QUOTE(Bastetė @ 2005 04 07, 17:03)
Atsiprašau

šiaip aš darbe nedaug galimybių turiu forume pasėdėti, tai būna dažnai, kad ką noriu atspausdinu Worde ir tada perkeliu į forumą, tad kartais sumaišau vardus
QUOTE(Bastetė @ 2005 04 07, 17:03)
O Sever nicko nepasikeitė,tik išvertė i lietuvių kalbą,nes Sever rusiškai yra Šiaurė

Na va, o aš visą laiką kirčiuodavau ne SEver, bet SevER, taigi maniau, kad čia vardo trumpinys, nuo Severija arba Severja
QUOTE(Bastetė @ 2005 04 07, 17:03)
Ačiū Cikadele,jei netingesi,būtinai paspaudyk klavišus
Na aš jau prie pulto- atvykau mūsų ligoniukų slaugyti, tai dabar skalbiuosi (atsinešiau pas tėvus net kelis maišus), taigi čia [erspausdinu svarbiausias (mano manymu tezes)
Vėžio išvengsime tik švarindami aplinką, kūną ir sielą.Oksxorde leidžiamamae žurnale ,,Medical Hypotheses" skelbiama originali vėžio kilmės teorija, kurios autorė VU Onkologijos instituto mokslininkė profesorė
Elena Moncevičiūtė Eringienė.- Kaip žinoma, dauguma vėžinių ląstelių organizme atsiranda kai normalias ląsteles paveikia įvairios cheminės medžiagos ir kt aplinkai kenksmingi elementai. Kasdienybėje mes tai vadiname užterštu oru, dirvožemiu, vandeniu, maistu. Kūno ląstelės, siekdamos išgyventi jas žeidžiančioje aplinkoje, pasinaudoja minėtais rezistencyvumo mechanizmais ir pasikeičia taip, kad tampa atsparios žeidžiantierms kancerogeniniams veiksniams. Tai lyg ir būtų puiku, bet taip nėra, nes pasikeitusios ląstelės- tai vėžinės ląstelės, kurios sveikų lčstelių evoliucijos varžovės.
-Nustokime teršti planetą, mūsų dvasią ir kūną. Tada vėžinės ligos nebegąsdins visuomenės. Tokia būtų bendra nuostata.
-Gamyboms atliekomis užteršėme aplinką, orą, vandenį irdirvožemį. Visa tai gausina rizikos veiksnius organizmo ląstelių pažeidimams atsirasti ir ląstelėms transformuotis į ikivėžines, o toliau ir į vėžines ląsteles, arba sužadina įgimtą polinkį į vėžio ligą, kuris po kurio daugelio metų gali tapti vėžio priežastimi.
-Pasaulinė statistika tokia- dabar vėžiu suserga 10 mln žmonių kasmet. Miršta 6 mln kasmet, tai yra 12 proc visų mirčių, tarp jų 3 mln mirčių per metus sčlygoja rūkymas, Iš viių mirčių 1 mln- nuo plaučių vėžio. Kol protu apdovanotas žmogus nesiliaus visokeriopai teršti savo ir kitų žmonių organizmo bei aplinkos, tol ši statistika tolydžio didės.
-Mūsų vėžio kilmės teorijoje aiškiai pasakyta, kad gyvybės raidos pradžioje susiformavę atsparoumo genai, kurie atlieka medžiagų apykaitos atliekų šalinimo iš ląstelės funkcijas, tarsi snaudžia. Tačiau patekus į jos vidų iš aplinkos toksiškoms žalojančioms medžiagoms šie genai, vaizdžiai tariant, atbunda ir pradeda veikti. Piktybinė ląstelė gali įgyti neribotą dauginimosi potenciją.
-Kovoti su sveikatai žalingais įpročiais nėra lengva. Visiškai suprasti vėžio rizikos veiksnių šalinimo iš aplinkos reikšmę mūsų visuomenei dar prireiks ne vienos dešimties metų. Reikia manyti, kad jau šio šimtmečio vid. Lietuvos moterys ir vyrai laikysis racionalios mitybos, rūkymą ir alkoholio vartojimą pasmerks ne tik kaip vėžio priežastį.
-Mažėjant taršai sergamumas vėžinėmis ligomis laipsniškai mažės ir galėtų po tam tirko laiko siekti tik 50 proc dabartinio lygio, t.y sumažėtų pusiau...
Na čia išrinkau tokia svarbesnes minteles, nes daug beletristikos

sunku man viską suspaudyti klaviatūra.

Bet esmė aiški, tik kad kartais nesutinku su profesorės mintimis. Ką manot?