Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jūsų vaikai nori eiti mokyklon?

Apklausa: vaikui eiti į mokyklą: (66 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
maniškės, gal todėl, kad dar tik pradinukės, labai patenkintos, net per atostogas klausia, kada į mokyklą thumbup.gif rolleyes.gif , o jei anksčiau pasiimu, tai klausia "ko taip anksti atėjai" rolleyes.gif
Atsakyti
Aš iš pradžių labai bijojau kad dukra nepritaps(taip buvo daržely).Pritapo,patiko mokytoja,susirado draugų.Lengviau atsikvėpiau.Bet dabar matau,kad bus dar visko.Kartais pasiskundžia,kad ją berniukai stumdo,ar kas pasišaipo.Tada ir į mokyklą jau nebesinori...Jautriai reaguoja į kitų kritiką,greit įsižeidžia,užsisklendžia savyje.Tyli,o matau,kad neigiamos emocijos per viršų lipa.Tada jau žinau,kad kas nors nutiko mokykloj...
Tiesą sakant,kalbu kalbu su ja,ir pati susimaišau savo ,,auklėjime":mokau būti gera,bet kartais tenka pasakyti ,,nenusileisk"arba ,,duok atgal".Taigi - kas svarbiau - būti gera mergaite ar ta,kuri moka apsiginti?O jei apsiginti nelabai išeina,vaikas yra nedrąsus?Baisu,kad liks pastumdėlio vietoj arba patyčių objektu.
Žodžiu,sunku atrasti tą aukso vidurį.
Atsakyti
QUOTE(mamy @ 2005 02 03, 23:30)
Tiesą sakant,kalbu kalbu su ja,ir pati susimaišau savo ,,auklėjime":mokau būti gera,bet kartais tenka pasakyti ,,nenusileisk"arba ,,duok atgal".Taigi - kas svarbiau - būti gera mergaite ar ta,kuri moka apsiginti?O jei apsiginti nelabai išeina,vaikas yra nedrąsus?Baisu,kad liks pastumdėlio vietoj arba patyčių objektu.
Žodžiu,sunku atrasti tą aukso vidurį.


Manau, kad jei mergaite nedrasi, labiau reikia mokyti nepasiduoti ir atsikirsti - kovoti uz save. Mano sunus toks - nelabai drasus. Tai visada skatinu ji nebijoti pasakyti "ne", atsikirsti ir kovoti. Tik visada sakau - niekada nesimusk su mergaitemis, mazesniais ir didesniais. Mergaiciu musti negalima, mazesni - nuskriausi, o didesnio - neiveiksi. Visa kita spresk kaip priklauso - geriau zodziu, bet jei neiseina...
Atsakyti
Pasiguosiu...Bernui mano 11 metu. Jau 3 metus lanko berniuku chora GINTARELIS. Ir Pasaulio lietuviu dainu sventej buvo, ir perna DAINU DAINELEJ dainavo, ir siaip po Lietuva pasivazinejo. Simet zadejo vaziuot i Danija...Visa beda, kad yra dar papildomas instrumentas privalomas - akordeona pasirinkom. Na, mat ji turejom, o pianina pirkt ne pagal kisene, be to, kur as ji buciau savo skylej pastaciius ...nebent ant lubu pakabinus Ta va, 2 metus atlanke be problemu. Nu simet kazkoks kosmaras...Neina, ir piktybiskai...Is namu tai iseina, o ten nenueina...As gi i darba...Tevas irgi...Juk ir nemazas, nevedziosi uz rankos.....Mokytojai skambina, o as, dura, kaip is medzio iskritus....nieko nezinau....Kalbejom, aiskinom....Klasej bernai futbola lanko, ir jis nori...Gal, sakau, klasej kas juokiasi, itariu taip... Gal kas ka pasake, kad nevyriska... Net nebezinau, kaip elgtis, ka daryt...Per prievarta irgi negaliu versti, nors ten mokytojai sako, kad gerai dainuoja, tegul lanko..... O jis uzsispyres, jega ir pykciu nepadarysi nieko...
Nu kaip man elgtis su juo...
Atsakyti
Aha, o kai mokytoj gedina, sako, na, kaip cia nesusitvarkot, gi dar ne paauglyste, kas bus paskui...Toks jausmas, kad as jo nepriziuriu visai, nesidomiu, nesirupinu... cry.gif Nu neklauso, tylom isklauso galva nuleides, o daro vel ta pati... cry.gif Ir baustas buvo (ne uz nelankyma, kitos problemos), ir kompu nezaide, i lauka nejo, ir drauigu buvo neleidziama kviestis...Atkencia viska, o paskui vel ta pati daro...Ir tikrai baisu, kas bus paskui...? g.gif O koks uzsispyres...Prie sriubos lekstes sedejo 5 valandas, ir vistiek nevalge... blink.gif blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2005 04 11, 16:00)
Aha, o kai mokytoj gedina, sako, na, kaip cia nesusitvarkot, gi dar ne paauglyste, kas bus paskui...
Tai kad 11-gryna paauglyste. Visai nenuostabu, kad vaikiokas protestuoja. Visi sprortuoja- didus vyrai, o jis mat, muzikuot turi. Savaime suprantama, kad ji erzina. O kokia stovykla pazadet? Ar ka nors, ko jam tikrai reikia ir kas jam patinka.Antravertus, koks tikslas ji versti kazkuo uzsiimti, nuo ko jam bloga darosi. Reik suprast ir vaiki. Save prisimenu. Lankiau muzikalke( tevai liepe), o mane vimde nuo jos. Baigiau ir viskas. Ziuret i instrumento puse ilgai negalejau. Teisingai, reikia kazkuo uzsiimti, bet ne tuo, kas atgrasu. Butu mane leide i kokia daile, sokius ar dar kur nors....
smoke.gif
Atsakyti
Nu tai tegul ir nelanko. Jau 11 metu - turi savo nuomone. Kol mazesnis buvo, gal, pats nezinojo, ko nori, o dabar jau vienuolikmetis doh.gif smile.gif
Turiu ir desimties, ir dvylikos, ir trylikos metu bernus... Puikiai zinau, kad prievarta nieko nepadarysi. Nei su maistu, nei su tvarka, nei su uzsiemimais. Kas butina ir reikalinga - ikalbineju ir aiskinu, kodel taip reikia daryti, nupiesiu pasekmes, jei nedarys. O kas nebutina - leidziu rinktis. Taip mano vienuolikmetis nuo sokiu perejo prie kung fu uzsiemimu. Na ir ka padarysi. Jis gi lanko...
Tokio amziaus lyg ir ne vaikai jau, bet dar ir ne paaugliai. Atrodo, isstype, balsas jau storeja, o, kaip padaro kartais g.gif doh.gif
Vakar susigalvojo nauja zaidima - baisu ir sakyti - "Kristaus kancia" Viena pririsa prie lovos ir kitas tvatina, kuo papuola doh.gif doh.gif doh.gif Cia po filmo perziuros g.gif Tai va, truksta zodziu...
Atsakyti
UOLAMA, MARTA, tai va as ir galvoju, galgi cia as pati daugiau noriu tos muzikos.....Puikiai suprantu, kad prievarta neduos jokios naudos.....Vyras tai ir noretu, kad koks sportas geriau....Na, bandysiu ikalbet, kad nors siuos metus pabaigtu....Visgi pinigai sumoketi, o paskui bandysim koki sporta, gal kazka is tu kovu menu.....
Atsakyti
Manau, kad svarbiausia, jog vaikas nebimbinėtų pakampiais, turėtų užsiėmimą. O futbolas ar muzika - tai jau priklauso nuo to, ko vaikas nori. Per prievartą muzikanto profesionalo neužauginsi, o savo malonumui dainuoti galės ir iš to, ką dievas davė. Jeigu vaikas nekenčia tik instrumento ar solfedžio, pabandyk suieškoti kitą chorą, kur reikėtų tik dainuoti, kad ir žemesnio lygio.
Atsakyti
ramsiau, o man mintis kilo (ish savos vaikystes patirites). jei jau vaikis be problemu atlanke xora 2 metus, o problemos prasidejo tada, kai reikejo pradeti groti papildomu instrumentu, tai gal butent tai ir trukdo? gal jam akordeonas nepatinka arba nesiseka juo groti? arba mokytojas bara ir gedina?
Atsakyti
Sunku ką ir patarti g.gif

Kas tinka vienam vaikui, gali netikti kitam.
Mano 10 m. sūnus jau keturi metai lanko sportinius šokius. Rezultatai puikūs. Progresas yra.
Bet... pasitaiko visko. Kartais tingisi, o kartais tiesiog rūpi tik laukas. Gali net "kompo" nebūti.
Jei leisčiau, tai nereikėtų jokių užsiėmimų. Užtektų kiemo ir draugų. O tas ir yra baisiausia. Kiemuose formuojasi kompanijos. O jos iš dyko buvimo velniai žino ką prigalvoja. Ir mane tai labai neramina.
Tad nusprendžiau nepasiduoti. Yra žodis "REIKIA". Tad būk malonus - atidirbk.
Jau iš anksto suformavau jam nuomonę, kad tie, kurie šaiposi paprasčiausia pavydi. Nes jie šokt, kaip mano sūnus, tikrai nesugebėtų. Ir jei jis mes šokius, tai draugeliai iš pasitenkinimo tink rankutėm plos. Užakcentavau - tikri draugai niekada nesišaipo. Dėl to lyg tai ir ramu.
Na, laiks nuo laiko kuo nors paskatinu. Nuperku kokį pageidaujamą daikčiuką (žinoma - normos ribose), nueinam į kiną, vasarą į atrakcionus ir panašiai. Žodžiu, negaliu snaust. Tik atleidžia vadeles, aš tuoj vėl ką nors nauja sumąstau.
Visa laimė, kad treneris - vyras. Ir jis mano vaikui yra autoritetas. Tad daug kas priklauso ir nuo trenerių.
Atsakyti
na, sutinku, kad tokio amziaus vaika reikia biski paspausti -- kiemas ir zaidimai kiekvienam atrodo patraukliau, o papildomo ugdymo rezultatus pradedi vertint tik kiek veliau gyvenime.
bet kita vertus, jeigu ta veikla (siuo atvjeu -- muzika) yra tik tevu ambicija, o pats vaikas nuo to tik ziaukcioja, tai kazin ar verta laika gaisint.

siaip siulyciau su vaiku iki galo issiaiskint -- ar jis nenori muzikuot, nes mieliau lankytu futbola, ar tik siaip tingi. Ir galima susitart -- tegu lanko iki metu galo, ir jeigu jam ten tikrai nepatinka, o sportuot noras nedingo -- tegu eina sportuot.
Atsakyti