Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

QUOTE(Helianta @ 2019 07 11, 22:41)
O taip, iki rudens traukiniais šiuo maršrutu bus nepatogu naudotis.
Pabodo man tie autobusai, pasiilgau jau traukinių tarp Kauno ir Vilniaus.


o kas ten su traukiniais į Kauną? Ne iki traukinių stoties Kaune dabar važiuoja?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2019 07 23, 10:04)
o kas ten su traukiniais į Kauną? Ne iki traukinių stoties Kaune dabar važiuoja?


tunelis remontuojamas. galutinė stotelė - Palemonas. o nuo palemono į kauną autobusu . atgal į Vilnių - atvirkštine tvarka: Kaunas-autobusas į Palemoną-traukinys-Vilnius smile.gif
Atsakyti
QUOTE(prieplauka @ 2019 07 23, 19:13)
tunelis remontuojamas. galutinė stotelė - Palemonas. o nuo palemono į kauną autobusu . atgal į Vilnių - atvirkštine tvarka: Kaunas-autobusas į Palemoną-traukinys-Vilnius smile.gif


supratau. Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Nesugebėjau skaityt Puškiną lietuviškai, išnešiau knygą atgal į "špokinyčią". unsure.gif
Atsakyti

Galvoju kokias čia skaitinias su jumis pasidalinus, nes skaitau vien angliškai, draugaujam good reads su keliomis narėmis.

Pasigirsiu, kad šiemet nepirkau nei vienos naujos knygos. Kelios padėvėtos buvo iš labdaros parduotuvės. Kitkas audio arba elektroninės iš bibliotekos

Bandžiau Murakamį jaukintis su “Norvegų giria”. Visai ne mano rašytojas, tikrai kankinausi. Duosiu šansą ir dar kažką bandysiu, nes šibtai manai grynai paauglių literatūra

Labai sužavėjo ir čia manau daug kam patiktų Eka Kurniawan “Grožis lyg žaizda”. Puiki kalba, nuostabbi istorija. Daug pūlių, sekso ir šūdų. Tokia tiršta, turtinga knyga

Dabar matau LT naujiena ir ant bangos Celeste NG “Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau”, tai man toks klišinis serialinis niekalas pasirodė, net nežinau kaip ji galėjo metų knygos titulą laimėt GR

Šiemet tokie knyginiai metai, jau peržengiau 50ies knygų ribą, kas man daug. Tiesa, nemažai ir nieko vertų trilerių suskaičiau

Atsakyti

Norvegų giria ne tau. pabandyk Prisukamo paukščio kronikos. Man Norvegų giria turbūt vienintelė nepatikusi H. Murakamio knyga ir manau, kad ji nėra reprezentuojanti šio rašytojo kūrybą.

Atsakyti
Sveikos, merginos,

aš taip nedrąsiai jau esu kartą bandžiusi prisijungti prie Jūsų 4u.gif bet po šio bandymo įvyko daug pokyčių: skyrybos, nauja šalis, nauja šeima, nauji vaikai ir vėl grįžimas atgal į Lt.
Todėl bandau antrąjį kartą 4u.gif Šįkart bandysiu visu pajėgumu prisijungti prie Jūsų 4u.gif Įsikuriau Kaune, nors visą gyvenimą gyvenau Panevėžyje. Užsiregistravau ir bibliotekoje pagaliau biggrin.gif Matau neseniai turėjote susitikimą tai sekantį kartą būtinai prisijungsiu ir aš. Ar visos visada bendraujate tik čia SM?

Kadangi čia susitinkame diskutuoti ir pasidalinti skaitytomis knygomis - mano paskutinioji skaityta knyga Kristin Hannah The Great Alone (mačiau lt ji išversta "grįžimas į aliaską". Aš esu perskaičiusi visas šios autorės knygas ir visos paliko kokį tai svabru man įspūdį. Šioji knyga buvo taip pat įtraukis, bet pabaigoje pradėjau stipriai jausti kaip kokiame ilgame seriale, kad labai ištempta ir dramos truputi per daug. Bet viduje vistiek stipiriai palietė 4u.gif
Tai tiek pradžiai. Dabar mastau ką skaityti toliau ax.gif



Atsakyti
QUOTE(P.A.R.I.S @ 2019 07 28, 17:22)
Sveikos, merginos,

Tai tiek pradžiai. Dabar mastau ką skaityti toliau  ax.gif


Sveika, P. A. R. I. S 4u.gif Kai kas iš mūsų dar bendrauja Goodreads. Aš beveik visiškai ten persimečiau, nes neturiu galimybės dalyvauti susitikimuose, o pastaruoju metu, deja, čia mažai veiklos unsure.gif
Aš rekomenduočiau vis tik pabandyti Forget išpeiktą Tobuli gyvenimai liepsnoja skaičiau. Ir dar P. Vincenzi trilogiją prasidedančią knyga "Ne angelas". Nežinau, ar jus gąsdina, kad ji priskirta Svajonių knygų serijai, bet tai tikrai nėra standartinė love story, greičiau šeimos istorija.
Atsakyti
QUOTE(langana @ 2019 07 28, 18:52)
Sveika, P. A. R. I. S  4u.gif Kai kas iš mūsų dar bendrauja Goodreads. Aš beveik visiškai ten persimečiau, nes neturiu galimybės dalyvauti susitikimuose, o pastaruoju metu, deja, čia mažai veiklos  unsure.gif
Aš rekomenduočiau vis tik pabandyti Forget išpeiktą Tobuli gyvenimai liepsnoja skaičiau. Ir dar P. Vincenzi trilogiją prasidedančią knyga "Ne angelas". Nežinau, ar jus gąsdina, kad ji priskirta Svajonių knygų serijai, bet tai tikrai nėra standartinė love story, greičiau šeimos istorija.



Ačiū už rekomendacijas, manau, kad pabandysiu 4u.gif
Aš turiu goodreads accountą, bet kai bandau su kažkuo susidrauti man nesuranda ir normaliai neveikia, niekaip nesuprantu kodėl. Bandžiau ir kelis autorius susisrasti vistiek nesigauna blink.gif
Atsakyti
QUOTE(P.A.R.I.S @ 2019 07 28, 17:22)
Todėl bandau antrąjį kartą  4u.gif  Šįkart bandysiu visu pajėgumu prisijungti prie Jūsų  4u.gif

sveika, junkis, ne pro šalį įnešti naujų vėjų į mūsų šiuo metu kiek aprimusią temą mirksiukas.gif 4u.gif

QUOTE(P.A.R.I.S @ 2019 07 28, 20:33)
Aš turiu goodreads accountą, bet kai bandau su kažkuo susidrauti man nesuranda ir normaliai neveikia, niekaip nesuprantu kodėl. Bandžiau ir kelis autorius susisrasti vistiek nesigauna  blink.gif

Parašyk savo Goodreads kontaktus, pabandyčiau susirasti 4u.gif

Perskaičiau Francois-Henri Deserable "Toks ponas Piekielnis".
Parašiau atsiliepimą į Goodreads, bet įkeliu ir čia, nes berods nemažai Romain Gary gerbėjų čia būdavo.
Viršelyje parašyta, kad tai romanas, bet man pasirodė panašiau į labai ilgą esė su trimis skirtingais biografiniais sluoksniais.
Pirmiausia, autobiografinė linija. Jos net kiek daugoka šioje knygoje. OK, autorius nori papasakoti, kaip ėmėsi šios istorijos, kodėl jam svarbus Romain Gary, ir ypač "Aušros pažadas", kaip jis atsitiktinai pamatęs atminimo lentelę Vilniuje iškart prisimena eilutę apie tai, kad "Didžiosios Pohuliankos 16-ajame name, Vilniuje, gyveno toks ponas Piekielny". Bet apie savo mokslus, ledo ritulį ir kt. autorius galėjo ir ne taip išsiplėsti. Sutapimas - F.H. Deserable gimė ir augo Amiens, mieste, kuriame pusmetį studijavau pagal mainų programą. Todėl skaitydama apie šį jo gyvenimo etapą radau daug pažįstamų detalių.
Antroji knygos linija - Romain Gary "biografinės variacijos". Autorius leidžia sau daug ką įsivaizduoti - paima kokį Gary gyvenimo epizodą ir aprašo kaip, jo nuomone, galėjo įvykti koks nors susitikimas, įdeda žodžius į Gary ir kitų žmonių lūpas. Žodžiu, gan laisvokos interpretacijos, kurios kiek erzindavo.
Trečiasis sluoksnis, kaip ir pretekstas parašyti šią knygą - bandymas atkurti pono Piekielny gyvenimo detales. Aiškinamasi, ar išvis toks žmogus buvo (rimtai, su vizitais į Vilnių, užklausomis archyvui ir kt.), ir fantazuojama, koks galėjo būti Piekielny gyvenimas. Čia jau autorius visiškai "džiazuoja" - įsivaizduoja ir Piekielny profesiją, ir pomėgius, visa tai aprašo su smulkiausiomis detalėmis.
Tipinis sakinys (autorius sumąstė, kad Piekielny turėjo smuiką):
"Tą smuiką, greičiausiai nebenaują, jis nusipirko amžiaus pradžioje už saujoje telpantį ryšulėlį rublių ar zlotų - jis daugiau ir nebuvo vertas: kinivarpų išvarpytas plonas medinis korpusas, trūko kaištelių stygoms įtempti, taip pat ir to keisto išdžiovinto jūrų arkliuko, vadinamo voliuta; o dar reikėtų pasakyti, kad net stygos buvo sudėvėtos, tokios apgailėtinos būklės, kad net pats tuometinio Vilniaus Paganinis būtų galėjęs išgauti tik kimų, šaižų garsą, kažką panašaus į gruodžio mėnesį aidintį pragertą seno lenkų girtuoklio balsą, jam grįžtant namo po eilinių gerų išgertuvių, žengiant kaip tik išgali pirmyn pajuodusiu sniegu, dedant nepatikliai kojas, plūstant žioplius, dangų ir naktį."
Dėl tokių klampių sakinių ir autoriaus "įsivaizduokim, kad buvo va taip" jau galvojau, kad pusiaukelėje knygą numesiu. Bet pabaiga, trečioji knygos dalis, man ją kiek "reabilitavo". Įdomūs pamąstymai apie ryšį tarp realybės ir fikcijos. Po jų nusprendžiau skirti 2,5* suapvalinant iki trijų - už Vilnių, tiek dabartinį, tiek - ypač - tą jau nebeegzistuojantį, su skausminga Holokausto istorija, getais ir Paneriais. Ir už net keletą "pavedžiojimų už nosies" knygos pabaigoje, kai jau pagalvoji - aha, tai va kokia ta pono Piekielny istorija, o po kelių puslapių autorius vėl mesteli kokią esminę detalę.
Ai, ir dar vertimas truputį kliuvo - ypač uoliai verčiami visų gatvių, bažnyčių ir pan. pavadinimai (pvz., "Paryžiuje, Laukų Dievo Motinos gatvėje")
Rekomenduoju skaičiusiems "Aušros pažadą" ar bent kažkiek žinantiems apie Romain Gary kūrybą (įskaitant ir Emile Ajar, dviejų Gonkūrų premijų istoriją) ir gyvenimą. Nerekomenduoju tiems, ką erzina prancūziškai pretenzingas stilius smile.gif

Noriu pamatyti naująjį "Aušros pažado" filmą, tai ši knyga buvo proga "pasikartoti" smile.gif
Atsakyti
Sveika Paris, smagu, kad prisijungei 4u.gif
O ka yra filmas Ausros pazadas? blink.gif as kaip is menulio iskritus biggrin.gif
Dabar lektuve skaitau Sirena, pusiau detektyvas, pusiau jaunimo, bet idomu
Atsakyti
et, o aš vėl prie detektyvų persimečiau smile.gif Pabaigiau Kingo 'Pono Mersedeso'' seriją.. ech, Kingas toks meistras, kad tiesiog sunku po jo užsikabinti už ko kito smile.gif
Atsakyti