Įkraunama...
Įkraunama...

Morengai

Na ir maniskis pagaliau isdziuvo karsta.gif , skanus brudas isejo , as per pus maziau cukraus dejau , nes kremas saldokas bus , kita karta IRMULIA pabandyk mano receptuka , as idejus foto kaip atrodo ax.gif user posted image
Atsakyti
Ačiū cipciuk išbandysiu mirksiukas.gif tk surasti jį reikia biggrin.gif (na, jei tau nebūtų sunku jį čia įkelti, tai super - juk tema būtent apie morengus thumbup.gif )

Esu užtikus kavos bei žalios arbatos morengų receptus thumbup.gif labai suviliojo, tad ir juos reikės išbandyti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 28 lapkričio 2008 - 11:10
Irmulia 5 puslapiuke , o receptas " cipciuko beze " temoje kur Inocka sukure blush2.gif
Atsakyti
Na, patogiau, kai receptukai yra tam skirtoje temoje, tad cipciuk tavo beze receptą įkeliu ir čia mirksiukas.gif (tuo lab kad ne visoms pavyksta atkasti gerus receptus temų psl. galybėse)

CIPCIUKO B E Z E: (tinka morengams)

Vienam normalaus dydzio kiausinio baltymui imama 120g. cukraus( nei daudiau nei naziau ) .
Pirniausia mikseris ir tas indas kureme plaksite baltyma ,turi buti be galo sausi ir neriebaluoti!!!!! Paimame nedideli bliudeli ( emaliuta ar metalini ) ipilamei ji cukru ir uspilame 3 dideliais saukstais vandens ,statome ant plyteles ir verdame ( jokiu budu nemaisyti) isivaizduokite ,kad tas vanduo kuri uspylete visas turi isgaruoti beverdant. Kol sirupas verda aukstokame inde imusame kiausinio baltyma (jei papuls trynio ,galite mesti lauk ir vel imti kita kiausini ), su el. mikseriu isplakame iki super standziu putu. Grystame prie sirupo : jus negalite atsitraukti nuo virykles ,ir turite stebeti ,kad jis neparuduotu( galite mesti i siukslynajei parudo),sirupas bus tinkamas kada jis lyg suletintai ,sunkiai prades kunkuliuoti. Nukeliame nuo virykles ir tuoj pat labai plona srovele pilame i isplaktus baltymus ,pilant taikome i ta vieta kur sukasi plakimo sluoteles, plakant ipilame citrinos ruksties( puse arbatinio saukstelio ) ir jei patinka kokiu nors kvapu. Vis plakant istatome i inda su saltu vandeniu (pasiruosti is anksto ), na plakti reikia koki desimt min. kol beze praaus. Jeigu su konditeriniu maiseliu pro karpyta antgaly isspaudus gelyte po1 min. jibus tokia pat -karpytais krasteliais ,o nepasileidusi ,reiskesi beze gavosi. Patariu nedaryti daugiau nei is 3 kiausinio baltimu( labai ikaista mikseris). Su siuo kremu torta reikia puosti is karto. Taip pat ji galima daryti ivairiu spalvu idedant valgomu dazu , i kita indely atsidedi norima kieki bezo isidedi dazu ir paplaki kol vienodai nusispalvins

Prisipazinsiu ,kol padariau gera beze ir atradau proporcijas ,sugadinau ne viena padekla kiausiniu, jums dabar turetu buti nesunku ji pasigaminti

Su beze galika puosti tokius tortus kuriu kreme nera zelatinos,ji didziause jo priese ( tinka kremai is plaktos grietineles be zelatino ,sviestiniai ) ,paprasciausia beze negali liestis su zele nes tuoj pat pavandenyja.

Na ka , linkiu sekmes tom kurios nebijo rizikuoti ir megsta isbandyti ka nors naujo
Atsakyti
kaip matau niekas nebekepa morengu g.gif
gal galetumete man paaiskinti ka as blogai darau. man morengai labai skanus gaunasi, bet jeigu palaikau kelias valandas, jie labai suminksteja g.gif negi negalima ju laikyti, o reik iskart valgyti?
Atsakyti
Pagal mano recepta galima , kad ir menesi , o kaip pagal kitu nezinau schmoll.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(dadaida @ 2008 12 30, 15:08)
kaip matau niekas nebekepa morengu  g.gif
gal galetumete man paaiskinti ka as blogai darau. man morengai labai skanus gaunasi, bet jeigu palaikau kelias valandas, jie labai suminksteja  g.gif negi negalima ju laikyti, o reik iskart valgyti?


Sveika, pagal kurį aš kepiau (receptukas su foto aukščiau) tai viskas ok mirksiukas.gif - jie išlieka trapūs ir nesuminkštėja thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 30 gruodžio 2008 - 17:17
QUOTE(Pelenne @ 2006 09 04, 13:01)
Morengai daromi taip:
Proporcijos svoriu vienai daliai baltymu, dvi dalys cukraus (na truputi gali buti maziau).
Cukru i isplaktus baltymus pilti dalimis, isplakus cukrus neturi jaustis. Baltymu-cukraus mase plakama iki tokios konsistencijos, kol pradeda "vaiksciot gabalais" biggrin.gif  biggrin.gif (nezinau, kaip tiksliau apibudinti ).
Kepama, tiksliau dziovinama, nekarstoje orkaiteje, geriau, kai ji elektrine ir kaista virsus ir apacia.
Per karstoje paruduoja, o vidus lieka "guminis.

morengus dariau pagal sita. man jis atrode paprasciausias is visu blush2.gif
Atsakyti
Išbandžiau morengus džiovinti ne orkaitėje, o prie elektrinio šildytuvo-vėjelio- gavosi liuks thumbup.gif Ir gana greitai, ir trapūs, ir be rizikos kad sudegs/paruduos, ir kadangi kambary šalta, mes ir taip jungiame tą pečiuką-vėjelį, tai susitaupė elektra, nes orkaitės papildomai jungti nereikėjo. Labai stori morengai taip turbūt sunkiau gautųsi, bet aš gaminau varškės apkepą, ir sugalvojau viršų morengais apkepti, tai aptepiau bezė sluoksniu gana storu, pašiaušiau jį šaukštu, kad būtų gražiais kalneliais, ir pavertusi skardą su apteptu apkepu , atrėmiau į spintos duris, o elektrinį šildytuvą-vėjelį pastačiau priešais , taip labai arti-gavosi tokie labai traškūs morengai ant apkepo, ir šviežumo įspūdis didesnis man, nei kepan orkeitėje, nes tokie traškūs, bet ne kieti kaip plastmasiniai, o lengvi.
Atsakyti
Ezereli bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif .....tu gyva ....kur tu dingai ? mirksiukas.gif
Atsakyti
Aha biggrin.gif-o kaip gi 4u.gif Į Kalėdas pasinėrusi buvau rolleyes.gif

Kažkaip šiemet kepinių ar saldumynų kalėdoms man nesinorėjo (gal dėl to, kad man kūčios didesnė šventė nei kalėdos, o per jas saldumynai nelabai valgomi ax.gif ), tai daugiau koncentravausi ties kūčių patiekalų gamyba, dekoracijas gaminau patiekalams iš konservuotų morkų ir agurkų, dovanėles pakavau- tai čia manęs nematyti buvo smile.gif

Bet per Velykas būtinai pasikoreguosiu thumbup.gif -nes labai jau noriu morenginio ar bezė torto velykoms- kažkaip man tik morenginis , arba želinis su velykomis asocijuojasi bigsmile.gif -ir būtinai netvarkingas ir pavasariškai gaivių, lengvų, neskoningų spalvų- toks kaip vaikiškas bigsmile.gif
Atsakyti
Pala ....tai dabar dingsi iki Velukų ????? blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti