Įkraunama...
Įkraunama...

vyresnių vaikų reakcija į kitą mamos nėštumą

sveikutes,
kai pastojau su treciu ir vaikams suzinojus kilo triuksmas kaip teks jiems abiems viena sesute ar broliuka pasidalinti,nestumo viduri suzinojau kad dvynukai ir ta naujiena pasakius vaikams,buvo begalo daug dziaugsmo,nes abu tures po maza leliu,zinoma kai gime taip ir buvo pasiskyrste,jei kurio vergdavo kits neidavo budavo tik pasakyta -"taviskis verkia"eik pasupti,Ziurint is sono atrodydavo ganetinai juokinga lotuliukas.gif
Atsakyti
kai laukiausi dvynukiu tai vyriausei buvo 9metai pasakiau is kart kai suzinojau
o ji pasake taip mama, jei tai nebus sese gali jo man nerodyti doh.gif
tai taip atsitiko kad gime dvynukes as gryzau ir viriausioji pamate ir sako mama, cia mano seses ar cia man leles nupirkai thumbup.gif doh.gif lotuliukas.gif

o kai pranesiau mergaitem kad laukiuosi dar vieno vaiko tai visos tik tai aktelejo ir pradejo klausineti .......
tai tiek 4u.gif
Atsakyti
Super thumbup.gif pasiskaičius tiesiog žaviuosi jumis, kurios turit po tris, keturis ir dar daugiau vaikučių.. 4u.gif 4u.gif aš dievinu lėliukus, pati turiu du, sūnų ir dukrytę.. Sūnui buvo beveik keturi, kai sužinojau jog laukiuosi, net nepamenu kada jam pranešėm žinią, bet tik pamenu kaip meiliai jis glausdavosi prie pilvo, glostydamas "leliuką", taip vadinom tą mažą žmogeliuką, nes nežinojom kas bus.. ir dabar stebiuosi iš kur tokia begalinė meilė savo sesytei, jis labai ją myli, prižiūri ir didžiuojasi, kai kartu su sese nueinam pasiimti iš derželio smile.gif visiems draugams giriasi kad tai jo sesytė tongue.gif
Atsakyti
mano vaikuciai dziaugiasi kiekvienu mano nestumu wub.gif dabar dar vel norim leliuko wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Viga @ 2009 01 08, 01:07)
jei vel bus brolis- isprotesiu.

lotuliukas.gif

QUOTE(miglytea @ 2009 01 15, 20:27)
jei tai nebus sese gali jo man nerodyti  doh.gif


lotuliukas.gif
maniškiai jau buvo pripratę, dešimt metų kartojau, kad bus sesė. kada nors smile.gif ir nenustebo. dabar visi šokam pagal karalaitės dūdelę smile.gif
Atsakyti
Vyresnioji mano labai apsidžiaugė. O sūnus 10metis patylėjo ir pareiškė "Nu jūs neatsakingai pasielgėt - čia net lovelės nėr kur pastatyt". O va dabar vienas kitą taip myli, kad net graudu...
Atsakyti
Gal todėl, kad mūsų vienas vyrukas jau beveik septyneri metai auga tarp trijų panelių, jau kuris laikas ėjo kalba apie broliuką...tad vaikams apie dar vieną laukiamą šeimos narį nebuvo labai jau netikėta. Tiesa, sūnus leptelėjo, kad jam dar vienos sesers tai nė už ką nereikia. doh.gif O kita dukra atsakė - tai jei bus sesė, mama dar gimdys, kol bus brolis... lotuliukas.gif Šiaip galiu pasakyt, kad mažesni vaikai gal kiek emociškiau priima - kai pirmą sykį leidau pridėt rankutes prie pilvelio, kur brolis/sesutė spardėsi, tiek šūksnių buvo, o vyresnioji kažkaip jau santūriau reagavo...
Atsakyti
Kai pastojau antraji karta, sunui buvo 7. Ir jis pirmasis (neskaitant vyro lotuliukas.gif ) suzinojo, kad i musu seima ateis naujas narys. wub.gif O kaip jis mamyte saugojo, kaip pergyveno, kad as nevemciau, nes "juk galiu isvemti ta keliu milimetru dydzio leliuka, ir kaip mes ji tada cia, ant zemes rasim" lotuliukas.gif lotuliukas.gif Vasara, pradejus sirpti braskems, skyne jis jas ir ne vienos nevalge- viskas buvo skirta mamytei ir leliukui, esanciam pilvely. Kai dukryte gime, sunus buvo pas mano tevelius, ir apie gimima taip pat praneseme jam pirmajam, jis turejo "garbes" papasakoti apie tai visiems artimiesiems.
Ir dabar, sesei jau greit 2 metukai, tarp ju labai glaudus rysys, aisku amziaus skirtumas nemazas, bet meile begaline... wub.gif
Atsakyti
Labutis mamytės biggrin.gif
Šaunuoliai jūsų mažiukai, kad taip šiltai priėmė dar vieną šeimos narį. Man buvo kitaip. Kai pasakėm sūnui, kad galvojam apie antrą, labai apsidžiaugė ir laukė kada gi pagaliau mamytė nešios mažą stebukliuką, net gyrėsi visiem. Taip gavosi, kad buvo sunkumų pastojant, užtrukom du metus. Per tuos du metus mano sesutė pirma pastojo, jos dukrytė labai džiaugėsi, o maniškis tuomet pareiškė, kad jis jau nebenori nei broliuko, nei sesutės. Buvo sunku paaiškinti, kad jau mamytė nestuke.gif . nors jis savotiškai rūpinosi manimi, vistiek su tėtuku pasidarė geriausi draugai, o mano draugijos nenorėdavo. Kai gimė broliukas, atrodo ir džiaugėsi, ir pasakojo visiems koks jis mažuliukas, ir niekam iš kitų vaikų neleisdavo prieiti, bet man keista buvo tai, kad piešdamas mūsų šeimą broliuko nenupiešdavo. Kai paklausdavau kur broliukas, atsakydavo, kad pas tave gi mama pilvukyje g.gif , {broliukas jau gimęs}. Nusprendžiau skirti laiko tik mum dviem, padaryti mamytės ir vyresnėlio laiką, leidau jam pasijusti atsakingam už broliuką. Reikalai tvarkosi. Dabar vėl paslapčių saugotoja esu aš, ir kai piešinius piešia šeimos tema, tai visada stovi didelis namas su dideliais langais, jis su broliuku žaidžia lauke, o mes su tėtuku juos stebim pro tuos didelius langus. Reikėjo keturių mėnesių kol apsiprato su nauju šeimos nariu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(lengvute @ 2003 12 10, 14:27)
ir vistik, kaip manote, ar vertėtų pasakyti kitiems vaikams apie būsimą kūdikį :
iš karto, kai sužinoma apie tai, po poros mėnesių ar, kai jau matyti pilvas???


priklauso nuo vaiko amziaus: jei jam tik 1-2 metukai, tai jam tas pats ar jus pasakysite is karto ar tada, kai jau matysis pilvukas ir visai kas kita su didesniais vaikais mirksiukas.gif bet kokiu atveju vaika reikia ruosti broliuko ar sesytes atejimui mirksiukas.gif
Atsakyti
Kai pasakiau vaikams jog laukiuos, jie sako: mama juokauji ar tu cia rimtai? g.gif Dar kelias dienas is eiles klausinejo ar tikrai. Kadangi as tokia truputi ,,storule'', tai jie mane tyrinejo kur cia tas pilvas g.gif , o Vilte(7m.)po kiek laiko pareiske:mama as galvojau ,kad tu stora, o pasirodo leliukas pilve buvo smile.gif .
Visi labai laukem maziulio. Kai grizom is ligonines kuri laika nei tv nei kompo reikejo jiems. Sededavo prie leliaus ir tiesiog ziuredavo i ji wub.gif o vyresnieji 12 ir 14m. nusprende, kai uzaugs butinai tures viena o gal ir du vaikucius smile.gif dabar laukia nesulaukia kada brolis paaugs, prades vaiksciot, sneket
Atsakyti
aš dukrytei gan anksti pranešiau žiną. nors jai tik 2 metukai, bet kadangi nuo pat pradžios nusprendėm nelaikyti to paslaptyje (kaip kartais iki 12 savaitės laiko), tai pasakiau ir jai vos sužinojom. priežastis paprasta - kai šnekėjom apie naują leliuką su draugais ir tėvais, norėjau kad ji nors suprastų apie ką kalbam, kad ir nesuvokdama visko iki galo.
labai daug emocijų žinia nesukėlė, aišku ji žiūrėjo į mane tokiom blink.gif akim, atseit ta mama tal visai išprotėjo, koks dar leliukas pilve biggrin.gif kartą teko ją paimti į echoskopiją (nebuvo kur palikti tą dieną), tai galvojau nesupras nieko, o ji mat kažkaip įžiūrėjo tą leliuką, tai nuo tos dienos realiau pradėjo į viską žiūrėt. dabar jau ir pilvuką paglosto kartais wub.gif
Atsakyti