Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip ir kada įvedamas "kietas" maistas?

QUOTE(Jurga @ 2005 04 15, 22:51)
1 maitinimą daržoviene ir kitą - kruopų. Bet prieš tai - geriau išbandyk atskirai kruopų. Jei nealergizuos, kai bus įpratęs (išbandant po vieną košę) prie kelių - tai jas galėsi ir duot pakaitom per tą pačią dieną. Nežinau kelių mėnesių - kaip gausis natūraliai - gal bus jau kokie 8. Žiūrint kada pradėsi  smile.gif 
Nežinau, ar supratai, ką čia prirašiau  ax.gif


atrodo supratau, ačiū, Jurguže, labai! 4u.gif pradedu jau dabar... tai vienžo, dabar pratinu prie daržovienos, paskui - prie kruopų, o kai pripras, tada galėsiu duot abi tą pačią dieną mirksiukas.gif
Atsakyti
Mergaites, o ar i darzoviene galima det sviestuka ar tik alyvuogiu alieju? Ar valgo jusu angeliukai be druskytes? Ar skanu jiems? Ruosiuos moraliskai primaitinimui, nors mums dar tik 2.5 men. Nuo kada pradet pratint prie kito maisto tik misinukais maitinamus leliukus? ot ir galvosukis, jauciu metus stovesiu prie tu tyreliu prekybos centruose, o vyras is proto eis... blink.gif
Atsakyti
aš tai pradėjau nuo obuoliuko, paskui daviau bulvių košytę, tada bulvė+morka, vėlaiu pradėjau duoti ryžių, miežių, avižų, 4javų košes. bet aš per dieną vieną kart duodu košę, kiekvieną dieną kitokią. dar kartais po pietų vaisių tyrelę desertui paragaujam biggrin.gif
Atsakyti
Man irgi primaitinimas labai aktualu...
Mes prieš porą savaičių pradėjom valgyti kietą maistelį. Mano virtos ir trintos morkytės tai mažė nelabai valgė, iš pradžių net žiaugčiojo... schmoll.gif O kai daviau paragauti Hipp morkyčių tyrės, tai visai neblogai. Iš karto pora šaukštelių suvalgė. thumbup.gif
Bet aš čia pasiskaičiau, kad mes tas morkytes vos ne 10 dienų turėtume valgyti ir pratintis. O aš mažei pora dienų daviau morkyčių, veliau pasiūliau morka+bulvė (irgi pora dienų), vėliau morka+bulvė+kalafioras (pora kartų, nes nepatiko), po to vėl morkytė, vėl mokytė+bulvė ir t.t. Aišku pati porcija visada didėja, nes mažė vis daugiau suvalgo, bet as vis pakaitalioju. Ir štai praėjo jau pora savaičių, o mano mažė daržovių košės suvalgo apie 100g. Ir ne vienos rūšies, o kasdien vis kitokios... Gal aš čia per smarkiai kaitalioju tas daržoves? g.gif
Kaip žinoti, ar viskas gerai skrandukui, ar jis neapsunkintas?? g.gif

Gal ir vėlai jau klausiu, bet kažkaip reiktų žinoti, ar aš čia nepakenkiau kažkuom savo vaikui... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausyte1 @ 2005 04 25, 11:51)
Gal ir vėlai jau klausiu, bet kažkaip reiktų žinoti, ar aš čia nepakenkiau kažkuom savo vaikui...  doh.gif


Ausyte1, aš tai tikrai ne ekspertė, bet manau, kad labai greit suprastum, jei mažutei kas nors netiktų - juk vaikas būtų neramus, pilvas sukvailiotų ar kažkas pan. nutiktų biggrin.gif Aš tai irgi 10 dienų vienos košės neduodu (na, mes dar nelabai senai pradėjom ragaut naujus dalykus) - 3-4 dienas vieną košę pavalgom ir judam toliau mirksiukas.gif Maniškio tai šiek tiek viduriukai pakietėjo, bet, tpfu tpfu tpfu, kaip ir nieko daugiau blogo nenutiko. Manau, ir jums viskas tvarkoj 4u.gif

lora25 - matai, mes kol kas tyreles kapojam, tai nesusidūrėm dar su šitu klausimu aliejus/sviestas. Man regis, kažkur skaičiau, kad sviestą galima irgi dėt į košytes, bet gal truputėlį vyresniam vaikiukui? (čia vyresniam nei 4-5 mėn., kaip kad maniškis dabar biggrin.gif)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aite: 25 balandžio 2005 - 11:12
Galima ir sveisto (bet tikro sviesto, o ne tepaus mišinio mirksiukas.gif) ir alyvuogių aliejaus pilti. Kol dar nepriprato prie košės, tai geriau aliejus, paskui laisvai ir sviesto gali dėti. Man taip seselė pasakojo, o pati dar irgi tik morališkai ruošiuosi bandyti biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Aš primaitinu savo mazgių maždaug nuo 5 su puse mėnesių. Duodu savos gamybos daržovių košę. Maždaug kas penkias dienas įvedinėjau naujas daržoves. Šiaip tai nieko iš riebalų į jas iki šiol nedėdavau, tik atskiesdavau savo pienu. Bet jis tos daržovienės pradėjo labai daug suvalgyti, 200 ml mažiausiai, o vakar tai vos ne 300 ml sušveitė ir ne kokio skystimėlio, bet gana tirštos košės blink.gif Tai man baisu pasidarė, kad aš galiu jam skranduką ištampyti ar dar ką nors pridirbti g.gif Tai pasikonsultavau šiandien su gydytoja. Ji pasakė, kad greičiausiai jam ta košė nepakankamai soti, tai reikia įpilti po šaukštelį alyvų aliejaus, tada jis jos turėtų suvalgyti mažiau, nes toks vaikas košės maždaug iki 150 gramų turėtų suvalgyti. Nu bandysiu, žiūrėsiu, kaip valgys su aliejum.
Nors šiaip tai džiaugiuosi, kad jis taip noriai essen.gif nes kai prisimenu dukros maitinimą, tai jetus jetus doh.gif Ko tik nedarydavau, kad pavalgytų nors kiek rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(aite @ 2005 04 14, 11:34)
na, jei svoris mažai auga, tai ne per anksti  4u.gif - mūsų ta pati bėda, tai daktarė pati liepė duot daržovienių jau, netgi ir vitaminų prirašė Multitabs, o tai kažkodėl apetitas sumenkėjęs pas mažąjį vyriškį  g.gif
O daktarė mūsų šiaip jau propaguoja natūralų maitinimą, bet ne fanatiškai  biggrin.gif

O jei mano mažylio svoris normalus ir jam yra 4 mėn tai jo dar nereikia primaitinti? Tiesiog nežinau kaip pasielgti.Pirmąjį vaikutį auginau su babučių patarimais, o dabar kažkaip viskas kitaip g.gif Viskas naujoviškai.
Prašau pasakykit nuo kada pradėti primaitinti ir nuo ko pradėti? blush2.gif
Atsakyti
O mums nuo kieto maistelio viduriukai užkietėjo cry.gif Bent jau aš taip įtariu.
Šianakt iš viso mažė labai neramiai miegojo. Gal keturis kartus verkė, turėjau keltis, perversti ant kito šoniuko ir nuraminti...
Vat ir galvoju, ar čia dėl kieto maistelio (tik porą dienų, kaip jau valgom pilną vieną porciją daržovyčių), ar čia kokie dantukai? g.gif

Ar kitoms mamytėms taip buvo, kad pradėjus maitintis kitaip, vaikutis naktį neramiai miega? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Denisa @ 2005 04 26, 12:57)
O jei mano mažylio svoris normalus ir jam yra 4 mėn tai jo dar nereikia primaitinti? Tiesiog nežinau kaip pasielgti.Pirmąjį vaikutį auginau su babučių patarimais, o dabar kažkaip viskas kitaip g.gif Viskas naujoviškai.
Prašau pasakykit nuo kada pradėti primaitinti ir nuo ko pradėti? blush2.gif


na, dabar sako, kad jei vaikutis gerai svorio priauga, tai iki 6 mėn. jam pakanka mamos pieno, o po to galima jau duot daržovių košytės ir t.t.

QUOTE(Ausyte1 @ 2005 04 26, 13:02)

Ar kitoms mamytėms taip buvo, kad pradėjus maitintis kitaip, vaikutis naktį neramiai miega?  g.gif


buvo, porą naktų vaikinas labai neramiai miegojo, ir kaip tik sutapo su košių valgymo pradžia. Bet va dabar viskas vėl ok, tai taip ir nežinau, ar nuo maisto čia buvo, ar kaip blink.gif g.gif
Atsakyti
na, čia kelių mamų patarimai apie primaitinimą - taigi, jei tos mamos atpažins savo žodžius, tegu nenustemba - reikalinga info greitai visas apkeliauja biggrin.gif mirksiukas.gif

Kopūstas nėra vertingas, be to pučia pilvą. Burokėliai gali laisvinti vidurius. Pupelės turi daug baltymo, pučia pilvą. O visos kitos daržovės kūdikiams tinka, tik jos turi būti ekologiškai švarios, nesuvytę, nepažeistos pelėsių, nesudygę, neapgraužtos graužikų ir pan.- tik kokybiškos daržovės.
Kūdikių mitybai tinka be bulvių ir morkų, žiediniai kopūstai, brokoliai, špinatai, moliūgas, cukinija, žali žirneliai. Tik noriu atkreipti dėmesį, kad pramoniniu būdu šaldytos daržovės kūdikiams netinka.
Kai kuriems kūdikiams pigmentas nuo morkų gali kauptis, nes nepakanka kepenyse fermentų tą pigmentą suvirškinti. Tačiau tai kūdikio sveikatai nėra pavojinga. Kurį laiką reikėtų neduoti tyrelių su morkomis (kol išnyks pageltimas), o vėliau jas vėl valgyti. Morka yra pati vertingiausia daržovė kūdikiui ir jos mes neturime kuo pakeisti. O ji vertinga dėl beta- karotino, esančio jose.
Kai kurios HiPP ir Bebivita tyrelės yra be morkų.
Kadangi dauguma duonos gaminių yra gaminama su konservantais, bei mielėmis, iki metų duoti nerekomenduojama. Jei duonos džiūvėsiai savo sudėtyje neturi konservantų, juos galima duoti vyresniam kūdikiui- nuo 8 mėn.- tik atsargiai, kad neužspringtų.
Virti reikia didelį mėsos gabalą, o išvirus, kūdikiui išpjauti iš jo vidurio.Mėsą negalima pervirti, bet neišvirusi irgi netinka.
Geriausia yra duoti ankstyvųjų morkų tyrelę- kurią mielai kūdikiai valgo, nes ji yra saldi ir turi mažesnį alergizuojantį poveikį.
O Jūsų pačios šaldytos morkos , jei jos buvo tinkamai užšaldytos ir laikytos ,būtų geriau, nei atvežtinės ar suvytusios. Bet jų alergizuojantis poveikis yra didesnis.
Mėsa kūdikiui turi būti kuo šviežesnė ir ekologiškai švaresnė. Gyvuliai turi būti šerti tik natūraliu pašaru. Dar labai svarbu tą mėsą tinkamai išvirti, kad nesuirtų baltymai ir išliktų geležis.
Pradėjus duoti kūdikiui mėsą, geriausia pradėti nuo jaunų gyvuliukų mėsos- triušienos, veršienos,ėriuko mėsos, o vėliau galima siūlyti ir kitos rūšies mėsą.
1. jei vaikui pakanka svorio geriausia pradeti nuo darzoviu kosiu, jei per mazai - nuo kruopu. mes pradejom nuo darzoviu (beveik 6men), bulve, porcijos didinimas, po 3 ar 4d +morka, paskui + kalafioras, +cukinija, zodziu kaitalioti darzoviu sudeti, ziureti kas vaikui patinka, stebeti ar nera alerginiu reakciju. Neavalgiukams daznai girdziu kad patinka Hipp bulve + moliugas
2. nuo 7men i darzoviu kose reiketu deti mesos. rekomenduojama pradeti nuo triusienos mes valgem Hippa taio kaitaliojom visaip. maziausia vertinga vistiena. reiktu vengti riebios mesos. per diena reikia apie 50g mesos.
3. grudu koses ivedamos mazdaug po menesio kai pradejo valgyti darzoviene... savaite ten ar ten nieko baisaus... kazkaip labai nepergyvenau nuo kokios pradeti, nupirkau Nestle keliu grudu kose, bet isbere nes buvo kvieciu. Kvieciai (manai) irgi mazai vertingi, be to alergizuoja. taigi - ryziai, grikiai, avizos etc, mums labiausia patinka Hipp arba Nestle keliu grudu koses be priedu nors ir be priedu bet labai skanios galima virti ir namuose - smulkinti kruopas ir skiesti pienu ar misiniu. bet man geriau pikrtines
4. kada visa maitinima keicia kose? - tada kai jau priprantama prie normos, t.y. vaikas turetu suvalgyti apie 100-150ml koses (nors maniske visada maziau suvalgydavo). geriausia kietu maistu maitinti apie pietus, ne vakare, kad neapkrauti skranduko o ir pastebeti alergija jei butu.
5. 2 kartus kose pradejome valgyti kazkur 7 su savaitele ar dviem... rytais nelabai valgydavo, tai valgydavom pietums ir pavakariams.
6. vaisius ir tyreles ivedziau panasiai nuo 6.5men Valgydavom pries pietu miegeli ar pavakariais (faktiskai skaitytusi jau 2 maitinimai, bet ji tyreles suvalgydavo po puse indelio Hipp.)
7. kai vaikas suvalgo visa reikiama porcija, pavalgius galima pasiulyti sulciu - jos turetu buti skiestossantykiu 1:1 (pe puse vandens ir sulciu). vaikas turi isgerti per diena tiek kiek menesiu - jei 7 tai 70ml.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aite: 26 balandžio 2005 - 14:50
žurnale Tavo Vaikas, 2005 nr. 1 yra tam skirta tema (rubrika 100 klausimų, 100 atsakymų) - galiu čia kai ką pacituoti:

"kokios kruopos vertingiausios? Manai nelabai tinka, nes gaminami iš labai išvalytų kviečių, be to, dažnai alergizuoja. Visos kitos kruopos yra vertingos, miežiai, ryžiai, avižos. Tam, kurio kietesni viduriukai, patartina duoti avižų, šiek tiek skystesnių vidurių (viduriuojančiam) - ryžių.

Iki kada kūdikiui reikia labai sutrintos košelės?
Nuo 6 mėn. maistas neturi būti visiškai be jokių gabaliukų. Namie virta košė neturi būti kaip gaminta iš miltelių ir vandens. Vienas kitas mažulytis kruopos dydžio gumuliukas nepakenks. Košė, nuvarvėjusi nuo šaukšto, dubenėlyje turi suformuoti kauburiuką, neištikšti į vientisą masę.

Nuo kada vaikutis gali skanauti vaisių ir jų sulčių? (morkų pataria neduot iki metų, nes nevirškina beta karotino). Maždaug tuo metu, kai vaikutis pradeda valgyti košes. Bet jos pavalgius reikia pagirdyti mamytės pienuku, o tada pasiūlyti vieną kitą šaukštelį sulčių.
4u.gif
Atsakyti