Įkraunama...
Įkraunama...

A, A+, A++, Pasyvus namas - 41

QUOTE(skasparas @ 2020 12 03, 22:54)
ar junginėjant rekupo apsukas pagal žmonių skaičių, ar vos išeinant iš namų, tam reik rast noro ir laiko, nes tie keli eur tikrai nemotivuoja.

Esmė ne eurai, o ne saikingas, ne protingas vartojimas. Kam palikti 190 kubų, jei nėra nieko namuose. Tik energijos švaistymas. Arba paprasčiausia tarša. Kaip nuorūkas per langą mėtyti. Kaip ir bereikalingai deganti šviesa, jei nieko nėra kambaryje. Daug tokių pavyzdžių. Visose srityse. Kelios minutės dėmesio per dieną detalėms ir per gyvenimą vien tavo dėka į aplinką nepapuls 1000 tonų CO2. Mažos sąskaitos domina, bet ekologija ir tvarus vartojimas matau ne labai.
Papildyta:
QUOTE(skasparas @ 2020 12 03, 22:54)
Cibulis, tai, kad aš ir nerašiau, jog visam name 24, pasiskaitykit mano žinutę, pirmam aukšte daugiau, antram - mažiau, tai normalu, kad rekuperatorius rodo vidurkį. 

Cituoju tave: mes mėgėjai apie 24-24,5 laikyt, pavydžiu tieks, kuriems užtenka mažiau.
Aišku buvo sakinys apie 23 antrame aukšte, bet tavo teiginių esmė pasigirti, kad name 24-24,5 už kelis eurus. Ir mažiau net šalta. Taip kad 23 visai ne esmė.

Bet pasirodo, kad realiai palaikai mažesnę temperatūrą. Ir tai parodo rekūpo iš traukiamas oro vidurkis. O jis gi traukia iš virtuvės (daug šilumos) ir wc, vonios, kur šilumos mėgėjas turėtų palaikyti, aukštesnę temperatūrą. Bet pasirodo vidurkis mažesnis. Tik apie tai.
Atsakyti

Antram aukšte nėr virtuvės, o ir toj virtuvėj negaminam dažnai, traukia ir iš laiptinės, ir sandėliuko, ir rubinės, ir skalbyklos. Antras aukštas turi tiek pat ploto, tik lubas ant kelių cm žemesnes, tad normalu gaut vidurkį 23,5. Kurį skaičių pasigaut iš teksto čia jau kiekvieno reikalas, aš paminėjau visus. Gaudant skaičius, tai pats rašėt, kad palaikot 23-23,5, o rekupas išmeta 22,7-22,9, tai kaip dabar suprast, pagal Jus irgi norėjot pasigirt?

Jei labai jau tamstai reik tikslumo, tai suteikit metrologų sutikrintą termometrą ir galėsiu pateikt preciziškus skaičius, būtų ir pačiam idomu. O kol to nėra, tai rašau ką rodo prietaisai, kaip ir mes visi.

Dėl žemės CO2 pritariu, Jūsų pastūmėtas pasistengsiu greičiau viską suautomatizuot, bet jau nemažai pasistengiau dėl jo (kaip ir dauguma šiam forume) statydamas namą, tad nesijaučiu labai taršus šiai dienai.

Atsakyti
QUOTE(skasparas @ 2020 12 04, 00:58)
<p>Antram aukšte nėr virtuvės, o ir toj virtuvėj negaminam dažnai, traukia ir iš laiptinės, ir sandėliuko, ir rubinės, ir skalbyklos. Antras aukštas turi tiek pat ploto, tik lubas ant kelių cm žemesnes, tad normalu gaut vidurkį 23,5. Kurį skaičių pasigaut iš teksto čia jau kiekvieno reikalas, aš paminėjau visus. Gaudant skaičius, tai pats rašėt, kad palaikot 23-23,5, o rekupas išmeta 22,7-22,9, tai kaip dabar suprast, pagal Jus irgi norėjot pasigirt?</p><p>Jei labai jau tamstai reik tikslumo, tai suteikit metrologų sutikrintą termometrą ir galėsiu pateikt preciziškus skaičius, būtų ir pačiam idomu. O kol to nėra, tai rašau ką rodo prietaisai, kaip ir mes visi.</p><p>Dėl žemės CO2 pritariu, Jūsų pastūmėtas pasistengsiu greičiau viską suautomatizuot, bet jau nemažai pasistengiau dėl jo (kaip ir dauguma šiam forume) statydamas namą, tad nesijaučiu labai taršus šiai dienai.</p>

O su keliais termometrais visame name matuoji temperatūrą? Ne, man tikslumo nereikia. Tik domiuosi. Aš realiai 10 termometrų turiu: 7 termostatai, 2 stacionarūs ir rekuperatorius. Beje, vienas metrologiškai tikrintas prieš kokius 5 metus. Bet kuris galit nuvažiuoti ir metrologiškai sukalibruoti termometrą. Nėra brangu.

Taigi 6 iš 7 termostatų šiuo metu rodo 23, vienas - 22,5 laipsnio, jis prie į ėjimo durų, gal vėjas pro ne itin sandarias duris pripučia šaltuko, vėjuota lauke. Stacionarūs termometrai rodo 22,9 laipsnio. Rekuperatorius rodo, kad ištraukia 22,6 laipsnio. Aš prieš kelias dienas šildymo kreivę 0,5 laipsnio sumažinau, tai šiek tiek atvėso namas.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2020 12 04, 09:35)
Aš prieš kelias dienas šildymo kreivę 0,5 laipsnio sumažinau, tai šiek tiek atvėso namas.


Kai tik apsygyvenau, man irgi buvo įdomus kiekvieno mano veiksmo, aplinkos pokyčių įtaka, tad du ar net daugiau metų intensyviai matavau, aiškinausi.

Nieko keisto kad ir tu dabar nuolatos tikrini, aiškiniesi, nes tau viskas nauja. Praeis metai, kiti, pažiūrėsiu, kaip dažnai savo namo temperatūras čia skelbsi smile.gif.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2020 12 04, 14:06)
Kai tik apsygyvenau, man irgi buvo įdomus kiekvieno mano veiksmo, aplinkos pokyčių įtaka, tad du ar net daugiau metų intensyviai matavau, aiškinausi.

Nieko keisto kad ir tu dabar nuolatos tikrini, aiškiniesi, nes tau viskas nauja. Praeis metai, kiti, pažiūrėsiu, kaip dažnai savo namo temperatūras čia skelbsi smile.gif.

Visiškai sutinku - kai nusistatysiu optimalias temperatūras, nieko nebekeisiu. Man su buvusiais nustatymais buvo per karšta. Ypač kai savaitės viduryje atšalo iki -7 laipsnių, tai prikaitino kaip reikiant. Lyg ir vonioje 24 mačiau. Tai sumažinau kreivę, lauke atšilo, tai dabar jau visai nieko.

Įdomu tai, kad termostatai ar prieš, ar po kreivės keitimo rodo realiai tuos pačius 23 laipsnius (tik antrame aukšte rodė 23,5), bet rekūpas iki kreivės mažinimo rodė, kad ištraukia 22,9 laipsnius, o dabar rodo 22,6 laipsnio. Suprasi, kokia čia ta reali temperatūra. Panašu, kad 22,5-23 laipsnio.

Žodžiu, man esama 23 pagal termostatus ir 22,6 pagal rekūpą labiau patinka nei buvusi pagal termostatus 23-23,5, o pagal rekūpą 22,9 laipsnio. Man per karšta. Nėra reikalo žiemą po namus su šortais vaikščioti. Tik pinigų mėtymas ir gamtos tarša.

Štai dabartinė geoterminio šildymo kreivė. Buvau apatinę iki 21 pakėlęs, tada sumažinau iki 20,5. Vis tiek buvo per karšta. Dar galvoju pabandyti iki 19,5 ar net 19 sumažinti, bet jau gali būti šalta. Jei gerai pamenu, tai su 17,5 ar su 18 name laike buvusius 20,5 laipsnio kol negyvenau. Įtariu, kad gal dar galima mažinti 0,5 laipsnio, bet ne daugiau. Jei gerai pamenu, tai "Tenko" minėjo, kad naujuose namuose lyg ir 21 kreivę dažniausiai laiko. Man per karšta su tokia kreive. O gal tie namai kiauri.
Atsakyti

Visiškai sutinku - kai nusistatysiu optimalias temperatūras, nieko nebekeisiu. Man su buvusiais nustatymais buvo per karšta. Ypač kai savaitės viduryje atšalo iki -7 laipsnių, tai prikaitino kaip reikiant. Lyg ir vonioje 24 mačiau. Tai sumažinau kreivę, lauke atšilo, tai dabar jau visai nieko.

Įdomu tai, kad termostatai ar prieš, ar po kreivės keitimo rodo realiai tuos pačius 23 laipsnius (tik antrame aukšte rodė 23,5), bet rekūpas iki kreivės mažinimo rodė, kad ištraukia 22,9 laipsnius, o dabar rodo 22,6 laipsnio. Suprasi, kokia čia ta reali temperatūra. Panašu, kad 22,5-23 laipsnio.

Žodžiu, man esama 23 pagal termostatus ir 22,6 pagal rekūpą labiau patinka nei buvusi pagal termostatus 23-23,5, o pagal rekūpą 22,9 laipsnio. Man per karšta. Nėra reikalo žiemą po namus su šortais vaikščioti. Tik pinigų mėtymas ir gamtos tarša.

Štai dabartinė geoterminio šildymo kreivė. Buvau apatinę iki 21 pakėlęs, tada sumažinau iki 20,5. Vis tiek buvo per karšta. Dar galvoju pabandyti iki 19,5 ar net 19 sumažinti, bet jau gali būti šalta. Jei gerai pamenu, tai su 17,5 ar su 18 name laike buvusius 20,5 laipsnio kol negyvenau. Įtariu, kad gal dar galima mažinti 0,5 laipsnio, bet ne daugiau. Jei gerai pamenu, tai "Tenko" minėjo, kad naujuose namuose lyg ir 21 kreivę dažniausiai laiko. Man per karšta su tokia kreive. O gal tie namai kiauri.

 

Man Tenko sakė, kad norint mažinti/kelti šildymą, reikia koreguoti šitą parametrą. Kreivės keitimas tiksliau veikia?

Atsakyti
QUOTE(mjjm @ 2020 12 04, 23:04)
Man Tenko sakė, kad norint mažinti/kelti šildymą, reikia </span></span><span>koreguoti </span><a data-ipb='nomediaparse' href='https://www.part.lt/img/a487bdf51fd35ca56f4b205aeec99c3f484.jpg'>šitą parametrą</a><span>. Kreivės keitimas tiksliau veikia?</span></p>

Man tą patį sakė. Bet manau čia taip sakė visai pradinukams. Kai aš ilgai laukiau name 20,5, tai reikia iš esmės reguliuoti kreivę, o ne priekiniame ekrane.
Atsakyti

Cibulis, name yra 9 termostatiniai termometrai, rekuperatorius, turiu ir vieną paprastą elektrinį, jis rodo panašiai kaip termostatiniai. Būtų įdomu susitikslint pagal patikrintą termometrą, bet vėlgi, visiems tiems žaidimams reik laiko ir noro, gal kažkada prieisiu ir iki to.

Atsakyti
As nusprendziau paimti perlo birza su eso namai. Bus idomu palyginti kainas vasari ar tikrai pas visus vienoda birzos kaina
Atsakyti
QUOTE(sauliusz @ 2020 12 05, 14:34)
As nusprendziau paimti perlo birza su eso namai. Bus idomu palyginti kainas vasari ar tikrai pas visus vienoda birzos kaina


Manau teisingai, daugiau nei 500kWh/mėn suvartojant, pagal šiai dienai turimą informaciją tai pats geriausias tiekėjo pasirinkimas. Bus įdomu sulyginti ne tik realius įkainius (pagal kuriuos vėliau bus galima patikslinti lentelę), bet ir visas kitas teikiamas paslaugas, atsiskaitymų paprastumą ir pan., ir atsižvelgiant į tai, jau po mėnesio bus galima pasikoreguoti pasirinkimą į labiau priimtiną tiekėją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 05 gruodžio 2020 - 14:26
QUOTE(mjjm @ 2020 12 04, 23:04)
Tenko sakė, kad norint mažinti/kelti šildymą, reikia </span></span><span>koreguoti </span><a data-ipb='nomediaparse' href='https://www.part.lt/img/a487bdf51fd35ca56f4b205aeec99c3f484.jpg'>šitą parametrą</a><span>. Kreivės keitimas tiksliau veikia?

Kiek suprantu ir pats turi "Alpha Innotec". Kokią kreivę pats mnustatęs? Kokia temperatūra namuose?
Atsakyti

Kiek suprantu ir pats turi "Alpha Innotec". Kokią kreivę pats mnustatęs? Kokia temperatūra namuose?

Kreivę palikau tokią, kokią nustatė Tenko - 19.0°C - 29.0°C. Vakar sumažinau temperatūrą pagrindiniame lange iki -3,5°C. Prieš išjungiant ištraukinėjo 20.5°C, padavinėjo 20.1°C. Dabar ištraukia 19.9°C, paduoda 19.5°C. Name yra 2 nekalibruoti termometrai - rodo panašiai (+-0.2°C) tiek, kiek ištraukia Q350. Varinėju 70 m3. Kai prieš porą savaičių sumažinau temperatūrą nuo -2.0°C iki -3.0°C šildymas įsijungė, kai nukrito iki berods kažkiek virš 18°C. Man kol kas viduj užtektų ir 18.0°C.

Atsakyti