Įkraunama...
Įkraunama...

Košių receptai

QUOTE(varlele @ 2006 12 21, 14:55)
Sveikos,
LIUX tema, nes irgi problemele darosi, kai galvoji ar pakankamai visko gauna maziuke....jau greit bus 11men.
truputeli papastabiausiu.... Kiek teko skaityti rimtesnes literaturos, kepeneliu patartina vaikiukams neduoti, nes jos ner jau tokios sveikos. Mes valgom jautiena, perkam firminese parduotuvese, kur zinau, kad patys augina, o dar geriau, turim surade ukininka, kuris mums informuoja, kai paskerdzia koki jaunesni gyvuliuka, tada uzsisaldom siek tiek ilgesniam laikui mesytes. Dazniausiai jautiena, kadangi ten daugiausia gelezies. Vistienoje nieko maistingo vaikams nera. geriau Jautiena, versiena. Aisku, kas kaip norit, tik siaip..... O lasisos ner per riebu?? neberia? as tai kazkaip lasisos nelabai dar duod
Va man problema su kruopinem kosem. Kaip jus jas darot?? malat, verdat. Nors yra 8 dantys, bet tas kramtymas tai salyginis, nesukramto gi.... Dar pakoleikas plikom pirktines kosytes, kazkaip labiausiai patinka Tuteli, bet noreciau jau pakeitalioti kitomis kruopomis. Kuo paskaninat?? saldytais vaisais, ar dar kas nors kokiu ideju turit??
Ir dar. Ar issiverdat kelioms dienoms ir pasildot, ar kasdien vis nauja verdat?? na tiesiog idomu kaip kiti daro.

Linkejimai. Butu idomu paskaityt ir kitu patyrimu..... drinks_cheers.gif



O aš lašišą duodu nuo kokių 9,5 mėn. Nuperku didesnį gabaliuką, bet mažiui verdu tik tą kūdesnį, ten riebalo bevik nerasta schmoll.gif kur kraštas riebesni neduodu. Ir valgom, ausys linksta thumbup.gif
Dėl kepenėlių tai irgi manau, kad ten gero mažiau nei blogo...

O šiaip valgom jau daug ką, bet jau nesikartosiu, nes skaičiau mūsų patiekalai jau išvardinti biggrin.gif
Atsakyti
Gal vištienos taip masiškai neduokit ir dar kasdieną... Ten vieni hormonai ir antibiotikai, nebent kaimiška višta... geriau kalakutą iš eko ūkių
Atsakyti
QUOTE(Usska @ 2007 01 16, 23:56)
Gal vištienos taip masiškai neduokit ir dar kasdieną... Ten vieni hormonai ir antibiotikai, nebent kaimiška višta... geriau kalakutą iš eko ūkių

Aš kaip tik turiu žurnalą apie vaikų mitybą,ir ten rašo,kad vištienos išvis neduoti,būtent dėl tų antibiotikų.Ir dabar pagal žurnalą jums išvardinsiu vertingiausius produktus:liežuvis(geležies 5,1),jautiena(gel.2,7),veršiena(2,8),triušiena(2,1)....O nuo 7mėn geležies poreikis per parą 10mg.Maniškė valgo labai puikiai liežuvio,triušienos,kalakutienos košeles su įvairiom daržovėm thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(varlele @ 2006 12 27, 14:53)
o kaip sildot?? mikrobangej??

Įstatau dubenėlį į puodą su vandeniu. Kažkodėl mikrobange nepasitikiu ax.gif.
Atsakyti
As rytais verdu kruopu kose, jomis reguliuoju "kakojima": avizos ir kiti dribsniai(5, 4 grudu, mieziu) laisvina, ryziai - kietina, grikiai ir kukuruzai neutralus. Malu jau isvirta kose. Skaniniu sviestu ir ckrum arba medum. Jei per tirsta skiedziu tuo paciu misiniu (mes similaca vartojam)
Pietums darzoviu ir mesos ar zuvies kose: bulve, morka, kalafijoras ar brokolis, petrazole, spinatai labai gerai. Dedu druskos nes kitaip nevalgo. Pavakariams ir vakarienei pirktinius valgom dalykus: surelius, varskes su vaisiais, jogurtus, sausainius su pienu ar milupos koses padarau.
Papildyta:
Mesa: kalakutiena, vistiena, jautiena, versiena, liesa kiauliena. naudoju ir farsa (ji sutrint lengviau) ir gabaliukais. Perku parduotuvej.
O zuvi lasisa, kai yra didkepsniai, tai vieno gabalo uztena kokiems 5 kartams. Kai isverdu daugiau sudeu i stiklaiiukus ir laikau saldytuve tinka ir ryt ir poryt. Ilgiau ne. Problemu iki siol jokiu nebuvo.
Sildau sildytuve. Kur su vandeiu. Patogu.
Atsakyti
varlele, io lasila tai thumbup.gif kapoja maniskis. o kitos zuvies neikisi... schmoll.gif
ir tikrai ji neriebi, ojei matai riebaliuku -tiesiog nuimk su saukstu.... mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(varlele @ 2006 12 27, 14:53)
o kaip sildot?? mikrobangej??

g.gif na mikrobange ir yra mikrobange....
Papildyta:
QUOTE(supermamytukas @ 2007 01 16, 23:11)
Ir dabar pagal žurnalą jums išvardinsiu vertingiausius produktus:liežuvis(geležies 5,1),jautiena(gel.2,7),veršiena(2,8),triušiena(2,1)....O nuo 7mėn geležies poreikis per parą 10mg.Maniškė valgo labai puikiai liežuvio,triušienos,kalakutienos košeles su įvairiom daržovėm thumbup.gif

ir net gi labai megsta, o va jautienos, tai gabaliukai nepatinka schmoll.gif ir net nesiulyk-isspjauna
Papildyta:
QUOTE(Renata 76 @ 2006 12 11, 20:48)
Pasakykit man,kur perkat viska, is ko verdat maziukams? As kartais geriau nuperku gatava darzoviu kosyte

aisku geriausia pas ukinikus patikimus...
bet tu pirktiniu vaikui sunku ikist! ar teko nors karta ju paragaut? nu slikstukas... doh.gif
Papildyta:
QUOTE(zaiza66 @ 2006 12 15, 11:59)
juk kepenyse kaupiasi visos organizmo negeroves.....nemanau kad maziukam verta jas duoti.

drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(varlele @ 2006 12 21, 14:55)
Va man problema su kruopinem kosem. Kaip jus jas darot?? malat, verdat. Nors yra 8 dantys, bet tas kramtymas tai salyginis, nesukramto gi.... Dar pakoleikas plikom pirktines kosytes, kazkaip labiausiai patinka Tuteli, bet noreciau jau pakeitalioti kitomis kruopomis. Kuo paskaninat?? saldytais vaisais, ar dar kas nors kokiu ideju turit??
Ir dar. Ar issiverdat kelioms dienoms ir pasildot, ar kasdien vis nauja verdat?? na tiesiog idomu kaip kiti daro.


maniskis irgi jau dantu daug turi greit metukai, bet kramtyt schmoll.gif Koks didesnis gabaliukas ir lauk is burnos... paima i rankyte ir duoda man , tipo pasiimk! lotuliukas.gif
As visad kruopas maldavau ir tebemalu kavamalia arba galingesniu kombainu! thumbup.gif ir greit isverda ir neerzina kai serga pvz. bet dabar pradejau naudot Myllyn Paras greitai paruosemas kruopites! ir pasibaige visi isspjovimai
Sildyt tik sekanciam sildymui sildau, jei lieka!
juk ir patiem ar patinka vis ytas pats maistas! be to reikia kad vaikas gautu kuo ivairesnio maistuko
Atsakyti
nu mamkos, kam cia klausimai kyla del mikrobangines doh.gif nepatartina kad vaikas virtuvej butu kai ji ijungta, o jus svarstot apie sildoma maista joje vaikui doh.gif
Atsakyti
Labas, mamos, o mano suneliui 8 men ir turim problemu del valgymo. Nezinau, gal neskaniai isverdu, nors man paciai tos koses skanu ir vyras sako, kad skanios, o sunelis nevalgo ir tiek. Is kruopiniu valgom tik avizinius dribsnius, kitos nepatinka, spjauna. O su mesiskom irgi katastrofa - kartais suvalgo, bet labai retai ir niekaip nesuprantu, ka daryti. Uz tai tas slykscias pirktines (jas duodu tik tada, kai kur nors isvaziuojam ir neturiu galimybes isvirti) valgo su malonumu. Gal ka patartumete, ka daryti? Kaip pripratinti prie naminiu kosiu? Su vyresnele dukra tokiu problemu nebuvo, viska valge, o sitas isrankus...
Atsakyti
QUOTE(Lauryna28 @ 2007 01 25, 13:30)
Labas, mamos, o mano suneliui 8 men ir turim problemu del valgymo. Nezinau, gal neskaniai isverdu, nors man paciai tos koses skanu ir vyras sako, kad skanios, o sunelis nevalgo ir tiek. Is kruopiniu valgom tik avizinius dribsnius, kitos nepatinka, spjauna. O su mesiskom irgi katastrofa - kartais suvalgo, bet labai retai ir niekaip nesuprantu, ka daryti. Uz tai tas slykscias pirktines (jas duodu tik tada, kai kur nors isvaziuojam ir neturiu galimybes isvirti) valgo su malonumu. Gal ka patartumete, ka daryti? Kaip pripratinti prie naminiu kosiu? Su vyresnele dukra tokiu problemu nebuvo, viska valge, o sitas isrankus...

Manoji irgi valge tik pirktines koses.Kiek bedarydavau savo gamybos ir skaniai,nevalgydavo ir tiek schmoll.gif .Nezinau ar cia sutapimas,ar vaikas persilauze-pradejo valgyti mano darytas koses thumbup.gif .Pati negaliu patiketi thumbup.gif .Anksciau as pildavau pieno misini i kose ir suplakdavau,o dabar pilu vandeni kurioje vire viskas ir suplaku.Gal cia sutapimas,bet pradejo manoji valgyti 4u.gif
Atsakyti
Sveikos visos. Aišku, kiekviena mama nori savo vaikui kuo geriausio. Bet aš taip nustebau, paskaičius šitą temą, kad ojojoi...
Mamos, negi jūs manot, kad sveika vaikui duoti kažkokią pritrombuotą chemijos ir antibiotikų lašišą????? schmoll.gif
Mano manymu, vaikams iki metų reikėtų parinkti ekologiškus produktus, tame tarpe ir žuvytę, kuri užaugusi natūraliai, o ne užauginta ant chemijos. Net ir suaugusiems nelabai sveika tas lašišas valgyt, o jūs vaikams duotat! Nebent jūs gaunat natūralios... g.gif

Taip pat nemanau, kad reiktų vaikams į košes dėti cukrų, medų, druską schmoll.gif ir kitus prieskonius. Medaus iš viso negalima gal iki 2 metų, nežinau tiksliai iki kiek.

Be to, visiems žinoma, kad kuo ilgiau produktas stovi išvirtas, tuo jame lieka mažiau naudingų mežiagų. Čia atsakymas toms, kurios šildo iš anksto išvirtas
košes. Aš šildau tik extra atveju, kai kelionėje, etc.

Produktus reikėtų duoti irgi atsargiai. Mano manymu, negalima pomidorų, visokių avokadų, citrusinių ir kitų atvežtinių, ne Lietuvoje augusių vaisių ir daržovių. Negalima sūrelių ir varškyčių, jogurtų, tokių kaip Danonki, Miau, jie skirti vaikams nuo 1 metų.
Taip pat manau, kad nereikėtų vienu metu maišyti daugiau kaip 4-5 skirtingus produktus, kai verdat košę. Gali būti per sunku tokiam mažiui suvirškinti.
Atsakyti
QUOTE(Lauryna28 @ 2007 01 25, 12:30)
Labas, mamos, o mano suneliui 8 men ir turim problemu del valgymo. Nezinau, gal neskaniai isverdu, nors man paciai tos koses skanu ir vyras sako, kad skanios, o sunelis nevalgo ir tiek. Is kruopiniu valgom tik avizinius dribsnius, kitos nepatinka, spjauna. O su mesiskom irgi katastrofa - kartais suvalgo, bet labai retai ir niekaip nesuprantu, ka daryti. Uz tai tas slykscias pirktines (jas duodu tik tada, kai kur nors isvaziuojam ir neturiu galimybes isvirti) valgo su malonumu. Gal ka patartumete, ka daryti? Kaip pripratinti prie naminiu kosiu? Su vyresnele dukra tokiu problemu nebuvo, viska valge, o sitas isrankus...

Pas mus irgi buvo tos tarpas, kai labai nenoriai košes, tik va vaisinės tai greitai būdavo sudorojamos smile.gif Tai aš į daržovienę ar "mėsienę" pradėjau įtarkuot obuoliuko mirksiukas.gif Tai valgė labai noriai, tada obuoliuką po truputį mažinau, mažinau..... ir valgom vėl normliai smile.gif Pabandyk, gal pavyks savo zuikį taip apgaut biggrin.gif
Atsakyti
Beje, mamos, gal žinot kuri, kaip teisingai išvirti grūdų košes, kad liktų kuo daugiau vitaminų? Ar geriau išbrinkinti, tada išvirti ir sutrinti, ar geriau iš pradžių sumalti, o tada užplikinti ir pabrinkinti? Kaip jūs verdate?
Atsakyti