Įkraunama...
Įkraunama...

Cukinijos

QUOTE(Amarcord @ 2012 08 10, 11:52)
1 didelė cukinija (aš ėmiau vidutinę)
1 šaukštelis trintų česnakų (ėmiau 4 dantukus)
1/2 puodelio džiuvėsėlių (keičiau kefyre mirkytais manais ir miltais, manau, tiktų ir avižiniai dribsniai, ir dar kas nors panašaus)
1/2 puodelio fermentinio sūrio (dėjau mažiau)
2 kiaušiniai (man užteko vieno, reikia žiūrėt pagal konsistenciją)
druskos
pipirų
aliejaus kepimui
Cukiniją ir sūrį sutarkuoti ir sumaišyti su likusiais ingredientais. Formuoti blynelius ir kepti. Man gavosi tokie gan pikantiški essen.gif

Idomiai. Bandysim. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2012 08 30, 21:21)
Aš kavinėje valgiau cukiniją su didele stora sūrio kepure. Na, man visą tą sūrio reikalą norisi būtent kepure pavadinti. Storumo vos ne per pirštą, minkšta, puri masė. Cukinija perpjauta išilgai, spėju, kad šiek tiek orkaitėje pakepinta pati viena, tada uždėta ant viršaus truputis ryžių ir apvirtų daržovių. O ant viso to - stora puri sūrio kepurė. Gal kas žino, kaip tokį sūrį padaryti? Visa kita įmanoma suimprovizuoti. Ir viskas buvo be galo skanu.
Klausiu todėl, kad toje pacioje kavinėje valgiau apvirtas daržoves moliniuose indeliuose su ta pačia sūrio kepure. Gerai, kad nuo jų pradėjau eksperimentus. Sūrį sumaišiau su grietine ir uždėjau ant viršaus. Grietinė subėgo į apačią ir gavosi vos ne daržovių sriuba, o sūris gavosi kaip ir eilinis lydytas sūris. Toks šiek tiek guminis, kaip ant picos. Buvo skanu vis tiek, tik faktas, kad su cukinija nebūčiau taip sėkmingai prasisukusi - viskas būtų ištekėję.
Labai laukiu patarimo ar bent kur ieškoti smile.gif

Man taip pat patinka toks purus sūris. Aš bandau maišyti sūrį su majonezu, jis neturėtų taip subėgti. O dar galvoju , kad galima fermentinį sūrį maišyti su lydytu sūreliu g.gif ir svarbiausia neperkepti sūrio, tuomet jis ir darosi guminis, reiktų tik tik išlydyti ir tuojau pat niam
Atsakyti
Sveikos gyvos mirksiukas.gif , vis sukau galvą kur dėti tas nelemtas cukinijas, o čia kiek gėrio pamačiau thumbup.gif
Atsakyti
As jauna sviezia cukinija daznai ipjaustau i salotas.

Dar cukinija supjaustau ilgesnemis bet nestoromis riekutemis ir iskepu ant alyvuogiu aliejaus ir sviesto, o kartais ant groteliu. Pabarstau prieskoniais, suriu - labai skanu, paprasta ir greita.
Atsakyti
QUOTE(Amarcord @ 2012 08 10, 10:52)
1 didelė cukinija (aš ėmiau vidutinę)
1 šaukštelis trintų česnakų (ėmiau 4 dantukus)
1/2 puodelio džiuvėsėlių (keičiau kefyre mirkytais manais ir miltais, manau, tiktų ir avižiniai dribsniai, ir dar kas nors panašaus)
1/2 puodelio fermentinio sūrio (dėjau mažiau)
2 kiaušiniai (man užteko vieno, reikia žiūrėt pagal konsistenciją)
druskos
pipirų
aliejaus kepimui

Cukiniją ir sūrį sutarkuoti ir sumaišyti su likusiais ingredientais. Formuoti blynelius ir kepti. Man gavosi tokie gan pikantiški essen.gif


man kazko nesigavo,ar proporcijas ne tokias sudejau ar kokia velnia,labai svilo prie keptuves dugno ir siaip,nelabai valgomi buvo,,,,mucinau pati viena prikepus visai seimynai,deja,niekas nevalge,3 dienas bandziau damusti,ale paskui ismeciau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2012 08 30, 22:21)
Aš kavinėje valgiau cukiniją su didele stora sūrio kepure. Na, man visą tą sūrio reikalą norisi būtent kepure pavadinti. Storumo vos ne per pirštą, minkšta, puri masė. Cukinija perpjauta išilgai, spėju, kad šiek tiek orkaitėje pakepinta pati viena, tada uždėta ant viršaus truputis ryžių ir apvirtų daržovių. O ant viso to - stora puri sūrio kepurė. Gal kas žino, kaip tokį sūrį padaryti? Visa kita įmanoma suimprovizuoti. Ir viskas buvo be galo skanu.
Klausiu todėl, kad toje pacioje kavinėje valgiau apvirtas daržoves moliniuose indeliuose su ta pačia sūrio kepure. Gerai, kad nuo jų pradėjau eksperimentus. Sūrį sumaišiau su grietine ir uždėjau ant viršaus. Grietinė subėgo į apačią ir gavosi vos ne daržovių sriuba, o sūris gavosi kaip ir eilinis lydytas sūris. Toks šiek tiek guminis, kaip ant picos. Buvo skanu vis tiek, tik faktas, kad su cukinija nebūčiau taip sėkmingai prasisukusi - viskas būtų ištekėję.
Labai laukiu patarimo ar bent kur ieškoti smile.gif

reik maisyti su majonezu,majonezo dekit nei per daug nei per mazai- noaliai ir surio gamini tepkit patiekalui besibaigent gaminti koki 10-15min.
Atsakyti
Fetos ir cukinijų blyneliai

user posted image

user posted image

user posted image



12 - ai vidutinio dydžio blynelių

Reikės:

* 1 vid. dydžio cukinijos (naudojau jauną žalią)
* 1/2 poro ( galima dėti svogūną)
* 2 kiaušiniai
* 60 -70 gr fetos sūrio
* 60 gr maltų džiūvėsių
* druskos, juodųjų pipirų
* žiupsnelis susmulkinto šviežio (džiovinto) baziliko

Įkaitinti orkaitę iki 180- 200°C.
Nuplauti cukiniją, nupjauti jos galus, ir sutarkuoti stambia burokine tarka.
Nuplauti ir smulkiai supjautyti porą (arba svogūną) .
Giliame inde sudėti tarkuotą cukiniją ir smulkintą porą - viską gerai permaišyti.
Įberti smulkintą šviežią baziliką (arba tiks džiovintas) bei sutrupintą mažais gabaliukais fetos sūrį.
Įmušti 2 kiaušinius, suberti maltus džiūvėsius, pagardinti druska ir maltais pipirais.
Viską labai gerai permaišyti.
Šaukšto pagalba ant kepimo popieriumi išklotos kepimo formos išdėlioti paruoštą masę, suformuoti blynelius, jų paviršių kiek paspausti/paploti ranka.
Pastatyti kepti 10 - 15 min. iš abiejų pusių (t.y.: 10-15 min. vieną blynelių pusę apkepti, tada išimti iš orkaitės, apversti blynelius ir vėl pastatyti kepti 10-15 min.)

Patiekti dar šiltus su šviežiomis daržovėmis.

Puikiai tinka baltasis padažas, paruoštas iš liesos grietinėlės ( 10 % riebumo grietinėlę pakaitinti iki pradės tirštėti ant silpnos ugnies su 1 arbat. š. kukurūzų krakmolo, pagardinti maltu muskato riešutu, pipirais, druska)

Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Morkų / cukinijų / moliūgų apkepas


user posted image

4-5 asmenims

Reikės:

* ~ 700 g cukinijų ( 2 vid. dydžio jaunos žalios)
* 4 didesnių morkų
* ~ 300-350 g moliūgo
* 2 kiaušiniai
* 2 sutrintos česnako skiltelės
* 1/2 -1 smulkiai pjaustyto poro ( galima keisti svogūnu)
* 200 ml grietinėlės (10 % riebumo)
* 50 g gabaliukais sutrupinto fetos sūrio
* 50- 100 g smulkiai supjaustyto virto kalakutienos kumpio
* druskos, pipirų, malto muskato riešuto (nebūtinai)

Nuplauti cukinijas ( odelę palikti) , sutarkuoti stambia tarka.
Atskirai sutarkuoti morkas ir moliūgą.
Keptuvėje su lašeliu alyvuogių aliejaus keliomis minutėms patroškinti sutarkuotas morkas ir moliūgą su smulkintu poru (svogūnu) iki apminkštės.
Kitame kaitinimo inde sudėti tarkuotas cukinijas ir su trintu česnaku aptroškinti iki cukinijos suminkštės.
Plakimo inde išplakti kiaušinius su grietinėle, sumaišyti su apkeptomis daržovėmis, pagardinti druska, maltais pipirais bei žiupsneliu malto muskato riešuto.
Sudėti trupintą fetos sūrį, smulkintą kalakutienos kumpį - viską gerai išmaišyti.
Paruoštą masę sukrėsti į lašeliu aliejaus išteptą kepimo skardą.
Pastatyti kepti ~ 30- 40 min. 180° C įkaitintoje orkaitėje. Iki apkepo paviršius nebeburbuliuos ir dailiai apskrus.
Patiekti iš karto.

Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
kur ja bedeciau man vistiek nelabai
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2012 10 11, 16:19)


Irmulia, niekad nepirkau Fetos surio. Ar jis panasus i varskes suri? Ka jis priduoda patiekalui, ar galima be jo issiversti? Bandyciau deti tofu, bet jis ir liks gabaliukais, nesilydys ir nesulipdys patiekalo
Atsakyti
Donalita, na jis gal kažkiek primena paprastą varškės sūrį tik kad sūrokas toks skonis biggrin.gif Į šį apkepą galima iš vis nedėti jokio sūrio, arba tą patį tofu ( tik jei kietas, ir nesinori, kad labai jaustųsi gabaliukai, galima sutarkuoti stambia burokine tarka) mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2012 10 23, 05:53)
Donalita, na jis gal kažkiek primena paprastą varškės sūrį tik kad sūrokas toks skonis  biggrin.gif  Į šį apkepą galima iš vis nedėti jokio sūrio, arba tą patį tofu ( tik jei kietas, ir nesinori, kad labai jaustųsi gabaliukai, galima sutarkuoti stambia burokine tarka)  mirksiukas.gif

Na tai tada super! Išbandysiu, ačiū
Atsakyti