Įkraunama...
Įkraunama...

Pinigai valdo mus ar mes pinigus?

QUOTE (Jakaterina @ 2004 10 30, 19:27)
Bet tikrai, kaip išmokti taupumo? Gerai jei dar iš tėvų galima skolintis. Aš irgi uždirbu palyginus nemažai, bet kaip jų nėra (pinigų), taip nėra. Girdėjau, kad yra kažkokie psikologijos kursai, kurie oadeda susivokti ir susitvarkyti su savo pinigine.

susimoki uz kursus ir ramu, nebereik sukt galvos del pinigines laugh.gif
Atsakyti


Все зависит от человека g.gif Я могу сказать точно g.gif
Atsakyti
Kol pinigu yra mazai, mes juos valdome, kai ju yra daug, tada jie valdo mus.
Atsakyti
QUOTE (Nedurna @ 2004 10 31, 14:47)
Kol pinigu yra mazai, mes juos valdome, kai ju yra daug, tada jie valdo mus.

čia aukso žodžiai,gryna teisybė.

žmonės labai keičiasi,kai iš paprasto žmogelio staigiai praturtėja (pvz gauna palikimą). mūsų giminėj yra toks žmogus,apie kurį net nemalonu kalbėti,bet gavęs pinigus nuo visų nusisuko,su niekuo nebendrauja,kad tik neduok dieve kas nors pinigų nepaprašytų,bet niekas to nė nesiruošia daryti wink.gif o jam taip atrodo... nusisuko nuo savo brolių,šeimos,nuo visų...nieko nebeturi,o ir niekas su juo irgi bendrauti tiesiog nebenori... tiesiog jį užvaldė pinigai,ir jis liko vienui vienas... nežinau kaip bus jam senatvėjė,dabar jam apie 50,bet manau bus liūdna,bet taip jam ir reikia.

o man asmeniškai pinigai yra svarbus dalykas,net labai,galiu būt drąsiai priskiriama prie žmonių materialistų,bet nesu nei taupi,nei "skriaga" tiesiog man pinigai gyvenime labai svarbūs,man patinka gyventi gerai,patinka mėgautis materialiais dalykais,ar už pinigus perkamomis pramogomis,man patinka gyventi dėl savęs ir aišku šeimos,o tam,kad galima būtų tai sau leisti,reikia mani mani...
nors nesu nuo jų priklausoma,ir aišku nepatiktų jeigu jie mane valdytų.protingas žmogus pinigus valdo,o kvailį ir tuščią žmogų valdo pinigai....
geriau nebūt nuo jų priklausomam,tegu geriau pinigai mum priklauso cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo $kristina$: 31 spalio 2004 - 14:44
Kol pinigu mazai, as valdau smile.gif . Nors nelabai ka ir nuvaldysi - moket vaiko pinigus taupiai isleist, kai susimyli vyras ir isskiria kiek nors, mazdaug 70% kisu i juoda dezute, o pacios pajamos nulines (tik naturine tatu ir seneliu parama, o kartais babkes). Tai va, mano darbas - valdyt ta dezute, kad pavasari galeciau varyt i Prancuzija. O tada vel toks pats ratas del tokio paties tikslo cool.gif . Taigi kol kas as padeties seimininke smile.gif
Atsakyti
O man patinka pinigai. Kuo daugiau jų turiu , tuo geriau jaučiuosi. wub.gif Tik labai gaila, kad visiškai nemoku su jais elgtis, per dvi savaites sugebu išleisti visą savo algą (o ji tikrai ne maža), ir kai vyras klausia kur pinigai, aš tikrai nuoširdžiai nežinau kur aš viską išvaisčiau. blink.gif
Atsakyti
QUOTE (avei @ 2004 10 31, 17:56)
ir kai vyras klausia kur pinigai, aš tikrai nuoširdžiai nežinau kur aš viską išvaisčiau. blink.gif

o nebandei niekad sąrašiuką vesti,viską viską ką perki,net bet kokią smulkmeną už keletą litų.
jei nebandei-pabandyk,pamatysi kiek tokių smulkmenų susidarys ir kokia jų bendra suma blink.gif gal tuomet galėsi savo išlaidas kontruoliuoti,ir pamatysi,kad tos prekės kur pirkadavai visiškai nėra būtinos...
aš bandžiau,ir tikrai po mėnesio kai pasižiūrėjau kiek nereikalingų daiktų buvau pripirkusi,kurių visiškai galima buvo ir nepirkti...
gal būt tai padės nors šiek tiek sutaupyti...
Atsakyti
QUOTE ($kristina$ @ 2004 10 31, 17:36)
o nebandei niekad sąrašiuką vesti,viską viską ką perki,net bet kokią smulkmeną už keletą litų.
jei nebandei-pabandyk,pamatysi kiek tokių smulkmenų susidarys ir kokia jų bendra suma blink.gif gal tuomet galėsi savo išlaidas kontruoliuoti,ir pamatysi,kad tos prekės kur pirkadavai visiškai nėra būtinos...
aš bandžiau,ir tikrai po mėnesio kai pasižiūrėjau kiek nereikalingų daiktų buvau pripirkusi,kurių visiškai galima buvo ir nepirkti...
gal būt tai padės nors šiek tiek sutaupyti...

Aš šitą būdą bandžiau: ištempiau dvi savaites. Yra nereikalingų dalykų, bet ne taip paprasta jų atsisakyt smile.gif Ypač kai nuotaika nekokia ar sezoninė depresija gresia... O šiaip tai pats registravimas šiek tiek kontroliavo: va vakar tiek išleidau, jau šiandien reiktų susilaikyt, nes paprastai susigriebiu kai pinigai jau prie pabaigos smile.gif Dar mačiau cd "šeimos biudžetas" ar pan., sakau gal tą išbandyt.
Atsakyti
Reikės pabandyti raštytis ką ir kur išleidžiu. Gal tikrai padės pataupyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Nedurna @ 2004 10 31, 14:47)
Kol pinigu yra mazai, mes juos valdome, kai ju yra daug, tada jie valdo mus.

... o kai ju nera visai, uzeina laisve irgi nirvana biggrin.gif

Jeigu tuoj pat negausiu algos, man greit taip ir atsitiks laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
Partarciau paskaityti seimos biudzeto ekspertes (ilnaius banko). www.vb.lt yra nemazai protingu patarimu, kaip gi tuon savo pinigus valdyti.
Atsakyti
Nedurnos zodziai-tikra tiesa laugh.gif ,prie gero gyvenimo labai greit priprantama,bet atprast blink.gif dvigubai sunkiau sekasi doh.gif .Mano vyras per pavasary,vasara labai gerai uzdirba,na galim tikrai daug ka sau leist,bet va kai ateina ziema doh.gif ,yra nesezonas ,taip vadinasi pas vyra darbe laugh.gif ,tai tada jau turim pataupyt litukus,o kai esi pripratus juos svaistyt taip sunku buna blink.gif laugh.gif .
Mes esam is tu zmoniu,kurie nuvare i praduotuve pieno,iseina su dviem maisais doh.gif laugh.gif ir namie ziuri kad to nereikejo ir ano,akys mato tuo metu ir reikia tongue.gif . tikrai noreciau ismokt taupyt pinigus,rasymas man asmeniskai tikrai nepades,ir kas is to kad as susirasysiu kiek isleidau,man sazines tikrai nepaveiks,tik va gal pamatysiu kur isleidau juos,nes kartais buna,atrodo nieko nepirkau,o babkiu ner doh.gif
Atsakyti