Įkraunama...
Įkraunama...

Plepalai apie dienos įvykius

Viena isvada sunku tuose didmiesciuose , net naturalaus maisto zmogus negali gauti...
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2019 04 16, 22:37)
Man atrodo geriau paremt kelis smulkius ukininkus negu viena uab'a.
Idomus klausimas, o is kur jus zinot, kad jus apgaudineja apie produkto kilmes sali?

Ūkininkai augina, PC parduoda, aš dirbu savo darbą kurį išmanau geriau nei ūkininkas, o ūkininkas savąjį darbą išmano geriau nei aš, taip užsidirbu ir perku. Nepirkčiau, ūkininkas neaugintų, PC neparduotų. Elementarus ratas, visi lai daro kas geriausiai sekasi. Rimtas ūkininkas neturi laiko sėdėti turguje, jam ūkyje yra ką veikti. PC sudarė sąlygas ypatingai patogias pirkėjui. Nematau jokio reikalo grįžti į natūrinių mainų laikus.

Paprašykite sertifikato apie kilmės šalį turguje. Ar sertifikato įrodančio ekologiją. Sužinosite visko. Seneliukai prue PC parduodantys ale iš savo sodo po ryšelį obuolių, svogūnų, morkų ... labai dažnai nusiperka pigių atvežtinių ir perparduoda kaip savo užauginta. Apgaulė labai dažna, tai man netinka. Aš noriu žinoti iš kur produktas yra. O jei norėsiu bobulytę paremti, paremsiu, laisva valia, be apgaulių. Mokesčiai kuriuos sumoka dirbabtys PC , nueina iš dalies ir pensijom. Tokių saviapgaulių apie smulkių ūkininkų rėmimą nepaisau.


Paremti esu pasiruošusi ir remiu tikrai labai daug. Yra numatyta eilutė šeimos biudžete. Man ne tas pats iš ko perku.
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 07:04)
Ūkininkai augina, PC parduoda, aš dirbu savo darbą kurį išmanau geriau nei ūkininkas, o ūkininkas savąjį darbą išmano geriau nei aš, taip užsidirbu ir perku. Nepirkčiau, ūkininkas neaugintų, PC neparduotų. Elementarus ratas, visi lai daro kas geriausiai sekasi. Rimtas ūkininkas neturi laiko sėdėti turguje, jam ūkyje yra ką veikti. PC sudarė sąlygas ypatingai patogias pirkėjui. Nematau jokio reikalo grįžti į natūrinių mainų laikus.

Paprašykite sertifikato apie kilmės šalį turguje. Ar sertifikato įrodančio ekologiją. Sužinosite visko. Seneliukai prue PC parduodantys ale iš savo sodo po ryšelį obuolių, svogūnų, morkų ... labai dažnai nusiperka pigių atvežtinių ir perparduoda kaip savo užauginta. Apgaulė labai dažna, tai man netinka. Aš noriu žinoti iš kur produktas yra. O jei norėsiu bobulytę paremti, paremsiu, laisva valia, be apgaulių. Mokesčiai kuriuos sumoka dirbabtys PC , nueina iš dalies ir pensijom. Tokių saviapgaulių apie smulkių ūkininkų rėmimą nepaisau.
Paremti esu pasiruošusi ir remiu tikrai labai daug. Yra numatyta eilutė šeimos biudžete. Man ne tas pats iš ko perku.

Tai jus apie tuos prie pc. As perku turgely, kur sertifikatas ant akiu pakabintas, ypac vistiena, kiausiniai. Pasiguglinu kartais, kas per ukis. Is tu prie pc kartais kokia gelyte nusiperku, kuriai sertifikatu nereik biggrin.gif
Kuo rimtesnis ukininkas, tuo daugiau augina, tuo daugiau istekliu jam reikia, vietos, laiko, energijos. Darzoves "ant vandens" auginamos, todel ir neturi skonio.
Atsakyti
QUOTE(cambala @ 2019 04 17, 00:24)
Kokios maximoj supuvysios darzoves? Galima pavyzdziu?
Tu jau darais fanate.

vakar buvo raudonos paprikos pvz.
Išeik tu gal kada iš namų odinočka, kitų atstumtaisiais nevadindama? biggrin.gif
Papildyta:
Ne veltui visuomenė taip norėjo tada nulinčiuoti tas parazites, vėl siautėja viena jų https://www.alfa.lt/...aign=infoblokai
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2019 04 17, 07:34)
Kuo rimtesnis ukininkas, tuo daugiau augina, tuo daugiau istekliu jam reikia, vietos, laiko, energijos. Darzoves "ant vandens" auginamos, todel ir neturi skonio.

Daržovė be skonio kai yra išprievartauta. Dėl nualinto dirvožemio, perteklinių trąšų, ne tuo laiku auginta, nuskinta neprinokusi ir pan. Tiek didelis ūkininkas, tiek mažas ūkininkėlis gali nepaisyti reikalavimų. Mažas ūkis nėra lygu kokybė
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 09:01)
Daržovė be skonio kai yra išprievartauta. Dėl nualinto dirvožemio, perteklinių trąšų, ne tuo laiku auginta, nuskinta neprinokusi ir pan. Tiek didelis ūkininkas, tiek mažas ūkininkėlis gali nepaisyti reikalavimų. Mažas ūkis nėra lygu kokybė

100 proc nera. Bet paziurek daugeli sriciu, kur dirbama konvejeriu, kad tik pasidaryt daugiau pinigo, o kur padaroma gal maziau, bet kokybiskai, skiriant daugiau demesio, negi nejauti skirtumo? Drabuziai, papuosalai, maistas ir t. T.
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2019 04 17, 07:44)
vakar buvo raudonos paprikos pvz.

Nu ir. Privertė pirkti puvėkus ? Daržovė turi savybę pūti. Ir tai iš dalies geras ženklas, nes jei būtų žiauriai užkoncervuota, nepūtų, būtų užbalzamuota. Bet perrinkinėja periodiškai darbuotojai. Ir pats jei perki, juk neimi supuvusių. Ne sezonas paprikoms dabar. Stebuklas yra tai, kad apskritus metus paprikų yra, ir dar visų spalvų.
Papildyta:
QUOTE(mylimuke! @ 2019 04 17, 08:04)
100 proc nera. Bet paziurek daugeli sriciu, kur dirbama konvejeriu, kad tik pasidaryt daugiau pinigo, o kur padaroma gal maziau, bet kokybiskai, skiriant daugiau demesio, negi nejauti skirtumo? Drabuziai, papuosalai, maistas ir t. T.

Yra masto ekonomija. Ir kainos skirtumas dėl to. Nėra lygu masinės gamybos drabužis nekokybė, o jau siuvėjo vienkartinis kokybė. Nekokybiški gali būti visi, kaip ir kokybiški. Drabužis siūtas gero siuvėjo, parinkus kokybišką audinı, geriau gulės nei pigus skudurėli, siūtas garaže. Bet ir masinėje gamyboje yra labai kokybiškų gaminių.


Labai vertinu kokybišką maistą ir kuo lengviausiai jo gaunu PC. Nesu išprotėjusi ir susikoncentravusi vien į tai, ką višta lesė prieš padėdama kiaušinį. Jei vištą kankina, tokių kiaušinių nepirksiu, nepaisant mažos kainos. Rimtas ūkini kas greičiau nenaudos nei naudos žmonių mėšlo tręšti braškes, ką yra padarę bobulytės.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2019 04 16, 22:37)
Idomus klausimas, o is kur jus zinot, kad jus apgaudineja apie produkto kilmes sali?


https://www.delfi.lt...a.d?id=80555565 smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2019 04 17, 07:44)
vakar buvo raudonos paprikos pvz.
Išeik tu gal kada iš namų odinočka, kitų atstumtaisiais nevadindama? biggrin.gif
Papildyta:


Butum neatstumtoji ir pritampanti prie visuomenes - pritaptum. O dabar esi isskirtine, blogaja prasme - sociopate. Tai kad priimk kritika ir tylek.
Del papriku - kazkas vercia pirkt supuvusias? Guli tos darzoves prekybcentriuose, imi pasirenki kas tau patinka. Ne visada turguj dar leis rinktis, pvz kai braskes prasideda, tas smulkias ar pusszalias sudeda i indelio apacia, grazias ant virsaus. Tai kad sveika prota isijunk, nenusikalbejus eilini karta.
Papildyta:
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 08:23)
Daržovė turi savybę pūti. Ir tai iš dalies geras ženklas, nes jei būtų žiauriai užkoncervuota, nepūtų, būtų užbalzamuota.

Esu turejus obuoli, kuris pragulejo virtuvej 1,5 metu. Kietas, grazus, raudonas. Nevalgem, nes akivaizdu, kad kazkas ne taip. Paskui prapjoviau paziuret - visiskai sveikas ir viduj biggrin.gif .
Atsakyti
Aš tai irgi labiau Maxima pasitikiu, nei turgeliais. Viena pažįstama pasakojo, kaip jos kaimynė turi 2 šiltnamius, vieną sau, kitą pardavimui turgely, tai pastarąjį laisto savo šlapimu. Nežinau, gal ir dakurta kas, bet vis vien, man turguj senutės, prekiaujančios pomidorais, pasitikėjimo nekelia. Ne parduotuvėj perku tik kiaušinius ir vištieną, bet ir tai iš pažįstamų, kur žinau kaip augina. O va dabar nusipirkau baltų, čia apkalbėtų ukrainietiškų, marginimui, nes naminiai tik rudi. Nemanau, kad tas kiaušinis nelaisvos vištos labai jau nesveikesnis. Daržovių pati užsiauginu savam minimalistiniam daržiuky, man tai net pramoga įkišti pirštus į žemę. Uogų irgi savų prisišaldau. O obuoliai Janagold Norfoj dabar labai skanūs.
Atsakyti
Mes perkam tiek prekybos centruose, tiek turguje. Dar kažkiek užsiauginam patys daržovių, uogų pasirenkam. Jei imti preciziškai tyrinėti kur kokių chemijų privaryta ar kur kuo taip/ne taip tręšia, gali imti atrodyti, kad nėr ko valgyti smile.gif
Kaip tik šiandien iš koralų turgelio, man netoli smile.gif Visada ten einu, kai jau ima pavasarėti. Agurkai 2eur trumpieji man iš ten skanesni negu iš maximos, salotos kokios tai žalesnės/didesnės, kalendros ir krapai šviežesni nei prekybos centruose, ridikėliai irgi. Rūkytus mėsos gaminius turguose perku. Aš kažkaip pasitikiu savo skoniu-pvz į pomidorus nuo vasaros pradžios prekybcentriuose net nežiūriu-tikrai būna turguose lietuviškų, kurie kvepia tuo tikru pomidoru, kaip ir nuskintas pačios. Pavasario pabaigoje turguje būna gal lenkiškų pomidorų, kurie man irgi tokie sultingi ir skanesni..aš pasikliauju skoniu, nežiūriu iš kur, nors žiemą man gal vieninteliai pomidorai maximoje skanūs tai kumato juodieji. Kadangi kasdien žalumynus bei agurkus/pomidorus/cukinijas/brokolius valgom, tai esu ištyrinėjusi kur skaniausi jie smile.gif Kiaušinių kartais iš savų naminių nusiperku, bet nesakyčiau, kad maniakiškai ieškau naminių. Vištiena naminė, be abejo, kitokio skonio, nors pvz mano kolegė sakė, kad jai naminė vištiena neskani, nes per kieta-priprato prie tų minkštų maximinių skonio...
Obuoliai man maximoje skanūs vieninteliai-kur supakuoti didesniu kiekiu, iš kažkokio ūkio. Turguje rudenį būna tikrai įvairių skonių obuolių, na, jei aktualu tie, kurie natūralesni, kur greitai genda, man-taip.
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 09:23)
Nu ir. Privertė pirkti puvėkus ?  Daržovė turi savybę pūti. Ir tai iš dalies geras ženklas, nes jei būtų žiauriai užkoncervuota, nepūtų, būtų užbalzamuota. Bet perrinkinėja  periodiškai darbuotojai. Ir pats jei perki, juk neimi supuvusių. Ne sezonas paprikoms dabar. Stebuklas yra tai, kad apskritus metus paprikų yra, ir dar visų spalvų.

nieko, tai tik atsakymas kvailei buvo, kuri nemato ko nenori, bele paprieštarauti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 09:23)
Nesu išprotėjusi ir susikoncentravusi vien į tai, ką višta lesė prieš padėdama kiaušinį.
Jei vištą kankina, tokių kiaušinių nepirksiu, nepaisant mažos kainos.

čia tai du teiginiai prieštaraujantys vienam kitam, jei ką
Atsakyti