Įkraunama...
Įkraunama...

SUTEIKIME JIEMS ŠEIMĄ IR NAMŲ ŠILUMĄ

Chmmm g.gif Gal tada reiktų mažinti atlyginumus visur, kur trūksta gernaoriškumo (deja, jo kartais pritrūksta ir mokytojams, ir gydytojams ir policininkams ir tų pačių vaikų namų darbuotojams). Liks tik tas, kas dirbs iš idėjos.

O jau naujai priimtą istatymą dėl išmokų už gimusį vaiką iki 2 metų jau iš karto pagal tokį požiūrį reikia panaikinti. Vien spauda kiek rašo apie apgavystes dirbtinai didinantis atlyginimą. O jei dar pasižiūrėti, kad dalis prasčiau (ir ne visai gražiai) gyvenančių šeimų gimdo vaikus tik tam, kad gyventų iš pašalpų, tai apskritai bet kokias socialines išmokas susijusias su vaikais reikia panaikinti.

Globėjų atranka yra jau kita tema.

Nors vien faktas, kad vieniša bedarbė invalidė globoja nieko blogo savaime nesako. Lygiai kaip ir faktas kad globoja pasiturinti šeima savaime nesako nieko gero. Svarbu yra tai, kad vyksta viduje. Kiek tam vaikui globėja gali duoti, kiek gali atsiliepti į jo gyvenimo poreikius. O tam reikalingi ne pinigų skaičiuotojai iš šono, o gilesnis supratimas kas vyksta viduje. Kuo turėtų užsiimti socialiniai darbuotojai.Atsakyti
Labai shaunus projektas ;] labai verTinu tokius zmones... Manyciau kad kiekwiena seima sawO sirdeleje rastu vietos mazam, nieko negalinciam daryti vaikuciui wub.gif
Papildyta:
Beto juk kiekwiena mama myli sawo mazuciukus waikelius ;] wub.gif
Atsakyti
kazi, ar projektas vis dar vyksta ir ar tik klaipedoje ar ir kituose lietuvos miestuose? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lindra @ 2006 10 31, 13:18)
VTAT prašymu įdedu šį raginimą. Nelikime abejingos  4u.gif

SUTEIKIME JIEMS ŠEIMĄ IR NAMŲ ŠILUMĄ
    Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio departamento Vaikų teisių apsaugos tarnyba, tęsdama 2005 m. akciją „Išpildyk mano svajonę“, šių metų lapkričio 1 d. pradeda vykdyti projektą „Išpildyk mano svajonę“ Tęsti akciją ir išplėtoti ją į projektą mus paskatino praėjusių metų akcijos rezultatai. Paskelbę akciją, sulaukėme nemažai mūsų idėja susidomėjusių žmonių, todėl dalis vaikų globos namų auklėtinių Kalėdas ir Naujuosius metus šventė šeimose, o kiti ir liko jose gyventi. Visiems žinoma, kad vaikų globos namų auklėtiniai, o ypač mažesnieji, nori gyventi šeimoje, o kai kuriems suaugusiems, pasirodo, tereikia tik priminimo, nedidelio paraginimo ir vaikų svajonės gali būti išpildytos. Pradedamo vykdyti projekto tikslas-skatinti įvaikinimą ir globą šeimoje, nes vaikų globos namai, kad ir kokie geri jie būtų, negali vaikui atstoti namų šilumos ir artimųjų dėmesio bent jau dėl to, kad šeimoje šilumos ir dėmesio nereikia dalintis dar su šimtu kitų vaikų.

Šiandien vien tik Klaipėdos mieste esančiuose kūdikių ir vaikų globos namuose gyvena apie 200 vaikų, iš kurių  gali būti įvaikinti, o daugeliui kitų globa vaikų globos namuose gali būti pakeista į globą šeimoje. Pirmenybė įvaikinti ir globoti yra teikiama vaiko giminaičiams, tačiau dažniausiai faktas, kad vaikas auga vaikų globos namuose, reiškia, kad jis nereikalingas ne tik savo tėvams, bet ir giminaičiams. Tie vaikai nekalti, kad yra niekam nereikalingi. Jie aprengti, apauti, pavalgydinti, jais rūpinasi savo darbui pasišventę vaikų globos namų darbuotojai, bet negi jums nesuprantamas noras būti kam nors išskirtiniu ir nepakartojamu? Sukluskite, pamąstykite, pasitarkite šeimose,-gal ir jūs galėtumėte įvaikinti arba paimti globoti bent vieną mažylį? Masiškumas nėra mūsų projekto tikslas. Norime, kad jūsų požiūris į įvaikinimą ir globą būtų labai atsakingas. Jokiu būdu nenorėtume, kad, skubotai apsisprendę, nusiviltumėte patys ir nuviltumėte kitą, tačiau manome, kad ir vienam vaikui nusišypsojusi laimė augti šeimoje būtų neblogas projekto rezultatas. Gal dėl pačių įvairiausių priežasčių (senyvo amžiaus, ligos, bedarbystės ir kt.) jūs negalėtumėte nieko įvaikinti ar globoti, bet pažįstate žmogų, kuris galėtų tai padaryti? Pasikalbėkite su juo, vaiko labui padėkite jam teisingai apsispręsti.

Nepraeikite nesustodami pro projekto plakatus, kurie bus iškabinti viešajame transporte, prekybos centruose, sveikatos priežiūros, mokymo, ugdymo bei kitose įstaigose. Stabtelkite prie jų patys, atkreipkite praeivių dėmesį.

Norinčius įvaikinti arba globoti vaikus prašome kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio departamento vaikų teisių apsaugos tarnybą. Čia jums bus suteikta išsami informacija visais dominančiais klausimais.

Mūsų adresas-
Klaipėda, i. Kanto g. 11.
Tel. (8 ~ 46) 41 22 83, 41 24 07, 42 19 84 , 41 23 98.
Mes dirbame I-IV 8:00-12:00, 12:45-17:00, V 8:00-12:00, 12:45-15:45.

Pasirašo: Vaikų teisių apsaugos tarnyba.

Papildyta:
user posted image

user posted image

Sveik, esu parašiusi prašymą dėl įvaikinimo iki 1m mergaitės.Popieriai visi tvarkoje, bet eilė Vilniuje ir man niekas kol kas nesiūlo vaikelio.Gal yra galimybė iš kart pas jus nesulaukus, kol man siūlys.
Atsakyti
Sveikutes,noriu paklausti kiek laiko trunka isivaikinimas ar globa savo giminaicio?
Atsakyti
QUOTE(renatytej @ 2010 01 26, 23:21)
Sveikutes,noriu paklausti kiek laiko trunka isivaikinimas ar globa  savo giminaicio?


Geriausiai butu paklausti www.įvaikinimas.lt, kur yra užduodami klausimai.
Atsakyti
Negaliu neparasyt skeptikams.
Gulejome su vaiku ligonineje,skyriuje gulejo berniukas is klaipedos reg.vaiku namu,nebe mazas,paauges. Buvau pakraupus kaip tokiems vaikams truksta demesio,silumos,svelnumo.
Kaip turintys tevelius guli viskuo perteke apstatyti televizoriu,kompiuteriu,o sis vaikas bega skolintis rasiklio,nekantriai laukia ligonines koses,geria tiek kiek ipila i ligonines puodeli,guli istisas savaites vienas, devi stora flaneline ligonines pizama esant 30 laipsniu... Nuolat jaucia netikruma,nerima.Suaugusiam baisu but vienisam,o cia vaikas. Nepaisant to,kad tikrai niekas jo nelankys vis bega ziureti suskambus lankytojo skambuciui, dziugiai pranesa atejo x mergytes tevelis,y beniuko senele.Ir tik kai lankymo laikas baigiasi sako zinai pas mane nieks ir neateis.
Ir tokiu vaiku daug, sveiku,serganciu,laukianciu.
Todel nemanau,kad galima spresti uz tuos vaikus, atimti is ju galimybe bent savaitgali,diena,akimirka pasijusti kitaip,taip kaip svajoji metus,du penkis...,kad ir neilgam.
Visada galvodavau,kad suaugsiu,turesiu seima,isivaikinsiu. Aplinkiniu daugumos nuomone -kam,ka sumastei,turi juk savo,kam svetimos problemos,jokio dekingumo. Kas taip sako ir,manau,nesupras. Ne uz padeka daromi geri darbai,tiesiog.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stirniuke: 17 vasario 2013 - 16:48
As pati buvau globos namuose ir ligonineje gulejau ne karta ir irgi atsimenu teveliu seneliu lankimus kitu vaiku. Taip, norejosi, kad ir pas mane kas nors ateitu.... Bet jauciausi laabai laiminga, kai ligonines draugo teveliai ir man skirdavo truputi demesio, paklausinedavo kaip jauciuosi, pavaisindavo smile.gif O ligonines koses, sriubos, sumustiniai man neatrode neskanus biggrin.gif Ka gaudavom, tas ir buvo skanu ! O mano vaikai tikrai islepe, vis kazkuo nepatenkinti, zyrzia: tas neskanu, ano nenoriu....Del akcijos....
Manau tai tikrai gera ideja ir as ja palaikau 100 proc. Mane irgi svetimi zmones imdavo savaitgaliams (ne visus is eiles), sventems, kartais keliom dienom atostogoms... Buvo laaaaaabai smagu pasijausti kaip namuose smile.gif Taip, buvo liudnoka palikti siltus jaukius namus ir seimyna, bet tuo metu kazkodel buvau tikra, kad visai greitai as vel galesiu cia pabuti smile.gif Mane vel paims !
Rasau jums savo isgyvenimus ir vel taip gera pasidare, kaip tada vaikysteje.
Manau ir mums suaugusiems tas pats yra, kai lauki kazkokio pokycio, pagerejimo, ivikio ir pan , tol gyveni, dziaugiesi, eini i prieki. O kai gyveni blogoje ar tau nepatinkancioje atmosferoje (namai, darbas) ir nenusimato jokio pagerejimo, prarandi vilti smile.gif Kaip sakant nematai sviesos tunelio gale smile.gif Negaliu sakyti uz visus, bet dauguma naslaiciu tikrai apsidziaugs ir bus laimingi, nors kazkiek pamatyti ta sviesa smile.gif

Sesuo mano jaunesne irgi augo globos namuose, imdavau ja savaitgaliais, atostogom- ji buvo laiminga ! Ir jai nebuvo labai labai liudna mokslo dienomis grizti i globos namus, nes ji zinojo, kad po penkiu mokslo dienu gris namo smile.gif Zinoma, kai jau as atsistojau ant koju, pasiemiau seseri pilnai gyventi smile.gif
O dabar jau gal 10 metu globoju svetima mergaite ir kiek pamenu pradzioje irgi ji ateidavo tik savaitgaliais.... Ir kiekviena karta klausdavo: uz kiek dienu tu vel ateisi manes pasiimti biggrin.gif
Tai va, tokia patirtis biggrin.gif Gal kiti jauciasi kitaip, bet mes jautemes taip....
Atsakyti
Kize, dekui uz atviruma! Kuo didziausios Jums sekmes!!! wink.gif
Atsakyti
Kad nera uz ka smile.gif
As esu laiminga, kad vaikysteje man teko pabuti vienoje ar kitoje seimoje, diena, savaitgali, kelias valandas pas klasioku ir pan.... Tai galima palyginti su ejimu i teatra, ekskursija ir pan. Kai ten buni, buna smagu ir geria. Kai baigesi- visiems buna kazkiek liudna, norisi pratesimo smile.gif Bet dauguma is musu atranda, pamato kazka nauja. As visada galvojau, kad kai uzaugsiu ir as turesiu ta ar ana is pamatyto. Taip ir susidaro zmogaus ateities modelis, idealas, kurio veliau sieki smile.gif
Atsakyti
As turbut tokio pobudzio temu apskritai tureciau neskaityti, nes pastoviai apsizliumbiu... verysad.gif
Atsakyti