QUOTE(EXTRAA @ 2009 02 14, 02:47)
Mums po 2 men skiepo sekancia diena uzejo traukuliukai ir nenumaldomas klyksmas vaiko. Apie tai pasakem savo pediatrei, nelabai tikejo, kad cia nuo skiepo. Mergaite visai prarado apetita, ir tik suejus 3 men atsistate, todel priaugom tik 400 g. Kai artejo 4 men skiepas, mums jau buvo neramu, bet ikalbejo. Rezultate- vel ta pati reakcija, traukuliukai, klyksmas. Tada jau pediatre persigando, liepe neurologei pasisakyti, o si tiesiog parase, kad nebeskiepyti, tai sesiu men nebeskiepijom. Reiskias, zino jie,kad buna tokiu reakciju, tik pries skiepijima info gauni nuli. Tai tikrai cia labai sunkus klausimas teveliam, ka daryti su skiepijimu. Gerai, kad taip, o gali ir liudniau baigtis, juk kitas gali buti taip alergiskas, kad ir nebeatgriebsi, baisu
Būtent. Tokie atvejai ir nutinka pirmiausia dėl to, kad pirma skiepyjama, o po to žiūrima, kas bus. Be to, neretai nenorima pripažinti, kad konkrečiam vaikeliui gali būti kontraindikacijų.
Kai nepageidaujamos reakcijos nebenuneigsi, kūdikio sveiktai jau padaryta žala, bet kalti lieka tik patys tėvai, kurie pasirašė, jog supažindinti su galimomis pasekmėmis. Tuo tarpu gydytoja turėtų iš pradžių įsitikinti, kad vaikutis tikrai ne alergiškas, kad nebuvo pažeista centrinė nervų sistema, pvz. gimdymo metu ar kitu būdu, kad nėra žarnyno problemų ir pan. O jei jau kartą buvo reakcija po skiepo - daugiau jokių skiepų. Kai kurie dalykai turėtų būti persvarstyti, pvz. dėl neišnešiotumo ir hipotrofijos nelaikymo kontraindikacija skiepams.
Palyginimui pasakysiu taip: virusai nekimba prie stipraus imuniteto žmonių, kol tas imunitetas nenusilpsta. Lygiai taip pat ir vakcinų poveikį lengviau pakelia sveikas žmogus. Logiška manyti, kad esant sveikatos problemoms, vakcina gali pakenkti ar apsunkinti dar labiau tai, kas jau yra silpnoka. O kūdikių imunitetas dar nesusiformavęs, tačiau jis jau gauna nemenką krūvį nuo gimimo. Kita vertus, net ir stipriam kūdikui vakcinų ,,kokteilis" iššūkis centrinei nervų bei imuninei sistemoms.
Kiekvienas kūdikis individualus, gal ne viską įmanoma numatyti, bet tai, kas įmanoma, turi būti ištirta. O tėveliai turi patys prieš nešdami savo kūdikius skiepyti, permąstyti, kas jiems kelia nerimą, ieškoti informacijos įvairiuose šaltiniuose ir teirautis gydytojų, jei reikia, prašyti tyrimų. Atsiradus nepageidaujamai reakcijai po skiepo, daryti tą patį.
Skiepykite kūdikius, prieš tai įsitikinkinę, kad nėra kontraindikacijų.