Įkraunama...
Įkraunama...

Prancūzų, vokiečių ar rusų?

va ydomu būtų ir su kitomis mamomis pasitarti,padiskutuoti,kurią visgi kalbą pasirinkti penktokui?
renkasi vaikas,bet geriausi patarėjai tėvai,bet ką daryti kai ir pačiam suaugusiam sunkoka apsispręsti...
Atsakyti
Hm, keista, kad anglų nera, ar cia dar kaip antra kalba???
Tada gal geriau vokieciu? g.gif
O ka pati vaikui rekomenduosi?
Atsakyti
taip , čia jau antroji užsienio kalba, kol kas apsistojome ties vokiečių...
aš pati rusų kalba mokiusis nuo 2-os klasės,pamokų būdavo tiek pat kiek ir gimtosios,tai rusų kalba man lyg antra gimtoji, bet naudos iš jos tik tiek,kad galiu rusų klasikus originalo kalba skaityt...
o va vokiečių kažkaip lyg ir praktiškiau rodos...
Atsakyti
Siap tai kalbos pasirinkimas, manau, priklauso nuo to, kokia savo vaiko ateiti matai wink.gif na ir vaiko polinkis mokytis turi reiksmes.
kaip suprantu, cia kalba eina apie antra uzsienio kalba. Nes tikrai visu pirma reiktu mokytis anglu, turint reikalu uzsieni jokia kita kalba nera taip reikalinga (paciai tenka susidurt su tuo, darbo reikalais).
man pvz., labai patinka vokieciu kalba, bet is patirties galiu pasakyti, kad praktikoje ji nera labai populiari (ne taip daznai vartojama kaip anglu ar prancuzu). Todel jei nori, kad vaikas koptu karjeros laiptais (tiek privacioj, tiek ir biurokratinej srity) patarciau rinktis prancuzu. Ji ne be reikalo vadinama "diplomatu kalba". O pvz., ES centrinese institucijose ji vartojama lygiagreta su anglu, ir tikrai yra labai pravartu ja moket.
Kas liecia rusu. Ir ji yra reikalinga, ir daznai vartojama. Ja mokytis lengviausiai(todel jei vaikas tinginiukas ... rolleyes.gif tinka thumbup.gif ), Lietuvoj gyvena daug rusu, bendraujant su kuriais galima dar lengviau isisavint ta kalba, rusu literatura visada bus pasaulio stebuklas ir t.t. clap_1.gif Aisku, gali atrodyti kad tai jau atgyvena, nebereikalinga kalba, taciau taip nera. Rusija - gigantiskas musu kaimynas, su ja buvo ir bus verslo ir kitu santykiu. As asmeniskai ne per seniausiai (labai trumpai) dirbau advokatu kontoroj, kuri specializuojasi muitines sandoriuose (butent su Rusija), taip pat bankininkystes santykiuose (su Latvija) ir pan. Tai visus rastus mes ruosem tiktai rusu kalba. Ir mano rusu kalbos mokejimas (ne tik plepalu lygmeny, bet ir sugebejimas reiksti mintis, rasyti, rinkti tekstus kirilica) buvo ivertintas kaip didziuuuuulis privalumas smartass.gif

Taigi sprest tau, bet jei reiketu rinktis man (tai yra vaikui patart) rinkciausi prancuzu. O rusu, manau, mes ir taip mokesim (bent jau zodziu), nes puse giminiu rusu, su seneliais dukra bendrauja rusiskai, draugu irgi rusu yra (tiesa mazokai). laugh.gif
Atsakyti
QUOTE (Carla @ 2004 09 06, 09:47)
vokiečių kažkaip lyg ir praktiškiau rodos...

Taip, kaip minejau, gali atrodyti, jog rusu isvis nereikalinga sad.gif Bet tai nera visiskai taip. Be abejo, ji yra specifine, reikalinga reciau, bet kartais (net nezinai kada) gali labaaai jos prireikt, ir butent tai gali lemti svarbu suoli gyvenime (kaip buvo mano atveju - laimetas konkursas del darbo).
Visgi vokieciu praktiskesne kalba, o prancuzu - praktiskesne uz vokieciu smartass.gif
Atsakyti
Jei man antrakart reiktu rinktis antra uzsienio kalba, tai rinkciausi rusu, nes mokslines literaturos lietuvoje yra daug anglu kalba ir dar daugiau rusu (aisku senesni leidimai, bet ir nauju geru yra, tik kai skaityt nemoki, tai dry.gif)...
Atsakyti
Prancūzų. Vokiečių nepopuliari, nors aišku bet kokią kalbą gerai mokėt. Užtat prancūzų kalba yra antra po anglų visose ES institucijose..manau, kad vaikui labiau praverstų nei vokiečių ar rusų, juk mes nežinome kokias galimybes turės mūsų vaikai wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 09 06, 10:17)
Užtat prancūzų kalba yra antra po anglų visose ES institucijose..

Va, nezinojau...
Aciu, mamkes, uz info, tikrai nezinojau, kad prancuzu yra antra po anglu smile.gif
Siaip, prancuzu kalba ir skamba daug graziau wub.gif
Vokieciu kalba ausiai labai nekokia dry.gif
Atsakyti
Pas mus tarnyboje siūloma jei jau moki anglų kalba, mokintis tik prancūzų wink.gif Vokiečių kalba irgi gerai, bet matyt ne taip gerai..
Kai skambini Europos Sąjungos į institucijas tai visada anglų ir prancūzų kalba susikalbėsi. Mano kolegos mokinasi iš dūšios tą prancūzų kalbą, tik aš dar ne (neturiu gabumų, man tai kaip katorga sad.gif )
Atsakyti
QUOTE (Rasma @ 2004 09 06, 10:17)
prancūzų kalba yra antra po anglų visose ES institucijose..

thumbup.gif kazka panasaus ir bandziau pasakyt. beje, teko girdet, kad pastaruoju metu prancuzu kalbos populiarumas ES institucijose sparciai dideja. Gal ir man laikas pradet mokytis ? blink.gif
Atsakyti
Mano patarimas geriau rinkis rusų, po pirmu pati galėsi padėti vaikui, po antru jam pačiam bus lengviau išmokti. Juk kartais pažiūri kokį rusišką filmuką ar panašiai. Mano sesers vaikai dabar jau vienoliktokai, o penktoj klasėj antrą kalbą pasirinko vokiečių rezultatas:
1. kiekvienais metais rašo prašymus, kad leistų pereiti į rusų kalba, bet deja tas nenumatyta
2. vokiečių kalbos nemoka visai , nes dabar mokyklose labai reikalauja aukštų anglų kalbos žinių, o antrai kalbai nelabai ir laiko lieka

O dėl prancūzų, patikėkit manim, nenorėkit vaiko padaryt vunderkindu nuo 5 klasės. Kai norės tikrai išmoks (žinote kad savo noru bet ką išmokti yra daug papraščiau, negu 6 metus kiekvieną vakarą klausytis ar jau paruošei namų užduotis).
Man asmeniškai gaila vaikų, kuriuos tėvai apkrauna visokiausiom sustiprintom pamokom, papildomom užsienio kalbų pamokėlėm, o dar būreliai. Vaikams juk ir kieme pažaist norisi ir su draugais susitikt, leiskit jiems dar pabūt mažais, o dėl kalbų tai tikrai ateis laikas ir išmoks. clap.gif Vat pavyzdžiui aš dabar gan sėkmingai mokausi ispanų thumbup.gif
Atsakyti
man problemos nebuvo. Mes nuo antros klases sustiprintai mokomes prancuzu, tad pasirenkant antra kalba nebuvo jokiu svarstymu - zinoma, kad anglu.

Bet jei butume mokesi nuo antros klases anglu, veliau butume pasirinke prancuzu. Vien todel, kad as moku sia kalba ir ji man labai patinka thumbup.gif
Atsakyti