išbandyti.
Papildyta:
QUOTE(balamūtas @ 2020 01 21, 10:49)
Pasijungsi pats prie geoterminio? Susiprogramuosi?
Dėl laiko, jau rašiau:

Jau viskas pajungta. Manau iš karto. Santechnikas iš karto paklausė ar norėsi su recirkuliacija ar be. Sakiau su. Vamzdžiai iš karto pravesti. Nei vieno atviro nėra likę. Vadinasi viskas pajungta. Nusistatyti laikus geoterminiame paprasta, o jeigu ką - atvažiuos Tenko atstovas ir viską parodys.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 01 21, 10:53)
Jau viskas pajungta. Manau iš karto. Santechnikas iš karto paklausė ar norėsi su recirkuliacija ar be. Sakiau su. Vamzdžiai iš karto pravesti. Nei vieno atviro nėra likę. Vadinasi viskas pajungta. Nusistatyti laikus geoterminiame paprasta, o jeigu ką - atvažiuos Tenko atstovas ir viską parodys.

O tai recirkuliacinis siurblys yra pačiam geoterminiam? Jei taip, tai belieka išbandyti praktikoje ir pasidalinti įspūdžiais.
Atsakyti