Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdos: Kristaus gimimas ar dovanų laukimas?

QUOTE(Smėlinukė @ 2010 12 06, 15:46)
Ne visai sutikčiau. Eglutė simbolizuoja amžinąjį gyvenimą, kurį mums atnešė Kristus savo gimimu, dovanos  - tai Jam atneštų Trijų Karalių dovanų simbolis.Tik gal dabar žmonės labai viską sukomercino ir dovanoja dovanas ne kaip Kalėdų simbolį, o kaip norą pasirodyti koks aš turtingas, koks aš toks ir koks anoks.

Žinoma čia Jūsų nuomonė. Tačiau reiktų pažvelgti kokia nuomonė Dievo šiuo klausimu. Eglutę puošti pradėta jau nuo labai senų pagonybės laikų... bigsmile.gif
Kiekvienas turime laisvą valią rinktis : daryti tai, kas mums patinka ar daryti tai, kas džiugintų Dievo akį biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Smėlinukė @ 2010 12 06, 05:46)
Ne visai sutikčiau. Eglutė simbolizuoja amžinąjį gyvenimą, kurį mums atnešė Kristus savo gimimu, dovanos  - tai Jam atneštų Trijų Karalių dovanų simbolis.Tik gal dabar žmonės labai viską sukomercino ir dovanoja dovanas ne kaip Kalėdų simbolį, o kaip norą pasirodyti koks aš turtingas, koks aš toks ir koks anoks.
Smėlinuke, žiūrint, kur ir kam ta eglutė yra toks simbolis. Remiantis Biblija, medžio (nėra, deja, konkrečiai parašyta, koks tai medis) dekoravimas yra pagonių papročių laikymasis/stabmeldystė (pagonys dar kitaip Biblijoje vadinami stabmeldžiais). ax.gif

„Taip sako VIEŠPATS: Nesimokykite pagonių papročių ir neišsigąskite dangaus ženklų; nes pagonys jų išsigąsta. Nes tautų papročiai yra tušti: nes išsikerta kirviu iš miško medį, meistro rankų darbą. Sidabru ir auksu jį pagražina; vinimis ir kūjais pritvirtina, kad nejudėtų. Jie tiesūs kaip palmė, bet nekalba; jie turi būti nešami, nes negali eiti. [...] ...jie iki vieno buki ir kvaili; medžio stiebas yra tuštybių mokslas.“ (Jeremijo knyga, 10 skyrius, 2-5 ir 8 eilutės)

Atsakyti
Atrodo, toks elementarus, bet pagalvojus, sudėtingas klausimas. Man, ko gero, nei viena, nei kita... Taip, esu tikinti, suprantu, kad Kalėdos - Šventė ir didžiosios raidės, bet kad šitai akcentuočiau- ne. Ir jei pasakytų žodį "dovanos", man galvon šautų ne Kalėdos, o gimtadienis. Man Kalėdos yra Kalėdos. Puiki savita šeimos/draugų šventė, nepririšant prie kažkokio fakto ar daikto...
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2010 12 06, 18:04)
Kiekvienas turime laisvą valią rinktis : daryti tai, kas mums patinka ar daryti tai, kas džiugintų Dievo akį biggrin.gif

Na, kai bažnyčios vadovai nuspręs, kad eglės puošimas netinkama pagarba Dievui, nepuošiu ir aš jos. Bet kol kas aš suteikiu tam prasmę, kurioje matau Dievo šlovinimą, o ne stabmeldystę. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Smėlinukė @ 2010 12 07, 07:55)
Na, kai bažnyčios vadovai nuspręs, kad eglės puošimas netinkama pagarba Dievui, nepuošiu ir aš jos. Bet kol kas aš suteikiu tam prasmę, kurioje matau Dievo šlovinimą, o ne stabmeldystę. ax.gif

Taip, kiekvienas turime teisę rinktis, ir tą laisvę mums davė Dievas, jau Edeno sode leidęs Adomui su Ieva pasirinkti - valgyti vaisių nuo uždrausto medžio ar ne...
Tik besirinkdami tarp to, ką nusprendžia kunigai ar RK bažnyčia ir ką yra pasakęs Dievas savo Žodyje - Biblijoje, nepamirškime, prieš ką stosime paskutinę teismo dieną - prieš tą kunigą, kurio klausėmės, ar prieš patį Dievą... ax.gif Dievui, deja, negalėsi tuomet pasiaiškinti, kad va, nenorėjau, Dieve, Tavęs klausyti, nes kunigėlis man liepė kitaip daryti...
Atsakyti
Tai kodel bažnyčios egles puošia g.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulyte8 @ 2010 12 07, 10:39)
Tai kodel bažnyčios egles puošia g.gif
Tai jų turbūt ir reikėtų klausti biggrin.gif

Eglės puošimas yra atėjęs iš pagonybės, kuri, kaip žinia, atnešė savas tradicijas į daugelį kultūrų. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Smėlinukė @ 2010 12 07, 16:55)
Na, kai bažnyčios vadovai nuspręs, kad eglės puošimas netinkama pagarba Dievui, nepuošiu ir aš jos. Bet kol kas aš suteikiu tam prasmę, kurioje matau Dievo šlovinimą, o ne stabmeldystę. ax.gif


Egle kaip egle medis ir tiek, kodel ja sureiksminat. Tai jeigu nebutu egles, nebutu sventes g.gif doh.gif Pagarba Dievui kitaip rodoma ax.gif Na visa sita kaledine atributika iprasta per sventes, nes atejusi nuo senu laiku. Bet man Kaledos, tai dvasine svente, o visi kiti materialiniai niekalai tik nereiksmingi dalykai ( gal nuskambes ziauriai, bet tas tai tiesa) ax.gif Va vaikuciams, tai dovanu metas jie laukia, tikisi... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Lėlė... @ 2010 12 07, 22:29)
kodel ja sureiksminat.
Va vaikuciams, tai dovanu metas jie laukia, tikisi...  wub.gif

Nieko aš nesureikšminu. tongue.gif Tik priedo prie viso to, ką giliai širdyje jaučiu Dievui, nematau nieko bloga, jei ir eglė namuose puošiama su ta pačia dvasingumo intensija.
O ir vaikams tai turėtų ne tų, kaip jūs sakot, materialinių niekalų, metas būti, o lygiai taip pat Kristaus gimimo šventė. Pati sau prieštaraujat. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Saulyte8 @ 2010 12 07, 20:39)
Tai kodel bažnyčios egles puošia g.gif

O kodėl per vaiko gimtadienį beveik visuomet būna tortas ir žvakutės? Manau, kad eglė per Kalėdas - tas pats. Svarbu to neiškelti į pirmą vietą. Pirmas katalikui turi likti Kristus, net ir tokiame sumaterialėjusiame švenčių šurmuly. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smėlinukė: 08 gruodžio 2010 - 12:39
QUOTE(Smėlinukė @ 2010 12 08, 13:24)
Nieko aš nesureikšminu.  tongue.gif Tik  priedo prie viso to, ką giliai širdyje jaučiu Dievui, nematau nieko bloga, jei ir eglė namuose puošiama su ta pačia dvasingumo  intensija.
O ir vaikams tai turėtų ne tų, kaip jūs sakot, materialinių niekalų, metas būti, o lygiai taip pat Kristaus gimimo šventė. Pati sau prieštaraujat.  mirksiukas.gif
Papildyta:

O kodėl per vaiko gimtadienį beveik visuomet būna tortas ir žvakutės? Manau, kad eglė per Kalėdas - tas pats. Svarbu to neiškelti į pirmą vietą. Pirmas katalikui turi likti Kristus, net ir tokiame sumaterialėjusiame švenčių šurmuly. ax.gif




Vaikams tai taip pat Kristaus gimimo svente, bet jie labiau sureiksmina dovanas, nei Kistaus gimima. Delko taip yra mes zinome. Todel nuo mazu dienu po truputi jie supras tikraja svenciu pasme. Jeigu mes patys joje gyvensim 4u.gif
Atsakyti
Geriau jau tradicinių kalėdų nešvęsti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sparnauskis @ 2011 01 01, 06:30)
Geriau jau tradicinių kalėdų nešvęsti biggrin.gif
Jau straipsnio pradžia prieštaringa, pamirštant, kad yra du skirtingi kalendoriai - hebrajų (kur metus sudaro 360 dienų) ir Grigaliaus, dabartinis, dėl ko ir susidaro tas metų skirtumas, minimas straipsnyje... ax.gif

O kad pagal Bibliją negalima nustatyti, kokį mėnesį gimė Kristus, tai irgi nėra tiesa... Kam įdomu: „Kada gimė Kristus?“
Atsakyti