Įkraunama...
Įkraunama...

Mažesnis mokestis už darželį

QUOTE(Agni'85 @ 2007 03 08, 10:12)
Gal kas zino ? ar jei esu vienisa mama (pas vaika liudijime vietoj tecio bruksniukai),nedirbu nei mokausi kiek moketi uz darzeli? g.gif



QUOTE(elyt @ 2007 03 08, 22:31)
Aš jums pavydžiu , galite už darželį mokėti po pusę kainos .O štai Klaipėdoje gyvenant, jei gimimo liudijime yra įrašytas vaiko tėtis tai tokių nuolaidų negauname .Ėjom į du darželius ir abiejuose pasakė , kad gauni alimentus tai ko dar nori. Gal kas žinote kokį įstatymą dėl šio klausimo , nes niekaip nesuprantu kaip galima vienam mieste būti vienaip , o kitam kitaip ?Kažin gal jie taip mūsų sąskaita taupo pinigėlius ?

įstatyme aiškiai parašyta, kad maŽesnis mokestis už darželį priklauso asmenims(motinai arba tėvui) VIENIEMS AUGINANTIEMS VAIKĄ (VAIKUS), bet nebūtinai jie turi būti vieniši ar
nagauti alimentų. Pasiūlykite biurokratams neieškoti rūroj smegenų. o dar jei gaunate socialinę pašalpą, tai mokestis išvis nepriklauso, tik po 50ct į dieną . ŽINIOS TIKROS, IR ĮSTATYMAS GALIOJA VISOJE LIETUVOJE VIENODAS.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eegle: 12 kovo 2007 - 19:09
QUOTE(eegle @ 2007 03 12, 19:09)
įstatyme aiškiai parašyta, kad maŽesnis mokestis už darželį priklauso asmenims(motinai arba tėvui) VIENIEMS AUGINANTIEMS VAIKĄ (VAIKUS), bet nebūtinai jie turi būti vieniši ar
nagauti alimentų. Pasiūlykite biurokratams neieškoti rūroj smegenų. o dar jei gaunate socialinę pašalpą, tai mokestis išvis nepriklauso, tik po 50ct į dieną . ŽINIOS TIKROS, IR ĮSTATYMAS GALIOJA VISOJE LIETUVOJE VIENODAS.


Jie ir neneigia , kad yra toks įstatymas , bet akcentuoja , kad kiekvienas miestas savo biudžetą skirsto savaip . Kažkaip atrodo painavu , bet negi ne viena klaipėdietė nesusidomėju šiuo klausimu , arba buvo įtikinamai nusodintos . smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(elyt @ 2007 03 13, 16:41)
Jie ir neneigia , kad yra toks įstatymas , bet akcentuoja , kad kiekvienas miestas savo biudžetą skirsto savaip . Kažkaip atrodo painavu , bet negi ne viena klaipėdietė nesusidomėju šiuo klausimu , arba buvo įtikinamai nusodintos . smile.gif  .

blink.gif blink.gif blink.gif Aš jūsų vietoj iškart į ministeriją kreipčiausi. Nė vienas rajono valdininkas negali ignoruoti įstatymų. Jei priklauso, tai priklauso, čia kaip ir NDP, asmenims, vieniems vaikučius auginantiems jis didesnis, nepriklausomai ,gauna alimentus, ar ne, tėvystė nustatyta, ar ne. Nepasiduokite 4u.gif
Tik soc. pašalpos ir kompensacijos neteikiamos, jei nepriteisti alimentai ar tėvystė nenustatyta mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eegle: 14 kovo 2007 - 10:02
QUOTE(eegle @ 2007 03 12, 20:09)
įstatyme aiškiai parašyta, kad maŽesnis mokestis už darželį priklauso asmenims(motinai arba tėvui) VIENIEMS AUGINANTIEMS VAIKĄ (VAIKUS), bet nebūtinai jie turi būti vieniši ar
nagauti alimentų. Pasiūlykite biurokratams neieškoti rūroj smegenų. o dar jei gaunate socialinę pašalpą, tai mokestis išvis nepriklauso, tik po 50ct į dieną . ŽINIOS TIKROS, IR ĮSTATYMAS GALIOJA VISOJE LIETUVOJE VIENODAS.


va va, mano atvejis.
as issiskyrusi su vaiko tevu, bet va istekejau antra karta, dabartinis vyras vaiko neisivaikino. lengvatos del NPD ir kasmetiniu aotsotgu liko tokios pat.
i darzeli reikia vel nesti pazyma apie siemos sudeti, tai man ja isduos kad esu istekejusi, ir vaikas salia irasytas bus.


KOKOS CIA ISTATYMAS? parasykit, prasau.
Atsakyti
QUOTE(flamingo @ 2007 04 02, 11:57)
va va, mano atvejis.
as issiskyrusi su vaiko tevu, bet va istekejau antra karta, dabartinis vyras vaiko neisivaikino. lengvatos del NPD ir kasmetiniu aotsotgu liko tokios pat.
i darzeli reikia vel nesti pazyma apie siemos sudeti, tai man ja isduos kad esu istekejusi, ir vaikas salia irasytas bus.
KOKOS CIA ISTATYMAS? parasykit, prasau.

Kadangi istekejai tau lengvata nebebus teikiama,vat
Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 04 03, 19:00)
Kadangi istekejai tau lengvata nebebus teikiama,vat


o kodel man lengvatos kitos taikomos, a?
Atsakyti
QUOTE(flamingo @ 2007 04 04, 11:52)
o kodel man lengvatos kitos taikomos, a?

Va geriau isiskaiciau tavo posta ir pati susimasciau,o kiek dienu kasmetiniu atostogu tau skiriama?Nes as pasiskaiciau istatyma,kad vieniems auginantiems vaikus iki 12lygtai metu priklauso 35d.,bet kai nuejau aiskintis pas buchaltere,tai ji man isaiskino taip kad tipo viena augini tada skaitosi,kai vaiko tevas yra mires arba ikalinimo istaigoj,as dabar galvoju kad mane apgaudineja.


Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 04 04, 19:23)
Va geriau isiskaiciau tavo posta ir pati susimasciau,o kiek dienu kasmetiniu atostogu tau skiriama?Nes as pasiskaiciau istatyma,kad vieniems auginantiems vaikus iki 12lygtai metu priklauso 35d.,bet kai nuejau aiskintis pas buchaltere,tai ji man isaiskino taip kad tipo viena augini tada skaitosi,kai vaiko tevas yra mires arba ikalinimo istaigoj,as dabar galvoju kad mane apgaudineja.


man skiriama 35 d.
nors ir istekejau bet vistiek man tiek priklauso. man buhaltere tai aiskino. nes dabartinis vyras neisivaikino mano vaiko. jo tevas iki siol ir liko tevu, ir gyvena kitur su kazkuo.

jei esi neistekejus antra karta tai be jokiu abejoniu tau priklauso visos sitos lengvatos
Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 04 04, 19:23)
Va geriau isiskaiciau tavo posta ir pati susimasciau,o kiek dienu kasmetiniu atostogu tau skiriama?Nes as pasiskaiciau istatyma,kad vieniems auginantiems vaikus iki 12lygtai metu priklauso 35d.,bet kai nuejau aiskintis pas buchaltere,tai ji man isaiskino taip kad tipo viena augini tada skaitosi,kai vaiko tevas yra mires arba ikalinimo istaigoj,as dabar galvoju kad mane apgaudineja.


Tave ryskiai aupgaudineja! Man dave 35 d. net kai dar buvau neissituokus, o gyvenau metus separacijoje, ar tevas yra ar nera, vistiek augini vaika viena, o tie alimentai dazniausiai buna kaip drambliui trupiniai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 04 04, 16:23)
Va geriau isiskaiciau tavo posta ir pati susimasciau,o kiek dienu kasmetiniu atostogu tau skiriama?Nes as pasiskaiciau istatyma,kad vieniems auginantiems vaikus iki 12lygtai metu priklauso 35d.,bet kai nuejau aiskintis pas buchaltere,tai ji man isaiskino taip kad tipo viena augini tada skaitosi,kai vaiko tevas yra mires arba ikalinimo istaigoj,as dabar galvoju kad mane apgaudineja.


Namanau, kad apgaudinėja, tiesiog neišmano. Priklauso 35 k.d. ir NPD didesnis. Šios lengvatos yra taikomos faktiškai vienam auginančiam vaiką. Jeigu VMI kils abejoniu del mokesciu vengimo - įrodinėti turėsi VMI, o ne darbovietei.
Darbo kodekso irgi isaiskinimai yra, o jei reikalauja irodymu - rasyk e-laiska darbo inspekcijai ir gausi rastiska isaiskinima. Tada nunesk ir parodyk.

Atsakyti
Aciu mamytes 4u.gif

Apgavikai, as jau ketvirtus metus taip dirbu,gaunu 28k.d atostogu per metus,tai isivaizduokit kiek pinigu as praradau doh.gif Pikta tai nemoku pasakyt.

O kas tas NPD?

Aidarsakai neismano,abejoju tai didele imone AB,priklauso SBA koncernui,nemanau kad tokioj imonei tokiu elementariu dalyku nezinotu.

Viskas po svenciu einu i kadru skyriu aiskintis kodel mane apgaudineja.

O koks yra VMI e-meilo adresas?Aciu uz atsakyma
Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 04 05, 18:41)
Aciu mamytes 4u.gif

Apgavikai, as jau ketvirtus metus taip dirbu,gaunu 28k.d atostogu per metus,tai isivaizduokit kiek pinigu as praradau doh.gif Pikta tai nemoku pasakyt.

O kas tas NPD?

Aidarsakai neismano,abejoju tai didele imone AB,priklauso SBA koncernui,nemanau kad tokioj imonei tokiu elementariu dalyku nezinotu.

Viskas po svenciu einu i kadru skyriu aiskintis kodel mane apgaudineja.

O koks yra VMI e-meilo adresas?Aciu uz atsakyma

NPD - neapmokestinamas pajamų dydis. Tau jis turėtų būti 370 litų.
Dėl atostogų dar nieko nepraradai, tiesiog turi sukaupusi 4 savaites papildomų atostogų, tik patarčiau greičiau dėl to išsiaiškinti.
Dėl visų lengvatų. Garantuoju, kad jos yra, nesvarbu, ar SD sėdi kur nors, ar ne, ar užsilenkė, ar ne. Man priklausė didesnis NPD, 35 d. atostogų ir 50 proc. nuolaida už darželį. Teismo keliu buvo nustata tėvystė, niekas nepasikeitė. Tiek į darbovietę, tiek į darželį nunešiau naują gimimo liudijimo ir pažymą iš gyventojų registro, kad esu netekėjusi ir užteko. Sakiau, kad jei reikės, pristatysiu teismo sprendimą, kad vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su manim, tačiau nė to neprireikė.
Moterys, žinokit savo teises ir neleiskit užlipt ant galvos. Mano darbovietėj personalo skyrius irgi bandė ardytis dėl tų atostogų, bet mandagiai paaiškinau, kad yra tokia lengvata ir greitai apsiramino. Jeigu jau pačios atsisakysit atostogų, patikėkit, nė vienas darbdavys jų per prievartą nebruks. Jei tau visgi neduotų atostogų, atsimink, kad išeinant iš darbo tau už jas priklausys kompensacija (4 metai = 4 savaitės = 1 mėnesio atlyginimas).
Atsakyti