Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip prieiti išpažinties

QUOTE(Una Li @ 2007 05 22, 17:33)
Taip ir turi būti, kitaip nejaustum poreikio eiti išpažinties, bet tai nereiškia, kad jos neatleidžiamos. Esu girdėjusi posakį, kad nereikia įsivaizduoti, kad mes galime padaryti tokių nuodėmių, kurių Dievas negalėtų atleisti. Linkiu atgauti dvasios ramybę console.gif

Dievas tai atleis jei žmogus gailisis, bet va kartais kunigas gali imti ir neatleisti...
Buvo toks nuotykis tokiai mergeliukei, nuėjo prie klausyklos, o kunigas jai sako: -prižadėk , kad daugiau taip niekada niekada nebedarysi,
tai ji sako:
- nu stengsiuos nedaryti, bet ar nepadarysiu tai tikrai negaliu pažadėti,
Tuomet kunigas sako:
- Negaliu duoti išrišimo nuodėmių.
O ji atsakė:
- Tai ir neduokit.
Atsistojo ir nuėjo į kitą pusę bažnyčios, kur klausykloje buvo kitas kunigas. Ten ji vėl atliko išpažintį, ir gavo nuodėmių atleidimą ...
Atsakyti
QUOTE(Jurgulė @ 2007 05 24, 00:18)
Dievas tai atleis jei žmogus gailisis, bet va kartais kunigas gali imti ir neatleisti...
Buvo toks nuotykis tokiai mergeliukei, nuėjo prie klausyklos, o kunigas jai sako: -prižadėk , kad daugiau taip niekada niekada nebedarysi,
tai ji sako:
- nu stengsiuos nedaryti, bet ar nepadarysiu tai tikrai negaliu pažadėti,
Tuomet kunigas sako:
- Negaliu duoti išrišimo nuodėmių.
O ji atsakė:
- Tai ir neduokit.
Atsistojo ir nuėjo į kitą pusę bažnyčios, kur klausykloje buvo kitas kunigas. Ten ji vėl atliko išpažintį, ir gavo nuodėmių atleidimą ...

thumbup.gif
Atsakyti
Kunigas gi leidžia sau turėti savo nuomonę lotuliukas.gif O kunigų nuomonės taip pačiais klausimais skiriasi biggrin.gif Va todėl ir neinu pas juos išpažinties. Man tarpininkų nereikia.
Atsakyti
[/QUOTE]Jonas Ivanauskas. Kažkada jis per paskaitą sakė maždaug taip: "Liūdniausios išpažintys, kai nesusimąstydami, tarsi ataskaitą, pyškina 'supykau, keikiau, melavau...',

Mano išpažintys dažniausiai panašios, jau kurį laiką man tai nebepatinka, bet nemoku, na gal tiksliau pasakius, nežinau kaip tai pakeisti, kokia ta išpažintis būtųtikrai gera, kaip įvardinti savo klaidas, nuodėmes...
Kaip jūs pasiruošiate išpažinčiai? Kaip rasti ribą tarp gal tai ne visai gerai - tai jau blogai?
Atsakyti
Niekuomet nesiruošiu išpažinčiai, nes ją atlieku namie melsdamasi.
Atsakyti
QUOTE
Jonas Ivanauskas. Kažkada jis per paskaitą sakė maždaug taip: "Liūdniausios išpažintys, kai nesusimąstydami, tarsi ataskaitą, pyškina 'supykau, keikiau, melavau...',

Mano išpažintys dažniausiai panašios, jau kurį laiką man tai nebepatinka, bet nemoku, na gal tiksliau pasakius, nežinau kaip tai pakeisti, kokia ta išpažintis būtųtikrai gera, kaip įvardinti savo klaidas, nuodėmes...
Kaip jūs pasiruošiate išpažinčiai? Kaip rasti ribą tarp gal tai ne visai gerai - tai jau blogai?


Mano galva ir supratimu siai dienai, jei jau suabejojai, kad "GALBUT"... tai jau ir yra nuodeme, nes nuodeme yra nuodeme ir jos nebuna truputi, kaip ir nestumo...arba nescia arba ne.Kitas pavyzdys - meluoti yra nuodeme.Jei meluojam kitam tai nuodeme, o jei jau sau, tai cia..ai nieko, juk sau, ne kitam.Sakom - darysiu siadnien ta ir ta ir pamirstam arba apsigalvojam ir nelaikom to melu - deja, tai taip pat melas, nes kai tik pasakom ,kad darysim ta ir ta , visata reaguoja i musu norus ir pasiruosia ne tik kad padeti, bet ir saugoti bei vesti mus reikiama kryptimi, todel kai sustojam (pameluojam) ir nedarom, visa pakimba ore, nes pagal visatos desnius, yra neleistina kistis i musu reikalus be musu prasymo, nes tai butu musu laisvos valios pasirinkimo desnio pazeidimas.Tad ziurekim ko prasom, nes bus duota.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo LinguLingu: 24 gegužės 2007 - 15:52
Sutinku, kad jei atrodo kad kažkas ne taip, jaei suabejojai, kad tai GALBŪT negerai - tai jau nuodėmė. Bet juk nuėjusi išpažinties nesakysiu, kad tis kartus atidėjau kambarių siurbimą, penkis kart vietoj rimto naminio maisto išviriau pusgaminių... o sakysiu tingėjau. Ir kas išeina? supykau, keikiau, melavau, tingėjau...
Atsakyti
Ramiai pasakyt kiek nebuvai ir kad nezinai ka sakyt kunigas pades
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 05 24, 17:21)
Sutinku, kad jei atrodo kad kažkas ne taip, jaei suabejojai, kad tai GALBŪT negerai - tai jau nuodėmė. Bet juk nuėjusi išpažinties nesakysiu, kad tis kartus atidėjau kambarių siurbimą, penkis kart vietoj rimto naminio maisto išviriau pusgaminių... o sakysiu tingėjau. Ir kas išeina?  supykau, keikiau, melavau, tingėjau...


O kodel ne? Net jei pasakysi, kad nesuvoki pilnai kas yra nuodeme ir , kad abejoji, besiklausantysis tikrai pades susivokti.Kita vertus, jei taip jautiesi, geriau islaukti ir 'subresti" ispazinciai. Sirdis jaucia, kad tavyje daugiau baimes nei tikrosios nuodemes, nes tik per baime ateina abejones, kas silpnina musu tikejima, per ka ir suklystam.
Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2007 05 25, 16:33)
O kodel ne? Net jei pasakysi, kad nesuvoki pilnai kas yra nuodeme ir , kad abejoji, besiklausantysis tikrai pades susivokti.Kita vertus, jei taip jautiesi, geriau islaukti ir 'subresti" ispazinciai. Sirdis jaucia, kad tavyje daugiau baimes nei tikrosios nuodemes, nes tik per baime ateina abejones, kas silpnina musu tikejima, per ka ir suklystam.

ale tai taikliai parašei. kaip su strėle į širdį. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(LinguLingu @ 2007 05 24, 16:49)
Sakom - darysiu siadnien ta ir ta ir pamirstam arba apsigalvojam ir nelaikom to melu - deja, tai taip pat melas, nes kai tik pasakom ,kad darysim ta ir ta , visata reaguoja i musu norus ir pasiruosia ne tik kad padeti, bet ir saugoti bei vesti mus reikiama kryptimi, todel kai sustojam (pameluojam) ir nedarom, visa pakimba ore, nes pagal visatos desnius, yra neleistina kistis i musu reikalus be musu prasymo, nes tai butu musu laisvos valios pasirinkimo desnio pazeidimas.Tad ziurekim ko prasom, nes bus duota.


o Jesus Christ biggrin.gif
šian pasakiau sau, kad pradėsiu sportuoti. visata pasiruošė sportuoti kartu. pamelavau. aptingau. Viskas pakibo ore. visata negali kištis ir liepti sportuoti (o gaila. būtų fain). laisvos valios pasirinkimo dėsnis nepažeistas.
Atsakyti
Galbūt aš rašau ne toje temoje, tiesiog čia buvo gražiai kalbama apie gilesnę , dvasingesnę išpažintį. Išpažinties einu ne taip jau ir retai, bet jau kelintą kartą ruošdamasi jai galvoju, kad reikėtų giliau pasikapstyti. Išlaukti? Šiuo metu ir laukiu, galvoju, ieškau būdų ir galbūt protingesnių žmonių, kas man patartų . Gyvenu vadinamoj provincijoj, pasirinkti kunigą ne taip paprasta.
Atsakyti