Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko lankymas po skyrybų

QUOTE(Violia @ 2009 07 19, 19:59)
Bet greiciau as su tuo vyru negaliu gyventi  tongue.gif

Galite gyventi su vyru, kuris neužduoda klausimų, arba kuriam atsakymai nesvarbūs? Dar yra tokių?
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 07 19, 20:03)
Galite gyventi su vyru, kuris neužduoda klausimų, arba kuriam atsakymai nesvarbūs? Dar yra tokių?


Ne man tiesiog patogiau gyventi be vyro mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Violia @ 2009 07 19, 20:18)
Ne man tiesiog patogiau gyventi be vyro  mirksiukas.gif

Nors tiek gerai... Koks nors vyras nesikankins.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 07 19, 20:20)
Nors tiek gerai... Koks nors vyras nesikankins.


lotuliukas.gif
Koks Jus mielas pasnekovas wub.gif

Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 07 19, 20:03)
Galite gyventi su vyru, kuris neužduoda klausimų, arba kuriam atsakymai nesvarbūs? Dar yra tokių?


Ar cia jus snekat apie vaiko islaikymo priteisima?
Toks ziaurus karstis+alus=ryskiai Medinio smegeneles suminkstejo
Atsakyti
QUOTE(daugvaikuciu @ 2009 07 19, 20:43)
Ar cia jus snekat apie vaiko islaikymo priteisima?

Apie priežastis, kurios iššaukė būtinumą išlaikymą prisiteisti. Kitaip tariant - vaizdinė medžiaga, jei kas nors norėtų susimąstyti apie savo gyvenimą.
Atsakyti
QUOTE(Viktute @ 2009 07 03, 18:28)
Sveikos mamos, kurios vienos auginate vaikučius  4u.gif
Norėjau paklausti kaip jums pavyko išspręsti vaiko lankymo problemą, kai vaiko tėvas beveik nelanko vaiko, neima jo (ar jų) nei savaitgaliui, nei nakvynei, nei atostogoms, nei pan.
Mano atveju, mano vaikų tėvas pasimato su vaikais per šeimos šventes, ar kartą per mėnesį kelioms valandoms nuveda juos į kavinę. Vaikų į savo namus nekviečia, nes turi Rotveilerio kalaitę.
Ar yra čia tokių, kurioms pavyko priversti vaiko tėvą atlikti savo pareigas (norėčiau pabrėžti, kad šiuo atveju ne alimentų mokėjimą turiu omeny)? Jei taip, tai kaip tai padarėte?

P.S.: esu šios temos autore, todėl prašau tuščias diskusijas palikti už šios temos ribų, čia norėtųsi išgirsti tik konkrečius faktus ir konkrečią patirtį  smile.gif


Labai kraštutinis atvėjis nustatyti lankymo grafiką ir patvirtinti jį teisme.
Atsakyti
QUOTE(Keliux @ 2009 07 20, 14:46)
Labai kraštutinis atvėjis nustatyti lankymo grafiką ir patvirtinti jį teisme.

Ką tai duos?
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2009 07 20, 15:41)
Ką tai duos?


tai, kad sutarties nevykdymo atveju, galėsite kreiptis į antstolį. Kaip sakiau, tai kraštutinė priemonė ir to kaip kokybiškai vienas iš tėvų praleis tą laiką negarantuoja.
Atsakyti
QUOTE(Keliux @ 2009 07 20, 16:08)
tai, kad sutarties nevykdymo atveju, galėsite kreiptis į antstolį.

Ką tai duos?
Atsakyti
Mano vaikų tėvas ėmė vaikus, kiek norėjo, dar ir pati kartais paparašydavau, kad paimtų, kai sesija būdavo (tada studijavau), kažkaip neturėjau problemos. Vaikai patys jam rašydavo žinutes, kad jau pasiilgo ir norėtų pasimatyti, visada sureaguodavo taip, ar kitaip.
Prievarta vaikų neįkiši- nenori žmogus- vaikai patys pasidarys išvadas, nereikia jų piršti per prievartą, nes nenuoširdūs susitikimai nieko gero neduos vaikams..
Atsakyti
Gerai. Pradėkim iš pradžių.
Situacija: Jei jums draudžiama susitikti su vaiku.

1. Turite kreiptis į vaikų teisių apsaugos tarnybą. Tarnyboje parašysite raštą, kad jums sudaromos kliūtys susimatyti su vaiku. Tokiu atveju turite išsaugoti visus EKS SMS, Elektroninius laiškus ir kitus įrodymus, kad jums draudžiama susitikti su vaiku. (geriausia, kad tokį draudimą užfiksuotų antstolis - tai vadinama faktinių aplinkybių konstatavimu, tai padaro bet kuris antstolis, kaina apie 100 litų. - šie įrodymai pravers ir jei reiks kreiptis į teismą)

2. jei pirmas variantas nepadėjo, turėsite kreiptis į teismą, dėl matymosi su vaiku tvarkos nustatymo. Teismas priims sprendimą. Su šiuo sprendimu keliausite pas antstolius, jei eks jo nevykdys. Už teismo sprendimo nevykdymą yra skiriama piniginė bauda. Taip kaip išaiškino LAT nutartyje "Vaikas, kurio tėvai gyvena skyrium, turi teisę nuolat ir tiesiogiai bendrauti su abiem tėvais, nesvarbu, kur tėvai gyvena (CK 3.170 str. 2 d.). Bendravimo tvarkos nustatymas yra valstybės numatyta priemonė, kai vienas iš tėvų trukdo kitam bendrauti su vaiku. Ši priemonė būtina įgyvendinti vaiko teisę bendrauti su abiem tėvais. Įstatymo nuostatos apie bendravimo pobūdį, kaip nuolatinį ir tiesioginį procesą, sąlygoja, kad tokio bendravimo ribojimas ar bendravimas vieno iš tėvų su vaiku, dalyvaujant suinteresuotiems asmenims, prižiūrint institucijai, negalimas. Jeigu nustatomi faktai, kad vienas iš tėvų netinkamai atlieka savo pareigas, piktnaudžiauja tėvų valdžia ar daro žalą vaikams ir pan., tai tėvams taikomos priemonės, numatytos CK 3.180 straipsnyje, bet ir tokiu atveju išlieka teisė matytis su vaiku. Teisė matytis su vaiku skiriasi nuo teisės bendrauti su skyriumi nuo tėvo ar motinos gyvenančiu vaiku. Bendravimo su vaiku teisė yra būdas dalyvauti vaiko auklėjime, kai vaiko gyvenamoji vieta yra pas kitą (tėvą ar motiną), o teisė matytis su vaiku įstatymu garantuojama tikslu, kad vaikas neprarastų ryšių su tėvu (motina), kai apribojus tėvų valdžią, sustabdomos asmeninės ir turtinės tėvų teisės." (LAT nutartis 2002 m. balandžio 24 d. Nr. 3k-3-650) (http://www.lat.lt/3_nutartys/senos/nutartis.aspx?id=10312)

Plačiau, galite pasiskaityti LAT nutarimą Dėl įsta­ty­mų tai­ky­mo teis­mų prak­ti­ko­je, nu­sta­tant ne­pil­na­me­čių vai­kų gy­ve­na­mą­ją vie­tą, tė­vams gy­ve­nant sky­rium. (http://www.lat.lt/4_tpbiuleteniai/senos/nutartis.aspx?id=26320)

Tačiau yra ir kitas aspektas: tokioj situacijoj pirmiausia bandyčiau spręsti viską taikiai, nes tas asmuo, pas kurį yra vaikas, gali labai įtakoti jūsų santykius su vaiku ir ne į gerą pusę.

Atsakyti