Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip drėkinti buto orą?

Sveiki smile.gif Gal galite patarti kaip sudrėkinti buto orą, labai sausa, neįmanoma, vien dulkių kamuoliai aplink. Žinau tik tą senąjį variantą - statyti indus su vandeniu. Bet ar jis veiksmingas? Aišku yra pirkti spec drėkintuvai bet kaip išsiversti be jų?

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(septyniuke @ 2006 10 05, 18:22)
Sveiki  smile.gif  Gal galite patarti kaip sudrėkinti buto orą, labai sausa, neįmanoma, vien dulkių kamuoliai aplink. Žinau tik tą senąjį variantą - statyti indus su vandeniu. Bet ar jis veiksmingas? Aišku yra pirkti spec drėkintuvai bet kaip išsiversti be jų?

Ačiū  4u.gif


Kol neturejau drekintuvo tai stovedavo bliudai su vandeniu, vaiko lovyte apdedavau slapiais skudurais, naktimis atsibusdavau nuo issausejusios gerkles ir vaiksciodavau kaip lunatike su purkstuvu po kambari ir gaudydavau kiekviena gaivu oro gurksni. Iki siol isivaizdavau, kad viso to pakanka dregmei palaikyti. Bet isigijau drekintuva (isireikalavau is vyro, nes nervai nebeatlaike ir jam kesti mano blaskymasi) ir kartu higrometra (matuoja dregme) tai net nustebau pamaciusi kiek vandens reikia isgarint norint palaikyti normalia dregme (apie 60 proc.) g.gif Zodziu, drekintuvas veikia istisa para ir isgarina apie 3 l. vandens. Is bliudo ir ranksluosciu tikrai tiek neisgaruoja. O kambaryje oras koks gaivus thumbup.gif Nebesibaiminu sulaukt sildymo sezono. Pirkom brangu drekintuva, kuris ir ora isvalo. Nesigailim ir kaifuojam. Ir vaikui labai gerai ir sveika. Nesigundykit su pigiais is Maximos. Jie labai garsiai veikia. Ir poveikis toks pat kaip arbatini uzkaist kambary. Mes ne vilnieciai, bet telefonu uzsisakeme is Vilniaus ir mums net pristate i namus. Higrometra pirkom is e-bay bet pigiu drekintuvu ten nebuvo.
Na ir prirasiau. Gal nenusibos skaityti.
Atsakyti
Jei negalit sau leisti pirkti astuko minėtą drėkintuvą, visai puikiai tarnauja ir pakabinami ant radiatorių moliniai indai. Keistai skamba, kad reikia 60% drėgnumą palaikyt, tiek to, jei tiek reikia, bet mūsų visa šeima peršalimo ligomis nustojome sirgti vien pasikabinus molinukus.
Atsakyti
QUOTE(Žuvė @ 2006 10 06, 15:55)
Jei negalit sau leisti pirkti astuko minėtą drėkintuvą, visai puikiai tarnauja ir pakabinami ant radiatorių moliniai indai. Keistai skamba, kad reikia 60% drėgnumą palaikyt, tiek to, jei tiek reikia, bet mūsų visa šeima peršalimo ligomis nustojome sirgti vien pasikabinus molinukus.

tiesiog paprastus molinius indus kabinat? g.gif reikia dar tokių rast, kuriuos būtų galima pakabint biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(septyniuke @ 2006 10 06, 18:55)
tiesiog paprastus molinius indus kabinat?  g.gif reikia dar tokių rast, kuriuos būtų galima pakabint  biggrin.gif

biggrin.gif nea, nesupratai, yra oro drėkintuvai moliniai - Senukuose prie gėlių vazonų mačiau. Kaina nuo 3 Lt iki 15Lt. Pasirinkimas pagal spalvas, formas, gamintojus.
user posted image
va toks, tik jis čia žemyn galva pastatytas.
Atsakyti
QUOTE(astukas @ 2006 10 05, 19:57)
Kol neturejau drekintuvo tai stovedavo bliudai su vandeniu, vaiko lovyte apdedavau slapiais skudurais, naktimis atsibusdavau nuo issausejusios gerkles ir vaiksciodavau kaip lunatike su purkstuvu po kambari ir gaudydavau kiekviena gaivu oro gurksni. Iki siol isivaizdavau, kad viso to pakanka dregmei palaikyti. Bet isigijau drekintuva (isireikalavau is vyro, nes nervai nebeatlaike ir jam kesti mano blaskymasi) ir kartu higrometra (matuoja dregme) tai net nustebau pamaciusi kiek vandens reikia isgarint norint palaikyti normalia dregme (apie 60 proc.) g.gif  Zodziu, drekintuvas veikia istisa para ir isgarina apie 3 l. vandens. Is bliudo ir ranksluosciu tikrai tiek neisgaruoja. O kambaryje oras koks gaivus thumbup.gif  Nebesibaiminu sulaukt sildymo sezono. Pirkom brangu drekintuva, kuris ir ora isvalo. Nesigailim ir kaifuojam. Ir vaikui labai gerai ir sveika. Nesigundykit su pigiais is Maximos. Jie labai garsiai veikia. Ir poveikis toks pat kaip arbatini uzkaist kambary. Mes ne vilnieciai, bet telefonu uzsisakeme is Vilniaus ir mums net pristate i namus. Higrometra pirkom is e-bay bet pigiu drekintuvu ten nebuvo.
Na ir prirasiau. Gal nenusibos skaityti.


O kiek mazdaug sitas malonumas kainuoja?
Atsakyti
QUOTE(katuksss @ 2006 10 06, 20:09)
O kiek mazdaug sitas malonumas kainuoja?


Visi renkames pagal save. Jei jums nera kvepavimo problemu tai zinoma uztenka moliniu indu. Mano seimoje visiems "dzin" ta oro dregme. o as kankinuosi net masinoje ijungus siluma. Ivertinkit savo ir savo seimos poreikius ir bus lengva pasirinkt. O alergologe neleido det slapiu ranksluosciu, nes sake, kad garuodamas vanduo garina ir chemikalus su kuriais buvo skalbti ranksluosciai. Reikia det ka nors atskira, neskalbiama, tik drekinama. O drekintuva pirkom Boneco firmos uz 900 lt. Siaip kainuoja nuo 300 lt. Ziurint ko nori. Musu yra salto oro drekinimo ir valantis ora, taip pat galima det aromatus. Pvz. eukalipto ar arbatmedzio jei uzpuole kvepavimo ligos. As patenkinta, rinkites pagal save. Siaip ieskojom informacijos internete ir issirinkom.
Atsakyti
QUOTE(astukas @ 2006 10 06, 20:37)
Visi renkames pagal save. Jei jums nera kvepavimo problemu tai zinoma uztenka moliniu indu. Mano seimoje visiems "dzin" ta oro dregme. o as kankinuosi net masinoje ijungus siluma.

o jei sužinotum, kad tie išleisti 900Lt yra be reikalo ar negaila būtų? Pvz man užteko išsiaiskint, kad kvėpavimo problemos ( ir man vienai, neskaitant čiaudziančių pastoviai kitų šeimos narių) kildavo tik suvalgius kažką iš pieno produktų? Gal jau 4 metai bus kaip šildymo sezono metu naudojami moliniai drėkintuvai ir jokių nusiskundimų dėl kvėpavimo nėra, o ir nebesloguoja tiek metų nei vyras, nei dukra. Aišku, net ir mašinoj kvėpuot jau galiu, vien atsisakius pieno produktų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žuvė: 06 spalio 2006 - 19:50
QUOTE(Žuvė @ 2006 10 06, 20:48)
o jei sužinotum, kad tie išleisti 900Lt yra be reikalo ar negaila būtų? Pvz man užteko išsiaiskint, kad kvėpavimo problemos ( ir man vienai, neskaitant čiaudziančių pastoviai kitų šeimos narių) kildavo tik suvalgius kažką iš pieno produktų? Gal jau 4 metai bus kaip šildymo sezono metu naudojami moliniai drėkintuvai ir jokių nusiskundimų dėl kvėpavimo nėra, o ir nebesloguoja tiek metų nei vyras, nei dukra. Aišku, net ir mašinoj kvėpuot jau galiu, vien atsisakius pieno produktų.



Tai gali buti tiesa, bet pas mane yra buve kelios operacijos burnos ertmeje, tai sausejimas ir ypatingas jautrumas net kvapams yra del to. Taigi ypatinga dregme yra begalinis isigelbejimas. Jei buciau jautri pieno produktams, drekintuvas tikriausiai nepakeistu situacijos, o dabar keicia. Tikrai nesigaileciau, nes normali dregme bet kuriuo atveju yra i sveikata. Normali dregme yra 50 proc., o vaikams iki 60 proc. Tai skaiciau medicinineje literaturoje. Ir ant higrometro taip pazymeta.
Atsakyti
QUOTE(Žuvė @ 2006 10 06, 18:00)
biggrin.gif nea, nesupratai, yra oro drėkintuvai moliniai - Senukuose prie gėlių vazonų mačiau. Kaina nuo 3 Lt iki 15Lt. Pasirinkimas pagal spalvas, formas, gamintojus.
user posted image
va toks, tik jis čia žemyn galva pastatytas.

Ir aš kažkada buvau susigundžius nusipirkti porą tokių molinių drėkintuvų iš senukų. Bet deja vanduo juose nė kiek nenusenka net praėjus porai dienų nuo pripylimo, o tai reiškia, kad jie (deja) oro drėgnesniu tikrai nepadaro verysad.gif

Gundausi ir aš įsigyti kokį brangesnį drėkintuvą, bet ką daryti kai yra 3 (ir vienas iš jų labai didelis) kambariai? Pirkti 2-3 drėkintuvus po 900 lt? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ifigenija @ 2006 10 06, 23:53)
Ir aš kažkada buvau susigundžius nusipirkti porą tokių molinių drėkintuvų iš senukų. Bet deja vanduo juose nė kiek nenusenka net praėjus porai dienų nuo pripylimo, o tai reiškia, kad jie (deja) oro drėgnesniu tikrai nepadaro  verysad.gif 

blink.gif nežinau kur problema, bet šildymo metu kas antrą vakarą pildydavom visus drėkintuvus vandeniu - išgaruodavo daugiau nei pusė indo. Beje, tarybiniais laikais ( itin sausame kambaryje stovėjo pianinas) statydavom kibirą vandens - štai į kibirą žiūrint nesimatydavo vandens garavimo požymių.

Tiesa, jei palaikomas 60% drėgnumas kambariuose, ar neatsiranda pelėsis ir žiemą neapšala langai iš kambario pusės?
Atsakyti
Jei reiketu drekinti kelis kambarius tai tiesiog paskirstyciau po kelias valandas kiekvienam. Dienos metu drekinti ta, kuriame daugiausia visi buna. Pries nakti galima kelias valandas padrekinti vaiku miegamaji. O nakciai pasijungti savo miegamajame (yra tylus naktinis rezimas). Na mazdaug taip.
O del pelesiu problemos kol kas nera. Juk reikalinga ne tik siluma ir dregme, bet ir ventiliacija. Nelaikykit aklinai uzdarytu langu. Siaip jau vasaros metu dregme kambaryje buna net virs 60 proc., o dabar kai saules maziau ir dar palyja tai net virs 70 proc. Taigi vasara sienos nesupelyja. Svarbiausia yra ventiliacija. O jei yra plastikiniai langai tai laikant aklinai uzdarytus ir be drekintuvo sienos supelyja. Taigi, ne drekintuve problema.
Atsakyti