Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 14 tema

QUOTE(mintas @ 2016 11 25, 15:12)
Vis tik, kas liečia Cibulį, tai jis pataupė, nusipirko vožtuvus ne leidžiančius reguliuoti srauto intensyvumą labai plačiam diapozone, o kaip supratau gana kvailus, tik veikiančius on/of režimu.

Taip, mano termostatai On/Offiniai. O ką duotų galintys reguliuoti srautą? Namas sunkus, daug termomasės, todėl grindys dirba kaip akumuliacinė talpa. Jas reikia pilnai užkrauti, o ne mažinti srautą. Be to viską moka daryti pats šilumos siurblys. Termostatai dirba tik kaip stabdžiai nuo per aukštos temperatūros. Jų nauda bus tada, kai bus šalta ir švies saulė. Štai tada jie tikrai padės taupyti šildymą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 26 lapkričio 2016 - 14:31
QUOTE(zeng @ 2016 11 26, 00:35)
Kiek suprantu, šita sistema tai daro:
https://www.youtube....h?v=8rd-CIQyqpw
Galvojau, kad Cibulis kažką panašaus ir įsigijo. Pats svarsčiau šitą statyti, bet kol kas nutariau pataupyt  smile.gif .


Pas mane tokia sistema tik laidine. As kai labai (kabutese) ismanantis tuos reikalus,tai man patinka kai nereikia sukti galvos. Cirkuliacini siurbli reguliuoja pats siurblys. Siurblys pajungtas nuo lauko daviklio.

As ir galvoju,ko taip greitai subalansavo sistema santechnikai.... Dabar aisku.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2016 11 25, 16:08)
Tik va kam tokiai sistemai dar sudėti debitomačiai, aš jau nebesuprantu. Arba tu patiki viską automatikai, arba dedi debitomačius, kuriuos reguliuoji rankomis. Kam daryt sviestą sviestuotą, aš nesuprantu. Gal dar ir čia konfliktas gaunasi.

Su debitomačiais sureguliavau srautą į grindis. Štai kokie skirtingi nustatymai. Kelios kilpos (ilgos) atsuktos maksimaliai, o kitos trumpos vos atsuktos. Jei nebūtų debitomačių, tos mažos kilpos gautų per didelį srautą ir kai kuriuose patalpose būtų per karšta.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 11 26, 14:34)
Pas mane tokia sistema tik laidine. As kai labai (kabutese) ismanantis tuos reikalus,tai man patinka kai nereikia sukti galvos.  Cirkuliacini siurbli reguliuoja pats siurblys. Siurblys pajungtas nuo lauko daviklio.

As ir galvoju,ko taip greitai subalansavo sistema santechnikai.... Dabar aisku.. biggrin.gif



Ar pakankamai efektyviai veikia nevaldant cirkuliacinio ir ŠS? Turbūt sunku suprast neturint su kuo palygint. Įdomu kaip reaguoja kai pašviečia saulė žiemą o lauko daviklis siurbliui rodo šaltį. Ten yra galimybė ir cirkuliacinį valdyti ir net pačiam šilumos siurbliui keisti kreives automatiškai per kažkokį modulį. Klausimas turbūt tik ar visus šilumos siurblius gali taip pajungti.
Atsakyti
QUOTE(zeng @ 2016 11 26, 17:06)
Ar pakankamai efektyviai veikia nevaldant cirkuliacinio ir ŠS? Turbūt sunku suprast neturint su kuo palygint. Įdomu kaip reaguoja kai pašviečia saulė žiemą o lauko daviklis siurbliui rodo šaltį. Ten yra galimybė ir cirkuliacinį valdyti ir net pačiam šilumos siurbliui keisti kreives automatiškai per kažkokį modulį. Klausimas turbūt tik ar visus šilumos siurblius gali taip pajungti.

Turejau minty cirkuliacini siurbli valdo geoterminis siurblys. N iki galo issireiskiau. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2016 11 26, 14:34)
Pas mane tokia sistema tik laidine. As kai labai (kabutese) ismanantis tuos reikalus,tai man patinka kai nereikia sukti galvos.  Cirkuliacini siurbli reguliuoja pats siurblys. Siurblys pajungtas nuo lauko daviklio.

As ir galvoju,ko taip greitai subalansavo sistema santechnikai.... Dabar aisku.. biggrin.gif

Jeigu neklystu, tai Danfoss Link turi PWA pavarų valdyma. Taip pat danfoss link turi ir SS valdyma (gali įjųngti/išjungti pagal poreikį). Šiaip tai, mano giliu, įstikinimu, tai čia tik laiko klausimas, kada visi SS galės būti valdomi, priklausomai nuo kambario temperatūros. Į kitokius niekas jau greitai ir nežiūrės, tai lygiai tas pats kas mašinas su kondicionieriumi ir be jo. Važiuoti abi važiuoja bet retas kuris renkasi auto be kondicionieriaus (ta pats greitai bus ir su mechaniniu bėgių perjungimu. Jie tiesiog išnyks). Aišku Cibulio atveju jis bando spręsti komforto problemas, nors dar gamintojai nėra tam pilnai pasiruošę, bet be kuriuo atveju tai sveikintinas pavyzdys, nors gal šiai dienai ir neekonomiškas, bet be tokių žmonių sėdėtume mes dar akmens amžiuje
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 11 26, 14:31)
Jų nauda bus tada, kai bus šalta ir švies saulė. Štai tada jie tikrai padės taupyti šildymą.


Pats minėjai, kad pagal grįžtamą tuomet ŠS puikiausiai pats teisingai sureaguoja.

Galima ir su termostatu apsidrausti, bet tam užtenka vieno pajungto prie ŠS ir valdančio būtent jį, o ne grindinį, ir tai būtų teisingiau, nei uždarinėti grindinio srautus.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2016 11 26, 14:31)
Taip, mano termostatai On/Offiniai. O ką duotų galintys reguliuoti srautą? Namas sunkus, daug termomasės, todėl grindys dirba kaip akumuliacinė talpa. Jas reikia pilnai užkrauti, o ne mažinti srautą.  Be to viską moka daryti pats šilumos siurblys. Termostatai dirba tik kaip stabdžiai nuo per aukštos temperatūros. Jų nauda bus tada, kai bus šalta ir švies saulė. Štai tada jie tikrai padės taupyti šildymą.

Na jeigu tik dėl saulės, tai galima būtų šilumos siurblio lauko temperatūros daviklį sumontuoti saulėtoje namo pusėje ir tada pagal SS mažiau šildys (arba net visai išsijungs) pašvietus saulei
Atsakyti
QUOTE(balbiesas @ 2016 11 25, 23:32)
Yra tokia PWM funkcija, kuri nepilnai priveria srautą:
http://www.salus-tec...rmostats/ert30/


Apie siuos termostatus kazkada seniai pupcis berods rase.

Kiek skaiciau:
http://salus-control.../sys_salus.html
http://salus-europe....ert20_ba_en.pdf

PWM reiskia kad eina signalas, kuris apibrezia kiek truksta iki reikiamos temperaturos:
vartotojo įkelta nuotrauka

Sis signalas siunciamas i kontroleri, kuris valdo grindu pavaru uzdaryma / atridaryma (off/on). Speju kad kontroleris tiesiog anksciau pradeda uzdarineti pavara, kad nebutu perkaitimo.

Kaip raso gamintojas pwm funkcija leidzia tureti mazesni temperaturu sokinejima, bet ne zodzio apie automatini balansavima.

Darau isvada kad salus automatinio balanasvimo srautu neturi, tik gudresnis on/off (kuris pasiekiams su PWM funckija). Klausimas ar reikia to automatinio balansavimo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VilkasPilkas: 28 lapkričio 2016 - 10:47
Lyg ir taupo šildymo išlaidas. Tik ar siurbliui nuo to nebus blogiau?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 29 lapkričio 2016 - 23:35

Gerą temą užvedėte apie termostatus ;) Man name visur iš kambarių iki kolektorių pravedė daugiagyslį kabelį. Kadangi sienas dažys jau neužilgo, tai sprendimą turiu priimt greitai. Laidoti kabelį ar rinktis kokią nors sistemą su termopavaromis ir termostatais.

Tai patartumėte Uponor? Ar turi jie ne believį, o laidinį išmanų variantą?

Tiesa, pas mane yra vienas centrinis Nest išmanus termostatas, kuris pasiekus užduotą temperatūra šilumos siurbliui siunčia signalą nebešildyti grindų (DHW toliau ruošia).

Atsakyti

„Uponor Smatrix“ funkcijos: Automatinis balansavimas Nuolat automatiškai optimizuojama temperatūros kontrolė Automatinio balansavimo funkcija, dėl kurios nereikia balansuoti šilumos grandinių patiems. Taikant šią funkciją, nuolat stebimi sąlygų pokyčiai pastato viduje ir išorėje. Dėl išmaniųjų reguliavimo ir pritaikymo funkcijų naudojant „Uponor Smatrix“ užtikrinamas tinkamas energijos kiekis tinkamu metu.

  • Belaidis perdavimas naudojant „Uponor Smatrix Wave“ ir „Wave PLUS“
  • Veikia su esamomis sistemomis
  • Nereikia elektriko

Šilumos siurblio integravimas Žingsnis į ateitį: Suderinama su įvairiais šilumos siurbliais „Smatrix“ padidina produktyvumą ir sumažina šildymo sistemos eksploatavimo išlaidas, nuolat dinamiškai reguliuodama šilumos kreivę. Šilumos siurblio integravimo modulis nurodo šilumos siurbliui, kada sumažinti šilumos generavimą, nes pasiekta tinkama patalpos temperatūra. Taigi šilumos siurblys gali veikti esant žemesnei temperatūrai, tausojant energiją ir mažinant išlaidas.

  • Dinaminio šildymo kreivė
  • Visiškai automatinė visą parą veikianti sistema
  • Nereikia reguliuoti patiems

Sistemos diagnostika „Uponor Smatrix“ diagnostikos funkcijos nustato, ar yra sunkumų pasiekiant pageidaujamą temperatūrą. Todėl galima greitai ir lengvai šalinti triktis. Be to, užtikrinamos mažesnės energijos sąnaudos.

  • Jutiklinio ekrano sąsaja naudojant „Smatrix Wave PLUS“
  • Paprasta šalinti triktis
  • Efektyviau valdoma energija

U@home Kontroliuojamas komforto lygis namuose ar išvykus: Naudodami „U@home“ galite valdyti klimatą patalpose būdami bet kur, naudodami programėlę ar žiniatinklį. Jei esate išvykę ilgesnį laiką, galite tausoti energiją ir taupyti pinigus perjungdami šildymą į režimą „Away“ (išvykęs) arba „Eco“ (ekonominis).

  • Savaiminio diegimo montavimas
  • Kontrolė ir įspėjamųjų signalų pranešimai realiuoju laiku
  • Energijos optimizavimas atsižvelgiant į vartotojui pritaikytas vizualizacijas

Idomus produktas. Gal kas jau išbandėte? Nepavyko rasti sąrašo kokius šilumos siurblius gali valdyti.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norcis: 08 gruodžio 2016 - 00:12