Įkraunama...
Įkraunama...

Giminės medis

Apklausa: giminės medį: (247 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(amelijakopernikkk @ 2014 06 13, 00:01)
Sveikučiai dar kartelį! Reikia man vėl pagalbos:
user posted image

Naujagimio vardas Vincentas (?) Bargaila. Tėvo neįskaitau, mamos gal Dominyka? O jos mergautinė pavardė čia rašoma? Ačiū iš anksto  smile.gif

Gimė Vincentas, Jono ir Onos Dominykaitės Bargailų
Atsakyti


Naujagimio vardas Vincentas. Tėvai Jonas ir Ona Dominikaitė Bargailos, krikštatėviai - Kazimieras Dauskurdis ir Uršulė Dominikaitė.
Atsakyti
QUOTE(smokas @ 2014 06 12, 20:51)
Noriu paklausti.
Dešinys įrašas.
http://www.epaveldas...PG_S_301643_165

Šie įrašai iš Lapių parapijos (Kauno rajonas).
Iš kur kilę - kaip suprantu Troškūnų valsčius(Anykščių rajonas), bet abu nuo gimimo gyveno Eigirgalos  apylinkėse (Lapių parapija).
Panašiai ir kituose įrašuose (taip pat jo brolio) rašo, kad Troškūnų valsčiaus valstietiečiai.
Gal kas gali paaiškinti?


Kauno gubernija – Rusijos imperijos administracinis vienetas nuo 1843 iki 1915 metų. Centras – Kaunas. Tarp 7 apskričių buvo Vilkmergės apskritis - Troškūnai jai priklausė. Kaip buvo administruojama reikia pasidomėti, bet valsčiai keitėsi gali būti kad Kauno srityje esančios Karmėlava ir Lapės priskirta Troškūnų valsčiui. Bažnyčių parapijų ir valsčių ribos - skirtingų vienetų sistema.
Atsakyti

ačiūū smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amelijakopernikkk: 14 birželio 2014 - 13:13
Sveiki, gal galetumete patarti. Griebiuosi siaudo beieskodama duomenu apie protevius Vilkaviskio parapijoj ir svarstau, ar verta duoti uzklausa i archyva. Jei teisingai suprantu, asmens mirimo irasas 1947 m. buvo daromas jau civilineje metrikacijoje. Gal kam teko susidurti ir zinot, kokio issamumo butu sio iraso pazyma is archyvo? Baznyciu knygose (jei tik buvo zinoma), mirties registracijoje nurodydavo ir motinos mergautine pavarde. O kaip tarybiniais metais, apsiribodavo tevavardziu, ar galima butu tiketis taip rasti duomenu apie mirusiojo tevus. Dekui!
Atsakyti
Sveiki. Ar nežinote ar internete yra šiaulių miesto bažnyčios metrikų? Niekur nerandu :/
Atsakyti
Labai įdomi tema, nepildau giminės medžio, bet patiktų tai pradėti daryti.
Atsakyti
QUOTE(rutele101 @ 2014 06 25, 18:59)
Sveiki, gal galetumete patarti. Griebiuosi siaudo beieskodama duomenu apie protevius Vilkaviskio parapijoj ir svarstau, ar verta duoti uzklausa i archyva. Jei teisingai suprantu, asmens mirimo irasas 1947 m. buvo daromas jau civilineje metrikacijoje. Gal kam teko susidurti ir zinot, kokio issamumo butu sio iraso pazyma is archyvo? Baznyciu knygose (jei tik buvo zinoma), mirties registracijoje nurodydavo ir motinos mergautine pavarde. O kaip tarybiniais metais, apsiribodavo tevavardziu, ar galima butu tiketis taip rasti duomenu apie mirusiojo tevus. Dekui!


Jei jau visai neturite už ko "užsikabinti", tik vardą, pavardę, mirties datą ir parapiją (o tai ne taip blogai), ko gero, reikėtų pateikti užklausą archyvui ir sužinosite bent tikslią gimimo datą ir vietą (mirties įraše tikrai nurodoma) ir tėvo vardą. 1947 m. mirusio asmens tėvų duomenys gali būti ir nenurodomi. Maždaug nuo 1950 m. jie nenurodomi tikrai, tik tėvo vardas. Kai žinosite tikslią gimimo vietą ir datą, tada ieškosite bažnytinėse metrikose, viskas paprasta smile.gif
Tik dar turėkite omeny, kad tada metrikose reikia ieškoti ne tik tą dieną, o pora mėnesių ar visus metus aplink tą datą, nes dėl pasikeitusio kalendoriaus iš seno į naują stilių būna visokių painiavų.
Dar variantas - skaityti visas parapijos knygas, ištisai, jei tik yra galimybė. Aš pati tokiam tyrimui skaičiau gal 10 man aktualių parapijų visas prieinamas metrikų knygas, ir dar galo nėra, bet atkapsčiau protėvius iki 17 a. antros pusės smile.gif ir dar duomenų turiu iš 16 a.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo oroboros: 08 liepos 2014 - 12:29
Kodėl neveikia epaveldas? verysad.gif
Atsakyti
O kaip man užsikabinti? Ieškau duomenų Švėkšnos bažnyčioje. Epaveldas turi metrikus iki 1802m, o mano senelis gimęs 1909 metais 4 vaikas šeimoje, tai man prosenelių reiktų ieškoti tūkstantis aštuoni šimųjų galo... Švėkšnos bažnyčia 1925 sudegė, tai ir knygų ten tikriausiai ne kas liko...
Atsakyti
Epaveldas kartais streikuoja, bet jį reikia "kankinti" vėl ir vėl, paieška jame dažnai ima ir nusimuša nei iš šio, nei iš to, todėl visada reikia žymėtis, kuriam puslapyje baigėte skaityti. Bent man jis dažnai nusimuša, ir girdėjau, kitiems taip būna.
QUOTE(Ašva @ 2014 07 10, 22:12)
O kaip man užsikabinti? Ieškau duomenų Švėkšnos bažnyčioje. Epaveldas turi metrikus iki 1802m, o mano senelis gimęs 1909 metais 4 vaikas šeimoje, tai man prosenelių reiktų ieškoti tūkstantis aštuoni šimųjų galo... Švėkšnos bažnyčia 1925 sudegė, tai ir knygų ten tikriausiai ne kas liko...

epavelde yra tik nedidelė dalis metrikų, kiti yra LVIA archyve, o dalis (bet nedidelė) dar gali būti ir bažnyčiose. Archyve ir reikėtų ieškoti. Gal knygos buvo išgelbėtos? O jei ne, dar archyve būna parapijiečių sąrašai, gyventojų surašymų duomenys. Iš 19 a. pab. tikrai kokių nors duomenų bus.
Be to , čia turbūt buvo daugsyk minėta, kad asmens duomenims galioja 100 m. jų neskelbimo apribojimas, tad gal Švėkšnos krikšto įrašų knyga su 1909 m. įrašais papuola į tą ribą. Šiuo metu gali būti skelbiami iki 1914 m. gimusių įrašai.
Atsakyti
Ateinu su klausimu smile.gif
Jei žinau, kad žmogus 1921 m. liepos 2 d. ir 1922 m. liepos 11 d. Palangoje gavo pasą, gal patarsite kur ieškoti tų pasų registracijos dokumentų? Man labai svarbu sužinoti duomenis, kuriuos įrašė tuose pasuose.
4u.gif
Atsakyti