Įkraunama...
Įkraunama...

Blynai: mieliniai, miltiniai...

QUOTE(zebra @ 2008 02 07, 16:06)
kokios gražios formos blynelių,o kkokių čia formų reik? g.gif

Specialia tokios formos keptuvele turiu... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kurmiukė @ 2008 02 05, 11:42)
Na va, ką tik prikepiau - vyrui į darbą, vaikui - į darželį, ir dar sau į darbą liko  mirksiukas.gif
Aš jau daug
metų kepu TIK su sausom mielėm, nes tada to raugo nesijaučia...

Sausų mielių yra pirkti IKI, skuriuje, kur vanilinis cukrus ir visokie pabarstai tortams, tokiame žaliame pokelyje su pavaizduotu batonu("pynute") ir užrašu "DRODZE"

Žodžiu tešla daroma taip:

MIELINIAI BLYNAI SU SAUSOM MIELĖM

1-2 kiaušiniai išplakami su druska. Atskirame inde pašildoma apie 3 st. pieno (kad pirštą galima būtų įkišt ir palaikyt, ne karščiau!!!). Į pieną pilama sausos mielės (pokelis), 3 šaukštai cukraus ir  2 šaukštai aliejaus, viskas sumaišuma.

Tuomet pasiruošiama apie 0,5 kg. miltų, kurių reikės visai tešlai paruošti, ir kuriuos reikia po truputį suberti į kiaušinius (kokius tris šaukštus), tada atskiesti trupučiu pieno mišiniu su mielėm, vėl dėti kelis šaukštus miltų, kad tiršta būtų, vėl skiesti su pienu, ir taip tol, kol sudėsite visus miltus ir visą pieną. Tešla turi būti grietinės tirštumo, kad šaukštu būtų galima kabint ( jei reikia  (t.y. tešla per tiršta), galima dar dapilti pieno, tiks ir be mielių, arba, jei per skysta, dadėti miltų..). Tikslių miltų-pieno proporcijų negaliu nusakyt, nes viskas priklauso nuo miltų rūšies... Bet tešla turi būti tokio tirštumo, kaip riebi šaukštu išmaišyta grietinė.

Tiesa, tešla bus tąsi, bet tokia ir turi būti, bet svarbu, kad "šlepteltų" nuo šaukšto į keptuvę, o kas liko šaukšte, nubrauksite pirštu  mirksiukas.gif
Tešlą pastayti šiltai, galima ir kokių 40-50 laipsnių orkaitėn, arba mikrobangėn su funkcija "Keep warm", kas turi ir palaikyti apie pusavalandį. Išėmus įkaitintoje keptuvėje kepti blynus (BET TEŠLOS MAIŠYTI NEGALIMA!!!).

Iškeptus blynus pabarstyti cukrumi.

Skanių blynų ir smagių užgavėnių  4u.gif
Papildyta:
MIELINIAI, ir tik MIELINIAI  thumbup.gif

Nu zinot ka thumbup.gif
Tokius blynus svajojau ismokt kept jau visa amzinybe, bet kiek klausdavau recepto, niekas tiksliai negalejo pasakyti schmoll.gif
Vis viska deda"is akies". o is kokios akies man det tuos produktus, jai as jos neturiu tos "akies" unsure.gif
Bet vat cia tai superiniai blynai thumbup.gif drinks_cheers.gif
Iskepiau, tai valge visa seimyna iki apsirijimo, dukra net supyko, kad kaimynei nunesiau paragaut. mad.gif
Siandien vel kepiau, bet per ta perdideli pasitikejima savo jegomis neidejau aliejaus, tai nevisai tokie gavosi, bet ka darysi vistiek skanu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(bea @ 2003 10 28, 07:52)
*varškė+cukrus+cinamonas/razinkos

*kepta vištiena smulkejs gabaliukajs+kukurūzai+aštrus pomidorų padažas

*virta jautiena sumalta su keptais svogūnais

*krabų lazdelės gabaliukais su ryziais (arba varskyte), krevetės, virtas smulkintas kiaušinis

*fermentinis sūris tarkuotas, sumaišyta su su majonezu


labas, labai GRAZUS papuosalai thumbup.gif
Atsakyti
sveikos! gal kas nors galite pamokinti kaip kepti lietinius blynus??? nu kiek kartu bedaryciau, niekada nesigauna.......
Atsakyti
QUOTE(elitine @ 2008 02 16, 21:57)
sveikos! gal kas nors galite pamokinti kaip kepti lietinius blynus??? nu kiek kartu bedaryciau, niekada nesigauna.......



Nelabai suprantu ar tau teslos recepto reikia ar blynu kepimo proceso?
Atsakyti
QUOTE(elitine @ 2008 02 16, 23:57)
sveikos! gal kas nors galite pamokinti kaip kepti lietinius blynus??? nu kiek kartu bedaryciau, niekada nesigauna.......

Nepatingėk paskaityti šią temelę,manau rasi visus atsakymus mirksiukas.gif
Atsakyti
Noriu pasiulyti labai paprasta blyniuku receptuka
reikia 4 dideliu svogunu, supjaustyti smulkiai, 4 kiausiniu, 2 saukstu miltu, druskos. Kai iskepi, sunku atspeti, kad is svogunu, labai skanus.
Atsakyti
Pasidalinsiu labai skanių vaflių receptėliu. Radau internete, amerikietiškame puslapyje:

Mieliniai vafliai

1/2 arbatinio šaukštelio sausų mielių;
2 puodeliai miltų;
1 šaukštas cukraus;
1/2 arbatinio šaukštelio druskos;
2 puodeliai pieno;
8 šaukštai tirpinto sviesto;
1/2 arbatinio šaukštelio vanilės;
aliejaus keptuvei patepti (aš nenaudoju);
2 kiaušiniai.

Prieš einant miegoti, sumaišykite visus sausus ingridientus ir įpilkite pieno, tada tirpintą atvėsintą sviestą ir galiausiai vanilę (jei naudosite);
Tešla turi būti pakankamai tiršta.
Uždenkite ir palikite kambario temperatūroje per naktį.
Ryte į tešlą įdėkite ir išmaišykite dviejų kiaušinių trynius, o baltymus išplakite atskirai ir atsargiai įmaišykite į tešlą.
Patepkite vaflinę aliejumi ir kepkite vafliukus smile.gif

Man vieni skaniausių vaflių - labai traškus, greit padaromi.
Atsakyti
neskaičiau visos temos, tai jei kas ir jau rase recepta, tai pasikartosiu... bet man nerealiai patinka... receptas is interneto, tik nebeprisimenu is kurios tiksliai vietos g.gif

AMERIKIETIŠKI BLYNAI

user posted image

1 ir 1/4 stiklines miltų
1 kiaušinis
1 ir 1/4 stiklines kefyro arba raugintų pasukų
1/4 stiklinės cukraus
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. sodos
1/4 stiklines aliejaus
druskos

Pgl receptą sumaišom visus skystus produktus tarpusavyje, visus sausus produktus tarpusavyje. veliau skystų ir neskystų produktų mišinius tarpusavyje... (nors as tiesiog viska į vieną bliudą supilu ir sumaišau).
ir kepam keptuveje be aliejaus...

kad būtų tikri amerikoniski reiktų juos kepti didelius, bet mano mergiotem patogiau maziukai...

blynai gaunasi laaabai skanus... as juos prie kavos vartoju biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2008 04 04, 18:48)
neskaičiau visos temos, tai jei kas ir jau rase recepta, tai pasikartosiu... bet man nerealiai patinka... receptas is interneto, tik nebeprisimenu is kurios tiksliai vietos  g.gif

AMERIKIETIŠKI BLYNAI

user posted image

1 ir 1/4 stiklines miltų
1 kiaušinis
1 ir 1/4 stiklines kefyro arba raugintų pasukų
1/4 stiklinės cukraus
1 a.š. kepimo miltelių
1 a.š. sodos
1/4 stiklines aliejaus
druskos

Pgl receptą sumaišom visus skystus produktus tarpusavyje, visus sausus produktus tarpusavyje. veliau skystų ir neskystų produktų mišinius tarpusavyje... (nors as tiesiog viska į vieną bliudą supilu ir sumaišau).
ir kepam keptuveje be aliejaus...

kad būtų tikri amerikoniski reiktų juos kepti didelius, bet mano mergiotem patogiau maziukai...

blynai gaunasi laaabai skanus... as juos prie kavos vartoju biggrin.gif



O su uogiene jie tinka??? Labai "seilejausi" ties vienais mieliniais blynais, bet siandien mieliu nelabai gausiu, tai gal sitie amerikoniski pavyks? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jura_j @ 2008 04 06, 17:14)
O su uogiene jie tinka??? Labai "seilejausi" ties vienais mieliniais blynais, bet siandien mieliu nelabai gausiu, tai gal sitie amerikoniski pavyks?  biggrin.gif

cia jau kiekvieno skonis... man jie ir taip saldus...
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2008 04 06, 19:46)
cia jau kiekvieno skonis... man jie ir taip saldus...


Tai mes jau po blynu:) pirmi trys sudege blush2.gif , veliau pakeiciau kepimo taktika ir viskas pavyko thumbup.gif aciu uz recepteli 4u.gif
Beje, mano vyriskis nusprende, kad cukraus juose galejo buti daugiau.. biggrin.gif
Atsakyti