Įkraunama...
Įkraunama...

Mažakraujystė

Mane uzpuole problemele - gelezies anemija  :'(. Geriu materna ir dar papildomai daktares paskirta gelezies preparata, bet nepadeda. Istyrus eilini karta krauja daktare pasake :"Na gerai, kad nors zemiau nenukrito - bet ir nepakilo"  ??? o ka daryti, kad pakiltu? Dar sake, kad daugiau valgyciau maisto su gelezim. O koks tas maistas? Gal yra dar kas nors ka galeciau naudoti? Ar susiduret su sia problema? Ir kas gali atsitikti jei tos prakeiktos gelezies nedauges. Vyras jau juokauja, kad parves man is garazo visokiu varsciuku ir galesiu as ta gelezi kalnais kapoti  :-[
Atsakyti
jaunute, pasiskaityk štai čia, truputį yra apie maistą http://www.sveikas.l...d=&id2=&linkID=

O čia liaudies receptai http://www.geocities...zakraujyste.htm
Atsakyti
Gelezies daug yra mesoje - ypatingai raudonoje (pvz., jautienoje). Mesiska gelezi geriau pasisavina. Yra melynese, zemuogese, bet kur ju dabar gauti?  Nebent saldytu. Dar yra burokeliuose ir labai sveika burokeliu sultis gerti. Kad nebutu slykscios galima palaikyti saldytuve pora valandu ir sumaisyti su morku ir obuoliu sultimis. Organizmas gelezi is maisto geriau pasisavina jei ta gelezis su rugstimi vartojama (tam ir obuoliu sultys). Nestumo metu as pati geriau kokia tai gelezi su vitaminu C, tas man padejo (bet dabar nebepamenu pavadinimo).
Atsakyti
 Man vyras maximoj buvo nupirkes kokteiliuka: puse stiklines burokeliu sulciu, puse morku. Tai pirmi gurgsniai lyg ir nieko buvo, bet kuo toliau, tuo tas marmalas man daresi slykstesnis. Baigesi tuo, kad isgerus visa stikline as ziaugciojau ir jau galvojau, kad vemsiu, bet... nors ir negalima,  mane isgelbejo coca-cola  :smile.gif. Atsigerus is kart numuse sleikstuli
Atsakyti
Sveikos, man anemija buvo pripazinta kai as dar nesilaukiau. hemoglobinas buvo 104, kadangi 6 metus nevalgiau mesos. kai pradejom galvot apie kudiki tai pradejau valgyt daug vistos zuvies riesutu (man tai buvo priimtiniau uz mesa). gydytoja siaip liepe gerti feroglobina (man labai padejo). bet kiek skaiciau esant nestumui tai nepatariama sio preparato gerti kartu su materna. tokiu atveju rekomenduojama gerti tik feroglobina atsisakyti kitu vitaminu. man taip pat liepe gerti mioliorerio zuvu taukus (nezinau kiek tai padejo). is maisto liepe valgyt kepeneles ir daug mesos. ten merginos jau apie burokelius sake. man rekomendavo toki kokteili. burokeliu sultis sumaisyti su morku sultimis ir laseliu citrinu sulciu. gal kiek neskanu pradzioj bet tikrai labai naudinga organizmui. sekmes.
Atsakyti
Ir man tas pats buvo. Ginekologe liepe gert toki gerala: burokeliu sultys, morku sultys ir spanguoliu sultys lygiom dalim+saukstas gero konjako.Slykstyne neispasakyta.Sulaikai kvepavima, vienu mauku susipili i gerkle puse stiklines, greit ka nors uzkandi ir pakartoji. Dabar prisiminus net tampo :-X
Atsakyti
Jo, as irgi ta slykstu burokeliu skoni prisimenu is vaikystes. Tame ir visa recepto paslaptis, kad burokeliu sultis reikia saldytuve pora valandu palaikyti pries geriant. Tada to slykstumo nebuna. As per savo gimtadieni svecius vaisinau tokiu gerimu (burokeliai ir morkos), tai visi gere ir stebejosi, kodel populiari nuomone apie slykscius burokelius...  ;D
Manau, kad Maximose jie tas sultis isspaudzia ir tiesiai i puodelius. Is to visas slykstumas gaunasi...
O toki misini mano sunus su malonumu geria, tik jam labai baisu kai sutis spaudziu su sulciaspaude. Tada isbega i kambari ir dar duris uzsidaro.
Atsakyti
Tai va, mergaitės turėjau ir aš šią bėdą. Mano hemoglobinas, nėštumo(pirmo) metu, buvo nukritęs iki 70( norma moteriai: 120-140), geležies preaparatams aš-alergiška. Buvau siunčiama pas hematologus į santariškes. Tai man buvo liepta valgyti kuo daugiau raudonos mėsos, o ypač veršienos. Tačiau kepenėlių sakė geriau atsisakyti. Vartoti kuo daugiau raudonos ir tamsiai žalios spalvos vaisių ar daržovių. Mano ginekologė pasiūlė man tokį kokteilį: burokėlų sultys, granatų sultys, obuolių sultys po 100g, vienos citrinos sultys+medus. Medaus(jei nealergiška) dėti pagal skonį, t.y. galima ir daug. Per dieną tokio kokteilio išgerti po pusę stiklinės. Skanaus.
Atsakyti
Istikruju visi gelezies "receptai" jau tokie neskanus, kad SIAUBAS  :'(  , bet ko tik del lialiaus nepadarysi  :-/  Bandysim darytis tuos kokteilius. Saket, kad tinka raudonos darzoves, o raudonas obuolys netinka  ;)
Atsakyti
Nestumu metu ir teko susidurt su anemija,nes hemoglobinas buvo nukrites iki 90,tai teko gert Ferograda.Siaip ir vos ne kasdien valgiau burokelius,raudona mesa,jauciu liezuvius(cia tai palaima buvo kokia ;D ,kompensavo man tuos burokelius),visokias darzoves ir vaisius raudonos spalvos.
Atsakyti
As irgi tokia negelezine sad.gif.Kiekviena diena valgau burokeliu salotas,barscius,morkas,apie 1kg obuoliu (labai megstu,tai ir nepriestarauju),neretai vynuoges,razinas,rekomenduota liesa mesa,be to dar geriu "Materna" ir "Ferro-Folgama"(3x per diena),bet nekyla hemoglobinas,nors tu ka!Net pikta!!!Bet nors nemazeja-110...
Atsakyti
QUOTE
o raudonas obuolys netinka  wink.gif

Raudono obuolio tik odelė raudona, bet jis tinka jau ir dėl to, kad turi vitamino c.
Atsakyti