Įkraunama...
Įkraunama...

Cukinijos

QUOTE(Lotus-eater @ 2011 11 20, 20:12)
Irmulia, nuotraukos kaip iš geros kulinarijos knygos thumbup.gif  wub.gif Sužavėta bigsmile.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
dėkui aciuks.gif mokausi po truputį fotografavimo paslapčių 4u.gif



Gaivūs vištienos ir cukinijų kepsneliai

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Receptas

gaunasi: ~20-25 kepsniukų

Reikės:

* 300 -350 g vištienos krūtinėlės filė ( naudojau mažąją filė)
* 2 nedidelės jaunos cukinijos
* 1 kiaušinis
* 3 valg. š. avinžirnių miltų ( galima keisti paprastais)
* 1 arbat. š. smulkintos džiovintos kaliandros
* 1/2 arbat. š. malto imbiero
* druskos
* kokosų aliejaus kepimui ( galima keisti paprastu : saulėgrąžų ar kt. )

Eiga:

Plonomis juostelėmis supjaustyti vištienos krūtinėlės filė.
Nuplauti ir burokine tarka sutarkuoti cukinijas.
Tarkuotas cukinijas ir supjaustytą vištienos filė sudėti į gilų dubenį ir rankomis labai gerai išmaišyti išminkyti.
Išmušti 1 kiaušinį ir vėl viską gerai išmaišyti.
Po vieną šaukštą (palaipsniui vis išmaišant) suberti avinžirnių miltus.
Labai gerai išmaišyti/išminkyti.
Suberti kaliandrą ir maltą imbierą bei druską - viską gerai išmaišyti.
Paruoštą masę palikti šaltai ( šaldytuve ) 20-30 minučių.

Šaukšto pagalba suformuoti kepsniukius ir dėti į įkaitintą keptuvę , pašlaikstytą kokosų aliejumi ir apkepti iš abiejų pusių iki dailiai apskrus. Sudėti į lėkštę ant servetėlių, kad sugertų riebalų perteklių ( kepant kokosų aliejuje, riebalų pertekliaus būna labai mažai) .
Patiekti iš karto karštus su šviežiomis ar garuose virtomis daržovėmis.

Puikiai tiks šalia ir jogurtinis padažiukas ( proporcijos individualiai) :

* jogurto
* druskos
* maltos kaliandros
* šviežios mėtos lapelių


Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Cukinijų griežinėliai kokoso/parmezano plutelėje

user posted image

user posted image


user posted image

Reikės:

* 2 jaunų cukinijų
* 1 kiaušinis
* 100 gr tarkuoto parmezano sūrio ( tinka ir "Džiugas" )
* 100 gr kokoso drožlių
* maltų juodųjų pipirų
* malto muskato riešuto

Eiga:

Orkaitę įkaitinti iki 150-180 C .

Kiaušinį išplakti šouotele.
Cukinijas nuplauti ir supjautyti griežinėliais ( ~ 0,5 -1 cm storio)
Tarkuotą parmezano sūrį sumaišyti su kokoso drožlėmis ir prieskoniais.
Paruoštus cukinijų griežinėlius 2 šakučių pagalba ( taip neaplips pirštai ir nesudrėgs/nesulips parmezano/kokoso mišinys) pamirkyti kiaušinio plakinyje ir apvolioti parmezano/kokoso mišinyje.
Paruoštus griežinėlius sudėti į kepimo skardą ir kepti 20 minučių iki gražiai apskrus.
Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Mes tai labai mėgstame Sonatinos cukinijų apkepą: http://www.sonatinos...ij-apkepas.html
Atsakyti
QUOTE(*Liepa18* @ 2012 07 22, 21:27)
Mes tai labai mėgstame Sonatinos cukinijų apkepą: http://www.sonatinos...ij-apkepas.html

Man jis irgi labai skanus.
Bet mėgstamiausi - paprieskoniuoti cukinijų griežinėliai, apvolioti miltuose ir apkepti aliejuje, valgyčiau kasdien smile.gif
Atsakyti
QUOTE(astaria @ 2012 07 27, 21:06)
Man jis irgi labai skanus.
Bet mėgstamiausi - paprieskoniuoti cukinijų griežinėliai, apvolioti miltuose ir apkepti aliejuje, valgyčiau kasdien smile.gif


Valgyti as juos megstu, bet nemegstu ju kepti biggrin.gif nervuoja mane paskui tie degantys miltai keptuveje, nes kepu ne po daug...tai kol bent 2 porcijoms iskepu doh.gif oj oj... namai dumuose skendi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(GabiSima @ 2011 10 21, 17:19)
O man labai patinka orkaitėje kepti cukinijų griežinėliai su pomidorais, varškės sūriu ir paskaninti čiobreliais. Čiobreliai tokį super skonį duoda, prie vištienos toks garnyras labai tinka, o ir vienas labai skanus

Išbandžiau. Tik vietoj varškės sūrio uždėjau mozarellos, veltui... O šiaip patiko.

QUOTE(Tigris @ 2012 07 30, 13:26)
Valgyti as juos megstu, bet nemegstu ju kepti  biggrin.gif  nervuoja mane paskui tie degantys miltai keptuveje, nes kepu ne po daug...tai kol bent 2 porcijoms iskepu  doh.gif  oj oj... namai dumuose skendi  doh.gif

Miltų perteklių reikia nukratyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo astaria: 30 liepos 2012 - 22:01
QUOTE(astaria @ 2012 07 27, 21:06)

Bet mėgstamiausi - paprieskoniuoti cukinijų griežinėliai, apvolioti miltuose ir apkepti aliejuje, valgyčiau kasdien smile.gif

drinks_cheers.gif tikrai superiniai wub.gif ir kas labiausiai patinka, kad 1 2.. ir gali jau valgyt, paprasta ur labai greita thumbup.gif
Atsakyti
Irmulia, jūs nuostabi 4u.gif
Pagaliau fantastiški cukinijų receptai, o ne tik "ai, dedu į troškinius, sriubas"... Tikrai bandysiu kukulius kario padaže, ir kepsnelius su vištiena bandysiu, super, nebebaisios man cukinijos anei aguročiai biggrin.gif

Pati kol kas labiausiai mėgstu pamarinuot aguročio ar cukinijos griežinėlius su druskyte, česnaku, baltais pipirais, tada nuvarvint skystį, dėt į skardą, ant jų - pomidoro, baziliko,sūrio ir kept. Karšti sumuštiniai tik vietoj batono daržovė biggrin.gif Arba tuos griežinėlius su batonu pakept orkaitėj, ant batono sūrio, ant jo cukiniją kol karšta, sūris išsilydo, gaunasi gėris smile.gif
Atsakyti
Įmetu mano šeimynos mėgstamų cukinijų blynelių nuorodą: http://thepioneerwom...zucchini-cakes/ Labai skanu, valgo net mano vyrai, kurie cukinijų negali pakęsti smile.gif
Atsakyti
tai skanumeliu atradau drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2012 08 04, 16:41)
Pagaliau fantastiški cukinijų receptai, o ne tik "ai, dedu į troškinius, sriubas"...


tai smagu, kad kažką atrandate 4u.gif man pačiai cukinija - daržovių karalienė wub.gif esu susiplanavusi cukinijų picą keptis ( pagrindas iš cukinijų) tai pat pyragėliai filo tešloje su cukinija ir sūriu arba su balta mėsa, arba tiesiog su porais, ... dar vištienos filė įdaryta cukinijų gabaliukais... yra tų idėjų tik kad laiko būtų viską suspėti biggrin.gif
Atsakyti