Įkraunama...
Įkraunama...

Motinos pieno donorystė

Gal kas zino kokios dabar kainos?
Atsakyti
Na man nereike, bet pries puse metu maciau skelbima, kad 100 g., kainuoja 30 lt. Bet as kita moterim nepasitikeciau.Savo vyresni maitinau misiniu nuo 1 men.
Atsakyti
Oho, kokios kainos blink.gif Aš beveik tris mėnesius atliekamą pieną atiduodavau svetimam mažiui (gaudavosi kažkur 250 ml į parą) ir neprašiau nei cento. Kažkaip atrodo negražu imti iš mažiuko kleckiuko tokius pinigus.
Atsakyti
QUOTE (Kieliuke @ 2004 09 21, 14:27)
Na man nereike, bet pries puse metu maciau skelbima, kad 100 g., kainuoja 30 lt. Bet as kita moterim nepasitikeciau.Savo vyresni maitinau misiniu nuo 1 men.

gAL 3 LT? g.gif MANAU, KAD IR UZ LITRA 30LT PER DAUG unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zanetux: 22 rugsėjo 2004 - 19:46
Manyciau, kad pardavinet motinos piena is principo amoralu - tai tas pats, kas apiplesti savo kudiki. As pati turejau tiek pieno, kad nedaug turuko, jog per ausis pradetu svirksti, bet nei laso neispyliau nepanaudojusi. Svarbiausias dalykas - gera saldytuvo kamera ir svarus indai i kuriuos surenkamas pienas plius kruopsciai zymeti data, kada tas pienas uzsaldytas. Per diena primelzdavau apie litra perteklinio pieno. Supildavau i Gerberio maisiukus pienui saldyti (Jie pardavinejami jau iskart prasterilizuoti, taigi jei neprisilieti prie maiselio vidaus ji atidariusi - galima laikyti, kad jis sterilus) ir nuleidus kiek galima daugiau oro - uzdarydavau plius markeriu uzrasydavau data. Tada - momentaliai guldydavau i kamera, kad pienas susaltu i leda kuo greiciau. Gaunasi tokia ledine plokstele. Pasidariau tokias deze/bokstus i saldytuvo kamera su skylemis apacioje, kad butu galima isimti seniausios datos piena ir kad nesiliestu tie pieno maiseliai su jokiais parduotuviniais produktais. Zodziu naudojama rotacine sistema. Vaikui negalima duoti pieno uzsaldyto pries daugiau nei 3 menesius. Laikui begant to perteklinio pieno mazeja ir jis darosi ne toks riebus kaip pirmaisiais menensiais. Maiseliuose susaldyta piena labai gerai naudoti, kai mama iseina i darba: is vakaro piena perkeli is kameros i saldytuva, kad pamazu atsileistu iki mazdaug +4C, o tada jau vandens voneleje uztrunka vos pora minuciu, kad pasildyti ji iki +35C, nes plastiko sieneles labai plonos ir gerai praleidzia siluma plius zymiai didesnis salycio plotas nei sildant bonkuteje. Motinos pieno negalima sildyti mikrobangeje, nes denaturuojasi dalis baltymu ir antikuniu. Jei vaikas paliko bonkuteje pieno - jo irgi neverta ispilti lauk. Geriau palaikyti saldytuve iki vakaro ir supilti likuti i maudymosi vonele: kudikio oda bus labai svari, minksta ir neissauses (bent jau musu pediatras net klause kokias drekinimo priemones mes danudojam, kad vaiko odyte tokia grazi... (Tiesa, mes su vaikisku muilu kudiki prausdavom tik karta per savaite, o kitom dienom pasipliuskendavom vandeny ir viskas. Tai irgi galejo tureti itakos.)). Nuo puses metu ta piena galima panaudoti koseliu gamybai jei jau pradejote primaitinti.
Likes pieno perteklius labai gerai sueina nustojus maitinti krutimi: musiskiui mamos pieno uzteko dar dviem menesiam po to kai as ji atjunkiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Foxenas: 22 rugsėjo 2004 - 20:53
Foxenai,
kodel sakai, kad pardavineti motinos piena yra amoralu? Cia manau nieko tokio blogo, jei pieno tikrai yra daug ir yra tokiu kuriems jo reikia... O ir tavo pacios kudikis nelieka gi nemaitintas...
Atsakyti
Tuomet tiesiog atiduok... Juk ne pienines karves mes esam, o kazkam duodam "duona kasdienine"...

Na gal as cia per kategoriskai, bet man isties nekiltu ranka imti pinigus uz toki dalyka... Tiesiog kai matai, kaip vien tavo pienu maitinamas kudikis auga ne dienom, o valandom - kyla toks pasididziavimo savim jausmas, tokia kone prietaringa pagarba tam skystimeliui...

Ir dar, piena mano drauge stebejosi, kad kaip tie vaikai gali gerti ta piena jei jis ... kartus. As ragaudavau saviski - jis saldus. Visada, nepriklausomai ka as ta diena valgiau. Taigi gali buti, jog skirtingu moteru pienas, turi skirtinga skoni... Gali buti, kad svetimas kudikis tiesiog negers tavo pieno...
Atsakyti
as irgi atiduociau
Atsakyti
As ligoninej atiduodavau kitiems leliukams, o namie vyresniajam daviau.Maziukas negavo tai nors vyresnis ragavo. clap.gif
Atsakyti
QUOTE (Foxenas @ 2004 09 22, 21:53)
Manyciau, kad pardavinet motinos piena is principo amoralu -

vadinasi, as esu amoralumo vaisius, nes kudikysteje turejau zindyve.
Mama kai broli augino irgi dar viena svetima vaika 1-2 kartus per diena maitindavo. Paprasciausiai ten tvarka tada tokia buvo, kad jei matydavo jog kuri nors mamyte turi daug pieno, tai stengdavosi tai isnaudoti - prasydavo, kad dali pieno kitiems vaikams atiduotu.
Atsakyti
Kitos motinos pienas tinka kitam kudikiui. Nes viskas juk yra subalansuota, kai maitini savaji. Taip kad tokiu atveju misinukas manau geriau.
Atsakyti
asara turbut norejo pasakyti kad netinka...
atsiprasau bet man tai slykstu.. nei savo pieno duociau nei kitos mamos imciau.. nebent butu gyvybes ar mirties klausimas (ziauru, bet as taip galvoju) juk is tiesu, kiekvienos motinos pienas pritaikytas BUTENT jos vaikiukui.... ir jo sudetis keiciasi vaikui augant...
man tai visiskai nepriimtina...
Atsakyti