Įkraunama...
Įkraunama...

Prancūzų, vokiečių ar rusų?

Na, aš tai pasirinkau vokiečių kalbą. Rusų sakė mama gales išmokyt, tuo labiau , kad man anglų labai gerai sekasi smile.gif tai manau sunkumu neturetu but... O dėl prancūzų, tai norėjau pasirinkt, bet būčiau ėjusi pati viena ax.gif manau nelabai smagu būtų unsure.gif Tai tiek...
Atsakyti
Iš savo patirties galiu teigti, kad naudingiausia mokėti anglų ir rusų kalbas. Aš pati mokiausi vokiečių ir rusų. Praktiškai vokiečių kalbos nenaudoju. Žinoma, labai ji praverčia būnant Vokietijoje, bet tik tiek. Rusų kalbos mokėjimas labai padėjo studjuojant, rašant darbus. Na o anglų teko savarankiškai mokytis, nemažai pinigėlių išėjo anglų k. kursams.
Atsakyti
As tai pasirinkciau prancuzu ..... Pagrindine kalba ES- prancuzu. Visi oficialus dokumentai ir istatymai- prancuzu kalba.Per kokius 5-10 metu tai bus l.populiari kalba, ir manau bus lengviau darba ateityje surasti......
Atsakyti
Na nezinau, tikrai nesu girdejusi , kad prancuzu yra pagrindine ES. Va, kad vyksta gincai, kokia klb paskirti oficialia ES kalba, tai tikrai, prancuzu yra viena pagrindiniu kandidaciu.

Pasiziurekite, kokios kalbos dazniausiai paminetos darbo pasiulymuose- tai lietuviu, anglu ir rusu.
As irgi rinkciausi rusu klb, nes ES musu vaikai gales sneketis anglu, o kaip bebutu, manau, tokius kaimynus turint (Rusija, Baltarusija), tikrai pravers rusu klb mokejimas.
Ir, kaip kazkas minejo, studijojant labai pravercia, nes isties daug lit-ros yra rusu klb, galima ja uzsisakyti (pvz Kaliningrade) -tikrai yra zymiai pigesne uz kt. uzsienio kalba parasyta literatura.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo evansmum: 13 rugpjūčio 2005 - 19:32
Kad be prancuzu neikirsi ES dokumentu- tai nesamone (esu juriste, su jais ir dirbanti. Butent del darbo su ES baigiau prancuzu kursus, tai del tos kalbos nenaudojimo baigiu ja pamirst. blush2.gif ).

Dukra mokosi mokykloje su sustiprinta vokieciu kalba, uzsiemimai nuo antros klases. Anglu jau kerta gerai (plius ir toliau jos mokosi), tai reikejo pradeti antra kalba. Pasirinkom vokieciu. Bo vyras baiges mokykla, kur mokesi anglu-vokieciu kalbas. Ir jam visai neblogai sekasi- ir tas kalbas gerai ivaldes, ir po mokyklos kruva visokiu ismokes (ne filologas). Tai seka vaikas tecio pedom. smile.gif

Gal tokiam amziuje ne esminis dalykas- kuri ta papildoma kalba. Svarbu, kad ji is viso butu, kad baskarikas nesamanotu. O tiek vokieciu, tiek prancuzu, tiek rusu ateityje pravers. Ir jei ne pati kalba, tai pravers isikertant i kitas giminingas kalbas (na, sis argumentas prancuzu kalbai gal nelabai tinka). smile.gif

Aisku, rusu labai gera kalba, jau vien del to, kad idomu gyvent, zinant sia kalba- ir klasikine literatura, ir siuolaikines politines batalijos ir siurrealistiniai vaizdeliai is pirmu lupu biggrin.gif . Tik gaila man vaika su ta kirilica kankinti. Na, gal su gailesciu kaip nors susitvarkyciau- bet net negirdejau, ar yra Vilniuje lietuviska mokykla, kur mokoma uzsienio kalbos- rusu.

Vienzo, mes pasirinkom vokieciu, bo sitas takelis jau pramintas, reikalas patikrintas. thumbup.gif
Atsakyti
Mes pasirinkom rusų, kaip antrą užsienio kalbą. Anglų , dukra, mokosi nuo antros klasės. O rusų jau prieš pradėdama mokytis suprato. Man jau nebereikėdavo versti rusiškų filmų. Kažkaip savaime taip išėjo, kad ji pradėjo ją suprast. Vis tie filmai, žaidimai. Nori nenori priverčia. Dabar ji mokosi rašyt ir kalbėt. O tai jau sunkiau negu skaityt ir suprast ką kalba. Vokiečių mes nei vienas nesuprantam, tai pagalbos iš tėvų vaikas nesulauktų. O prancūzų pas mus mokykloj iš viso nėra. Jei būtų buvus galimybė rinktis iš daugiau kalbų (ispanų, japonų), tai gal ir būtume pasvarstę, o dabar tegu geriau rusų pramoksta.
Atsakyti
Anglų ir rusų, rusų ir anglų... O vat aš moku vokiečių kalbą (gerai moku). Galiu pasakyti, kad anglų man užtenka tiek, kiek moku (o moku gal tik penktos klasės kursą - I love you ir F*ck you moku pasakyti be akcento). Praktiskai anglų man neprisireikia - vokiečių, vokiečių, vokiečių...

Rusų irgi gan dažnai naudoju. Jeigu pabandžius procentus išvesti - 48% vokiečių, 40% rusų ir likę 12% - kitų kalbų (latvių/anglų/lenkų).
Atsakyti
siaip prancuzu naudingesne nei vokieciu,nes ja mokosi ir moka maziau zmoniu,bet rusu kalba irgi labai svarbi...na,gal dar po kokiu 10 metu ir pasikeis kas,bet siou metu univere ji labai svarbi...darbo skelbimuose irgi daug kas reikalauja rusu kalbos...
o ka pasirinkti? siulyciau prancuzu mirksiukas.gif
Atsakyti
Mes tik uz vokieciu kalba(anglu-pirmoji).Vyresnis sunus rusiskai net skaityti pats ismoko, zaisdamas kompiuteriu, rusiskai pramoko ir kiti du vaikai, mat su teciu jie kalbasi jo gimtaja kalba.Tad pasirinkome vokieciu...
Atsakyti
Tik PRANCŪZŲ 4u.gif , bent jau antrą kalbą, jei nepavyko su pirma.
1. ES, diplomatų kalba;
2. perspektyvi kalba - pažiūrėkit į kalbų mokyklas, kursus - UŽKIŠTA, praktiškiau pramokt mokykloj nei kratyt kišenes vėliau;
3. nepaprastai svarbus pagrindas ateity išmokt kitas kalbas (giminiškas) - mokėdamas prancūziškai, jau supranti ~70% itališkai ir ~50% ispaniškai.
4. nuostabi, žavinga, nepakartojama, švelni kalba, kuria kalbėdamas jauti ypatingą džiaugsmą;
5. gali būti svarbus asmenybės formavimosi veiksnys - nuo mažens užsikrėtęs prancūziškumo "bakterijomis", automatiškai įgyji imunitetą masiškumui, pilkumui ir atrandi tą vadinamąjį gyvenimo džiaugsmą (joie de vivre);
6. itin didelis pliusas asmeniniame gyvenime - vyras, mokantis būtent prancūzų, o ne anglų, rusų ar kt. kalbą, turi daugiau žavesio ir traukos (visgi šiek tiek perimi pačios kultūros). Tas pats galioja moterims cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo agneklimjan: 08 rugsėjo 2005 - 09:50
o as manau , kad nereikia vaikui i galvyte kisti lygeverciu kalbu( kalbant apie ES). o rusu kalba manau kol vaikai uzaugs bus tiek pat vertinga kaip vokieciu , prancuzu ar anglu. juk mes gyvenam anglu ir rusu kalbu susikirtimo zonoje ir taip bus visa laika.manau jos bus abi labai reikalingos.as savo vaikui siulysiu tik rusu thumbup.gif
Atsakyti
4u.gif Manau,kad anglu ir rusu,nes ,jae moki anglu,tai ir vokieciu paprasciau ismokti(giminingos kalbos).
O rusu,nes su sia kalba dar ir daugeli kitu suprasti galima(lenku,ceku,makedonieciu,ir t.t)
Is patirties sakau!
Atsakyti