Įkraunama...
Įkraunama...

Graikiška virtuvė

QUOTE(tavi @ 2006 08 03, 20:16)
O tai kartais ne tešla, kurią reikia tempti iki popieriaus  lapo storumo?

na šiaip tai jos nereikia tempti, nes kai ją perki užšaldytą, ji jau būna tokia plona, kad net persišviečia.. bet jei daryt pačiam, tai taip, tada tektų gerokai patampyt užsidėjus ant kočelo biggrin.gif ax.gif
Atsakyti
šiandien vakarienei kepiau Spanakopita (špinatų-fetos pyragas),
štai rezultatas: 4u.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2006 08 03, 20:25)
Ziulyte, filo tešla -  tai tokia galima sakyt iki milimetro storio iškočiota tešla, kurią parduoda šaldytą. Tai ne tas pats kas sluoksniuota. Filo tešlos pakelyje būna berods apie 20 atskirų sluoksnių. Graikijoj jos gausi bet kur, čia Suomijoj aš ją perku tokioj spec pardėj. Lietuvoj paprastam supermarkete neesu mačius jos pirkt, nebent gali bandyt paieškot kokiam labai dideliam, prie šaldytų tešlų, ant pakelio taip ir turėtų būt parašyta - FILO. Arba dar galit pabandyt paieškot kokioj turkų ar arabų parduotuvėj, jei tokių Vilniuj yra...  g.gif
pasidaryt pačiam tą tešlą gan sudėtinga, bet įmanoma.. naudojamas tik vanduo, miltai ir šiek tiek aliejaus, bet tai tikrai nelengva.
ir dar girdėjau, kad kažkas kepė baklavas iš paprastos sluoksniuotos tešlos, ir berods neblogai gavosi... bet tokiu atveju reiktų išklot ta tešla visą kepimo skardą, tada pilt sakykim pusę to riešutų mišnio, tada vėl sluoksnis tešlos, tada vėl riešutai ir vėl tešla, taigi tikrai nemažai tešlos reiktų išviso.. bet manau kad panašiai gautųsi. unsure.gif  g.gif

Oi, tai kaip tau ačiū, Šaltmėte. Pabandysiu pažiūrėti kokioje IKI pardėje, nes jie ten visokių gurmaniškų patiekalų vežasi. Bet jaučiu, kad visų pirma padarysiu iš sluoksniuotos tešlos. Darysiu du "pertepimus". Parašysiu, kas ten man gavosi...
O tu, žiūriu, pati būdama lietuvė, gyvendama Suomijoje, vis graikiškus patiekalus gamini. Gal ir kitų tautų virtuvę noblogai išmanai?
O koks suomių tautinis patiekalas (nors gal čia ne šioje temoje reiketu klausti...) blush2.gif
Atsakyti
Saltmete, o Spanakopita valgoma karsta ar salta? Man apetitas jai atsirado. blush2.gif Philo teslos ieskoti nesiruosiu, jos pas mus nebent turku parduotuvej rasi (iki kurios virs pusvalandzio baladotis), manyciau ir paprasta sluoksniuota praeitu - juk kloji 8 sluoksnius. g.gif Na tik ji su sviestu, gal skonis kitoks gautusi?
O mesos kukulius (keftedes) isbandziau, vyrai sulapnojo, tik pasake, kad tai "tefteliai su spageti padazu" - gal kad tu specialiuju zoliu nebuvo? g.gif schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2006 08 03, 21:46)
na šiaip tai jos nereikia tempti, nes kai ją perki užšaldytą, ji jau būna tokia plona, kad net persišviečia.. bet jei daryt pačiam, tai taip, tada tektų gerokai patampyt užsidėjus ant kočelo biggrin.gif  ax.gif

Ne tempemia tešla dedama ant bliudo ir taip po truputi tempiama. Austriškiems vyniotiams naudojama (štrudeliui).
Atsakyti
QUOTE(ziulyte @ 2006 08 04, 09:39)
Oi, tai kaip tau ačiū, Šaltmėte. Pabandysiu pažiūrėti kokioje IKI pardėje, nes jie ten visokių gurmaniškų patiekalų vežasi. Bet jaučiu, kad visų pirma padarysiu iš sluoksniuotos tešlos. Darysiu du "pertepimus". Parašysiu, kas ten man gavosi...
O tu, žiūriu, pati būdama lietuvė, gyvendama Suomijoje, vis graikiškus patiekalus gamini. Gal ir kitų tautų virtuvę noblogai išmanai?
O koks suomių tautinis patiekalas (nors gal čia ne šioje temoje reiketu klausti...) blush2.gif

Nėr už ką.. 4u.gif
O rezultatus tikrai įdomu sužinot, kaip ten baklavas su sluoksniuota tešla gausis...
O dėl gaminimo, tai ne taip ir dažnai aš tuos graikiškus patiekalus gaminu.. dažniau, sakyčiau, salotas, su feta įvairius dalykus... bet šiaip tikrai pripažįstu, kad man graikiška virtuvė patinka, ir aš ja domiuosi.. turiu ne vieną knygą apie tai, eksperimentuoju, klausinėju graikų draugų.. ax.gif

O apie suomiškus patiekalus šiek tiek rašiau Suomijos temoje kelionių skyrelyje mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Amalia @ 2006 08 04, 10:40)
Saltmete, o Spanakopita valgoma karsta ar salta? Man apetitas jai atsirado. blush2.gif Philo teslos ieskoti nesiruosiu, jos pas mus nebent turku parduotuvej rasi (iki kurios virs pusvalandzio baladotis), manyciau ir paprasta sluoksniuota praeitu - juk kloji 8 sluoksnius. g.gif Na tik ji su sviestu, gal skonis kitoks gautusi?
O mesos kukulius (keftedes) isbandziau, vyrai sulapnojo, tik  pasake, kad  tai "tefteliai su spageti padazu" - gal kad  tu specialiuju zoliu nebuvo? g.gif  schmoll.gif

Amalia, spanakopita valgoma karšta-šilta 4u.gif Aš esu darius anksšiau su sluoksniuota tešla, gavosi labai panašiai.
O dėl keftedes, tai taip, tos spec žolelės tikrai duoda gerą prieskonį, deja, jas galima tik Graikijoj gaut, o gal išvis tik Kretoj, neesu tikra...
(reiks pasiklaust draugo kaip jos vadinasi, kad nebereiktų rašyt tik "spec. žolelės" ax.gif )
O tu gal tą padažą šildei ar kepinai gal, kad tavo vyrai pavadino jį spagetti padažu? g.gif
Papildyta:
QUOTE(tavi @ 2006 08 04, 11:55)
Ne tempemia tešla dedama ant bliudo ir taip po truputi tempiama. Austriškiems vyniotiams naudojama (štrudeliui).

na o Filo tešlą berods ant kočelo tampo g.gif ir visaip ją ten ore mėto, kai namų sąlygom daro... reiks įsiprašyt į žiūrovus kada... ax.gif
Atsakyti
O siaubas, tai tokia tesla daryti namuose savizudybe.
Dar norejau paklausti ar fetos suri kuo nors pakeisti galima, o tai jis man per brangus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tavi: 04 rugpjūčio 2006 - 19:10
QUOTE(tavi @ 2006 08 04, 20:10)
O siaubas, tai tokia tesla daryti namuose savizudybe.
Dar norejau paklausti ar fetos suri kuo nors pakeisti galima, o tai jis man per brangus.

na, gal gali bandyt feta varške keist ir ją gerai pasūdyt... bet na ne taip gausis... schmoll.gif juk feta ne iš karvės pieno daroma, tai visai kitas skonis....
man asmeniškai šis sūris nepakeičiamas... rolleyes.gif tai vienas pagrindinių visos graikų virtuvės komponentų...

tiesa, o kiek fetos kilogramas LT kainuoja? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 04 rugpjūčio 2006 - 19:23
QUOTE(Šaltmėtė @ 2006 08 04, 21:23)
na, gal gali bandyt feta varške keist ir ją gerai pasūdyt... bet na ne taip gausis... schmoll.gif  juk feta ne iš karvės pieno daroma, tai visai kitas skonis....
man asmeniškai šis sūris nepakeičiamas... rolleyes.gif  tai vienas pagrindinių visos graikų virtuvės komponentų...

tiesa, o kiek fetos kilogramas LT kainuoja? g.gif

Lietuviu gamybos feta surio jau seniai nemaciau, o uzsieninis gali traukti iki 30lt.Sis suris ir man labai patinka. Suprantu ji galima pakeisti brinza ar suluguni, bet nieko tokio jau seniai nera.
Atsakyti
Atsiprasau, labai mane sudomino sitie graikiski receptai, tik nelabai didele kulinare as, tai gal ir kulinarinese knygose pasitaiko sitie sutrumpinimai, bet man siuo metu jokiu minciu nekyla ka reiskia v.s. ir a.s. blush2.gif

Paaiskinkit nesusipratelei bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mariposa @ 2006 08 06, 01:02)
Atsiprasau, labai mane sudomino sitie graikiski receptai, tik nelabai didele kulinare as, tai gal ir kulinarinese knygose pasitaiko sitie sutrumpinimai, bet man siuo metu jokiu minciu nekyla ka reiskia v.s. ir a.s.  blush2.gif

Paaiskinkit nesusipratelei  bigsmile.gif

v.š. - valgomasis šaukštas
a.s. - arbatinis šaukštelis. Tiesiog paraše s raidę , o ne š.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tavi: 06 rugpjūčio 2006 - 08:05
Man tokia seile istyso... biggrin.gif Kaip noriu negaliu, reikes butinai kazka pasigaminti. Ypac visliojanciai nuteikia receptai su nuotraukomis thumbup.gif
Atsakyti