Įkraunama...
Įkraunama...

Mirus artimajam

tai as norejau suzinoti ar galejo mano teta turedama igaliojima paduoti pati prasyma del zemes atkurimo savo vardu,nes as abejoju kad mociute budama gyva ir neveiksni galejo paduoti prasyma,nes jinai jau labai senai gulejo globos namuose.
Atsakyti
QUOTE(INGRIDIK81 @ 2007 02 03, 16:41)
tai as norejau suzinoti ar galejo mano teta turedama igaliojima paduoti pati prasyma del zemes atkurimo savo vardu,nes as abejoju kad mociute budama gyva ir neveiksni galejo paduoti prasyma,nes jinai jau labai senai gulejo globos namuose.


Jeigu pagal įgaliojimą, tai tik močiutės vardu teta galėjo atkurti žemę.

Arba galėjo perleisti šia teisę
3. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti piliečiai teisę atkurti nuosavybės teises į išlikusį nekilnojamąjį turtą iki 2001 m. gruodžio 31 d. gali perleisti notariškai patvirtinta sutartimi savo vaikams (įvaikiams), tėvams (įtėviams), sutuoktiniui bei vaikaičiams, jeigu šie yra Lietuvos Respublikos piliečiai. Neatsižvelgiant į piliečių, kurie pagal sutartį dėl teisės perleidimo įgijo teisę atkurti nuosavybės teises į miesto žemę, skaičių, šios teisės jiems atkuriamos tokiomis pat sąlygomis ir tvarka, kaip jos būtų atkuriamos šių teisių perleidėjui.
Atsakyti
aisku,bet kaip jus galvojat,jeigu mociute ir perleido tetai teises,notaras apie tai zinotu ir neduotu man pasirasyti to prasymo kad as priimu pagal palikima ta zemes sklypa kuriam bus atkurtos nuosavybes teises,a ne? o gal as kur nors galiu ta dalyka suzinoti?
Atsakyti
QUOTE(INGRIDIK81 @ 2007 02 04, 15:49)
aisku,bet kaip jus galvojat,jeigu mociute ir perleido tetai teises,notaras apie tai zinotu ir neduotu man pasirasyti to prasymo kad as priimu pagal palikima ta zemes sklypa kuriam bus atkurtos nuosavybes teises,a ne? o gal as kur nors galiu ta dalyka suzinoti?


Tai sklypas ko gero bus močiutės vardu, kitaip jūsų nebūtų informavę dėl to sklypo, jeigu neturėtumėte teisių jo paveldėti, geriausia tai klausti pas notarą.
Atsakyti
aciu tau AsJa,jo as pas notara dar vaziuosiu pasiklaust,tik dabar dvi savaites atuostogauja,o jau terminas prie pabaigos eina,tai negalejau ramiai palaukti,labai neremauju,dar karta aciu uz pagalba.

AsJa,as suzinojau toki dalyka,kad mano teta turejo igaliojima mociutes.ir ten ira minima taip atstovauti man visuose istaiguose tvarkant zemes nuosavybes teises atkurimo dokumentus,savo nuoziura parinkti atkurimo budair t.t,o po to parasyta taip gauti nuosavybes dokumentus ir juos iregistruoti atitinkama tvarka,gauti nuosavubes teises pazymejima. ten dar daug dalyku ira minima kad teta gali atstuovauti visuose teismo istaiguose ir dar kas mane pribloske,kad gali sav o nuoziura parduoti ta kambari kuriam as turiu testamenta,tik testamentas buvo parasytas metais veliau negu sitas igaliuojimas,ir dar tu minejai kad jieigu zmogus mirsta tai joks igaliojimas neveikia,o cia parasyta kad galiuoja iki 2014m,ir jis pasibaigia tik tada kai baigiasi jo galiuojimas,igaliuotojui panaikinus,arba atsisakius,o jei mirsta tai neparasyta kad pasibaigtu galiuojimas,tai ar jis galiuoja? ir jei galiuoja tai as jau negalesiu pritenduoti i ta zeme? as labai bijau kad teta gales parduoti dabar ta buta arba uzpratestuoti mano testamenta,bet jei jinai uzpratestuos mano testamenta,tai as galiu uzpratestuoti sita igaliuojima,nes nuo 2004 m ,mano mociute jau sirgo ir gulejo senevita gluobos namuose,jinai buvo kaip ir neveiksni,nes neatpazindavo nieko. atsakyk man prasau labai,as jau galvoju kad reikia koki advokata ieskoti,gal kas galit pasiulit,nes as visiskai jokiu nepazistu,man reikia kad ismanytu apie tokius dalykus.
Atsakyti
QUOTE(INGRIDIK81 @ 2007 02 08, 13:32)
AsJa,as suzinojau toki dalyka,kad mano teta turejo igaliojima mociutes.ir ten ira minima taip atstovauti man visuose istaiguose tvarkant zemes nuosavybes teises atkurimo dokumentus,savo nuoziura parinkti atkurimo budair t.t,o po to parasyta taip gauti nuosavybes dokumentus ir juos iregistruoti atitinkama tvarka,gauti nuosavubes teises pazymejima. ten dar daug dalyku ira minima kad teta gali atstuovauti visuose teismo istaiguose ir dar kas mane pribloske,kad gali sav o nuoziura parduoti ta kambari kuriam as turiu testamenta,tik testamentas buvo parasytas metais veliau negu sitas igaliuojimas,ir dar tu minejai kad jieigu zmogus mirsta tai joks igaliojimas neveikia,o cia parasyta kad galiuoja iki 2014m,ir jis pasibaigia tik tada kai baigiasi jo galiuojimas,igaliuotojui panaikinus,arba atsisakius,o jei mirsta tai neparasyta kad pasibaigtu galiuojimas,tai ar jis galiuoja? ir jei galiuoja tai as jau negalesiu pritenduoti i ta zeme? as labai bijau kad teta gales parduoti dabar ta buta arba uzpratestuoti mano testamenta,bet jei jinai uzpratestuos mano testamenta,tai as galiu uzpratestuoti sita igaliuojima,nes nuo 2004 m ,mano mociute jau sirgo ir gulejo senevita gluobos namuose,jinai buvo kaip ir neveiksni,nes neatpazindavo nieko. atsakyk man prasau labai,as jau galvoju kad reikia koki advokata ieskoti,gal kas galit pasiulit,nes as visiskai jokiu nepazistu,man reikia kad ismanytu apie tokius dalykus.


Įgaliojimo sudarymą ir pan. reguliuoja civilinis kodeksas, ten aiškiai parašyta kad:

2.147 straipsnis. Įgaliojimo pasibaigimas

1. Įgaliojimas pasibaigia:
1) pasibaigus įgaliojimo terminui;
2) įgaliotojui panaikinus įgaliojimą;
3) įgaliotiniui atsisakius įgaliojimo;
4) nustojus egzistuoti juridiniam asmeniui, kuris davė įgaliojimą;
5) nustojus egzistuoti juridiniam asmeniui, kuriam duotas įgaliojimas, arba jam iškėlus bankroto bylą;
6) mirus davusiam įgaliojimą fiziniam asmeniui ar pripažinus jį neveiksniu arba ribotai veiksniu, arba nežinia kur esančiu;
7) mirus fiziniam asmeniui, kuriam duotas įgaliojimas, ar pripažinus jį neveiksniu arba ribotai veiksniu, arba nežinia kur esančiu.
2. Pasibaigus įgaliojimui, netenka galios ir perįgaliojimas.
3. Atstovavimo pasibaigimas negali būti panaudotas prieš sąžiningus trečiuosius asmenis, išskyrus atvejus, kai apie atstovavimo pasibaigimo faktą šie asmenys žinojo ar turėjo sužinoti, bet nesužinojo dėl savo pačių neatidumo.

Atsakyti
tai as dabar nieko nesuprantu,reiskie notare negalejo sudaryti toki igaliojima,bet sudare,dieve,kur cia kreipties teisybes ieskoti !!!!! ten dar parasyta kad kai baigiasi igaliojimo data,su teise perigaliuti kita asmeni.AsJA tai o kaip del zemes kaip supratau teta pagal ta igaliuojima tvarke duokumentus del zemes atkurimo mociutes vardu,ne savo.
Atsakyti
QUOTE(INGRIDIK81 @ 2007 02 08, 18:16)
tai as dabar nieko nesuprantu,reiskie notare negalejo sudaryti toki igaliojima,bet sudare,dieve,kur cia kreipties teisybes ieskoti !!!!! ten dar parasyta kad kai baigiasi igaliojimo data,su teise perigaliuti kita asmeni.AsJA tai o kaip del zemes kaip supratau teta pagal ta igaliuojima tvarke duokumentus del zemes atkurimo mociutes vardu,ne savo.



Jeigu pagal močiutės įgaliojimą, tai močiutės vardu žemės nuosavybės dokumentus tvarkė.
Atsakyti
Laba diena, pirmame puslapyje skaičiau apie paveldejimą, vaikai, seserys, tėvai, anūkai, žodžiu nesusigaudau. Parašysiu savo situaciją, labai būsiu dėkinga jei paaiškinsite.
Mano močiutė (našlė) turi 3 vaikus (mano mama ir dvi tetos), močiute parašė vardinį testamentą, butą testamente įkainavo 40 000 lt, ir puse buto (t.y.20 000 lt uzrase mamai, o likusia puse dar per puse, t.y. po 10 000 tetoms jei mama noretu taip vadinkim isipirkt is ju dali), taciau, mama labai sunkiai serga, ir jei taip nutiktu kad ji mirtu pirma, ar jos dalį uzrasyta testamente paveldetu jos vaikai?
Atsakyti
QUOTE(linuciuke @ 2007 02 15, 10:44)
Laba diena, pirmame puslapyje skaičiau apie paveldejimą, vaikai, seserys, tėvai, anūkai, žodžiu nesusigaudau. Parašysiu savo situaciją, labai būsiu dėkinga jei paaiškinsite.
Mano močiutė (našlė) turi 3 vaikus (mano mama ir dvi tetos), močiute parašė vardinį testamentą, butą testamente įkainavo 40 000 lt, ir puse buto (t.y.20 000 lt uzrase mamai, o likusia puse dar per puse, t.y. po 10 000 tetoms jei mama noretu taip vadinkim isipirkt is ju dali), taciau, mama labai sunkiai serga, ir jei taip nutiktu kad ji mirtu pirma, ar jos dalį uzrasyta testamente paveldetu jos vaikai?


Mano nuomone - NE
mano nuomone, pagal Civilinį kodeksą
5.5 straipsnis. Asmenys, galintys būti įpėdiniais
1. Įpėdiniais gali būti:
1) paveldint pagal įstatymą – fiziniai asmenys, kurie buvo gyvi palikėjo mirties momentu, palikėjo vaikai, gimę po jo mirties, taip pat Lietuvos valstybė;
2) paveldint pagal testamentą – fiziniai asmenys, kurie buvo gyvi palikėjo mirties momentu, taip pat kurie buvo pradėti jam esant gyvam ir gimė po jo mirties; testamente įvardyti dar nepradėti asmenys, jiems gimus;3) paveldint pagal testamentą – juridiniai asmenys, kurie yra palikėjo mirties momentu arba steigiami vykdant palikėjo testamente išreikštą valią.
2. Įpėdiniais pagal testamentą taip pat gali būti valstybė, savivaldybės.
Jeigu neteksite mamos anksčiau negu močiutės tai testamentas jos turto daliai nebegalios, nes testamentu paveldi tik gyvieji.

Tačiau CK yra numatyta kitas būdas, kuriuo gali pasinaudoti jūsų močiutė:
5.21 straipsnis. Kito įpėdinio paskyrimas
Testatorius turi teisę nurodyti testamente kitą įpėdinį tam atvejui, jeigu jo paskirtas įpėdinis pagal testamentą numirtų prieš atsirandant palikimui arba nepriimtų palikimo.
Taip pat testatorius gali antriniam įpėdiniui paskirti kitą įpėdinį, jeigu antrinis įpėdinis numirtų iki atsirandant palikimui arba nepriimtų palikimo. Kitų įpėdinių paskyrimų eilė neribojama.

Tačiau jeigu nebūtų šio straipsnio ir jūsų mama nesuspėtų priimti palikimo, tada palikimo dalis nurodyta testamente būtų atiduota jūsų tetoms, o jūsų mamos dalis dalintųsi pagal įstatyminio paveldėjimo tvarką, t.y. į teik dalių kiek jūsų močiutė turėjo vaikų, t.y. į 3 dalis, 2 dalys atitektų jūsų tetoms ir 1 dalis jūsų mamos vaikams, t.y. jums, jūsų seserims ir broliams po lygiai.
Atsakyti

Tačiau CK yra numatyta kitas būdas, kuriuo gali pasinaudoti jūsų močiutė:
5.21 straipsnis. Kito įpėdinio paskyrimas
Testatorius turi teisę nurodyti testamente kitą įpėdinį tam atvejui, jeigu jo paskirtas įpėdinis pagal testamentą numirtų prieš atsirandant palikimui arba nepriimtų palikimo.
Taip pat testatorius gali antriniam įpėdiniui paskirti kitą įpėdinį, jeigu antrinis įpėdinis numirtų iki atsirandant palikimui arba nepriimtų palikimo. Kitų įpėdinių paskyrimų eilė neribojama.

o ar turi kiek nors reikšmės tai, kad šis testamentas buvo parašytas gan seniai, gal maždaug preiš 5 metus?
Ar reiškia kad močiutė testamente turėtu parašyti kaip papildyma, kad vienos dukros dalis numirus jai anksčiau atitektų jos vaikams?
Ar butu galima kaipnors parašyti, pavyzdžiui kad pati dukra dabar, dar visiem esant gyviems, parašytu, kad ji savo paveldėjimo dalį perleidžia savo vaikams? Ar tai įmanoma? Močiutė jau labai sena, ir nelabai jau suvokia aplinkini pasauli, nemanau kad ji pati sugebėtų ką keisti.
Atsakyti
QUOTE(linuciuke @ 2007 02 21, 13:55)
Tačiau CK yra numatyta kitas būdas, kuriuo gali pasinaudoti jūsų močiutė:
5.21 straipsnis. Kito įpėdinio paskyrimas
Testatorius turi teisę nurodyti testamente kitą įpėdinį tam atvejui, jeigu jo paskirtas įpėdinis pagal testamentą numirtų prieš atsirandant palikimui arba nepriimtų palikimo.
Taip pat testatorius gali antriniam įpėdiniui paskirti kitą įpėdinį, jeigu antrinis įpėdinis numirtų iki atsirandant palikimui arba nepriimtų palikimo. Kitų įpėdinių paskyrimų eilė neribojama.

o ar turi kiek nors reikšmės tai, kad šis testamentas buvo parašytas gan seniai, gal maždaug preiš 5 metus?
Ar reiškia kad močiutė testamente turėtu parašyti kaip papildyma, kad vienos dukros dalis numirus jai anksčiau atitektų jos vaikams?
Ar butu galima kaipnors parašyti, pavyzdžiui kad pati dukra dabar, dar visiem esant gyviems, parašytu, kad ji savo paveldėjimo dalį perleidžia savo vaikams? Ar tai įmanoma? Močiutė jau labai sena, ir nelabai jau suvokia aplinkini pasauli, nemanau kad ji pati sugebėtų ką keisti.


Civilinis kodeksas įsigaliojo prieš 6 metus, tai jau taikomos jo nuostatos. Testamentą galima papildyti ar perrašyti bet kada. Turi močiutė įrašyti, kad jūsų mamos dalis atiteks mamos vaikams.
Parašytu, kad ji savo paveldėjimo dalį perleidžia savo vaikams? reiktų klausti tesininkų, bet manau, kad ne, nes negali "užrašyti" to ko dar neturi, t.y. turtas kol kas priklauso močiutei, kai jūsų mama prriims palikimą tai tada gali kam nori jį "užrašyti". Be to jūsų močiutės valia yra palikti turtą mama, o ne kam kitam. Va čia yra svarbu močiutės valia, ji išreiškė tokią valią, ir testamentas yra skriamas konkrečiam asmeniui (asmenims).

Jeigu būtų galima taip padaryti, tai tada netektų prasmės C.K.5.21 straipsnis. Kito įpėdinio paskyrimas


Atsakyti