Įkraunama...
Įkraunama...

Sodyba

QUOTE(Niurzga @ 2017 01 12, 11:29)
Labas rytas,
Aš nemėgau serenčių, paskui kelis metus sodyboj auginau, pernai pertrauką padariau, berods pora patys išdygo tai palikau, neroviau. O šiemet matysiu, gal vėl reikės sėti. Labai jau jie nereiklūs.

Iš augalų vėl bandysiu dumplūnes augint.
Paprikos ir arbūzai man neužauga, gal dėl mulčiavimo, per šviesius šiaudus žemė pakankamai neįšyla.
Agurkai man vis tik patinka kai aukštyn lipa, bet vis nesugebu tinkamos konstrukcijos padaryt, kad pati pasigaminčiau MB prašyt nereiktu.
Pupelių daugiau sėsiu ax.gif 
O dėl gėlių prie daugiamečių po truputį pereinu, prie kūdros žemaūges po truputį naikinu, tiksliau negelbėju ir jos pačios nyksta, nespėju savaitgaliais visko apeit. Tai po truputį daugėja aukštų, nelepių gėlų, kur praktiškai net pievoje augti gali.
Pripratau prie jurginų, juos tik kartą metuose iškasti ir tik kartą metuose pasodinti tereikia, tai tiek galiu padaryti ax.gif  Tik pernai nespėjau pririštai tai išvirto, o pakelti nebegalėjau nes lūžinėjo.

Kas auginate vynuoges, ar jos reiklios drėgmei?
Prie tvartuko sienos ketinu gėlyną išnaikint, tai ten vynuogės galėtų augti, daug šviesos, siena tinkama lipimui aukštyn, bet stogo kraštas gan atsikišęs tai neužlyja, daugiau vandens kliūna kai iš toliau žemė prisigeria. O gal augalą toliau atitraukt nuo sienos ir įstrižą laipynę padaryt iš medžio ar trosą ištempt?.

Auginu as vynuoge sausoj vietoj , pietinej pusej, jai patinka dera puikiai, uzlyja taip pat tik tada kai labai jau stiprus lietus buna. Kiek domejausi apie vynuogiu auginima tai raso kad jos myli sausas vietas, nemegsta uzmirkimo. Beto vynuogynai juk kalnuose ant akmenu auga.
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2017 01 12, 11:23)
mano šiemet daržas iš vis buvo pusiau gelynas, nes nespejau vieta lelijom paruošt, tai iš vienos puses lenku lelijos žydejo lysvej, iš kitos ant tvoros pupeles vijoklines smile.gif , šiaip man irgi nieko, bet mb nepatinka darze gėlės tai neleidžia sodint


MB į daržo reikalus neskiša, vaikai kai mažesni būdavo pabumbėdavo . Kad pas mane darže bardakas, tikram kaime tokių nesamonių nebūna ... Bet jau ir "tikrą kaimą" išmokiau darže ir šiltamyje serenčiukus augint smile.gif Sako nuo ligų ir kenkėjų padeda, bet man labaiu atrodo - padėdavo, mutavo tiek kenkėjai , serenčiukų kvapas jiems vienodai ...
O aš turiu vizijų - vieną daržuką pakalnėj apsodint lavandom iš visų 4 pusių ( kažkur mačiau , Pranūzijoj gal ? ) , o kito daržiuko gale susodint bijūnų gyvatvorę ...
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2017 01 12, 10:49)
MB į daržo reikalus neskiša, vaikai kai mažesni būdavo pabumbėdavo . Kad pas mane darže bardakas, tikram kaime tokių nesamonių nebūna ... Bet jau ir "tikrą kaimą" išmokiau darže ir šiltamyje  serenčiukus augint smile.gif Sako nuo ligų ir kenkėjų padeda, bet man labaiu atrodo - padėdavo, mutavo tiek kenkėjai , serenčiukų kvapas jiems vienodai ...
O aš turiu vizijų - vieną daržuką pakalnėj apsodint lavandom iš visų 4 pusių ( kažkur mačiau , Pranūzijoj gal ? )  , o kito daržiuko gale susodint bijūnų gyvatvorę ...

Bijūnai man pasiteisimo iš šiaurinės pusės. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2017 01 12, 12:11)
Skaičiau kitoj temoj, kad dabar tipo temos bus begalines, o jei noresim, kad ja darytu tai galesim kreiptis pas moderatorę  unsure.gif

Man tai patiktu, kad nereiketu ieskoti naujos temos , nes kai pametu kartais.
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2017 01 12, 10:49)
MB į daržo reikalus neskiša, vaikai kai mažesni būdavo pabumbėdavo . Kad pas mane darže bardakas, tikram kaime tokių nesamonių nebūna ... Bet jau ir "tikrą kaimą" išmokiau darže ir šiltamyje  serenčiukus augint smile.gif Sako nuo ligų ir kenkėjų padeda, bet man labaiu atrodo - padėdavo, mutavo tiek kenkėjai , serenčiukų kvapas jiems vienodai ...
O aš turiu vizijų - vieną daržuką pakalnėj apsodint lavandom iš visų 4 pusių ( kažkur mačiau , Pranūzijoj gal ? )  , o kito daržiuko gale susodint bijūnų gyvatvorę ...

tai čia tas neleidžia, tai tik labai skambiai parašiau biggrin.gif, kai augindavau jurginus tai visa laika viena arba du kraštus daržo jais apsodindavau mirksiukas.gif

tiesa, skaičiau, kad serenčiu kvapas atbaido kurklius, tai prisodinau i agurkus, nes tik išdygusius surydavo, deja tada pirmus patvarke serencius smile.gif
Papildyta:
QUOTE(daivasen @ 2017 01 12, 10:51)
Man tai patiktu, kad nereiketu ieskoti naujos temos , nes kai pametu kartais.

kaip šita taip, bet kur lengvi pliurpalai abejoju

dabar sergu lelijom, laukiu nesulaukiu kada lenkai ides savo katalogus smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 12 sausio 2017 - 11:28
Daivasen tada gal reiks ir man bandyt.
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2017 01 11, 14:58)
Čia jus visos gėlininkės daug ką išbandę, pasakykit ka iš vasariniu auginti, aukštis nesvarbu, kad žydėtų visą vasarą ....žinau, žinau dirbtinės biggrin.gif ale dar kažko norisi, viena variantą jau turiu nuo IK nukoipinus tai kleome su kosmeja , bet dar reikia dvieju variaciju smile.gif...

Kažin kaip žydejimo ilgumu pasižymi godecijos, žioveiniai?

Ai serenčiu tik neaa, atsibode jau, norisi nauju derinukų

Va būtent tik kleomė "ilgai grojanti" Ir kuo toliau, tuo didesnė ir gražesnė išbujoja. Kosmėjos kartais sugalvoja pabaigti žydėjimą, jeigu labai jau vešliai auga. Bet šiaip viena iš ilgaamžių. Dar turiu laukinių petunijų, šitos neužmušamos, žydi nuo birželio pradžios iki šalnų, po šalnų atsigauna ir vėl žydi. Tik tiek , kad jos pasidaro toookio vešlumo, kad negyvai nugula bet kokius kaimynus. Visos superinės petunijų veislės apsikrečia ligomis arba amarais ir dingsta grožis. Arba žydi trumpai.
Salvijos ilgai raudonuoja, bet labai jau žviegiančios. Zinijos ilgokai.
Žioveiniai gerai tuo, kad dalį galima palikti žiemoti. Tada tie "čiukčiai" pražysta labai anksti, nužydi ir reikia juos nukirpti, jei nereikia sėklų. Vėliau pasodintieji žydi vėliau, bet kažkuriuo metu reikia šalinti nužydėjusius žiedynus,. Tada pasirodo nauji.
Vienmečiai jurginėliai pas mane žydi gan trumpai, gal kas kerpate.gal tada atželia.
Gana ilgai žydi kvapusis tabakas, tik tiek, kad per lietų tokie kaip šlapi šunys pasidaro.
Amarantai su tomis uodegomis ilgai žydi, vieni jau su sėklomis, kiti dar iš šonų auga.
Godecijos reažu, bet labai jau trumpai. Gacanijos apsiniaukus užsidaro. Trimičiai irgi trumpai.
Šiaip patinka rožūnės, bet greitai peržydi. Sako, jas galima kirpti, reikės pabandyti.
SP, kokių ten geltonų gėlikių buvai padalinusi? Žydėjo neilgai, bet pasisėjo, dar kartą naujos pražydo ir gal dar dabar po sniegu žydi, nes šalčio nebijo.

Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2017 01 12, 19:11)

SP, kokių ten geltonų gėlikių buvai padalinusi? Žydėjo neilgai, bet pasisėjo, dar kartą naujos pražydo ir gal dar dabar po sniegu žydi, nes šalčio nebijo.

Aš ir geltonų? Ir neilgai žydėjo? Blyn, nepamenu. Ar tikrai aš? Nuotraukos neturi?
Atsakyti
Iš tavęs. Tokios ryškiai geltonos ramunės labai karpytais lapais, buvo susodintos į vienkartines stiklinaites.
dabar apie visą kitą.
Žieminiai česnakai ilgai nesilaiko, jie turi mažiau sausųjų medžiagų negu tie aštrūs vasariniai. Taigi taip ir turėjo būti.
Moliūgai. Ar su koteliais ar be kotelių , pagrindinė laikymo sąlyga - daugiau kaip 10 c ir būtinai sausa. Turėkit sąžinės, jie gi pusdykumių gyventojai.
Arbūzai, melionai ir kitokie išsidirbinėjimai. Irgi sausros mėgėjai. Arbūzus reikia rinktis labai atsakingai veisles. daug lietaus - jiems mirtis. Šaltas birželis - lieka ilgai tik vegetuojantys. Todėl jiems verta kol maži pastatyti nors mini šiltnamiukus, kad ir iš "penkiatonio" bambalio. Dusia, tavo pietiniai skardžiai - gi idealus arbūzynas.

Paprikų veislės. Roberta ir Robertina labai geros, aš dar auginu kažkokią geltoną su snapeliu, labai mėsinga ir ankstyva. Vienintelis minusas - turi snapelį, todėl nesilaiko stačia puode. Kiek atsimenu, tai gali būti arba Marta, Arba MartaPolka, o gal koks mandresnis hibridas. Kadangi jau N metų pati pasidarau sėklos, tai geresnių neieškau.
Turiu atsirinkusi melionų šiltnaminių super veislę. Pagal viską buvo Muskatnaja Belaja. Deja, tik šiltnamiui, bet laikosi gal iki Velykų. Šiemet buvo mažokos, tai surytos nė Kalėdų nesulaukus.
Tagečių nemėgsti dėl to , kad spalvos man nedera niekur. Dažniausiai rudai - geltonos, o pas mane gėlynai baltai - rausvai - violetiniai.
Apie tai kad jų kvapo nemėgsta tas ar kitas gyvis, tai mano nuomonė tokia : ar kas klausė to kurklio ar amaro? Paprastai tai sodininkų - mėgėjų sapalionės. Nėra konkrečių mokslinių tyrimų. Vienais metais gal nemėgsta, kitais gal net labai delikatesas bus. Kaip ir morkos prie svogūnų ar panašūs patarimai. Panašūs patarimai "mažiau puola, rečiau serga" man kaip pasakos vaikams . Prašome konkrečiai : procentais, su paklaida, su išvesta moda ir mediana. biggrin.gif
Nors dabar jau gal nesistebėčiau. Atsirado kas apsigynė disertaciją iš organinio ūkio. Na žinote, kur užkasa seno elnio ragą su prikimštu š būtinai per pilnatį, paskui tuo raugu ištirpinę bačkoje vandens pašlaksto augalus ir gauna stulbinantį rezultatą : moliūgo virkščios, lyginant su kontrole, pailgėjo pusę Centimetro. Čia aš nesijuokiu, o cituoju vieną a la "mokslinį darbą" tomato.gif
Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2017 01 12, 20:13)
Iš tavęs. Tokios ryškiai geltonos ramunės labai karpytais lapais, buvo susodintos į vienkartines stiklinaites.


Prisiminiau-marūna. Ji graži tik ant pakelio buvo. Man nepatiko. Žydėjo trumpai, kažkaip ištįso. Šįmet neauginsiu.
Nusivyliau skaistažiedėm ir kosmėjom, jų irgi šįmet neturėsiu.
Vasariniai jurginai mamos darželyje kažkokie kiborgai virto blink.gif Turėjo būti 40cm aukščio, o išaugo iki 120, mama vis klausė, ar tikrai vasariniai, o gal tie tikrieji gumbiniai? Kur lauke šalia paprikų sukišau, tai gerai žiūrėjosi, aukšti, žydi, žolių nesimato, ravėti nereikia biggrin.gif
Kininių gvazdikų irgi nebeauginsiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 12 sausio 2017 - 20:06
QUOTE(sena pažįstama @ 2017 01 12, 21:00)
Prisiminiau-marūna. Ji graži tik ant pakelio buvo. Man nepatiko. Žydėjo trumpai, kažkaip ištįso. Šįmet neauginsiu.
Nusivyliau skaistažiedėm ir kosmėjom, jų irgi šįmet neturėsiu.
Vasariniai jurginai mamos darželyje kažkokie kiborgai virto blink.gif Turėjo būti 40cm aukščio, o išaugo iki 120, mama vis klausė, ar tikrai vasariniai, o gal tie tikrieji gumbiniai? Kur lauke šalia paprikų sukišau, tai gerai žiūrėjosi, aukšti, žydi, žolių nesimato, ravėti nereikia biggrin.gif
Kininių gvazdikų irgi nebeauginsiu.


Gal jau gyriausi , man labai patiko SP tavo vasariniai jurginai , jau kaip gražiai ir kaip ilgai žydėjo . Dėkui 4u.gif 4u.gif 4u.gif . Mano smėlynuose jiems labai tiko. Žieminių nenoriu , neturiu kur laikyt per žiemą... Sesė vis siūlo.
Iš Kaimo užsirašiau ir naują paprikų veislę smile.gif Nes tavo rekomenduotos man vis pasiteisina.

O dėl tos "ekologijos" kai nusipirkom sodybą buvau pamišus - netręšiu , nepurkšiu ... Bet vis skaičiau protingų žmonių pasisakymus , dar nuosavas "biologas" smegenis "praplovė" tai per 5 metus mąstymą pakeičiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2017 01 12, 20:14)
Gal jau gyriausi , man labai patiko SP tavo vasariniai jurginai , jau kaip gražiai ir kaip ilgai žydėjo . Dėkui  4u.gif  4u.gif  4u.gif . Mano smėlynuose jiems labai tiko.  Žieminių nenoriu , neturiu kur laikyt per žiemą... Sesė vis siūlo.
Iš Kaimo užsirašiau ir naują paprikų veislę smile.gif Nes tavo rekomenduotos man vis pasiteisina.

O dėl tos "ekologijos" kai nusipirkom sodybą buvau pamišus - netręšiu , nepurkšiu ... Bet vis skaičiau protingų žmonių pasisakymus , dar nuosavas "biologas" smegenis "praplovė" tai per 5 metus mąstymą pakeičiau smile.gif

Viskas su protu nekenkia

Man jurginukai nepasiteisino, spalvos blankios pasitaikė, paskui krūmai irgi aukšti kaip sp sakė išvirto nei šis nei tas

Kosmejas bandysiu vistiek mačiau yra zemaugiu bus kaip bus, dar ziles sesiu ir turbūt vistiek ledinukų nu aišku jei neoersigalvosiu

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lyžuka: 12 sausio 2017 - 20:37