Įkraunama...
Įkraunama...

Mezgimo mašinos

QUOTE(tokom @ 2007 10 26, 09:38)
tyluma ramuma..... tik "karietu" gaudesys girdisi  lotuliukas.gif  ka mezgat?  ax.gif

dar nubrūžinau vieną šaliką, reikia tik sutvarkyt blush2.gif

QUOTE(Neringiux @ 2007 10 26, 16:07)
Laba diena
Pirma karta uzsukau i si skyreli ax.gif Siaip nesu mezgeja, bet turiu namie Neva mezgimo masina, tiksliau ji mamos. Bet nei viena is musu nemoka su ja megsti. doh.gif Paskaiciusi ju postus, nusprendziau issitraukti ja ir bandyti ka nors numegsti. tikiuosi pagelbesit man.  blush2.gif Patarsit kaip reikai su ta masina elgtis ax.gif

sveika prisijungus mirksiukas.gif , jei skaitei visą temą, tai buvo įdėtų nuorodų apie Neva mezgimo mašiną - pasiskaitinėk, o gal dar ir knygutę nuo mašinos turi g.gif ten viskas parodyta
Atsakyti
Norejau pasiklaust,ar pazastims nuemimus ir siaip bet kokius sumezgimus galima padaryt vaseliu ar ne? Nes neturiu to tokio spec.kabliuko,kuris spec.tam skirtas.
Numezgiau savo pirma megztini masina,bet neisemiau pazastu,tai biski rauksletas gavosi. Ale pirmas blynas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(coco @ 2007 10 26, 17:26)
Norejau pasiklaust,ar pazastims nuemimus ir siaip bet kokius sumezgimus galima padaryt vaseliu ar ne? Nes neturiu to tokio spec.kabliuko,kuris spec.tam skirtas.
Numezgiau savo pirma megztini masina,bet neisemiau pazastu,tai biski rauksletas gavosi. Ale pirmas blynas ax.gif

jei tau patogu ir gaunasi - gali nuiminėti, kodėl gi ne g.gif o vietoj to spec. kabliuko gali panaudoti ir mašinos adatą, jei turi kokią atsarginę, arba ištrauk paskutinę, juk vistiek per visą mašiną nemezgi ir dėl tos vienos adatos nieko neatsitiks schmoll.gif . O gal būna pirkt kas nors panašaus, pasidomėk parduotuvėse g.gif
ir pasirodyk su tuo pirmu blynu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(tokom @ 2007 10 26, 09:38)
tyluma ramuma..... tik "karietu" gaudesys girdisi  lotuliukas.gif  ka mezgat?  ax.gif

Tocom, suklydai, pas mane ne mezgimo o siuvimo masina siuo metu duzgia lotuliukas.gif
QUOTE(Neringiux @ 2007 10 26, 16:07)
Laba diena
Pirma karta uzsukau i si skyreli ax.gif Siaip nesu mezgeja, bet turiu namie Neva mezgimo masina, tiksliau ji mamos. Bet nei viena is musu nemoka su ja megsti. doh.gif Paskaiciusi ju postus, nusprendziau issitraukti ja ir bandyti ka nors numegsti. tikiuosi pagelbesit man.  blush2.gif Patarsit kaip reikai su ta masina elgtis ax.gif

Sveika prisijungus drinks_cheers.gif Sutinku su LaimuzeX, kad pirmiau reiketu pasistudijuot nuorodas internete, o paskui kai jau pulsi megzt mes visos mielai tave pakonsultuosim wink.gif

QUOTE(coco @ 2007 10 26, 17:26)
Numezgiau savo pirma megztini masina,bet neisemiau pazastu,tai biski rauksletas gavosi. Ale pirmas blynas ax.gif

Coco, ir kodel nesidemonstruoji su tais blynais? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(laimužėX @ 2007 10 26, 16:39)
sveika prisijungus  mirksiukas.gif , jei skaitei visą temą, tai buvo įdėtų nuorodų apie Neva mezgimo mašiną - pasiskaitinėk, o gal dar ir knygutę nuo mašinos turi  g.gif ten viskas parodyta

Perskaiciau tik 1 ir paskutini puslapi blush2.gif Bet butina perskaitysiu visa tema smile.gif Tikiuosi nuorodas atidarys. Siaip Neva sena masina g.gif man atrodo senesne nei as g.gif biggrin.gif Tai galvojau internete nebus parasyta apie senas masinas.
Atsakyti
QUOTE(Neringiux @ 2007 10 26, 18:52)
Perskaiciau tik 1 ir paskutini puslapi blush2.gif Bet butina perskaitysiu visa tema smile.gif Tikiuosi nuorodas atidarys. Siaip Neva sena masina g.gif man atrodo senesne nei as g.gif  biggrin.gif Tai galvojau internete nebus parasyta apie senas masinas.

bus bus parašyta, net neabejok mirksiukas.gif mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lauružė @ 2007 10 26, 18:28)
Coco, ir kodel nesidemonstruoji su tais blynais?  bigsmile.gif

Kad tikrai prastas ax.gif
Ryt nufotkinsiu. Gal kokiu patarimu gausiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(coco @ 2007 10 26, 19:19)
Kad tikrai prastas ax.gif
Ryt nufotkinsiu. Gal kokiu patarimu gausiu smile.gif

Nu negali buti taip blogai, Coco schmoll.gif
Jau dabar tai tikrai labai smalsu pasidare mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos,
seniai galvojau nusipirkti mezgimo mašiną, bet kadangi nieko apie jas nenusimaniau, tai beveik pusmetį rankiojau informaciją internete, taip pat ir šiame forume 4u.gif Ir visai neseniai beveik vienu metu man į rankas pateko net dvi mašinytės, žinoma, ne naujos, bet neblogai išlaikytos.

Pirmoji mano praktiškai išbandyta mezgimo mašina Singer LK100. Angliškai ji vadinasi net ne "knitting machine", o "knitter", tai lietuviškai būtų kažkas panašaus į "mezgiklį" rolleyes.gif Tai visai paprastas ir lengvas aparačiukas (daug plastmasės), be perfokortų ir "navarotų", aišku, nefanginis:
http://i241.photobuc...inger_LK100.jpg
Kadangi prie jos buvo pridėta spalvota instrukcija, tai ją pasistudijavau, pabandžiau kelis pavyzdėlius ir štai mano pirmasis gatavas "gaminys":
http://i241.photobuc...asMegztukas.jpg
Pagal tušinuką galite spręsti, koks jo dydis mirksiukas.gif Tiesiog norėjau pabandyti viską, kaip sakant, "nuo - iki": stulpelius nemezgant blogų akių, akių pridėjimą, nuėmimą, užbaigimą, galų gale susiuvimą, tiesa, akių apskaičiavimą ir pan. Mezgant, aišku, pasitaikė, kad nubėgo akys ar jų neišmezgė, tai teko išmokti tvarkyti rankiniu būdu. Šis "mezgiklis" skirtas megzti storais siūlais (jo didelės adatos ir atstumai tarp jų), aš bandžiau siūlus, skirtus trečio numerio virbalams, tai teko megzti tankiausiu mezgimu ir nors nuotraukoje nesimato, bet mezgimas vis tiek gavosi gana laisvokas. Kaip suprantu, norint tokia mašina išmegzti kokį nors raštą (pvz. kiauraraštį), reikia rankiniu būdu atitinkamai "apdoroti" reikiamas adatas? Bet ar apsimoka taip daryti, ar tada ne greičiau megzti tiesiog rankomis?
Dabar ruošiuosi su šia mašina megzti liemenę, ją visą megzčiau lygiu mezgimu, tik kol kas ieškau kokio gražesnio ir įdomesnio kraštelio, kurį numegzčiau rankomis ar vąšeliu.
Papildyta:
Antroji mano mašina jau tikra "mašina", daug rimtesnė, didesnė, sunkesnė (daug metalo) ir perfokortinė, Silver 328:
http://i241.photobuc...zdas_7mazas.jpg

Beje, ar ji nepanaši į šitą:
QUOTE("molla" @ 2007 09 25, 20:29)
Gal kuri mezgat su knitmaster 328 modelio mašiniuku? Norėčiau pasikonsultuoti  4u.gif

Jei nepanaši, tai gal kas turite tokią ar panašią? ax.gif
Bėda ta, kad prie šito Silverio nėra instrukcijos. Na, bet remdamasi patirtimi su pirmuoju mezgikliu ir kažkurio "Brotherio" instrukcija, nesunkiai supratau, kaip ja mezgti lygiuoju mezgimu. Bet su perfokortomis (kurių pridėda visa krūva), tai schmoll.gif , niekaip nepavyko. Tik radau, kur tą perfokortą įkišti. Niekaip nesuprantu, ką reiškia užrašai prie jungiklio ant karietos, man atrodo, jie susiję su perfokortomis (Tuck, Slip, Stockinet, Punch Lace ir Knit-in):
http://i241.photobuc...AntKarietos.jpg

Ir dar niekaip nesuprantu, kam skirta ši mezgimo mašinos dalis:
http://i241.photobuc...eaiskiDalis.jpg
Čia yra 20 cm pločio anga įkišti kažkokiai kortelei ar popieriui (perfokortai yra kita anga) ir trys sukiojami jungikliai (ant vieno yra + -, ant antro raidės R ir F, ant trečio - reikšmės 30-60, 61-120 ir trikampis), be to, kažkokia labai gudri skalė su dviem eilėm skaičių.

Kas turit kokių idėjų?
Atsakyti
Sveika prisijungus, Inska!

As jau seniai masciau, kad singeris ir knitmasteris yra identiski. Tik niekaip nerandu informacijos, kodel ju pavadinimai skiriasi, o isvaizda identiska....

Tie uzrasai ant karietos tai reiskia rastai, pvz. lace - kiaurarastis, ir etc.... viena perfokorta panaudojus gali kelis rastus padaryti, kiaurarasti, azura ir etc...

o toji "anga" tai knitreader - kitaip dar vadinama iskarpos skaitytuvas. Dedi iskarpa ir pagal iskarpa mezgazi tavo daiktas.

Del detalesnes informacijos jei rusiskai skaitai pasidomek cia tikrai atsiras kas nors kas turi ar bent ka nors panasaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveiki, neskaičiau temos, tad nežinau ar apie tai jau kalbėjot, blush2.gif bet vieną kartą aš mačiau tokią gana keistą mezgimo mašiną: ji ne geležinė, o man atrodo, netgi su plastmasinėmis dalimis. Toks ratukas, aplink jį apvyti siūlai (jau tiksliai nepamenu kaip) ir reikia sukti svirtelę ir mezgynys mezgasi. O rezultatas - kokių 8 cm pločio juostelė. Gal žinote kur tokių rasti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Inska @ 2007 11 02, 01:08)

Inska,
sveika prisijungus prie musu 4u.gif
Siaip jei as is siu dvieju masinu rinkciausi - tai tikrai antraja imciau. Daugiau galimybiu.
Juk ne visus megztinius megsi is storu siulu. Kartais ir is plonesniu pasitaiko.
Del kiaurarasciu mezgimo, tai kadangi mezgu su Neva, tai rankomis gaunu kiekviena akute perkelineti. Kai mezgiau anksciau cia rodyta raudona megztini su "lokio pedos" rasteliu (berods taip vadinasi), tai viena motyva mezgiau valanda. O moherini shali isvis ilgai. Jau ji tai tikrai rankom buciau greiciau numezgus.
Bet kai mezgi lygiu mezgimu, be rastelio, tai greiciau nei rankomis gaunasi. O su perfokortomis tai bet koks azuras greitai gautusi, man atrodo.
Taip suprantu, kad patirties megzti masina turi? mirksiukas.gif
Atsakyti