Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 96 laida

Labas rytas  :4u:

Helianta, man labai panašus jausmas liko paskaičius Piekelnį  :rolleyes:

O aš pagaliau susiruošiau Mariam Petrosian Namui, kuriame... Ilga ir paini istorija, visiškai liūdna ir visiškai žavi. Pagavau save stebinti ir stebintis. Pasakojimas rutuliojasi taip, kad iš pradžių įsivaizdavau vos ne postapokaliptinę istoriją. Paskui tiesiog internatą paauglio akimis, paskui vėl visai ką kitą - atskirus kiekvieno vaiko pasaulius viename pastate ir kituose pasauliuose... Žodžiu, ji man tokia, kad net nežinau, ką galėčiau papasakoti. Bet pajusti tai yra ką  :)

Dar buvo Фредрик Бакман Медвежий угол - Kaip visad su šiuo rašytoju - moka surasti jautrių gyslelių ir patampyti :) Ir šį kart pastatė prieš rimtą principų ir etikos klausimą - duotoje situacijoje visiškai priešingi vienas kitam sprendimai ar poelgiai visiškai suprantami ir savaip pateisinami ir visi vienodai nepatogūs ir keliantys abejonių... 

Haruki Murakami Kafka pakrantėje Kažkokia sumišus knyga. Na, ir mano realybės inkaras, pasirodo, labai sunkus ir giliai susmigęs į dugną. Manęs netrikdo fantazijos ir fantastikos, bet čia pritrūko jas jungiančių priežastinių ar tikslinių ryšių... Tačiau, yra nemažai smagių vietų/fragmentų/elementų  :rolleyes:

Desertas - paskutinė Jo Nesbo Hario serijos knyga Peilis. Kuo toliau, tuo, mano akimis, istorijos brutalesnės - ne pigiais taškymaisis krauju ir subproduktais, bet žmonių poelgiais ir santykiais... Ir vis, kaip čia pasakius, gilesnės ar kažkas į ta pusę. Dar labiau patrina ribas tarp "gėrio" ir "blogio"  :hmm:  

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erendira: 29 liepos 2019 - 10:41
QUOTE(Erendira @ 2019 07 29, 11:31)

<p>O aš pagaliau susiruošiau <strong>Mariam Petrosian Namui, kuriame</strong>... Ilga ir paini istorija, visiškai liūdna ir visiškai žavi.

<p>Dar buvo <strong>Фредрик Бакман Медвежий угол </strong>- Kaip visad su šiuo rašytoju - moka surasti jautrių gyslelių ir patampyti smile.gif
<p>Desertas - paskutinė <strong>Jo Nesbo </strong>Hario serijos knyga <strong>Peilis</strong>.


Aha, Namas, kuriame.. toks sunkiai nusakomas, bet labai vertas skaitymo.

Aš visiškai atsilikusi.. gerai, kad tokia tema yra, abo dar kaži kada apie šitas dvi knygas sužinočiau blink.gif
Atsakyti

Merginos, mažai tikėtina, bet gal kuri turite Orwelo 1984  pdf? reikia rasti vieną citatą  :blush-anim-cl: 

Atsakyti
QUOTE(Erendira @ 2019 07 29, 14:47)
<p>Merginos, mažai tikėtina, bet gal kuri turite <strong>Orwelo 1984  </strong>pdf? reikia rasti vieną citatą  blush-anim-cl.gif </p>


greičiau popierinę knygą ne viena turės smile.gif Aš irgi turėjau, bet greičiausiai sodyboje ji.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 29 liepos 2019 - 14:30

Popierinę ir pati turiu, bet joje nėra funkcijos ctrl+f  :D  jei nerasiu kuisiuosi popierinėje  :rolleyes:​ 

Atsakyti
QUOTE(P.A.R.I.S @ 2019 07 28, 17:22)
Sveikos, merginos,
(...)
Matau neseniai turėjote susitikimą tai sekantį kartą būtinai prisijungsiu ir aš.
Sveika. 4u.gif
Kai kitą kartą tarsimės, būtinai pakviesime. mirksiukas.gif
Atsakyti
Orwela popierini turiu.
Baigiau skaityt lektuve Sirena, tai, nu lektuvinis skaitinys biggrin.gif idomu, lengva, bet gerai, kad el. Formatu, vietos neuzims.
Dabar skaitaune grozine, o psichologine apie vaiku elgesi, nes aktualu biggrin.gif plius fejunus is Sofijas, gavau 3 knygas, ien pribaigta, antros puse, reik pabaigt iki rugpjucio kazkurios, tai skubu biggrin.gif
Zodziu mano visi skaitymai ne Kamiu lygio biggrin.gif bet dziaugiuosi, kad galva atsigauna ir jau imasi noret ir Gary, ir Silva rerum ir kazko, kas judintu smegenus, jausmus ir ir literaturine gyslele. Tiesa pamazu judinu knyga ispaniskai, kas mane dziugina, nes atrodo, kad tai knygai nereikia zodyno, tai arba kalba paprasta, arba as jau auksto lygio biggrin.gif
Atsakyti

Aš turiu išsilavinimo spragą ir “Aušros pažado” esu neskaičius, tai filmo nežiūrėsiu. Noriu knygą pirmiau perskaityt Aš šiuo metu su Jokha Alharthi “Celestial bodies”, man rodos ją lietuviškai turėtų išversti. 2018ųjų Bookerio premijos laimėtoja.  Šiuolaikinis Omanas, truputi pamaišytas su atsiminimais. Labai sodri, puikaus stiliaus knyga. Mėgaujuos ir taupau.  Dar nusipirkau bilietą į susitikimą su Bookerio prizo 2019ųjų metų laimėtoju. Kuris paaiškės tik spalį, renginys 3 dienos po paskelbimo. Tai įdomu nes ką ten sutiksi bus siurprizas. Norėčiau iki to laiko suskaityti pretendentų sąrašą, bet labai abejoju ar pavyks

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Forget: 30 liepos 2019 - 13:53
QUOTE(Erendira @ 2019 07 29, 13:47)
<p>Merginos, mažai tikėtina, bet gal kuri turite <strong>Orwelo 1984  </strong>pdf? reikia rasti vieną citatą  blush-anim-cl.gif </p>


Prancuziskai

***

1. Lietuviskai (tik nesu tikra, kad skyriai visi)

2. idem
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tutele: 30 liepos 2019 - 17:59
QUOTE(Alchemie @ 2019 07 29, 11:17)
O ka yra filmas Ausros pazadas? blink.gif as kaip is menulio iskritus biggrin.gif

Yra, Lietuvoje ką tik pradėjo rodyti. Šįvakar su keliom Kauno "knygėm" kaip tik ir pažiūrėjom kine smile.gif
"Aušros pažadas"
Geras, prancūziškas, knygai ištikimas (nors, aišku, ne visos detalės pateko į filmą).
Tik tas filmo Wilno nelabai į tarpukario Vilnių panašus, bet tiek jau to smile.gif

QUOTE(Forget @ 2019 07 30, 14:52)
<p>1.Aš turiu išsilavinimo spragą ir “Aušros pažado” esu neskaičius, tai filmo nežiūrėsiu. Noriu knygą pirmiau perskaityt
2. Dar nusipirkau bilietą į susitikimą su Bookerio prizo 2019ųjų metų laimėtoju. Kuris paaiškės tik spalį, renginys 3 dienos po paskelbimo. Tai įdomu nes ką ten sutiksi bus siurprizas. Norėčiau iki to laiko suskaityti pretendentų sąrašą, bet labai abejoju ar pavyks</p>

1. Taip, geriau pirmiau knygą perskaityk. Verta. Aš Gary nieko daugiau kol kas neskaičiau.
2. O, kaip įdomu bigsmile.gif

Atsakyti

Ačiū, mieloji  :blush-anim-cl:

Tik man kaip tik iš prancūzų vieną viečikę išversti reikia kitai knygai, tai geriau naudoti jau esamus vertimus :)

O lietuviškos nuorodos tai apie gyvulėlius, bet vis tiek ačiū už darbą  :4u:  :4u:  :4u:

Dar perskaičiau Gail Honeyman Eleonorai Olifant viskas gerai. Sunkiai iš pradžių yriausi dėl prieštaringų jausmų (nors iš tiesų, knyga labai lengvai skaitoma). Aš net labai už žmonių kitoniškumą, bet, matyt, mane trikdė tai, kad nuo to "kitoniškumo" paauglystėj kentėjau ir visai nenorėjau dabar to prisiminti  :rolleyes:  Paskui ėmiau nervintis, kad herojė iš to kitoniškumo vaduojasi / vaduojama ir žengia žingsnius į "normalių žmonų gyvenimą". Galiausiai viskas baigias gerai :) Žodžiu, man tai buvo asmeniškai palietusi knyga, nors jokių knygoje aprašytų įvykių mano gyvenime nebuvo  :rolleyes:  Graži, šilta, jausminga, rekomenduoju  :)

Aušros pažadą skaičiau,  tuomet kažkokio ypatingo įspūdžio nebuvo, gal kad buvau sau pasižadėjusi j perskaityti. Todėl pažiūrėsiu filmą, gal perskaitysiu iš naujo :) Beje, visai smagu "prakalbinti" Romain Gary skulptūrą Basanavičiaus gatvėje, kas dar nebandėte  :mirksiukas:​ 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erendira: 31 liepos 2019 - 07:57
Puikiai vakar praleidom vakarą su Helianta, Martux ir Gary bei jo mama... smile.gif Patiko man ir knyga, ir filmas. Žinoma, tai kad siužetas kaip ir žinomas, truputį nublukina tą istorijos "vauuu", bet vis tiek gera žiūrėti istoriją apie tokią neeilinę asmenybę (tiek Gary, tiek jo mamą, iš kurios, manyčiau, jis pavedėjo geroką dozę teatrališkumo ir gyvenimo režisūros). Ir aktorė man labai patinka (CH. Gainsbourg). Ji viena iš tų, dėl kurių galiu eiti į filmą, net nesigilinus, apie ką jis.

Skaitymo fronte, po storulės prancūziškos "Gala" (apie S.Dali žmoną), kuri padarė nemažą įspūdį ir geras porą savaičių mane išlaikė Dali pasaulyje, ėmiausi lengvesnių skaitinių ir ką tik pabaigiau "Eleonorai Olifant viskas gerai". Lengvai skaitoma, bet ne prasta knygelė. Nors tas labai sėkmingos psichoterapijos happy end'as manes kažkaip neįtikino ir gal kiek suerzino. Kažkaip pagavau save galvojant, kad ji tarytum "Uvės", "Bridžitos Džons" ir "Elingo" mišinys biggrin.gif
Atsakyti