Įkraunama...
Įkraunama...

Saldumynai su Tupperware

OBUOLIŲ TARTA



Tešlai:
220 g miltu, 100 g sviesto, 50 ml šalto vandens , žiupsnelis druskos;
Idarui:
5-6 vidutinio dydžio obuoliai, 5 valg. šaukštai cukraus, 4 valg. šaukštai miltu, 1 valg. šaukštas citrinu sulčiu, 1kiaušinis, cukraus pudros, obuolių pyrago prieskonių (pirkau mišinį, bet galima ir patiems pasidaryti - cinamonas, gvazdikėliai, imbieras ir t.t)
Miltus, sviesta, druska suberiame i Quick Chef ir sukame tol, kol gauname i mažus trupinius panašia mase. Supilame vandeni ir sukame toliau kol trupiniai sulimpa i tešlos gumula. Išėmę peiliukus, tešlą baigiame minkyti silikonine mentele.
Obuolius nulupame ir supjaustome riekelemis. I dubeni suberiame obuolių skilteles, cukru, miltus bei supilame citrinu sultis. Viska gerai išmaišome mentele arba supurtome uždengę dubenį dangčiu. Ant silikoninio padeklo kiek leidžia jo kraštai iš tešlos iškociojame blyną.
Obuolius sudedame į tešlos vidurį, palikdami 5cm laisvą kraštą. Suimdami tešlos kraštus, užlankstome ja taip, kad įdaras atrodytų tarsi krepšelyje. Kepame iki 190ºC ikaitintoje orkaiteje 35-45 minutes, arba kol tešla švelniai paruduoja ir įdaras užverda. Jei matyti, kad pyragas greitai skrunda, paskutines 5-10 minuciu galima jį kepti uždengus silikoniniu padėkliuku.
Paliekame pyragą 20 minučių, kad atvestų. Pyrago kraštą pabarstome cukraus pudra. Pjaustome peiliu su dantukais (duonos peiliu). Pyragą serviruojame kartu su ledais arba plakta grietinele. Puošiame šviežios mėtos lapeliais.
Šitą kepiau silikoninėj formoj, bet taip pat sėkmingai galima iškepti ir ant padėklo. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurindre: 08 gruodžio 2006 - 21:43
QUOTE(laurindre @ 2006 12 08, 23:35)
OBUOLIŲ  TARTA

Šitą kepiau silikoninėj formoj, bet taip pat sėkmingai galima iškepti ir ant padėklo. thumbup.gif




Čia ta pati, kur vadinamas "Persikinis skanestas" turbūt?
Aš dariau irgi ne su persiakis, o su obuoliais ir kepiau ant silikoninio padėklo. Tikrai labai gerai gavosi ir visiems labai patiko.
Atsakyti
Tai kad jinai vadinasi "Persikų tarta", tiksliau "persikų stebuklas", o paspaudus nuorodą parašyta tarta. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurindre: 09 gruodžio 2006 - 17:21
Aš darau skanų desertą su žiedo forma, viena forumietė išmokė. Ačiū jai labai labai 4u.gif
Reikia :
1 litro baltų paprastų ledų,
4 pokelių braškių želė (arba kitokios),
1 litro vandens,
Braškių ar kitokių vaisių.

Ledus ištirpinu mikrobangėj (taip greičiau, negu laukt, kol patys ištirps). Visus 4 želė pokelius ištirpinu pagal instrukciją esančią ant pokelio, bet tik 1 litre vandens. Truputį praaušinu ir supilu į ištirpusius ledus, tada greitai maišau ir sudedu braškes ar kitus smulkintus vaisius, tada vel išmaišau ir skubu pilt į žiedo formą, nes labai greitai stingsta. Dedu į šaldytuvą, po kokio pusvalandžio jau galima valgyt thumbup.gif
Gaila, kad neturiu nuotraukytės blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Akrila @ 2006 12 10, 12:44)
Aš darau skanų desertą su žiedo forma, viena forumietė išmokė. Ačiū jai labai labai  4u.gif

Turiu klausimą- ar čia klaida, ar čia skirta masiniam valgymui? g.gif
Aš kažkaip neatkreipiau dėmesio, kol ledai neištirpo lotuliukas.gif Pripylus pilną žiedo formą, tos masės dar pusė liko doh.gif lotuliukas.gif Supilsčiau į visus namie rastus žele indelius ir dar puodelių reikėjo lotuliukas.gif Panašu, kad apsivalgysim doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2006 12 11, 23:01)
Turiu klausimą- ar čia klaida, ar čia skirta masiniam valgymui?  g.gif
Aš kažkaip neatkreipiau dėmesio, kol ledai neištirpo  lotuliukas.gif  Pripylus pilną žiedo formą, tos masės dar pusė liko  doh.gif  lotuliukas.gif  Supilsčiau į visus namie rastus žele indelius ir dar puodelių reikėjo  lotuliukas.gif  Panašu, kad apsivalgysim  doh.gif


Pagal produktų kiekį turėtų gautis 2 l, o į žele žiedą telpa 1,5, tai tiek daug gautis netutėjo g.gif
Atsakyti
Tirpdžiau ledus šiame inde: user posted image Nežinau kokia jo talpa, bet nemažas jis tongue.gif Ištirpus ledams, tas indas buvo beveik pilnas blink.gif Į žele pyliau šiek tiek mažiau nei lirtą vandens, nes jau mačiau , kad netips doh.gif Masę supyliau į žiedą , 5 indelius ledams/ žele ir dar liko pusė didelio puodelio unsure.gif
Ką tik ragavau- labai skanu thumbup.gif Suvalgysim tongue.gif
Atsakyti
labai atsiprašau, reikia 2 pokiukų želė blush2.gif
Atsakyti
Dėl žele tai menka problema tongue.gif Bet ar tikrai viso litro ledų reikia? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2006 12 12, 21:31)
Dėl žele tai menka problema  tongue.gif  Bet ar tikrai viso litro ledų reikia?  g.gif


Tikrai reikia viso litro ledų. Nes želė neturi būt "išplaukus" ant viršaus, o nudažyt ledus atitinkama spalva ir suteikt skonį 4u.gif Man skaniausia su braškine želė ir šviežiom braškėm, bet kadangi žiemą braškyčių nebūna, tai darau visą persikinį (persikus konservuotus dedu)... wub.gif
Atsakyti
Aš tai darau tuppervare žiede žele su vaisias, tiksliau ten daugiau vaisiai, o žele tam kad jie laikytusi. Dedu sluoksniais apelsinu supjaustytu grežinėliais taip bananų, šeip tai tinka bet kokie vaisiai ar uogos kiekviena sluosni užpilu po turputi žele ir palieku sustingti paskui kitas sluoksnis vaisių vėl žele ir taip kol bus pilnas indas.
Atsakyti
QUOTE(Akrila @ 2006 12 10, 14:44)
Aš darau skanų desertą su žiedo forma, viena forumietė išmokė. Ačiū jai labai labai  4u.gif
Reikia :
1 litro baltų paprastų ledų,
4 pokelių braškių želė (arba kitokios),
1 litro vandens,
Braškių ar kitokių vaisių.

Ledus ištirpinu mikrobangėj (taip greičiau, negu laukt, kol patys ištirps). Visus 4 želė pokelius ištirpinu pagal instrukciją esančią ant pokelio, bet tik 1 litre vandens. Truputį praaušinu ir supilu į ištirpusius ledus, tada greitai maišau ir sudedu braškes ar kitus smulkintus vaisius, tada vel išmaišau ir skubu pilt į žiedo formą, nes labai greitai stingsta. Dedu į šaldytuvą, po kokio pusvalandžio jau galima valgyt  thumbup.gif
Gaila, kad neturiu nuotraukytės  blush2.gif



Geras receptukas, reiks ir man pabandyti.
gathering.gif
Atsakyti