Įkraunama...
Įkraunama...

Gydytojas "Diržas"

Šioje temoje dažnai pabrėžiama, kad diržo prireikia dėl tėvų nepakankamo arba nemokšisko auklėjimo. Ir konkrečiose situacijose (ypač kai pasako, kad diržas padėjo), rodoma į praeitį, kur buvo tėvų padaryto klaidos. Tačiau kaip bebūtų gaila, nors klaidos ir tėvų, jų pasekmės - vaiko netinkamas elgesys - tenka vaikui ir ateityje jam kels dar daugiau problemų. Ir deja, vaikas neturi kito šanso pradėti tą "svarbiausią auklėjimo laikotarpį" iki 5 metų" iš pradžių. Jis net neturi šanso staiga gauti tobulesnius tėvus. Tėvų galimybės taip pat pakankamai ribotos - bet kokiam rimtam vidiniam virsmui (įpročių, elgesio pakeitimui) reikia bent jau keleto metų, jau nešnekant apie tam būtiną skirti laiką, energiją, galų gale pinigus. O iš kur tuos metus (o dažnai ir laiką bei pinigus) gauti, kai vaikas auga, reikia rūpintis jo buitimi, reikia lėšų jo išlaikymui jau dabar.

O temos pavadinimas nelabai tinkamas. Jei jau medicinine terminologija žaidžiama, tai diržas yre ne gydytojas, o "vaistas". Ir labai stipraus veikimo beigi galintis turėti labai nepageidaujamus šalutinius poveikius. "Gydytojai" yra tėvai - jie ir turėtų įvertinti kiek naudos ar žalos duos diržas, pažindami savo vaiką, žinodami aplinkybes, kurios privedė iki tos situacijos, ir tada nuspręsti, verta jį naudoti ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Jura_j @ 2008 07 19, 22:26)
Akivaizdu, kad nesuprantate. O leistis i diskusijas, kas Jusu manymu yra "geris" ir "blogis", as nesiruosiu. Berods Jusu (jei suklydau, labai atsiprasau) vienos mamos papasakotos situacijos vertinimas temoje apie nauja siuloma istatyma ta atskleide.

Prasau konkreciau g.gif
Papildyta:
QUOTE(Jura_j @ 2008 07 20, 11:55)
Is karto atsiprasau mylimukes, pasiskaiciau diskusija ir varveklio posta priskyriau Jums  blush2.gif  4u.gif  Na, bet vis tiek man "uzkliuvote"  lotuliukas.gif  4u.gif

Norejau keleta situaciju aptarti.
Viena visai sviezia, is musu kiemo. Mociute klausia sedincio smelio dezeje berniuko (kalba netaisyta): "Xochesh sikatj?" Vaikas papurte galva, ji: "Nu smotri, nasikajesh shtany, poluchesh remnia.."  blink.gif  Tai cia tik vienas "perliukas". Jei vaikui kas nors nepavykdavo vis ujo, kad jis nevykelis. Periodiskai paklausinedavo, ar jam reikia duoti dirziuko..  blink.gif  Akivaizdu, kad namuose dirziukas svarbiausias auklejimo irankis.
Kita situacija irgi is kiemo. Mano panele labai judri, uzsikrapste ant vaikiskos karstykles, kurios baigiasi ciuozyklele. Ten stovi mergaiciuke, gal kokiu triju metu. Vietos prasilenkti - i valias. Ta mergaite priziurinti mociute (bet gal ir aukle) pliaukst jai su delnu per uzpakali: "pasitrauk!"  blink.gif Pasijauciau kalta, kad mano vaikas ten uzlipo.
Ir standartine, cia aptariama situacija: vaikas lenda prie rozetes, po simto kartu sakymu, kad negalima, gauna per rankas.
Ar jauciat skirtuma tarp situaciju?

4u.gif

Rusiskai nesuprantu,tai nezinau situacijos biggrin.gif Antrojoje mociutei tikrai nereikejo to daryt...Matyt pykti savo isliejo ne nepagalvodama,ar sioj situacijoj apskritai reikalingas isikisimas g.gif
Trecia- nekartociau simta kartu,po keleto ideciau apsaugas ax.gif
Papildyta:
pagyvenus,

o KADA atsiras vaikams laiko,jei ne dabar? g.gif Ar ne per daug lengvas pasiteisinimas- nera laiko? Nera laiko savo vaikui? blink.gif Ar ne naivu- nededu pastangu (apart dirzo),o vaikas auga ir gereja savaime g.gif Jei kazkas kazkur praleista,veliau savo demesiu,meile ir kantrybe mokate dvigubai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 07 21, 06:56)
o KADA atsiras vaikams laiko,jei ne dabar? g.gif  Ar ne per daug lengvas pasiteisinimas- nera laiko? Nera laiko savo vaikui? blink.gif  Ar ne naivu- nededu pastangu (apart dirzo),o vaikas auga ir gereja savaime g.gif  Jei kazkas kazkur praleista,veliau savo demesiu,meile ir kantrybe mokate dvigubai ax.gif

Mylimuke, tamsta sedit vaiko prieziuros atostogose mirksiukas.gif O ir vaikas tooooks mazas, kad sunku dar spresti jums apie jo auklejima. Kai mergaitei sueis 15 metu, o jus darbe kasdien sedesit iki 17 valandos-tada ir pakalbesim apie laiko trukuma, teisinga auklejima ir visokias kitokias panasias temas. 4u.gif Dabar gi ir diskutuoti nera prasmes su zmogumi, kuris nesusidures ir net minties jokios neturi apie kitas situacijas, ne vien maitinima krutimi.
Atsakyti
nenoriu aukleti dirzeliu ir visuomet sakiu ne uz ka, bet kuotoliau tuo labiau manau kad kartais reiks jo imtis doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 07 21, 06:56)
pagyvenus,

o KADA atsiras vaikams laiko,jei ne dabar? g.gif  Ar ne per daug lengvas pasiteisinimas- nera laiko? Nera laiko savo vaikui? blink.gif  Ar ne naivu- nededu pastangu (apart dirzo),o vaikas auga ir gereja savaime g.gif  Jei kazkas kazkur praleista,veliau savo demesiu,meile ir kantrybe mokate dvigubai ax.gif


O ar ne naivu tvirtinti, kad tėvai savo laiką laisvi paskirstyti ir visais gyvenimo atvejais užtenka įdėti pastangų ir viskas bus iš karto kaip nori? Neretai susidaro aplinkybės (dėl tėvų pasirinkimo ar tiesiog kaip pasekmė ankstesnio pasirinkimo) kai NĖRA laiko, pinigų, sveikatos. Ir jokiu savo didžiuliu noru ar pastangomis šių dalykų NEPAGAMINSI ČIA ir DABAR.
Ir šiaip vaikai ne vien meile ir dėmesiu gyvi. Yra šeimų kurios šiuo mometu renkasi tarp dviejų dalykų - likti mamai namie ir skirti vaikui DABAR dėmesio tiek, kiek jis norėtų, ar eiti mamai į darbą ir suteikti vaikui DABAR ir ATEITYJE patogias gyvenimo sąlygas, pilnavertį maistą, tinkamą išsilavinimą. Abiem atvejais tėvai deda pastangas, kad vaikas gautų tai, kas jų supratimu vaikui yra geriausia. Tačiau tik ateitis parodys, ar tikrai tėvų pasirinkimas ir buvo vaikui geriausias. Ir deja, kai sužinosite, kad visgi reikėjo rinktis kitaip, tai padaryti bus jau per vėlu. Apie tai ir buvo mano postas.
O mokėjimas už klaidas praeities pasirinkimuose dvigubu dėmesiu, mano supratimu gali būti tiek pat žalingas, kiek ir diržas.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 07 21, 08:39)
Mylimuke, tamsta sedit vaiko prieziuros atostogose mirksiukas.gif O ir vaikas tooooks mazas, kad sunku dar spresti jums apie jo auklejima. Kai mergaitei sueis 15 metu, o jus darbe kasdien sedesit iki 17 valandos-tada ir pakalbesim apie laiko trukuma, teisinga auklejima ir visokias kitokias panasias temas. 4u.gif Dabar gi ir diskutuoti nera prasmes su zmogumi, kuris nesusidures ir net minties jokios neturi apie kitas situacijas, ne vien maitinima krutimi.

O,kaip jus gerai viska apie mane zinot bigsmile.gif Noreciau pataisyti- atostogauju as tik vasara,o siaip studijuoju dieniniam skyriuj tongue.gif Ir skirtingai nei jus,as zinau,kad vaiko auklejimas prasideda ne nuo 15 metu ar kai jis pradeda kelt problemas,o nuo pat gimimo mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(pagyvenus @ 2008 07 24, 00:29)
O ar ne naivu tvirtinti, kad tėvai savo laiką laisvi paskirstyti ir visais gyvenimo atvejais užtenka įdėti pastangų ir viskas bus iš karto kaip nori? Neretai susidaro aplinkybės (dėl tėvų pasirinkimo ar tiesiog kaip pasekmė ankstesnio pasirinkimo) kai NĖRA laiko, pinigų, sveikatos. Ir jokiu savo didžiuliu noru ar pastangomis šių dalykų NEPAGAMINSI ČIA ir DABAR.
Ir šiaip vaikai ne vien meile ir dėmesiu gyvi. Yra šeimų kurios šiuo mometu renkasi tarp dviejų dalykų - likti mamai namie ir skirti vaikui DABAR dėmesio tiek, kiek jis norėtų, ar eiti mamai į darbą ir suteikti vaikui DABAR ir ATEITYJE patogias gyvenimo sąlygas, pilnavertį maistą, tinkamą išsilavinimą. Abiem atvejais tėvai deda pastangas, kad vaikas gautų tai, kas jų supratimu vaikui yra geriausia. Tačiau tik ateitis parodys, ar tikrai tėvų pasirinkimas ir buvo vaikui geriausias. Ir deja, kai sužinosite, kad visgi reikėjo rinktis kitaip, tai padaryti bus jau per vėlu. Apie tai ir buvo mano postas.
O mokėjimas už klaidas praeities pasirinkimuose dvigubu dėmesiu, mano supratimu gali būti tiek pat žalingas, kiek ir diržas.

Nelygu kaip jus suprantate ta demesi g.gif Jei jo trukuma bandysite kompensuoti daiktais,pramogomis,nupirktomis uz tuos pinigus,i kuriuos iskeitet buvima su vaiku,tai faktas,kad bus zalinga. Demesys,parodytas laiku ir vietoj,niekada nebus zalingas. Tevu demesio reikia visiems vaikams.

Sutinku,kad vaikas ne vien meile gyvas,bet ar mamos kartais ne per daug savo meile sieja su pinigine? Jei nupirksiu brangesni vezimeli,misinuka,firminiu rubeliu,o ne is secondhand'o,tai labiau mylesiu savo vaika? O issilavinimas... Nejaugi taip nuvertinat savo vaiko gebejimus ir viska zadate pirkti,o ne leisti pasiekti paciam? ax.gif

Puikiai zinau,kad niekada nebuna viskas tiksliai taip, kaip norisi. Kodel? Todel,kad vaikas yra atskira asmenybe,turinti savo mastyma. Tevu pareiga- taip nubrezti ribas,kurios netrukdys formuotis pilnavertei asmenybei,padeti nepaklysti ieskojimu kelyje. Buti savo vaikui tuo,kuris stebi ji visur ir visada,ir isikisa tik tada,kai to reikia.

Gal ir naivios ar kvailos jums mano kalbos,bet as suvokiu,ka kalbu. Per anksti man spresti apie savo dukros paauglyste,bet puikiai prisimenu savaja,kuri buvo ne is lengviausiu, ir puikiai suprantu,ka jaucia mamos,nes ir pati esu mama wub.gif O kai tampi mama,jau niekada nebus ramiu naktu ir visiskos ramybes. Juk kiekviena mama iki gyvenimo galo jaudinasi del savo vaiku 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimuke: 24 liepos 2008 - 09:03
Žinote, dirbanti mama ar ne, skirianti daugiau ar mažiau dėmesio neturėtų naudoti "daktaro diržo". Suprantu, kad kiekvienas vaikas vis skirtingas ir jų lyginti nereikia, taciau kaip bus elgiamasi su juo, taip jis gali elgtis su savo vaikais, mylima moterimi ir visuomeneje. Juk mes esame jų mokytojos į ateitį. Turiu tokį pvz: mano pažystama turi sūnų 4 metukų. Nuo pat pirmūjų dienų ant jo šaukė, pirma pliaukštelėdavo su ranka, vėliau diržu, o galų gale laidu. Tai tas berniukas jos neklauso, net negirdi, jei ji neužšaukia, visus vaikus muša, o įpač mažesnius. O svarbiausia, kad pats vaikas nemato tame nieko blogo. Dabar ši moteris pripažysta, kad perdaug atšiauri buvo, o gal dar yra, savo sūnui.
Atsakyti
QUOTE(mylimuke @ 2008 07 24, 09:49)
O,kaip jus gerai viska apie mane zinot bigsmile.gif  Noreciau pataisyti- atostogauju as tik vasara,o siaip studijuoju dieniniam skyriuj tongue.gif  Ir skirtingai nei jus,as zinau,kad vaiko auklejimas prasideda ne nuo 15 metu ar kai jis pradeda kelt problemas,o nuo pat gimimo mirksiukas.gif

Mylimuke, jus samoningai mane siekiate izeisti? Ar vos vos praejusi paauglyste stengiates buti labai protinga ir patyrusi?
Atsakyti
QUOTE(sleon @ 2008 07 24, 10:14)
taciau kaip bus elgiamasi su juo, taip jis gali elgtis su savo vaikais, mylima moterimi ir visuomeneje.


Plius gali atsilyginti tuo pačiu tėvams vėliau. Gal ne mušimu, bet šaltumu.
Atsakyti
Užstrigo žinutė apie kompleksus: jei gerai atsimenu, teigiama, kad kompleksų neturi robotai ir psichiniai ligoniai.
Pasidarė įdomu, ar daug čia tokių, kurios diržu nori išmušti ne tik neklusnumą, bet ir tuos pačius kompleksus. Pati lupti nesu gavusi nė karto. Taip elgtis žadu ir su vaikučiu.
O užsipulti mylimukę tik dėl amžiaus (nesvarbu jos pačios ar jos dukrytės), kaip ir bet ką kitą, labai lengva. Tik kiek smūgių reikia užsidirbti, kad galėtum kitam aiškinti ką jis supranta, išmano, kiek yra patyręs.
Smurtas gimdo smurtą. Tas, kuriam jėga įkrečiama proto, ilgainiui nebežino jokio kito būdo įrodyti savo teisumą - tik kumščiais. Ar verta dėkoti už tai, kad vietoj paaiškinimo kodėl blogai pasielgei, gavai kupron g.gif Gi nieko tai neišmokina, tik ilgam įbaugina.

Atsakyti
Mano giliu isitikinimu, dirzas yra reikalingas.Aisku,tik LABAI saikingai ir tik ypatingai ISIMTINAIS atvejais.
Kalbetis su vaiku ,be abejo,reikia ,bet vaikai,kaip ir suauge zmones ,yra be galo skirtingu temperamentu.Su vienu uztenka tik pasikalbeti ir paaiskinti,o kitam,ziurek,net ir dirzas niekuo nepadeda.
Atvirai snekant,man siek tiek keista,kai savo patirti auklejant vaikus moterims,auginancioms ne po viena ar net ne po du vaikus , bando pipirsti pirma kudikeli auginancios mamos.Merginos ir moterys,paaugs jusu vaikuciai ,nukris ir tie roziniai akiniai.Pamatysite,kad nera taip labai lengva vadovautis "knyginemis" ir "zurnalinemis" tiesomis.Galu gale,situaciju buna tokiu skirtingu,kad visu ju ir neisnagrinesi.
Na,dabar jau galite plakti mane rimbais,bet savo nuomones as tikrai nepakeisiu.


Atsakyti
QUOTE(Kuculis @ 2008 07 24, 16:09)
Atvirai snekant,man siek tiek keista,kai savo patirti auklejant vaikus moterims,auginancioms ne po viena ar net ne po du vaikus , bando pipirsti pirma kudikeli auginancios mamos.


O ragnez nematoma čia??? mastau.gif
Atsakyti