Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdos: Kristaus gimimas ar dovanų laukimas?

O man tai ziemos saulegriza...tuo paciu seimos svente. O dovanos,tai seimos nariu noru ispildymo ar kazko malonaus,kas pradziugintu sirdi dovanojimo diena. smile.gif
Atsakyti
Ankščiau man ir kažkaip Kalėdos reikšdavo Dovanų gavimą, o ne Jėzaus gimimą. Bet nuo praeitų Kalėdų stengiuosi galvoti, kad pirma reikia švęsti Jėzaus gimimą, o ne tai, kad Kalėdų senis ateina ir atneša dovanas smile.gif
Atsakyti
Kažkur klaidžiojo nuostabus tekstas apie tai, kaip per Kalėdas Kristus vaikšto po žemę ir žiūri, kaip žmonės švenčia jo atėjimą. Bet mato, kad jam namuose vietos nėr - vietoj jo visi džiaugiasi kažkokiu keistu raudonu kostiumu apsitaisiusiu pilvūzu, atnešančiu menkaverčių niekučių. Taip Kristus, neradęs namų, į kuriuos jis būtų pakviestas, liūdnas palieka žmones vargų vargt. Gal kas turit šį tekstą? Labai ten gražiai mintys sudėtos. Ir pamokančiai.
Atsakyti
Tai gamtos virsmo svente. Saule vel sugrizta pas mus. Dienos vel prades ilgeti, pradesim laukti pavasario....Stebuklinga naktis, kai mus aplanko proteviu veles...Stai kokios man Kaledos
Atsakyti
Sveika sushi,malonu girdėti, kad nors vieną žmogų radau šiame forume besidomintį Biblijos tiesomis thumbup.gif ir jų propagavimu šiomis dienomis. Daugeliui ši šventė suvokiama paviršutiniškai, nesigilinant į labai svarbias tiesas. Toks šių dienų pasaulis g.gif Aš matau, kad šiuolaikinė krikščionybė kad ir Bažnyčios mokymas glaudžiai persipynęs su pagoniškom tradicijom. O dar komercija... Tačiau Dievas per apaštalus ir pats Kristus mokė, kad reikia atsisakyti pagoniško gyvenimo. Ragino atsiversti ir semtis žinių apie Kūrėją. Ne veltui Kristus sakė, kad platus kelias ir daug juo einančių į pražūtį, o siauras kelias veda į amžinąjį gyvenimą, deja mažai kas juo eina...
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2010 11 23, 14:23)
Sveika sushi,malonu girdėti, kad nors vieną žmogų radau šiame forume besidomintį Biblijos tiesomis thumbup.gif  ir jų propagavimu šiomis dienomis. Daugeliui ši šventė suvokiama paviršutiniškai, nesigilinant į labai svarbias tiesas. Toks šių dienų pasaulis g.gif Aš matau, kad šiuolaikinė krikščionybė kad ir Bažnyčios mokymas glaudžiai persipynęs su pagoniškom tradicijom. O dar komercija... Tačiau Dievas per apaštalus ir pats Kristus mokė, kad reikia atsisakyti pagoniško gyvenimo. Ragino atsiversti ir semtis žinių apie Kūrėją. Ne veltui Kristus sakė, kad platus kelias ir daug juo einančių į pražūtį, o siauras kelias veda į amžinąjį gyvenimą, deja mažai kas juo eina...
Man taip pat malonu thumbup.gif
Pasirašau po tavo išsakytomis mintimis drinks_cheers.gif

Tai, kaip švenčiame Kalėdas (i kitas šventes), priklauso nuo to, kuo remiasi mūsų supratimas apie pasaulį - Biblija, kokia nors konkrečia religija, nuolat kintančiomis tradicijomis ar tiesiog savu supratimu, fantazijomis... ax.gif
Atsakyti
O man Kalėdos tai šventė, ne dėl to, kad Kristus gimė, ne dėl to, kad Kalėdų senelis ateis, o dėl to, kad galiu pabūti su savo šeima, jaukiai pasedėti prie ramaus Kūčių stalo.

Ta visa dovanų pirkimo manija man labai juokinga. Dovanas dovanoju tik savo mylimajam (gera matyti jo šypseną radus norimą daiktą) ir savo dukterėčioms ir sūnėnui - vaikai yra vaikai, jie tiki Kalėdų seneliu.

Turėjau draugę, kuri visiškai netikėjo Dievu. Krikščionybė jai buvo kažkokia nesąmonė, smegenų plovimas. O Kalėdoms ruošdavos jau vos ne du mėnesiai prieš. Vos ne kiekvieną vakarą lėkdavo ieškot dovanų, pasipuošdavo eglutę iki pat lubų. Sakydavau jai, kad kaip tokia užkietėjusi ateistė, turėtum nekreipt dėmesio į Kalėdas, juk tai krikščionių šventė. Pasakydavo neprimink ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(Dujokaukee @ 2006 11 24, 18:52)
Tai ką jūs švenčiate: Kristaus gimimą ar dieną, kada ateina "Kalėdų senis" 000054.gif ?

Vienareikšmiškai - Kristaus gimimą. rolleyes.gif
Atsakyti
Deja ir aš taip galvojau, kad Kalėdos Kristaus gimimo šventė, kol nepradėjau studijuoti Biblijos. Aišku šiandien dar daug atsakymų neradau, bet kad Kristus gimė gruodžio 24, to Biblijoje niekur neparašyta. Jei Biblija jums Dievo žodis, tai vertėtų pamąstyti apie tai. Kalėdų kilmė siekia gilias pagoniškas tradicijas. Pagooglinti net galima apie tai. Aš apie tai susimąsčiau. g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2010 12 03, 17:18)
Deja ir aš taip galvojau, kad Kalėdos Kristaus gimimo šventė, kol nepradėjau studijuoti Biblijos. Aišku šiandien dar daug atsakymų neradau, bet kad Kristus gimė gruodžio 24, to Biblijoje niekur neparašyta. Jei Biblija jums Dievo žodis, tai vertėtų pamąstyti  apie tai. Kalėdų kilmė siekia gilias pagoniškas tradicijas. Pagooglinti net galima apie tai. Aš apie tai susimąsčiau. g.gif

Ir... Kokia pamąstymų išvada? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Smėlinukė @ 2010 12 06, 12:09)
Ir... Kokia pamąstymų išvada? g.gif

Tiesiog į tai ieškojau atsakymo, užklausiau net kunigo ir šis mielai pakomentavo. Tai va, koks buvo jo atsakymas, gal kam įdomu ax.gif :
"krikščioniui laikytis pagoniškų tradicijų ir apeigų nedera - tiksliau, tai yra nuodėmė. Taip, iš tiesų Kalėdos - Kristaus gimimo šventė. Čia ir taškas. Eglutė, dovanos - jau kažkelintaeiliai ir visai nesvarbūs dalykai, su tikrąja Kalėdų prasme neturintys nieko bendro. Nors - nėra blogai mylimiems ir brangiems žmonėms išreikšti pagarbą bei meilę dovanomis Jėzaus gimimo dieną: taip aš tarsi paliudiju, kad "Tavyje, žmogau, matau Dievo-Kristaus atvaizdą".
Tikslių duomenų Biblijoje nėra, tas tiesa. Žiemos solsticija (maždaug) ir buvo pasirinkta tam, kad būtų evangelizuota pagoniška šventė. Mes nebešvenčiame pagoniškos saulės grįžimo šventės, bet dėkojame Dievui už Sūnų, už Jėzų, švęsdami ir kontempliuodami Jo Gimimą bei Mergelės Marijos Tyriausiąją Motinystę.
Taigi šiuo atveju Jūs turite pasirinkti ką švenčiate: Jėzaus Gimimą ar pagonišką Saulės sugrėžimą. Tai nėra suplakta į vieną šventę, o tai - alternatyvos, ne viena kitą paremiančios, o paneigiančios. "
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2010 12 06, 15:42)
Tiesiog į tai ieškojau atsakymo, užklausiau net kunigo ir šis mielai pakomentavo. Tai va, koks buvo jo atsakymas, gal kam įdomu ax.gif :
"krikščioniui laikytis pagoniškų tradicijų ir apeigų nedera - tiksliau, tai yra nuodėmė. Taip, iš tiesų Kalėdos - Kristaus gimimo šventė. Čia ir taškas. Eglutė, dovanos - jau kažkelintaeiliai ir visai nesvarbūs dalykai, su tikrąja Kalėdų prasme neturintys nieko bendro. Nors - nėra blogai mylimiems ir brangiems žmonėms išreikšti pagarbą bei meilę dovanomis Jėzaus gimimo dieną: taip aš tarsi paliudiju, kad "Tavyje, žmogau, matau Dievo-Kristaus atvaizdą".
Tikslių duomenų Biblijoje nėra, tas tiesa. Žiemos solsticija (maždaug) ir buvo pasirinkta tam, kad būtų evangelizuota pagoniška šventė. Mes nebešvenčiame pagoniškos saulės grįžimo šventės, bet dėkojame Dievui už Sūnų, už Jėzų, švęsdami ir kontempliuodami Jo Gimimą bei Mergelės Marijos Tyriausiąją Motinystę.
Taigi šiuo atveju Jūs turite pasirinkti ką švenčiate: Jėzaus Gimimą ar pagonišką Saulės sugrėžimą. Tai nėra suplakta į vieną šventę, o tai - alternatyvos, ne viena kitą paremiančios, o paneigiančios. "

Ne visai sutikčiau. Eglutė simbolizuoja amžinąjį gyvenimą, kurį mums atnešė Kristus savo gimimu, dovanos - tai Jam atneštų Trijų Karalių dovanų simbolis.Tik gal dabar žmonės labai viską sukomercino ir dovanoja dovanas ne kaip Kalėdų simbolį, o kaip norą pasirodyti koks aš turtingas, koks aš toks ir koks anoks.
Atsakyti