Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorų auginimas

QUOTE(kavasucitrina @ 2019 02 13, 12:04)
taip, manau su Black cherry nebūtų "prašauta" smile.gif


O šie ir mano mėgstamiausi, greičiausiai sodinsim pagrindą vyšninių ir porą veislių pomidorų padažams 😉😊
Atsakyti

O šie ir mano mėgstamiausi, greičiausiai sodinsim pagrindą vyšninių ir porą veislių pomidorų padažams 😉😊

 

 

Sveiki, aš irgi jungsiuos į jūsų būrį.
Kadangi atsirado kūdikis, tai vėl sugrįšiu prie daržininkystės. Tuo užsiimiau tik mokyklos laikais, kai būdavo ilgos vasaros atostogos.
Dabar labai aktualu savos daržovės, norėsis kuo sveikiau savo mažiuką maitinti.
Lauksiu patarimų iš mamyčių, gal kažkurias veisles ypač mėgsta mažieji valgytojai 😁😊😉

Jei kūdikėlis mažas, tai su pomidorais kažin, bet kiek augesniems anksti prinoksta Sun gold - mažiukai oranžinukai kokteiliniai pomidoriukai, gaila, kad hibridas, bet pirmos kartos sėklas panaudočiau  :rolleyes: . Dar labai atsparūs marui Red grape (raudoni vynuoginiai), kartais patys pasisėja, galima auginti ir lauke, nėra saldūs. Iš tamsių yra šokoladiniai - irgi Vyšninių tipo, saldūs, nepernokinti ir neperlaistyti, nes skilinėja. Red pear - mažos raudonos kriaušytės, ilgai veda, geromis sąlygomis laikosi iki N.metų. Visų saldžiausiais laikomi Medovaja kaplia - šiltnaminiai, kriaušės formos, geltoni. Šitų visų sėklų turiu. Dar turiu raudonų nedidelių Supermodel, netipinių (apvalų) Banan Red, netipinių (apvalių) raudonų ir geltonų Damskije palčiki, raudonų Gardeners delight, geltonų bulvialapių pailgų Taiko (irgi laikosi iki N.metų), raudonų pailgų Roma VF, labai ankstyvų geltonų Ola polka - šie visi žemesni, gal iki 1 m, nėra saldūs. Saldesni ankstyvi gelsvai oranžiniai Utionok (žemaūgiai), o labai panašios spalvos Churma, nors ir dideli, bet tikrai labai skanūs ir pakankamai saldūs.

Priedas  RomaVF3.JPG   231,76KB   0 Parsiųsta kartų

Atsakyti
Ačiū jums, kad patariat, būtinai rinksimės jau patikrintas veisles 😊😋
Atsakyti
QUOTE(Athenarin @ 2019 02 13, 13:40)
... Red pear - mažos raudonos kriaušytės, ilgai veda, geromis sąlygomis laikosi iki N.metų. ..

Ar tikrai mažos? Man atrodo tai 200-250 svorio pomidorai, dėl ko ir neauginau.
Ar tkrai ilgai galima išlaikyti? Kažkaip niekas iš sėklų pardavėjų to nemini? Dar kartą patikrinau. Tiek sėkluva, tiek e-seklos, tiek zalia to nerašo.
Gal pabandyti auginti, nes man to labai norisi. Turiu susidariususi nuomonę, kad didieji yra greitai gendantys .
Ar jie kieti, ar odelė stora, ar mažai skystos dalies?
Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2019 02 13, 15:37)
Ar tikrai mažos?


Yra ir didelių ir mažų. Nojaus sėklos turi mažų.
Atsakyti

Ar tikrai mažos? Man atrodo tai 200-250 svorio pomidorai, dėl ko ir neauginau.
Ar tkrai ilgai galima išlaikyti? Kažkaip niekas iš sėklų pardavėjų to nemini? Dar kartą patikrinau. Tiek sėkluva, tiek e-seklos, tiek zalia to nerašo.
Gal pabandyti auginti, nes man to labai norisi. Turiu susidariususi nuomonę, kad didieji yra greitai gendantys .
Ar jie kieti, ar odelė stora, ar mažai skystos dalies?

Na taip, yra didelių ir mažų, gerai laikosi mažosios, ilgai veda šiltnamy, auga dideli, t.y. aukšti krūmai, tai vaisių nemažai. Negaliu sakyt, kad skonis super, bet ne sultingos, odelė gal vidutinė, nėra kieta, o vekuoti irgi labai tinka, ypač gražu stiklainy pamaišius su Taiko ir Šokoladiniais arba Black cherry. Sėklų pardavėjai nėra suinteresuoti, kad išlaikytumėt ilgai pomidorus, nes nebus pelno pomidorų pardavėjams  :D . O iš didelių žiemą gerai laikosi Winter Wonder (arba kitaip - Zimnee čiudo), Novogodnij, Aladino lempa, Eros, ta pati kriaušė, tik mėlyna (Blue pear), Long keeper, Žiraf, mažesni San Mazzo, hibridas Nugget, Mini zebrino cherry, Chocmato baby ir kt.

Atsakyti
QUOTE(amba41 @ 2019 02 13, 16:37)
Ar tikrai mažos? Man atrodo tai 200-250 svorio pomidorai, dėl ko ir neauginau.
Ar tkrai ilgai galima išlaikyti?  Kažkaip niekas iš sėklų pardavėjų to nemini?
Gal pabandyti auginti, nes man to labai norisi. Turiu susidariususi nuomonę, kad didieji yra greitai gendantys .


tiek maži, tiek dideli greitam vartojimui. Mažosios kriaušytės - galingi mėsingi augalai. Kerojasi labai greit, reik negalint genėt, nes nespėji apsidairyt, o jau visas šiltnamio kampas užkėtotas.
Norint ilgai besilaikančių pomidorų, reik pirkti vėlyvesnius hibridus.

Atsakyti
Dėkui mergaitęs už atsakymus.
Bet jau tiek veislių , kad galvon nesuimsi. Kadangi turiu savo bazinį rinkinuką ("darbinius arkliukus"), naujus pomidorus pradedu bandyti kitaip. Ieškau naujų , neseniai išvestų. Šiemet tai bus Shimmer ir Agilis. Tai 2018 metų selekcija.
Beje prieš kokius 6 metus taip atadau Toro. Rodžiau čia nuotraukas pavadinusi Toro kasos.
Atsakyti
Perskaičiau temą visą. wub.gif Vardan gerų atsiminimų? Sejam? Gal kas palyginot sejimą į dežutes su sejimu į tabletes? aš dar neišbandžiau jų.Gal labai atsilikusi?
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2019 02 15, 20:45)
Perskaičiau temą visą. wub.gif Vardan gerų atsiminimų? Sejam? Gal kas palyginot  sejimą į dežutes su sejimu į tabletes? aš dar neišbandžiau jų.Gal labai atsilikusi?

Į tabletes sėju papriką. Pomidorams man nelabai tiko. Aš juos sudaiginu atskirai kiekvieną rūšį ar skudurėliuose, ar vatos diskeliuose ir kai tik uodegytė taip ir kišu į kiaušinio lukštą su žemėmis. Laikau dėžutę šiltai ir tamsiai. Kai tik išlenda iš žemės nešu kiaušinuką į kitą dėžutę kuri šviesiai ir vėsiau. Taip ir vaikštau su kiaušinkais delne biggrin.gif . Man tas labiausiai pasiteino, Čia pan kaip tabletės galima nešioti. To visų sėklų sėjimo į didokas dėžutes jau seniai atsisakiau, nes pirmieji išdygę daigai labai ištįsta.
Atsakyti
Sveikos pomidorienės bye1.gif Kaip smagu, kad tema bunda. Su nostalgija pamenu laikus kaip vykdavo pokalbiai kiaurus metus, kaip priplepėdavom po kelis- keliolika puslapių per dieną. rolleyes.gif Kiek gerų patarimų išdalinta, kiek nuotraukų prikelta, kiek prijuokauta, prišmaikštauta bigsmile.gif Suprantu, kad taip jau nebebus, bet labai norisi, kad tema bent kiek aktyvi būtų.
Pasidalinsiu savo patirtim dėl sėjimo .Aš pati gaminuosi tūteles iš ... hmm.gif nežinau kaip vadinasi, bet ta medžiaga dedasi po laminatu. Į tas tūteles priberiu durpių substrato ( Durpetos sėjimui) ir sėju po vieną ar dvi sėklytes ( dėl viso pikto). Jei išdygsta abi, vieną nugnybiu. Kaip Amba41 vaikšto su kiaušiniais, taip aš su tiutkom biggrin.gif Bet man taip labai patinka atskirti dygstančius ir sudygusius daigelius. smile.gif
Atsakyti

tiek maži, tiek dideli greitam vartojimui. Mažosios kriaušytės - galingi mėsingi augalai. Kerojasi labai greit, reik negalint genėt, nes nespėji apsidairyt, o jau visas šiltnamio kampas užkėtotas.
Norint ilgai besilaikančių pomidorų, reik pirkti vėlyvesnius hibridus.

Nesutinku, mažosios kriaušytės tikrai laikosi ilgai, nereikia prikrauti vaisių iki viršaus, o tik viena eile, apačioj popieriukas ir viršuj, toks, kuris drėgmę sugertų. O dėl hibridų, tai kam juos augint - nuėjai į prekybcentrį ir nusipirkai. Turėjau Spartą, vėlyvas hibridas, nieko ji nesilaiko, nors priklausomai nuo oro, gali nuskinti šiltnamy rugsėjo pabaigoj-spalio pradžioj, bet tuoj ir valgyk.

Atsakyti