Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

Sveiki,
Pries kelias savaites nusprendziau tapti kraujo donore. Labai bijojau, taciau veltui, visai neskaudejo, o ir sesutes buvo labai malonios ir paslaugios. Taciau is ju suzinojau svarbu dalyka, kad siuo metu labai truksta kraujo donoru. Kartais net buna taip, kad mazo vaikiuko operacija atidedama del to, jog truksta kraujo. Siaubas, nenoreciau, kad taip nutiktu man. Todel nusprenziau cia parasyti ir gal taip galesim padeti ligoniukams. Tereikia nueiti i Zolyno g. 34, Vilniuje ir ten duoti savo kraujo, mums jis atsistatys ir net nepajusime, o kazkam galime isgelbeti gyvybe. Tai va, jei galit ir turit noro, tai nueikit. As supratau, kad visi donorai sutinkami isskestomis rankomis. Ka gali zinoti, gal kada ir mums prireiks kraujo ir tada ir mes sulauksime savo donoru?
Atsakyti
AS PATI BUVAU SUGALVOJUSI DUOTI KRAUJO BALANDZIO MENESI, TACIAU GAVAU ATSAKYMA, KAD NEPRAEJO METAI NUO GIMDYMO IR NEGALI PAIMTI, TAI VA LAUKIU SPALIO IR BUTINAI NUEISIU.

KADANGI ESU SUSIDURUSI SU SANTARISKIU VAIKU ONKOHEMATOLOGIJOS SKYRIU TAI ZINAU SITUACIJA, KAD LABAI SUNKU KARTAIS RYZTIS OPERACIJOM NES TRUKSTA KRAUJO, O ATLIEKAN YPAC VAIKUCIAMS SU KRAUJO VEZIU OPERACIJAS YRA SVARBU VISAS DALELES KRAUJO SUDERINTI, KAD OPERACIJA PAVYKTU. TAD BRANGIOSIOS IR BRANGIEJI PASIRYZKITE IR DUOKITE KRAUJO, TAPKITE DONORAIS, GAL KAIP TIK JUSU KRAUJO LAUKIA TAS MAZASIS PACIENTAS, GAL KAIP TIK JUSU ERITROCITU MASES LAUKIA, GAL KAIP TIK JUSU DALELYTES TRUKSTA JAM, KAD LINKSMAI GYVENTU... smile.gif

PO KIEKVIENOS CHEMIJOS VAIKUCIAMS YRA PERPILAMA ERITROCITU, TROMBOCITU, IR KITOS MASES, O JOS ISGAUNAMOS TIK IS KRAUJO....

KAI MUMS TEKO PAGULETI TEN ( DEKOJU DIEVUI, KAD NE SU TOKIA DIAGNOZE), TAI GULEJOM VIENOJ PALATOJ SU MERGYTE KAROLINA JEI 8 METAI IR KAIP TIK TUO METU BUVO LASINAMA ERITROCITU MASE, JI ATSISTOJO IR PERSKAITE KAS PARASYTA ANT LASALINES, DABAR NEPRISIMINSIU KOKIA BUVO PAVARDE, BET MERGAITE ASSISEDO IR PRADEJO GARSIAI MASTYTI KAS TAI GALETU BUTI PER ZMOGUS, BUVO ILGI MASTYMAI JI TAIP SAUNIAI KALBEJO SU MAMA, KOL GALIAUSIA JI PASAKE , TAIP NUOSIRDZIAI IR SU TOKIA PADEKA - ,, MAM AS SITA TETA MYLIU...,, UZSISUKAU NES PRADEJAU VERKTI...

TIKIU, KAD JI PASVEIKS, NES GYDIMAS EJOSI GERAI IR JI JAUTESI GERAI, BET NET TOKIAM AMZIUJ JI JAU SUVOKE KAS YRA MIRTIS, KADANGI GRETIMOJ PALATOJ JOS AMZIAUS MERGAITE, JOS NET TA PACIA DIENA BUVO PAGULDYTOS I LIGONINE MIRE.

TAD PADEKIME PASVEIKTI JIEMS, PADEKIME NORS TAIP KAIP GALIME PADETI....
ACIU
Atsakyti
QUOTE (Mera @ 2004 09 07, 14:01)
Sveiki,
Pries kelias savaites nusprendziau tapti kraujo donore. Labai bijojau, taciau veltui, visai neskaudejo, o ir sesutes buvo labai malonios ir paslaugios. Taciau is ju suzinojau svarbu dalyka, kad siuo metu labai truksta kraujo donoru. Kartais net buna taip, kad mazo vaikiuko operacija atidedama del to, jog truksta kraujo. Siaubas, nenoreciau, kad taip nutiktu man. Todel nusprenziau cia parasyti ir gal taip galesim padeti ligoniukams. Tereikia nueiti i Zolyno g. 34, Vilniuje ir ten duoti savo kraujo, mums jis atsistatys ir net nepajusime, o kazkam galime isgelbeti gyvybe. Tai va, jei galit ir turit noro, tai nueikit. As supratau, kad visi donorai sutinkami isskestomis rankomis. Ka gali zinoti, gal kada ir mums prireiks kraujo ir tada ir mes sulauksime savo donoru?

Aciu, kad uzvedei sia tema. As taip pat vis ruosiuosi ten nueiti (pora kartu jau esu davusi krauja), bet vis per tuos kasdienius darbus pamirstu. Jeigu dar kas abejojate, galiu pasakyti tik tiek, kad duoti krauja yra net gi sveika! Taip kad kraujo davimas yra nauda visiems! Nedvejokite, ypac tie, kas turi retesni krauja (zinau kad pastoviai truksta II gr. Rh (-).
Atsakyti
Man paciai po gimdymo krauja dapilinejo, pamenu, ant maiselio buvo parasyta Jonas smile.gif Tai artimieji mane juokino, nu sako, ziurek, prades krutine zelti laugh.gif
Bet man tada tikrai labai padejo to Jono kraujas, nagai parausvejo tiesiog akyse, buvau labai nusilpusi ir infekcija kazkokia mane buvo uzpuolusi, tai jau ir su vyru ir su suneliu buvau atsisveikinusi, aciu Dievui, sugrizau heart.gif
Atsakyti
Aš irgi esu davusi kraujo. Tą dieną kai daviau labai didžiavausi, kad nugalėjau savo baimę, dabar lauksiu kol praeis tam tikras laikas ir vėl galėsiu duoti. Nors man vienintelei ir buvo labai silpna po kraujo davimo ir ranka 2 savaites mėlyna buvo, bet laimės buvo žymiai daugiau clap.gif
Atsakyti
Pas mus kur as studijuoju,pernai,buvo atvaziave medikai is kraujo centro,buvo akcija"padekime vaikams".Is visu studentu atsirado 30zmoniu,kurie nusprende padeti vaikams be jokio atlygio,tame tarpe ir as.Bet deja,man tik istyre mano krauja,o duoti as jo negalejau,nes pas mane yra vienas is faktoriu,kaip pvz buna vieno zmogaus II,kito III,vieno minusas kito pliusas,tai dabar yra naujai atrastas dar vienas faktorius(ar kaip kitaip ji pavadinti nezinau),taigi pas mane II+grupe(kaip ir normaliu zmoniu) ir dar Kell teigiamas(cia buna retai),ir mano kraujo neeme,nes sake jeigu duotu zmogui kuris neturi to Kell teigiamo,tai jam gali baigtis blogai.To dalyko poliklinikose nenustato,o juk kartais exstra trukstant kraujo,duoda ji giminaiciai,net nesusimastydami,kad jie gali tureti ta Kell teigiama ir tuo pakenkti.
As labai palaikau tokias akcijas,jei Jus rysites duoti krauja,ir dar butent kraujo centre,nekils pavojaus niekieno gyvybei,jie ji puikiai istiria,o tik tada priima
Atsakyti
O ar ilga procedūra?
Girdėjau, kad pirmąkart atėjus anketas pildyt reikia, gydytojas apžiūri, ji dar ir tyrimus pirmiausia daro, tai kiek tai užima laiko?
Atsakyti
kraujo dar nesu davusi g.gif siaip ir pati nesu labai stiprios sveikatos, o kazin imtu is manes? cia turi buti stiprus kraujas, o ne nusilpes? paaiskinkit jei kas galit...
be to noreciau suzinoti kaip butu galima gauti donoro kortele...noreciau kad jei kartais kas nutiktu ir buciau tinkama, galeciau paaukoti savo organa kokiam nors geram zmogui....
gyvenu Klaipedoj...gal kas zinot kur cia galima duoti kraujo ir del korteles kur kreiptis?aciu wink.gif
saunuoles mamos, galima jumis didziuotis wink.gif
Atsakyti
Jau 12 metu duodu krauja keturis kart i metus. Tiesa, pradejau nelabai kilniu tikslu vedama-duodavo laisvu dienu. Turejau ir nemalonumu del to-buvo uzkrete kazkokia kvaraba, du menesius apibintuota ranka vaiksciojau, bet, matyt, kraujo per daug turiu, nes vis atsiranda butinybe ji "nuleist". Jeigu nenorit duot kraujo nuolatos, bet turit labai tinkama krauja, galit tiesiog palikti savo koordinates su nurodymais kreiptis ekstra atveju-gal kam taip gyvybe isgelbesit
Atsakyti
O aš durnė bijau..mano oda blyški kaip vaiduoklio, tai pagalvoju, jei man dar 400 ml. kraujo atims, tai galiu ir nugriūt atsistojus nuo to krėslo rolleyes.gif Nė karto kraujo nedaviau, bet jei tai bus kompanija, gal ir pasiryžčiau..juolab mano kraujas irgi prie retesnių IV (AB)grupė.
Atsakyti
QUOTE (Cikadele @ 2004 09 07, 20:29)
galeciau paaukoti savo organa kokiam nors geram zmogui....
gyvenu Klaipedoj...del korteles kur kreiptis?aciu wink.gif
saunuoles mamos, galima jumis didziuotis wink.gif

Dėl donoro kortelės reikia kreiptis į savo polikliniką. Yra pildoma speciali forma, kur nurodysi kokius organus dovanotum, kurioje turi pasirašyti ir koks nors šalia esantis gydytojas. Forma persiunčiama į transplantacijos biurą Vilniuje (tel.: 8-5-2796096), kuris gavęs ir įtraukęs tave į registrą atsiųs tau donoro kortelę. Įvykus nelaimingam atsitikimui, kai nustatoma smegenų mirtis ir pacientas yra tinkamas donorystei, giminėms yra lengviau apsispręsti - dovanoti organus ar ne. Bet kuriuo atveju artimųjų sutikimas bus privalomas raštikai.
Atsakyti
Daviau kraujo- is geros sirdies ir norejau isbandyt ta "malonuma".
Is pradziu lyg ir nieko wink.gif , neskaudejo, po to sokolada dave, arbatos atsigerti, pasedejau, kad silpna nebutu, dar i paskaitas nulekiau.
Bet po keliu valndu taip silpna pasidare unsure.gif , kad galvojau namo nepareisiu, silpna buvo, kas zingsni akyse temo cool.gif , zmones norejo greitaja kviesti. Gaivaliojausi kelias dienas, burokelius valgiau.
Cia gal del to, kad mano kraujo spaudimaslinkes nukritineti, ar siaip per silpna ir tausot savo krauja turiu.
Veliau skambino, kviete ateit, nes truko mano III(+), bet po operacijos buvau, ati kaip ir netinkama.
Ir gerai, antra kart nesiryzciau tokiems zygiams... smile.gif
Atsakyti